Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Lillängsviken Skoghall

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Lillängsviken Skoghall
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 17 maj 2018

Bana 1 - mycket lätt

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Clara BomanSkattkärrs SOK24:36
2Torbjörn AgvenKarlstad.26:31+1:55
3Alrik WikströmOK Tyr27:04+2:28
4Vincent LjungbergOK Tyr27:11+2:35
5Gustav LindholmHammarö.33:45+9:09
6Hanna HöökOK Tyr36:23+11:47
7Alice HöökOK Tyr36:28+11:52
8Henrik RansjöOK Tyr39:45+15:09
9William LundqvistOK Tyr44:34+19:58
9Molly LundqvistOK Tyr44:34+19:58
11Eva Britta SvenssonKarlstad.47:49+23:13
Oscar LundkvistHammarö.ej godkänd

Bana 2 - lätt

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jesper NordqvistKarlstad.23:45
2Per-Åke FritiofssonOK Tyr24:56+1:11
3Izabella LjungbergOK Tyr25:14+1:29
4Moa NilssonKarlstad.26:32+2:47
5Ivar WikströmOK Tyr26:58+3:13
6Salomonsson SaraKarlstad.31:56+8:11
7Margaretha HedqvistKarlstad.32:12+8:27
8Albin RansjöOK Tyr32:51+9:06
9Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr35:39+11:54
10Per KroghKarlstad.37:05+13:20
11Camilla LagnerydOK Tyr37:10+13:25
12Carina JohanssonSkattkärrs SOK49:43+25:58
Tina BjörnstadRaumar Orienteringej godkänd

Bana 3 - medel

40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders HedqvistEksjö Garnisons IF28:56
2Ulf SkoglundKils OK30:59+2:03
3Martin WesterlindOK Tyr31:09+2:13
4Fredrik WestlundKils OK31:13+2:17
5Olov ÖströmOK Tyr31:21+2:25
6Robert HellgrenNorbergs OK31:32+2:36
7Lars HolmgårdKils OK31:36+2:40
8Angelica WikströmOK Tyr34:10+5:14
9Johan HenricssonOK Tyr34:12+5:16
10Nicolina MobergOK Tyr35:36+6:40
11Mikael HjerpeOK Tyr36:01+7:05
12Lars-Erik OlssonOK Tyr36:05+7:09
13Börje RåbergOK Tyr36:59+8:03
14Linn AnderssonOK Tyr37:07+8:11
15Bengt CarlssonSkattkärrs SOK37:14+8:18
16Anders MobergHammarö37:19+8:23
17Jan LöfvenholmSkattkärrs SOK37:33+8:37
18Malin NymanOK Tyr38:15+9:19
19Anders HederOK Tyr39:13+10:17
20Tina WestlundKils OK39:27+10:31
21Åke GustavssonOK Älgen39:35+10:39
22Lars AnderssonOK Tyr40:13+11:17
23Göran ArvidssonSkoghall.40:17+11:21
24Christer HöglundOK Tyr41:23+12:27
25Hans PerssonOK Älgen41:53+12:57
26Lotta RåbergOK Tyr42:27+13:31
27Annica LarssonOK Tyr43:08+14:12
28Thomas BomanSkattkärrs SOK43:34+14:38
29Lars MellkvistOK Hierne45:14+16:18
30Ida ÄngenRaumar Orientering45:46+16:50
31Anne NilssonOK Tyr46:29+17:33
32Rebecka WestlundKils OK46:53+17:57
33Helene KvarnströmOK Tyr47:10+18:14
34Christer HallOK Tyr47:31+18:35
35Ann-Sofie HultsvedOK Tyr49:39+20:43
36Leif SalinOK Tyr50:46+21:50
37Eva SvenssonOK Tyr54:54+25:58
38Marit NilssonKils OK57:09+28:13
39Eva TrangiusOK Tyr57:10+28:14
40Rudi OlvenmyrOK Tyr1:07:17+38:21

Bana 4 - svår

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olof SkoglundKils OK36:20
2Johan WennermarkOK Orion37:27+1:07
3Per-Erik AdrianOK Tyr39:41+3:21
4Leif HelgmanOK Tyr41:55+5:35
5Lars NordströmKils OK43:09+6:49
6Jesper ÖströmOK Tyr43:21+7:01
7Fredrik NordströmOK Älgen43:22+7:02
8Anders HederOK Tyr45:31+9:11
8Anders LevinOK Tyr45:31+9:11
10Pär NymanOK Tyr45:34+9:14
11Bengt HansskeKils OK46:06+9:46
12Jonas BergenfurSkattkärrs SOK46:34+10:14
13Elin ErikssonVästvärmlands OK47:21+11:01
14Thomas HollowellOK Tyr48:01+11:41
15Mattias PerssonOK Tyr48:55+12:35
16Daniel WikströmOK Tyr49:14+12:54
17Magnus KällmingOK Tyr50:45+14:25
18Lisa HöökOK Tyr53:46+17:26
19Tobias LundqvistOK Tyr54:40+18:20
20Niclas MobergOK Tyr56:36+20:16
21Thor StrandRaumar Orientering1:01:53+25:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser