Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 9
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 23 augusti 2018

Bana 1 vit

2 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nino NäätänenSundsvalls OK34:2312:41
2Stina KarlssonKovlands IF40:07+5:4414:48
3Isak NorgrenSelånger SOK41:28+7:0515:18
4Alice HögbergKovlands IF57:41+23:1821:17

Bana 2 gul

2 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas HögbergKovlands IF17:216:19
2Andrei KuzminSundsvalls OK18:05+0:446:35
3Carl ErngrundSelånger SOK20:20+2:597:25
4Teresia YtterbomKovlands IF24:11+6:508:49
5Savanna DalkvistKovlands IF26:36+9:159:42
6Wilma LindströmSundsvalls OK27:44+10:2310:07
7Linda GårdingNjurunda OK29:18+11:5710:41
8Alva NorgrenSelånger SOK35:38+18:1713:00
9Elin KarlssonKovlands IF36:18+18:5713:14
10Erik KardellNjurunda OK39:25+22:0414:23
11Anna-Carin SundlöfSelånger SOK42:29+25:0815:30
12Sanne AbelssonSundsvalls OK52:22+35:0119:06

Bana 3 röd

3 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ZetterbergHudiksvalls OK35:0711:17
2Ola LindströmSundsvalls OK36:48+1:4111:49
3Winn BjörklundSundsvalls OK48:01+12:5415:26
4Wilma LarssonSundsvalls OK48:53+13:4615:43
5Monika JanssonSundsvalls OK49:08+14:0115:47
6Sven Erik SundinSelånger SOK49:37+14:3015:57
7Olivia KarlssonKovlands IF50:12+15:0516:08
8Viktoria KarlssonKovlands IF50:13+15:0616:08
9Harri NäätänenKovlands IF52:18+17:1116:49
10Mattias LarssonSundsvalls OK55:18+20:1117:46
11Johan LindénSelånger SOK1:01:01+25:5419:37
12Eva OlssonNjurunda OK1:01:18+26:1119:42
13Luise HeermannNjurunda OK1:05:45+30:3821:08
14Christina WibronNjurunda OK1:10:12+35:0522:34
15Ann-Kristin VedinSelånger SOK1:11:43+36:3623:03
16Kristina NilssonVK Uvarna1:12:07+37:0023:11
17Sten Åke VedinSelånger SOK1:18:41+43:3425:18
18Irené LarssonSundsvalls OK1:18:45+43:3825:19
19Karin ViklundKovlands IF1:20:15+45:0825:48
Stefan GullbackVK Uvarnaej godkänd
Björn AbelssonSundsvalls OKej godkänd
Göran DahlqvistNjurunda OKej godkänd

Bana 4 svart

4 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders VedinSundsvalls OK36:557:49
2Janne NäätänenSundsvalls OK42:59+6:049:06
3Anders SjögrenSundsvalls OK48:20+11:2510:14
4Michael LarssonSundsvalls OK50:21+13:2610:40
5Niklas MartinNjurunda OK51:27+14:3210:54
6Ivan KuzminSundsvalls OK53:20+16:2511:17
7Jörgen BlästaNjurunda OK54:49+17:5411:36
8Jerker YtterbomKovlands IF56:26+19:3111:57
9Håkan Berglund LakeKovlands IF57:09+20:1412:06
10Jonas NilssonVK Uvarna57:23+20:2812:09
11Mattias AgåsSundsvalls OK57:50+20:5512:15
12Fredrik PonténSelånger SOK1:02:37+25:4213:15
13Jonas KarlssonKovlands IF1:05:05+28:1013:47
14Per TjernbergKovlands IF1:10:05+33:1014:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser