Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ulvsby

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ulvsby
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 24 maj 2018

Bana 1 - mycket lätt

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa MolinderOK Tyr21:3510:47
2Olle GranefeltOK Tyr27:01+5:2613:30
3Vincent LjungbergOK Tyr31:07+9:3215:33
4Line SunnanängsKlubblös52:25+30:5026:12
5Lova LindqvistOK Tyr52:28+30:5326:14
Birger KarlströmOK Tyrej godkänd

Bana 2 - lätt

3 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin FlorqvistOK Tyr24:538:17
2Malte GranefeltOK Tyr29:23+4:309:47
3Oscar AnderssonOK Tyr32:18+7:2510:46
4Per-Åke FritiofssonOK Tyr34:32+9:3911:30
5Johannes IsakssonOK Tyr35:25+10:3211:48
6Claes ÅkerblomStora Enso35:45+10:5211:55
7Monika WikströmOK Tyr36:21+11:2812:07
8Izabella LjungbergOK Tyr36:54+12:0112:18
9Mikaela AnderssonKlubblös41:47+16:5413:55
10Erik LidbergOK Tyr44:51+19:5814:57
11Oskar RambergKlubblös46:32+21:3915:30
12Sonja RambergKlubblös47:56+23:0315:58
13Eva SamuelssonKlubblös48:52+23:5916:17
14Anna LarssonOK Tyr49:46+24:5316:35
15Edith BergenfurSkattkärrs SOK51:46+26:5317:15
16Gilbert KarlströmOK Tyr55:25+30:3218:28
17Mira KarlströmOK Tyr55:27+30:3418:29
18Hanna BlomströmDegerfors OK59:40+34:4719:53
19Lia LindqvistKlubblös1:02:06+37:1320:42
20Tilda KindlundOK Tyr1:02:09+37:1620:43
21Thea WingskogKlubblös1:02:51+37:5820:57
22Camilla LagnerydOK Tyr1:05:07+40:1421:42
23Margaretha HedqvistKarlstad.1:07:35+42:4222:31
24Henrik JonssonOK Tyr1:08:22+43:2922:47
25Selma SunnanängsKlubblös3:20:49+2:55:561:06:56
Claes MolinderOK Tyrej godkänd

Bana 3 - medel

3 900 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov ÖströmOK Tyr31:117:59
2Robert HellgrenNorbergs OK31:42+0:318:07
3Julia ForsgrenOK Tyr33:40+2:298:37
4Peter CarlemanOK Mangen34:07+2:568:44
5Arvid ErikssonOK Tyr35:17+4:069:02
6Ulf SkoglundKils OK35:38+4:279:08
7Niclas MobergOK Tyr37:01+5:509:29
8Lars-Erik OlssonOK Tyr37:05+5:549:30
9Fredrik WestlundKils OK37:16+6:059:33
10Jonas SaleskogOK Tyr38:09+6:589:46
11Linn NilssonOK Tyr38:10+6:599:47
12Angelica WikströmOK Tyr38:19+7:089:49
13Björn SvenssonSK Örnen38:21+7:109:50
14Linn AnderssonOK Tyr39:39+8:2810:10
15Pelle LandforsLustens OK39:54+8:4310:13
16Marie AlfredssonOK Tyr40:09+8:5810:17
17Lars AnderssonOK Tyr40:16+9:0510:19
18Elisabeth ÖströmOK Tyr40:57+9:4610:30
19Mikael HjerpeOK Tyr41:25+10:1410:37
20Erik SimesOK Tyr41:35+10:2410:39
21Ylva OlmKils OK41:50+10:3910:43
22Mats KensbyOK Tyr41:53+10:4210:44
23Johan HenricssonOK Tyr42:30+11:1910:53
24Kent LindhOK Tyr42:44+11:3310:57
25Christer HöglundOK Tyr44:10+12:5911:19
26Elin SandahlKlubblös44:32+13:2111:25
27Ann HyvönenSkattkärrs SOK44:41+13:3011:27
28Lina UllerKils OK46:25+15:1411:54
29Hans PerssonOK Älgen47:21+16:1012:08
30Kristin KensbyOK Tyr48:26+17:1512:25
31Åke KappelOK Tyr49:43+18:3212:44
32Lars MellkvistOK Hierne50:20+19:0912:54
33Anton JonssonOK Tyr50:37+19:2612:58
34Karin MoodhOK Tyr53:01+21:5013:35
35Leif SalinOK Tyr53:40+22:2913:45
36Christer HallOK Tyr55:07+23:5614:07
37David ÅkerlindLustens OK56:39+25:2814:31
38Marit NilssonKils OK57:51+26:4014:50
39Eva SvenssonOK Tyr1:13:33+42:2218:51
Axel LindOK Tyrej godkänd
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrej godkänd
Rebecka WestlundKils OKej godkänd

Bana 4 - svår

6 100 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henric BrohedeOK Tyr43:227:06
2Viktor SkoogKils OK46:04+2:427:33
3Jan OlmKils OK46:41+3:197:39
4Lars-Håkan BengtssonOK Tyr47:30+4:087:47
5Erik ForsgrenOK Tyr48:34+5:127:57
6Olof SkoglundKils OK49:49+6:278:10
7Mårten MartinssonDegerfors OK49:58+6:368:11
8Leif HelgmanOK Tyr50:14+6:528:14
9Johan SöderlundOK Tyr50:30+7:088:16
10Sixten WestlundOK Tyr51:11+7:498:23
11Stina GranefeltOK Tyr53:06+9:448:42
12Rolf WikströmOK Tyr54:23+11:018:54
13Daniel WikströmOK Tyr55:01+11:399:01
14Bengt JohanssonOK Tyr59:08+15:469:41
15Elin ErikssonVästvärmlands OK59:12+15:509:42
16Thomas HollowellOK Tyr59:33+16:119:45
17Malin JonssonOK Tyr59:59+16:379:50
18Anders HedqvistEksjö Garnisons IF1:01:23+18:0110:03
19Mattias PerssonOK Tyr1:01:53+18:3110:08
20Mia GyllenbergOK Tyr1:03:53+20:3110:28
21Jens BeironSkattkärrs SOK1:09:51+26:2911:27
22Anders OlssonLustens OK1:11:02+27:4011:38
23Leif SandahlOK Tyr1:15:46+32:2412:25
24Måns OlmKils OK1:19:01+35:3912:57
Martin LjungbergOK Tyrej godkänd
Nicolina MobergOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser