Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Rud norra

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Rud norra
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 19 april 2018

Bana 1 - mycket lätt

1 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonOK Tyr14:148:53
2Rosie JohanssonKlubblös18:02+3:4811:16
3Alrik WikströmOK Tyr18:04+3:5011:17
4Alvar EklindOK Tyr18:40+4:2611:40
5Anna-Karin Storm AnderssonOK Tyr23:58+9:4414:58
6Olle GranefeltOK Tyr24:17+10:0315:10
7Maya GranforsKlubblös24:28+10:1415:17
8Birger KarlströmOK Tyr24:38+10:2415:23
9Tatiana KarlströmOK Tyr24:44+10:3015:27
10Melker BäcklundOK Tyr33:35+19:2120:59
11Hanna HöökOK Tyr37:58+23:4423:43
12Alice HöökOK Tyr38:46+24:3224:13
Johan BengtssonOK Tyrej godkänd

Bana 2 - lätt

2 100 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix LindOK Tyr18:328:49
2Malte GranefeltOK Tyr19:35+1:039:19
3Maria ErikssonOK Tyr20:39+2:079:50
4Thomas BomanSkattkärrs SOK21:48+3:1610:22
5Elin BomanSkattkärrs SOK21:49+3:1710:23
6Pertti PalokangasOK Tyr22:34+4:0210:44
7Oscar AnderssonOK Tyr22:43+4:1110:49
8Johanna Holtet-LindbergOK Tyr22:55+4:2310:54
9Johannes IsakssonOK Tyr24:46+6:1411:47
10Albin IsakssonOK Tyr25:00+6:2811:54
11Margaretha HedqvistKlubblös25:54+7:2212:20
12Ivar WikströmOK Tyr26:26+7:5412:35
13Edith BergenfurSkattkärrs SOK26:40+8:0812:41
14Anne NilssonOK Tyr27:11+8:3912:56
15Mira KarlströmOK Tyr28:15+9:4313:27
16Lotte JohanssonSkattkärrs SOK28:28+9:5613:33
17Isak HolmgårdKils OK28:57+10:2513:47
18Per-Åke FritiofssonOK Tyr29:40+11:0814:07
19Janet EdwardsOK Tyr29:45+11:1314:10
20Klara NordströmKils OK30:12+11:4014:22
21Tuva HenricssonOK Tyr31:07+12:3514:49
22Barbro ZetterlingOK Tyr32:09+13:3715:18
23Camilla LagnerydOK Tyr32:33+14:0115:30
24Gilbert KarlströmOK Tyr32:51+14:1915:38
25Göran KarlströmOK Tyr33:01+14:2915:43
26Per-Olof LindholmHammarö34:05+15:3316:13
27Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr34:58+16:2616:39
28Marie ZetterlingOK Tyr35:09+16:3716:44
29Axel LindOK Tyr36:38+18:0617:26
30Katrin NordbladKlubblös43:19+24:4720:37
31Eva BergKroppa IF43:25+24:5320:40
32Erik LidbergOK Tyr59:31+40:5928:20
33Sara Storm-AnderssonOK Tyr1:06:54+48:2231:51
34Tilda KindlundOK Tyr1:09:40+51:0833:10
Malin JonssonKlubblösutgått
Elin JohanssonKlubblösutgått

Bana 3 - medel

4 000 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov ÖströmOK Tyr36:549:13
2Cornelia KindlundOK Tyr41:00+4:0610:15
3Johan HenricssonOK Tyr41:26+4:3210:21
4Julia ForsgrenOK Tyr42:25+5:3110:36
5Anders HedqvistEksjö Garnisons IF43:47+6:5310:56
6Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr43:51+6:5710:57
7Göran AnderssonOK Tylöskog43:57+7:0310:59
8Bengt CarlssonSkattkärrs SOK45:13+8:1911:18
9Lars-Erik OlssonOK Tyr45:26+8:3211:21
10Lars AnderssonOK Tyr45:55+9:0111:28
11Danilo MobergOK Tyr46:00+9:0611:30
12Ylva OlmKils OK46:56+10:0211:44
13Martin WesterlindOK Tyr47:58+11:0411:59
14Elisabeth ÖströmOK Tyr49:47+12:5312:26
15Erik SimesOK Tyr49:56+13:0212:29
16Mats VesterbergOK Tyr51:26+14:3212:51
17Anders HederOK Tyr52:45+15:5113:11
18Ulf JohanssonSkattkärrs SOK53:08+16:1413:17
19Angelica WikströmOK Tyr53:25+16:3113:21
20Pelle LandforsLustens OK53:40+16:4613:25
21Leif EricssonOK Tyr54:24+17:3013:36
22Tove OrdqvistKils OK55:16+18:2213:49
23Thomas MobergOK Tyr55:31+18:3713:52
24Eva AdolfssonVimmerby OK55:38+18:4413:54
25Linn AnderssonOK Tyr56:11+19:1714:02
26Sandra HaneOK Tyr56:24+19:3014:06
27Anna Weckner WestlundOK Tyr57:07+20:1314:16
28Anders OlssonOK Tyr57:22+20:2814:20
29Hans PerssonOK Älgen57:51+20:5714:27
30Lars MellkvistOK Hierne58:12+21:1814:33
31Elin AugustssonSK Örnen58:20+21:2614:35
32Björn SvenssonSK Örnen58:31+21:3714:37
33Christer HöglundOK Tyr58:32+21:3814:38
34Mona OrdqvistKils OK59:50+22:5614:57
35Lars HolmgårdKils OK1:00:31+23:3715:07
36Albert BrohedeOK Tyr1:00:58+24:0415:14
37Claes ÅkerblomStora Enso1:01:40+24:4615:25
38Fredrik WestlundKils OK1:01:51+24:5715:27
39Amanda AlfredssonOK Tyr1:02:56+26:0215:44
40Kirsty Mc IntyreOK Tyr1:03:26+26:3215:51
41Erika UmelandOK Älgen1:03:36+26:4215:54
42Åke KappelOK Tyr1:04:25+27:3116:06
43Linus NilssonOK Tyr1:04:47+27:5316:11
44Kjell JohanssonSkattkärrs SOK1:05:38+28:4416:24
45Johanna AlfredssonOK Tyr1:05:48+28:5416:27
46Mikael AlfredssonOK Tyr1:08:06+31:1217:01
47Emma AlfredssonOK Tyr1:08:23+31:2917:05
48Lisa AnnersandOK Tyr1:08:33+31:3917:08
49Lina UllerKils OK1:08:49+31:5517:12
50Charlotte SkoglundKils OK1:11:28+34:3417:52
51Carola KarlssonOK Tyr1:14:40+37:4618:40
52Matteo MobergOK Tyr1:15:06+38:1218:46
53Anton JonssonOK Tyr1:15:14+38:2018:48
54Ove LundbergOK Tyr1:15:34+38:4018:53 Ladda ner rutt i gpx-format
55Magnus KallinKlubblös1:16:35+39:4119:08
56Christer HallOK Tyr1:17:12+40:1819:18
57Lars-B LarssonOK Tyr1:17:13+40:1919:18
58Marit NilssonKils OK1:17:45+40:5119:26
59Anders MobergKlubblös1:24:34+47:4021:08
60Zakarias DahlquistKlubblös1:36:44+59:5024:11
61Tina WestlundKils OK1:37:14+1:00:2024:18
62Eva SvenssonOK Tyr1:38:17+1:01:2324:34
Bertil ErikssonOK Tyrej godkänd
Elin LundkvistOK Tyrej godkänd
Karin MoodhOK Tyrej godkänd

Bana 4 - svår

5 300 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WennermarkOK Orion39:137:23
2Lars-Håkan BengtssonOK Tyr43:07+3:548:08
3Jan OlmKils OK43:20+4:078:10
4Alexander MobergOK Tyr43:32+4:198:12
5Martin PetterssonOK Tyr44:36+5:238:24
6Johan SöderlundOK Tyr45:10+5:578:31
7Daniel BrohedeOK Tyr47:02+7:498:52
8Jesper ÖströmOK Tyr47:20+8:078:55
9Pär NymanOK Tyr49:17+10:049:17
10Mikael NybergSkattkärrs SOK49:55+10:429:25
11Anders Holtet-LindbergOK Tyr50:12+10:599:28
12Lars NordströmKils OK51:21+12:089:41
13Daniel DjuvfeltOK Tyr52:09+12:569:50
14Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK52:41+13:289:56
15Leif HelgmanOK Tyr52:58+13:459:59
16Magnus KällmingOK Tyr54:36+15:2310:18
17Anders LevinOK Tyr55:15+16:0210:25
18David WästlundOK Tyr55:25+16:1210:27
19Anna NordströmKils OK57:25+18:1210:50
20Sofia HolmgårdKils OK57:40+18:2710:52
21Lina RööhsSkattkärrs SOK58:54+19:4111:06
22Mattias PerssonOK Tyr59:24+20:1111:12
23Kent LindhOK Tyr1:00:38+21:2511:26
24Mia GyllenbergOK Tyr1:00:44+21:3111:27
25Tone HollowellOK Tyr1:02:21+23:0811:45
26Nicolina MobergOK Tyr1:03:04+23:5111:53
27Lisa HöökOK Tyr1:06:27+27:1412:32
28Ella NordströmKils OK1:08:07+28:5412:51
29Leif SandahlOK Tyr1:08:36+29:2312:56
30Per BülundOK Tyr1:13:41+34:2813:54
31Linn LugneKils OK1:19:55+40:4215:04
Niclas MobergOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser