Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för StOF Sommarläger Förkortad Medel UP

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: StOF Sommarläger Förkortad Medel UP
Arrangörsorganisation: Tumba-Mälarhöjden OK
Datum: fredag 25 maj 2018

D16

2 880 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BogrenSundbybergs IK23:418:13
2Amanda GranqvistOK Ravinen25:20+1:398:47
3Matilda LindhSundbybergs IK27:37+3:569:35
4Sigrid CarlssonSundbybergs IK27:59+4:189:42
5Ronja StåhlSundbybergs IK28:10+4:299:46
6Sara MöllerOK Södertörn28:28+4:479:53
7Tilda MårtenssonOK Ravinen28:51+5:1010:01
8Ida HänströmTäby OK29:59+6:1810:24
9Agnes DambergIFK Lidingö SOK30:10+6:2910:28
10Ester AnderssonOK Södertörn31:08+7:2710:48
11Lisa ThunellIFK Lidingö SOK31:23+7:4210:53
12Sofia EdvardssonJärfälla OK31:43+8:0211:00
13Amelie RajanIFK Lidingö SOK31:52+8:1111:03
14Embla KamsvågGustavsbergs OK32:39+8:5811:20
15Sanna HedbergOK Södertörn32:46+9:0511:22
16Cecilia HectorSnättringe SK34:02+10:2111:49
17Johanna PetterssonGustavsbergs OK35:30+11:4912:19
18Tove SjöbergTullinge SK35:47+12:0612:25
19Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK36:36+12:5512:42
20Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK36:43+13:0212:44
21Nina PerssonHaninge SOK36:45+13:0412:45
22Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK37:08+13:2712:53
23Alva BladhTullinge SK37:28+13:4713:00
24Tuva FalkSundbybergs IK39:18+15:3713:38
25Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK39:49+16:0813:49
26Emilia NilssonGustavsbergs OK40:56+17:1514:12
27Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö43:23+19:4215:03
28Maja SandvikAttunda OK44:41+21:0015:30
29Clea WallnäsSundbybergs IK49:34+25:5317:12
30Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF52:27+28:4618:12
Alicia SchandlOK Södertörnej godkänd
Alice HallménJärfälla OKej start
Sara HedeSödertälje-Nykvarn OFej start

H16

2 920 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö21:057:13
2Lukas WernerIFK Lidingö SOK22:31+1:267:42
3Alfred LängheimTullinge SK22:53+1:487:50
4Manne HammarbergJärfälla OK23:56+2:518:11
5Isak GeliusSnättringe SK24:09+3:048:16
6Ludvig SigrandOK Södertörn24:20+3:158:20
7Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF25:14+4:098:38
8Hampus HatlenTullinge SK25:18+4:138:39
9Erik BovalliusJärfälla OK25:22+4:178:41
10Olle KallurOK Ravinen25:56+4:518:52
11Erik Lidström LauriSnättringe SK26:07+5:028:56
12Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK27:07+6:029:17
13Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK27:40+6:359:28
14Jakob Gadefors NauHaninge SOK27:50+6:459:31
14Alvar MelinHaninge SOK27:50+6:459:31
16Albin HainkeSnättringe SK28:21+7:169:42
17Albin LindskogOK Ravinen28:39+7:349:48
18William GrunderJärfälla OK29:50+8:4510:13
19Wilhelm BergmanTullinge SK29:54+8:4910:14
20Jakob TedhamreSnättringe SK31:12+10:0710:41
21Isak WestringJärfälla OK31:14+10:0910:41
22Marcus EkmanTäby OK31:36+10:3110:49
23Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK31:51+10:4610:54
24Filip StorellHaninge SOK32:40+11:3511:11
25John WolgastSnättringe SK33:55+12:5011:36
26Eskil WidehagSundbybergs IK33:59+12:5411:38
27Oscar AnelandOK Ravinen34:11+13:0611:42
28Wilhelm NordqvistWaxholms OK34:32+13:2711:49
29Pontus AxellIFK Enskede36:34+15:2912:31
30Anton WällstedtJärfälla OK37:31+16:2612:50
31Terje StormoGustavsbergs OK38:12+17:0713:04
32Gustav BjörklundIFK Enskede40:22+19:1713:49
33Hugo BacklundTullinge SK42:39+21:3414:36
34Robin BjörklundTullinge SK42:55+21:5014:41
35Nils Forsberg RundströmIFK Enskede43:04+21:5914:44
36Henrik LundforsIFK Enskede49:13+28:0816:51
37Tiger LandénGustavsbergs OK54:19+33:1418:36
Elias LindkvistTullinge SKej godkänd
Axel MålargårdTäby OKej start
Philip ForngrenTäby OKej start
Otto BalckTäby OKej start

D14

2 200 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth LarssonOK Södertörn20:209:14
2Wilma LeicktTullinge SK20:24+0:049:16
3Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF21:33+1:139:47
4Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK22:20+2:0010:09
5Ida ÖsterbergGustavsbergs OK22:29+2:0910:13
6Fredrika NordquistTäby OK22:30+2:1010:13
7Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK23:05+2:4510:29
8Elin WolgastSnättringe SK23:14+2:5410:33
9Tindra JonssonSkarpnäcks OL23:18+2:5810:35
10Doris IkoTäby OK24:10+3:5010:59
11Lovisa LindqvistIFK Enskede24:19+3:5911:03
12Linn De BoussardIFK Enskede24:45+4:2511:14
13Miia RollerJärfälla OK25:19+4:5911:30
14Nova MatthewsTullinge SK25:57+5:3711:47
15Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK26:18+5:5811:57
16Sonja AhlquistJärla Orientering26:44+6:2412:09
17Alicia BjörnbergSöders-Tyresö27:07+6:4712:19
18Klara JunegardTullinge SK27:11+6:5112:21
19Emma HallendalIFK Enskede27:46+7:2612:37
20Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK28:50+8:3013:06
21Lovisa BergstenOK Södertörn30:00+9:4013:38
22Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö30:23+10:0313:48
23Moa FröstadiusSundbybergs IK30:35+10:1513:54
24Felicia StrindérIFK Enskede30:51+10:3114:01
25Emilia BergmanTullinge SK31:03+10:4314:06
26Lena PerssonTullinge SK31:34+11:1414:20
27Märta WigleOK Södertörn32:38+12:1814:50
28Emelie RökenTäby OK32:40+12:2014:50
29Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF32:45+12:2514:53
30Wilma JosefssonVäsby OK32:52+12:3214:56
31Lilly ChristieSnättringe SK33:24+13:0415:10
32Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK34:58+14:3815:53
33Märta SödervallTullinge SK36:25+16:0516:33
34Filippa NyströmOK Ravinen37:18+16:5816:57
35Kimberly EkenstedtTullinge SK37:39+17:1917:06
36Fanny SundbergTullinge SK37:45+17:2517:09
37Tilde BredermanVäsby OK38:25+18:0517:27
38Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK39:04+18:4417:45
39Olivia EngelOK Ravinen43:07+22:4719:35
40Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK51:02+30:4223:11
41Madeleine GranathVäsby OK55:27+35:0725:12
42Julia BadelBromma-Vällingby SOK1:08:24+48:0431:05

H14

2 430 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK18:537:46
2Hannes MogensenOK Ravinen19:38+0:458:04
3Jonatan AndersonJärfälla OK20:36+1:438:28
4Viktor SoneAttunda OK21:10+2:178:42
5Erik LundquistOK Ravinen21:24+2:318:48
6Jesper ÅkessonJärfälla OK21:32+2:398:51
7Teo StruckOK Ravinen21:39+2:468:54
8Hannes LindqvistIFK Enskede22:04+3:119:04
9Elis Forsberg RundströmIFK Enskede22:56+4:039:26
10Melker PalmJärfälla OK23:08+4:159:31
11Filip HatlenTullinge SK23:44+4:519:46
12Björn RennerOK Södertörn23:49+4:569:48
13Linus NilssonOK Österåker24:04+5:119:54
14Hugo SjölanderTäby OK24:53+6:0010:14
15Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK25:29+6:3610:29
16Noa HelgarsTäby OK25:49+6:5610:37
17Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK26:33+7:4010:55
18Marcus GrunderJärfälla OK26:49+7:5611:02
19Max ÖsterlingOK Södertörn27:05+8:1211:08
20Filip LindqvistTäby OK27:06+8:1311:09
21Simon StridhSkogsluffarnas OK27:35+8:4211:21
22Elias LjungdellTäby OK27:37+8:4411:21
23Rasmus LindblomGustavsbergs OK28:08+9:1511:34
24Niklas ErlandssonOK Södertörn28:19+9:2611:39
25Emil FranzénSundbybergs IK28:57+10:0411:54
26Ludvig FerdmanTullinge SK31:07+12:1412:48
27Oskar EknerSnättringe SK31:11+12:1812:49
28Liam MorénBromma-Vällingby SOK31:22+12:2912:54
29Erik WällstedtJärfälla OK31:46+12:5313:04
30Emil HelanderTullinge SK32:54+14:0113:32
31Rasmus LundströmVäsby OK32:59+14:0613:34
32Axel BalckTäby OK33:52+14:5913:56
33Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK34:20+15:2714:07
34Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF34:49+15:5614:19
35Axel TrofastTullinge SK35:24+16:3114:34
36Anton MörkforsJärfälla OK35:45+16:5214:42
37Peter LindvallHaninge SOK36:26+17:3314:59
38Emil AnterudVäsby OK36:28+17:3515:00
39Melker CarlingerSkogsluffarnas OK38:14+19:2115:44
40Calle JohanssonOK Ravinen40:25+21:3216:37
41Felix ArkängTullinge SK40:29+21:3616:39
42Anton BartschJärfälla OK40:50+21:5716:48
43Linus SkattOK Södertörn43:29+24:3617:53
44Eskil IsakssonVäsby OK45:56+27:0318:54
45Otto PerssonSkogsluffarnas OK48:25+29:3219:55
46Viktor ZillingOK Södertörn54:40+35:4722:29
47Malte ThelanderHaninge SOK1:02:02+43:0925:31
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Hugo LindskogOK Ravinenej start
David RyderåsWaxholms OKej start
Johan FochsenWaxholms OKej start

D12

1 830 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta AhlquistJärla Orientering17:379:37
2Tove OlssonOK Södertörn17:48+0:119:43
3Ellen AnelandOK Ravinen19:07+1:3010:26
4Rut LundinOK Södertörn19:26+1:4910:37
5Maja RundlöfVäsby OK19:42+2:0510:45
6Britta BörjessonJärla Orientering19:54+2:1710:52
7Emma HenriquesOK Södertörn20:28+2:5111:11
7Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK20:28+2:5111:11
9Elin AbelSnättringe SK20:44+3:0711:19
10Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK20:58+3:2111:27
11Saga BeinhoffGustavsbergs OK21:05+3:2811:31
12Nellie BolinTullinge SK21:15+3:3811:36
13Hilda BohmanHellas Orientering21:20+3:4311:39
14Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF21:22+3:4511:40
15Tuva HolmströmOK Ravinen21:54+4:1711:58
16Alice RökenTäby OK23:00+5:2312:34
17Cleo MattilaTullinge SK23:08+5:3112:38
18Lovis de VilliersOK Södertörn23:09+5:3212:39
19Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK23:24+5:4712:47
20Maja FalkSundbybergs IK23:35+5:5812:53
21Stina PedersenJärfälla OK24:42+7:0513:29
22Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK24:50+7:1313:34
23Ingrid JohanssonSundbybergs IK25:31+7:5413:56
24Moa GlanshedHaninge SOK26:27+8:5014:27
25Milla KlassonOK Ravinen26:36+8:5914:32
26Emelie HolmströmTäby OK26:58+9:2114:44
27Ella LindqvistTäby OK27:01+9:2414:45
28Frida EkbladOK Ravinen28:15+10:3815:26
29Hilda TrofastTullinge SK29:27+11:5016:05
30Kerstin ChristieSnättringe SK29:44+12:0716:14
31Alma BarkstedtTäby OK32:02+14:2517:30
32Sofia QuasWaxholms OK32:44+15:0717:53
33Elsa ForsbergJärfälla OK33:38+16:0118:22
34Elin LiljaTumba-Mälarhöjden OK35:36+17:5919:27
35Tilda MattssonOK Södertörn39:33+21:5621:36
36Alva SmedsVäsby OK40:12+22:3521:58
37Alva PerssonBromma-Vällingby SOK53:04+35:2728:59
38Hilma FalkTumba-Mälarhöjden OK1:02:39+45:0234:14
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Ebba WestringJärfälla OKej start
Tyra FogelbrinkVäsby OKej start

H12

1 900 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK15:057:56
2Ted LagerströmAttunda OK16:04+0:598:27
3Jens FochsenWaxholms OK16:50+1:458:51
4Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK17:10+2:059:02
5Erik NederheimTäby OK17:21+2:169:07
6Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK18:06+3:019:31
7Svante SandvikAttunda OK18:11+3:069:34
8Petter FochsenWaxholms OK18:17+3:129:37
9Edvin JohanssonVäsby OK19:55+4:5010:28
10Ruben HårdSkogsluffarnas OK20:22+5:1710:43
11Arvid MyrbergerTullinge SK20:28+5:2310:46
12Teodor JonssonSkarpnäcks OL21:10+6:0511:08
13Olof ArevångTullinge SK21:23+6:1811:15
14Egon WistedtSundbybergs IK21:40+6:3511:24
15Ture JohanssonSkogsluffarnas OK21:56+6:5111:32
16Linus NybergJärla Orientering22:21+7:1611:45
17Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK22:39+7:3411:55
18Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:09+8:0412:11
19Ludvig HagwallJärla Orientering23:32+8:2712:23
20Gustav MyrbergerTullinge SK23:49+8:4412:32
21Viktor WistrandTullinge SK23:53+8:4812:34
22Jonathan NilssonGustavsbergs OK23:57+8:5212:36
23Leo WisborgTullinge SK24:16+9:1112:46
24Adrian WernerIFK Lidingö SOK24:22+9:1712:49
25Hampus SundbergJärfälla OK24:36+9:3112:56
26Axel NordqvistWaxholms OK24:48+9:4313:03
27Johannes NorrbyOK Södertörn25:28+10:2313:24
28Noel HellbergSundbybergs IK27:25+12:2014:25
29Aron HöglundTullinge SK27:36+12:3114:31
30Carl ÖrnebrandJärfälla OK27:37+12:3214:32
31Sandro PruthSkogsluffarnas OK28:02+12:5714:45
32Hampus GlanshedHaninge SOK30:01+14:5615:47
33Anton AkterinOK Älvsjö-Örby31:30+16:2516:34
34Gustav NetzJärla Orientering31:39+16:3416:39
35Oscar LundquistOK Ravinen31:52+16:4716:46
36Simon AndersonJärfälla OK32:59+17:5417:21
37Botvid SimonssonSundbybergs IK33:01+17:5617:22
38Elias BladhTullinge SK33:37+18:3217:41
39Wilmer HagrotTäby OK33:51+18:4617:48
40Ludvig SundströmSundbybergs IK34:10+19:0517:58
41Lucas JohanssonTullinge SK38:09+23:0420:04
42Carl WännmanOK Södertörn41:39+26:3421:55
43Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK45:04+29:5923:43
44Lorentz KaikkonenJärfälla OK45:21+30:1623:52
45Sebastian LindblomGustavsbergs OK47:01+31:5624:44
46Albin HessleTullinge SK48:57+33:5225:45
47Samuel SylvanTullinge SK52:05+37:0027:24
Åke EngmanIFK Lidingö SOKej godkänd

D10

1 360 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HellbergSundbybergs IK10:047:24
2Julia EkOK Ravinen12:05+2:018:53
3Fanny BergmanTullinge SK12:47+2:439:23
4Linnea SandTullinge SK13:08+3:049:39
5Viola HolmströmOK Ravinen14:39+4:3510:46
6Bodil JohanssonSundbybergs IK14:40+4:3610:47
7Ida RökenTäby OK14:44+4:4010:50
8Greta SandvikAttunda OK15:30+5:2611:23
9Frida DäckforsTullinge SK15:47+5:4311:36
10Ellen NybäckTullinge SK16:40+6:3612:15
11Heidi LindquistHaninge SOK17:53+7:4913:08
12Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OK18:01+7:5713:14
13Miranda StrandTullinge SK18:13+8:0913:23
14Amanda MörkforsJärfälla OK18:23+8:1913:31
15Irma WidehagSundbybergs IK19:11+9:0714:06
16Telma PruthSkogsluffarnas OK20:52+10:4815:20
17Thea GeliusSnättringe SK22:20+12:1616:25
18Julia HolmströmTäby OK24:20+14:1617:53
19Alice Slars PaulssonSundbybergs IK27:40+17:3620:20
20Dagny IkoTäby OK29:05+19:0121:23
21Noomi MattilaTullinge SK37:29+27:2527:33
22Märta FalkenströmSkogsluffarnas OK54:55+44:5140:22
Iben StattinVäsby OKej start

H10

1 450 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven BörjessonJärla Orientering10:527:29
2Olof HagwallJärla Orientering11:18+0:267:47
3Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:52+1:008:11
4Benjamin HjerténJärfälla OK12:55+2:038:54
5Tim TörnblomTumba-Mälarhöjden OK15:27+4:3510:39
6Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK15:59+5:0711:01
7Max LindqvistTäby OK16:38+5:4611:28
8Emil NorlinIFK Enskede16:54+6:0211:39
9Erik BalckTäby OK17:08+6:1611:48
10Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK17:09+6:1711:49
11Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK17:19+6:2711:56
12Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK17:31+6:3912:04
13Nils GidlöfOK Älvsjö-Örby17:57+7:0512:22
14Folke JohanssonSundbybergs IK19:04+8:1213:08
15Arvid RundströmOK Ravinen19:13+8:2113:15
16Eskil MyrbergerTullinge SK19:34+8:4213:29
17Alvin NordinOK Älvsjö-Örby20:08+9:1613:53
18Lucas De BoussardIFK Enskede20:17+9:2513:59
19Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK20:50+9:5814:22
20Victor GranathVäsby OK21:47+10:5515:01
21Alve WistedtSundbybergs IK27:32+16:4018:59
22Tore WenellOK Ravinen31:41+20:4921:51
23Alexander BäckmanTumba-Mälarhöjden OK33:14+22:2222:55
Hugo AbelSnättringe SKej godkänd
Ture LindskogOK Ravinenej godkänd
David EideforsSundbybergs IKej start
Lukas TarandiIFK Lidingö SOKej start

Inskolning

1 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Viggo AbelSnättringe SKfullföljt
Victor HallendalIFK Enskedefullföljt
Siri HåstadBromma-Vällingby SOKfullföljt
Alice LindholmTullinge SKfullföljt
Erik NybäckTullinge SKfullföljt
Alma OlssonTullinge SKfullföljt
Filippa SigstedtOK Ravinenfullföljt

U1

1 230 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jamie RollerJärfälla OK12:5410:29
2Saga HellbergSundbybergs IK13:04+0:1010:37
2Ida HellbergSundbybergs IK13:04+0:1010:37
4Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK13:14+0:2010:45
5Tilde JonssonSnättringe SK14:58+2:0412:10
6Jonna VisénSnättringe SK15:03+2:0912:14
7Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK16:01+3:0713:01
8Elina HåstadBromma-Vällingby SOK17:00+4:0613:49
9Oskar LindholmTullinge SK17:24+4:3014:08
10Melker HagwallJärla Orientering17:25+4:3114:09
11Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK17:33+4:3914:16
12Nova FalkSundbybergs IK18:42+5:4815:12
13Signe HåstadBromma-Vällingby SOK19:03+6:0915:29
14Isabella SjögrenOK Ravinen20:01+7:0716:16
15Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK20:14+7:2016:26
16Elin SmedsVäsby OK20:59+8:0517:03
17Hugo PleinerTäby OK23:20+10:2618:58
18Gry WisénSnättringe SK23:22+10:2818:59
19Erik EklövTumba-Mälarhöjden OK23:38+10:4419:12
20Levi MonteliusTumba-Mälarhöjden OK25:18+12:2420:34
21Ingrid GidlöfOK Älvsjö-Örby25:39+12:4520:51
22Gusten HerstadTullinge SK25:48+12:5420:58
23Melker WisborgTullinge SK27:59+15:0522:45
24Linus ForsTumba-Mälarhöjden OK28:37+15:4323:15
25Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK28:48+15:5423:24
Lava FischerIFK Lidingö SOKej godkänd

U2

1 450 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Norton SundsténJärfälla OK13:489:31
2Linus LundströmVäsby OK14:09+0:219:45
3Anton WarneIFK Lidingö SOK15:13+1:2510:29
4Jon Forsberg RundströmIFK Enskede15:19+1:3110:33
5Samuel AnderssonJärfälla OK15:21+1:3310:35
6Ludvig NirvinHaninge SOK15:51+2:0310:55
7Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK15:54+2:0610:57
8Kobbe FischerIFK Lidingö SOK15:55+2:0710:58
9Cloe MatthewsTullinge SK16:25+2:3711:19
10Ylva ReménSnättringe SK16:36+2:4811:26
11Valter EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK16:40+2:5211:29
11Emma Malmström LiljaTumba-Mälarhöjden OK16:40+2:5211:29
13Livia Palo-hedendahlJärfälla OK16:59+3:1111:42
14Folke IsakssonVäsby OK17:02+3:1411:44
15Alexander HansonTumba-Mälarhöjden OK17:20+3:3211:57
16Elion ReimeringerHaninge SOK17:41+3:5312:11
17Love NorellSnättringe SK17:52+4:0412:19
18Frida EkOK Ravinen18:06+4:1812:28
19Harry NorellSnättringe SK18:21+4:3312:39
20Wilma AnterudVäsby OK18:38+4:5012:51
21Anja HartleyHaninge SOK18:49+5:0112:58
22Martin LindvallHaninge SOK19:20+5:3213:20
23Viktor TederTäby OK19:49+6:0113:40
24Valle SundsténJärfälla OK20:52+7:0414:23
25Loa MattilaTullinge SK22:05+8:1715:13
26Love AkterinOK Älvsjö-Örby23:04+9:1615:54
27Ella SigstedtOK Ravinen24:43+10:5517:02
28Elias BackhansTumba-Mälarhöjden OK25:37+11:4917:40
28Emelie HellströmTumba-Mälarhöjden OK25:37+11:4917:40
30Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK28:58+15:1019:58
31Livia QuasWaxholms OK33:47+19:5923:17
32Linnea EkstrandHaninge SOK36:07+22:1924:54
33Veronica WimmersjöHaninge SOK36:32+22:4425:11
Arthur LindquistJärfälla OKej start

U3

1 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle EkenbergTumba-Mälarhöjden OK31:1217:02
2Edvin Flodell JohanssonHaninge SOK31:44+0:3217:20
3Julia CasselVäsby OK35:39+4:2719:28
4Olof AnderssonOK Södertörn38:47+7:3521:11
5Morris BjörklundOK Ravinen39:15+8:0321:26
6Klara PerssonBromma-Vällingby SOK41:07+9:5522:28
7Vigdis KuoskuJärfälla OK46:59+15:4725:40
8Pontus AasaTullinge SK55:40+24:2830:25
9Ervin DixTullinge SK55:46+24:3430:28
10Alicia ClaessonSkogsluffarnas OK1:06:42+35:3036:26
11Melvin EkSundbybergs IK1:17:36+46:2442:24
Adrian EkVäsby OKej start

U4

2 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara HöglindIFK Enskede37:5015:34
2Moa JohanssonVäsby OK39:19+1:2916:10
3Clara ÖhmanIFK Enskede43:08+5:1817:45
Edith KuoskuJärfälla OKej godkänd

ÖM3

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina RongeTullinge SK30:4516:11
2Åsa HanssonTullinge SK32:00+1:1516:50
3Olof LindholmKlubblös36:24+5:3919:09
4Cecilia NorellSnättringe SK38:17+7:3220:08
5Nenette DäckforsTullinge SK44:42+13:5723:31
6Ann-Sofi NybäckTullinge SK49:31+18:4626:03
7Maria HessleTullinge SK49:33+18:4826:04
8Alexander MagnvallOK Södertörn1:02:28+31:4332:52
Mia StattinVäsby OKej start

ÖM5

2 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter MattilaTullinge SK23:1610:34
2Anna RökenTäby OK27:17+4:0112:24
3Cecilia NordquistTäby OK28:26+5:1012:55
4Lars HagrotTäby OK29:02+5:4613:11
5Sara AndersonJärfälla OK32:49+9:3314:55
6Erik SylvanTullinge SK33:25+10:0915:11
7Helena AnderssonJärfälla OK33:35+10:1915:15
8Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK35:17+12:0116:02
9Susanne AkterinOK Älvsjö-Örby38:39+15:2317:34
10Jenny ReménSnättringe SK40:53+17:3718:35
11Carin MattilaTullinge SK42:02+18:4619:06
12Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK46:51+23:3521:17
13Jenny MagnvallOK Södertörn52:48+29:3223:59
14Ulf EskilssonOK Södertörn59:12+35:5626:54
15Carl ClaessonSkogsluffarnas OK1:17:24+54:0835:10
Per IkoTäby OKej godkänd
Sara ForsbergJärfälla OKej start
Martin HedeSödertälje-Nykvarn OFej start

ÖM10

2 880 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn LundquistOK Ravinen23:528:17
2Martin LindskogOK Ravinen24:07+0:158:22
3Patric De BoussardIFK Enskede25:27+1:358:50
4Emilia EngelOK Ravinen25:41+1:498:55
5Fredrik JohanssonSundbybergs IK26:26+2:349:10
6Henrik HagwallJärla Orientering26:29+2:379:11
7Anna EkOK Ravinen26:35+2:439:13
8Kristina AnelandOK Ravinen27:38+3:469:35
9Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK27:46+3:549:38
10Robert PedersenJärfälla OK27:59+4:079:42
11Jörgen HectorSnättringe SK28:03+4:119:44
12Kristina TedhamreSnättringe SK28:35+4:439:55
13Kjell NordqvistWaxholms OK29:34+5:4210:15
14Michael AhlquistJärla Orientering29:43+5:5110:19
15Anna-Lena LängheimTullinge SK29:44+5:5210:19
16Tomas MattssonOK Södertörn29:59+6:0710:24
17Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK30:15+6:2310:30
18Per DambergIFK Lidingö SOK30:30+6:3810:35
19Björn RundströmOK Ravinen30:33+6:4110:36
20Lars KlassonOK Ravinen30:48+6:5610:41
21Torgny RundlöfVäsby OK31:47+7:5511:02
22Henrik BladhTullinge SK31:52+8:0011:03
23Mikael NordquistTäby OK32:20+8:2811:13
24Anna LundquistOK Ravinen32:26+8:3411:15
25Camilla GöstasSöders-Tyresö33:02+9:1011:28
26Camilla EngelOK Ravinen33:15+9:2311:32
27Matilda AhlquistJärla Orientering33:23+9:3111:35
28Åsa PleinerTäby OK33:33+9:4111:38
29Stefan WisborgTullinge SK34:09+10:1711:51
30Fredrik AnderssonOK Södertörn34:43+10:5112:03
31Per-Arne ForsbergTullinge SK34:46+10:5412:04
32Ansgar SimonssonSundbybergs IK35:08+11:1612:11
33Stefan NorlinIFK Enskede35:09+11:1712:12
34Torun EkbladOK Ravinen35:51+11:5912:26
35Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK36:05+12:1312:31
36Johan TirénSkogsluffarnas OK36:09+12:1712:33
37Daniel HelanderTullinge SK36:33+12:4112:41
38Henrik NybergJärla Orientering38:40+14:4813:25
39Therese HolmströmOK Ravinen38:46+14:5413:27
40Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK39:12+15:2013:36
41Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK39:17+15:2513:38
42Fredrik JohanssonTullinge SK40:04+16:1213:54
43Daniel EkenstedtTullinge SK40:06+16:1413:55
44Jenny StruckOK Ravinen40:07+16:1513:55
45Anders GärderudIFK Lidingö SOK40:23+16:3114:01
46Maria EdvardssonJärfälla OK40:58+17:0614:13
47Ingemar TedhamreSnättringe SK41:29+17:3714:24
48Anna-Clara WistedtSundbybergs IK42:06+18:1414:37
49Stina BorängSnättringe SK43:46+19:5415:11
50Nina KarlssonIFK Lidingö SOK44:01+20:0915:17
51Erika CarlingerSkogsluffarnas OK44:39+20:4715:30
52Anneli ChristieSnättringe SK45:22+21:3015:45
53Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK45:58+22:0615:57
54Åsa LindhSundbybergs IK47:08+23:1616:21
55Teresia WällstedtJärfälla OK47:34+23:4216:30
56Peter ClaessonSkogsluffarnas OK48:13+24:2116:44
57Katrin JosefssonVäsby OK48:33+24:4116:51
58Anna WolgastSnättringe SK51:01+27:0917:42
59James ChristieSnättringe SK52:43+28:5118:18
60Elisabeth HectorSnättringe SK52:47+28:5518:19
61Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:04:54+41:0222:32
Anna EideforsSundbybergs IKej start
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej start
Johan LindqvistTäby OKej start
Malin LindskogOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser