Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 6
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 12 juli 2018

Bana 1 vit

2 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma YtterströmSundsvalls OK19:079:08
2Elisabet EngbergSundsvalls OK19:23+0:169:16
3Hanna HässlerSundsvalls OK23:01+3:5411:00
4Stina KarlssonKovlands IF28:18+9:1113:32
5Alice HögbergKovlands IF29:52+10:4514:17
Marius HovmöllerSöders-Tyresöej godkänd

Bana 2 gul

2 740 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas HögbergKovlands IF19:347:08
2Elmin HovmöllerSöders-Tyresö20:05+0:317:19
3Wilmer RexSundsvalls OK20:38+1:047:31
4Emil LundgrenSundsvalls OK27:05+7:319:53
5Hugo HässlerSundsvalls OK27:27+7:5310:01
6Vilma LindströmSundsvalls OK29:06+9:3210:37
7Carl ErngrundSelånger SOK29:07+9:3310:37
8Robert RylanderSpårvägens OK30:53+11:1911:16
9Erik KardellNjurunda OK31:03+11:2911:19
10Britt GunnarssonKristinehamns OK33:51+14:1712:21
11Rickard KarlssonSundsvalls OK35:38+16:0413:00
12Kjell AnderssonSundsvalls OK37:16+17:4213:36
13Helena KarlssonSundsvalls OK39:47+20:1314:31
14Kerstin BrunnSundsvalls OK42:32+22:5815:31
15Elin KarlssonKovlands IF42:39+23:0515:33
16Olle NäslundSelånger SOK57:59+38:2521:09
17Hillevi SjöbomNjurunda OK1:04:28+44:5423:31

Bana 3 röd

3 430 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon NordlanderSundsvalls OK26:407:46
2Hugo NordlanderSundsvalls OK29:37+2:578:38
3Tony DalebrandSundsvalls OK30:08+3:288:47
4Alice LarssonSundsvalls OK30:37+3:578:55
5Mattias LarssonSundsvalls OK32:11+5:319:22
6Mats AnderssonSelånger SOK33:08+6:289:39
7Johan NylanderNjurunda OK33:38+6:589:48
8Eva OlssonNjurunda OK34:47+8:0710:08
9Johan LindénSelånger SOK35:27+8:4710:20
10Viktoria KarlssonKovlands IF35:31+8:5110:21
11Astrid RexSundsvalls OK35:33+8:5310:21
12Winn BjörklundSundsvalls OK35:47+9:0710:25
13Olov NorinSundsvalls OK36:10+9:3010:32
14Sofia LindénSelånger SOK37:10+10:3010:50
15Stefan GunnarssonKristinehamns OK37:55+11:1511:03
16Jan ZetterbergHudiksvalls OK38:43+12:0311:17
17Magnus EngbergSundsvalls OK39:29+12:4911:30
18Tomas SellstedtSelånger SOK41:36+14:5612:07
19Sten Åke VedinSelånger SOK41:49+15:0912:11
20Alva LarssonSundsvalls OK41:58+15:1812:14
21Clary RexSundsvalls OK42:05+15:2512:16
22Anette ÖnerudOK Ravinen42:14+15:3412:18
23Harri NäätänenKovlands IF42:24+15:4412:21
24Ann-Kristin VedinSelånger SOK44:10+17:3012:52
25Katharina SandströmSundsvalls OK45:24+18:4413:14
26Anita SundlingNjurunda OK45:33+18:5313:16
27Ella YtterströmSundsvalls OK47:52+21:1213:57
28Laila NäslundSelånger SOK47:56+21:1613:58
29Olivia KarlssonKovlands IF48:26+21:4614:07
30Peter ErngrundSelånger SOK50:15+23:3514:39
31Ann BjörklundNjurunda OK50:28+23:4814:42
32Anders SundbergSelånger SOK52:38+25:5815:20
33Sten-Olov HellbergSundsvalls OK53:29+26:4915:35
34Peter SjöbomNjurunda OK53:52+27:1215:42
35Irené LarssonSundsvalls OK55:16+28:3616:06
36Osmo JärvinenNjurunda OK58:57+32:1717:11
37Luise HeermannNjurunda OK1:03:39+36:5918:33
38Christina WibronNjurunda OK1:06:04+39:2419:15
39Anna-Karin ÅkerlundNjurunda OK1:09:24+42:4420:13
40Maria OlssonNjurunda OK1:09:28+42:4820:15

Bana 4 svart

4 950 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SöderbergSelånger SOK36:297:22
2Janne NäätänenSundsvalls OK37:11+0:427:30
3Nils LundgrenSundsvalls OK38:54+2:257:51
4Albin KårénSundsvalls OK39:00+2:317:52
5Axel LundgrenSundsvalls OK39:37+3:088:00
6Mats FröbergNynäshamns OK39:54+3:258:03
7Anders VedinSundsvalls OK40:46+4:178:14
8Fredrik NordlanderSundsvalls OK41:04+4:358:17
9Hannes LindahlSundsvalls OK41:08+4:398:18
10Erik NorinSundsvalls OK41:24+4:558:21
11Truls LindholmSundsvalls OK42:00+5:318:29
12Lars HolmquistSundsvalls OK43:23+6:548:45
13Michael LarssonSundsvalls OK43:36+7:078:48
14Hans-Erik JanssonVK Uvarna45:04+8:359:06
15Mattias HovmöllerSöders-Tyresö45:38+9:099:13
16Ola LindströmSundsvalls OK46:59+10:309:29
17Fredrik LarssonHagaby GoIF Örebro47:09+10:409:31
18Jill JohanssonSundsvalls OK48:56+12:279:53
19Henrik LundgrenSundsvalls OK49:07+12:389:55
20Håkan RichterKlubblös49:44+13:1510:02
21Tommy FröjdSundsvalls OK50:03+13:3410:06
22Niklas MartinNjurunda OK51:36+15:0710:25
23Marcus ErikssonVK Uvarna51:42+15:1310:26
24Jonas KarlssonKovlands IF52:33+16:0410:36
25Leif SundlingNjurunda OK53:20+16:5110:46
26Fredrik PonténSelånger SOK54:47+18:1811:04
27Lukas JohanssonSundsvalls OK54:58+18:2911:06
28Tomas VirtanenSelånger SOK55:28+18:5911:12
29Kristina NordlanderSundsvalls OK56:49+20:2011:28
30Julia NordlanderSundsvalls OK57:12+20:4311:33
31Karin LarssonSundsvalls OK1:02:51+26:2212:41
32Magnus EdlundSundsvalls OK1:07:30+31:0113:38
Jonas WibergVK Uvarnaej godkänd
Marcus ErikssonOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser