Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sörmon norra

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sörmon norra
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 3 maj 2018

Bana 1 - mycket lätt

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia ThorstenssonOK Tyr23:5212:33
2Harriet RolénOK Älgen25:58+2:0613:40
3Vincent LjungbergOK Tyr27:19+3:2714:22
Albin RansjöOK Tyrutgått

Bana 2 - lätt

2 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Izabella LjungbergOK Tyr20:458:38
2Hugo EkströmOK Tyr24:24+3:3910:10
3Jens BertelsenKarlstad.27:41+6:5611:32
4Eva TrangiusOK Tyr30:31+9:4612:42
5Elin BomanSkattkärrs SOK30:39+9:5412:46
6William LundqvistOK Tyr31:55+11:1013:17
7Molly LundqvistOK Tyr33:19+12:3413:52
8Axel LindOK Tyr37:42+16:5715:42
9Thomas BomanSkattkärrs SOK45:04+24:1918:46
10Hanna HöökOK Tyr53:06+32:2122:07
11Alice HöökOK Tyr55:05+34:2022:57

Bana 3 - medel

4 200 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik BarrulfOK Tyr28:086:41
2Anders HedqvistEksjö Garnisons IF29:51+1:437:06
3Pär NymanOK Tyr30:23+2:157:14
4Örjan BeckiusOK Tyr31:00+2:527:22
5My WestlundOK Tyr31:28+3:207:29
6Mathias BjörklundOK Tyr33:14+5:067:54
7Magnus ThorstenssonOK Tyr33:25+5:177:57
8Mathias SwartzOK Tyr33:40+5:328:00
9Peter CarlemanOK Mangen34:07+5:598:07
10Lars-Erik OlssonOK Tyr35:17+7:098:24
11Ulf SkoglundKils OK35:31+7:238:27
12Malin NymanOK Tyr36:17+8:098:38
13Marie AlfredssonOK Tyr36:35+8:278:42
13Johan HenricssonOK Tyr36:35+8:278:42
15Lars AnderssonOK Tyr36:39+8:318:43
16Fredrik WestlundKils OK38:40+10:329:12
17Börje RåbergOK Tyr38:56+10:489:16
18Jan LöfvenholmSkattkärrs SOK39:32+11:249:24
19Björn SvenssonSK Örnen41:33+13:259:53
20Mats KensbyOK Tyr41:37+13:299:54
21Christer HöglundOK Tyr41:38+13:309:54
22Anna HaneOK Tyr42:42+14:3410:10
23Anders HederOK Tyr43:12+15:0410:17
23Elisabeth ÖströmOK Tyr43:12+15:0410:17
25Anders HaneOK Tyr43:43+15:3510:24
26Lars MellkvistOK Hierne43:49+15:4110:25
27Karin MoodhOK Tyr45:27+17:1910:49
28Elin AugustssonSK Örnen46:56+18:4811:10
29Simone BlomSK Örnen46:59+18:5111:11
30Erika UmelandOK Älgen47:28+19:2011:18
31Charlotte SkoglundKils OK48:10+20:0211:28
32Peter NilssonKils OK48:13+20:0511:28
33Ingrid KensbyOK Tyr48:16+20:0811:29
34Ann-Sofie HultsvedOK Tyr51:53+23:4512:21
35Henrik RansjöOK Tyr52:00+23:5212:22
36Leif SalinOK Tyr52:17+24:0912:26
37Annica LarssonOK Tyr53:12+25:0412:40
38Lina UllerKils OK53:25+25:1712:43
39Tina WestlundKils OK57:38+29:3013:43
40Bertil ErikssonOK Tyr1:03:00+34:5215:00
41Christer HallOK Tyr1:04:30+36:2215:21
42Marit NilssonKils OK1:08:22+40:1416:16
43Anna LarssonOK Tyr1:08:23+40:1516:16
44Eva SvenssonOK Tyr1:13:02+44:5417:23
Ove LundbergOK Tyrej godkänd
Rebecka WestlundKils OKej godkänd
Björn BråbyOK Tyrej godkänd
Olov ÖströmOK Tyrej godkänd
Anders MobergHammarö.ej godkänd

Bana 4 - svår

6 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundOK Tyr39:336:10
2Johan WennermarkOK Orion41:14+1:416:26
3Olof SkoglundKils OK42:25+2:526:37
4Jan OlmKils OK42:55+3:226:42
5Leif HelgmanOK Tyr45:07+5:347:02
6Mattias HaneOK Tyr45:27+5:547:06
7Colin Mc IntyreOK Tyr48:20+8:477:33
8Sixten WestlundOK Tyr48:33+9:007:35
9Jesper ÖströmOK Tyr49:44+10:117:46
10Bengt JohanssonOK Tyr51:01+11:287:58
11Mattias PerssonOK Tyr51:24+11:518:01
12David WästlundOK Tyr51:46+12:138:05
13Rolf WikströmOK Tyr53:09+13:368:18
14Anton UllerKils OK53:13+13:408:18
15Per HögkvistOK Tyr54:07+14:348:27
16Per-Erik AdrianOK Tyr54:44+15:118:33
17Jonas UllerKils OK1:03:15+23:429:52
18Daniel DjuvfeltOK Tyr1:04:09+24:3610:01
19Lars LundkvistKarlstad.1:22:53+43:2012:57
Niclas MobergOK Tyrej godkänd
Håkan RichtherValmetej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser