Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träningsserie 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träningsserie 3
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 19 juni 2018

Bana 1

6 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EklöfOK Milan51:138:23
2Martin LarboIFK Lidingö SOK53:49+2:368:49
3Jakob FranssonOK Milan1:02:04+10:5110:10
4Andreas MogrenOK Milan1:12:38+21:2511:54
5Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:14:16+23:0312:10
6Örjan VelletKFUM Örebro OK1:14:53+23:4012:16
7Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:16:33+25:2012:32
8Patrik ThybeckLindebygdens OK1:20:55+29:4213:15
9Hans LibergOK Milan1:21:24+30:1113:20
10Tomas L KarlssonLindebygdens OK1:22:30+31:1713:31

Bana 2

4 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro47:5010:37
2Anna-Maria BackrydLindebygdens OK50:08+2:1811:08
3Per HåstlundAlmby IK50:38+2:4811:15
4Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan55:23+7:3312:18
5Mickael GöranssonAlmby IK57:07+9:1712:41
6Weine FredrikssonKFUM Örebro OK58:37+10:4713:01
7Therese KorkeakoskiOK Milan58:53+11:0313:05
8Karin FägerlindCentrum OK1:01:19+13:2913:37
9Anna ArvidssonKalmar OK1:02:04+14:1413:47
10Håkan LibergOK Milan1:02:42+14:5213:56
11Sofia CarlssonLindebygdens OK1:04:05+16:1514:14
12Per HöglundOK Milan1:04:12+16:2214:16
13Robert LarssonHagaby GoIF Örebro1:05:01+17:1114:26
14Karl-Göran WahlströmAlmby IK1:05:14+17:2414:29
15Eddie IsraelssonLindebygdens OK1:05:44+17:5414:36
16Kenneth HagströmOK Letstigen1:05:48+17:5814:37
17Hans HelmerssonLindebygdens OK1:05:55+18:0514:38
18Niklas SanderOK Milan1:05:56+18:0614:39
19Mats HastadFellingsbro GOIF1:06:35+18:4514:47
20Håkan MossbergOK Järnbärarna1:07:49+19:5915:04
21Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:08:15+20:2515:10
22Stefan ÖbergOK Milan1:08:45+20:5515:16
23Åke SundinHällefors OK1:09:50+22:0015:31
24Henrik HallorLindebygdens OK1:11:43+23:5315:56
25Evelina EricssonLindebygdens OK1:11:52+24:0215:58
26Ove JohanssonOK Järnbärarna1:15:50+28:0016:51
27Håkan SvenssonAlmby IK1:16:48+28:5817:04
28Kent KarlssonLindebygdens OK1:17:04+29:1417:07
29Roland KarlssonLindebygdens OK1:17:08+29:1817:08
30Lage JonssonLindebygdens OK1:34:51+47:0121:04

Bana 3

3 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica KorkeakoskiOK Milan44:2712:42
2Ulrika SanderOK Milan45:21+0:5412:57
3Kenneth IsraelssonOK Milan48:15+3:4813:47
4Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK48:44+4:1713:55
5Kjell GustafssonOK Järnbärarna49:33+5:0614:09
6Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro49:34+5:0714:09
7Ingela PetterssonOK Milan49:50+5:2314:14
8Mikael GrönborgLindebygdens OK50:25+5:5814:24
9Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro51:19+6:5214:39
10Per-Erik GustafssonLindebygdens OK52:19+7:5214:56
11Bosse EngborgHällefors OK52:59+8:3215:08
12Henry VestergårdAlmby IK54:49+10:2215:39
13Bo KällströmOK Milan57:07+12:4016:19
14Per SundbergGävle OK57:31+13:0416:26
15Lars TörnblomHällefors OK57:56+13:2916:33
16Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:00:07+15:4017:10
17Asta SjöbergLindebygdens OK1:00:50+16:2317:22
18Susanne HellsingLindebygdens OK1:03:44+19:1718:12
19Bengt WisénLindebygdens OK1:03:53+19:2618:15
20Roland RohdeFellingsbro GOIF1:09:02+24:3519:43
21Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK1:09:16+24:4919:47
22Catrine StoltOK Milan1:09:32+25:0519:52
23Elisabeth ErikssonOK Milan1:12:24+27:5720:41
24Nils MogrenHällefors OK1:18:43+34:1622:29
Hanna ArnessonLindebygdens OKej godkänd
Johnny BrandtHällefors OKej godkänd

Bana 4

2 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK16:466:59
2Bruno GöranssonAlmby IK17:40+0:547:21
3Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro22:17+5:319:17
4Lovisa ThybeckLindebygdens OK25:29+8:4310:37
5Anna-Lena LundellGävle OK31:27+14:4113:06
6Johnny ErixonFellingsbro GOIF32:48+16:0213:40
7Eva KorkeakoskiOK Milan34:01+17:1514:10
8Oliver ArnessonLindebygdens OK36:05+19:1915:02 Ladda ner rutt i gpx-format
9Fredrik SundénOK Järnbärarna41:50+25:0417:25
10Maud MossbergOK Järnbärarna41:53+25:0717:27
11Ingrid ArnessonLindebygdens OK55:04+38:1822:56
Monica ThybeckLindebygdens OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser