Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 18 september 2018

D21

4 019 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin ErlandssonOK Milan40:5910:11
2Anna-Maria BackrydLindebygdens OK41:32+0:3310:20
3Evelina EricssonLindebygdens OK43:55+2:5610:55
4Karin FägerlindCentrum OK47:31+6:3211:49

H21

4 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LarboIFK Lidingö SOK38:557:54

D16

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie BodinAlmby IK47:1412:06

D14

3 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma LarssonOK Milan35:5211:18

D12

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Saga Lund-HansenLindebygdens OKutgått

H12

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK20:367:31

D10

2 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa ThybeckLindebygdens OK26:1410:24

H10

2 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver ArnessonLindebygdens OK30:2712:05

D35

4 019 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia CarlssonLindebygdens OK46:0011:26
2Maria AngbergLindebygdens OK1:17:10+31:1019:12

H40

4 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ArnessonLindebygdens OK53:1512:11
2Petter WikströmOK Tisaren53:52+0:3712:19
3Tomas L KarlssonLindebygdens OK59:21+6:0613:34

H50

4 019 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik ThybeckLindebygdens OK43:1110:44
2Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro46:51+3:4011:39
3Jonas KlingLindebygdens OK52:10+8:5912:58

D55

3 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika BrodinLindebygdens OK36:0710:52
2Susanne HellsingLindebygdens OK1:12:58+36:5121:58

H55

4 019 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Åke IsraelssonOK Milan42:0110:27
2Klas ThybeckLindebygdens OK45:33+3:3211:20
3Henrik HallorLindebygdens OK47:16+5:1511:45
4Håkan SvenssonAlmby IK55:36+13:3513:50
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start

H60

4 019 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lage JonssonLindebygdens OK43:0510:43
2Nils-Olof BodinAlmby IK59:19+16:1414:45
3Christer TapperOK Milan59:36+16:3114:49
4Hans HelmerssonLindebygdens OK1:00:30+17:2515:03
5Henry VestergårdAlmby IK1:10:00+26:5517:25

H65

3 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NorgrenLindebygdens OK57:3017:19
2Per-Erik GustafssonLindebygdens OK1:02:36+5:0618:51
Per-Åke HullAlmby IKutgått

H75

3 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert IngvarssonLindebygdens OK52:3615:50
2Eric EricssonLindebygdens OK1:09:07+16:3120:49
3Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:10:31+17:5521:14

Öppen motion 3

2 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva KorkeakoskiOK Milan46:4817:04
2Lena LindgrenOK Järnbärarna57:50+11:0221:06

Öppen motion 5

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt WisénLindebygdens OK1:00:3415:31

Öppen motion 7

3 320 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KorkeakoskiOK Milan35:5110:47
2Ove JohanssonOK Järnbärarna50:53+15:0215:19
3Håkan MossbergOK Järnbärarna51:36+15:4515:32
4Kjell GustafssonOK Järnbärarna56:47+20:5617:06
5Lennart LindgrenOK Järnbärarna58:21+22:3017:34
6Jan LarssonOK Järnbärarna1:04:51+29:0019:31
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnaej godkänd
Elias LarssonOK Järnbärarnaej godkänd

Öppen motion 8

4 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim DahlbergAlmby IK49:3710:05
2Tom KorkeakoskiOK Milan53:07+3:3010:47
3Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:19:59+30:2216:15
4Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:25:22+35:4517:21
Erik ÖjeboKFUM Örebro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser