Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Hammarö

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Hammarö
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 31 maj 2018

Eksjö Garnisons IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anders HedqvistBana 3 - medel (37)33:44+6:089:07

Hammarö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Oskar LundkvistBana 1 - mycket lätt (12)ej godkänd

Hammarö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Per-Olof LindholmBana 2 - lätt (16)1:08:19+41:5622:46

Hammarö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Lars LundkvistBana 3 - medel (37)51:07+23:3113:48

Hammarö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Anders MobergBana 3 - medel (37)55:31+27:5515:00

IFK Skoghall

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Einar WästlundBana 1 - mycket lätt (12)22:54+3:3010:24

Karlstad.

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Per KroghBana 2 - lätt (16)39:02+12:3913:00

Karlstad.

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mia LevinBana 3 - medel (37)ej godkänd

Karlstad.

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Eva SalomonssonBana 5 - lätt (7)1:00:33+22:5011:38

Kils OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anna NordströmBana 5 - lätt (7)43:09+5:268:17
3Jan OlmBana 4 - svår (18)51:55+4:038:14
4Viktor SkoogBana 4 - svår (18)56:10+8:188:54
7Ella NordströmBana 3 - medel (37)41:19+13:4311:10
9Måns OlmBana 4 - svår (18)1:04:01+16:0910:09
23Ulf SkoglundBana 3 - medel (37)54:38+27:0214:45
31Marit NilssonBana 3 - medel (37)1:12:32+44:5619:36
32Karin BörjarsBana 3 - medel (37)1:20:48+53:1221:50
33Alf BörjarsBana 3 - medel (37)1:21:05+53:2921:54
Lisa OlmBana 3 - medel (37)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ellinor o StinaBana 2 - lätt (16)ej godkänd

Lustens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Anders OlssonBana 4 - svår (18)1:15:43+27:5112:01

OK Mangen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Peter CarlemanBana 3 - medel (37)36:26+8:509:50

OK Tyr

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Izabella LjungbergBana 2 - lätt (16)26:238:47
1Magnus ThorstenssonBana 5 - lätt (7)37:437:15
1Birger KarlströmBana 1 - mycket lätt (12)19:248:49
1Mattias HaneBana 3 - medel (37)27:367:27
1Henric BrohedeBana 4 - svår (18)47:527:35
2Philip ThorstenssonBana 1 - mycket lätt (12)21:10+1:469:37
2Malte GranefeltBana 2 - lätt (16)28:23+2:009:27
2Johanna KindlundBana 3 - medel (37)32:49+5:138:52
2Erik ForsgrenBana 4 - svår (18)50:54+3:028:04
3Johannes IsakssonBana 2 - lätt (16)29:03+2:409:41
3Mira KarlströmBana 1 - mycket lätt (12)22:38+3:1410:17
3Martin FlorqvistBana 5 - lätt (7)46:02+8:198:51
4Albin IsakssonBana 2 - lätt (16)29:12+2:499:44
4Olov ÖströmBana 3 - medel (37)34:21+6:459:17
5Anna BengtssonBana 5 - lätt (7)57:41+19:5811:05
5Vincent LjungbergBana 1 - mycket lätt (12)26:21+6:5711:58
5Monika WikströmBana 2 - lätt (16)34:44+8:2111:34
5Leif HelgmanBana 4 - svår (18)57:44+9:529:09
6Magnus AnderssonBana 5 - lätt (7)57:43+20:0011:05
6William LundqvistBana 1 - mycket lätt (12)37:03+17:3916:50
6Ola IsakssonBana 3 - medel (37)37:57+10:2110:15
6Daniel BrohedeBana 4 - svår (18)57:49+9:579:10
7Molly LundqvistBana 1 - mycket lätt (12)37:09+17:4516:53
7Helene Helgesson HällmanBana 2 - lätt (16)45:04+18:4115:01
7Mattias PerssonBana 4 - svår (18)1:03:09+15:1710:01
8Karl MossBana 1 - mycket lätt (12)41:56+22:3219:03
8Henrik JonssonBana 2 - lätt (16)50:40+24:1716:53
8Lars AnderssonBana 3 - medel (37)41:56+14:2011:20
8David WästlundBana 4 - svår (18)1:03:37+15:4510:05
9Fabian WästlundBana 1 - mycket lätt (12)47:53+28:2921:45
9Janet EdwardsBana 2 - lätt (16)51:34+25:1117:11
9Mats VesterbergBana 3 - medel (37)42:49+15:1311:34
10Axel LindBana 2 - lätt (16)52:24+26:0117:28
10Julia ForsgrenBana 3 - medel (37)43:18+15:4211:42
11Rolf WikströmBana 4 - svår (18)1:06:13+18:2110:30
11Camilla LagnerydBana 2 - lätt (16)56:40+30:1718:53
11Anders HaneBana 3 - medel (37)45:04+17:2812:10
12Claes MolinderBana 2 - lätt (16)59:30+33:0719:50
12Tobias LundqvistBana 3 - medel (37)45:18+17:4212:14
12Pär NymanBana 4 - svår (18)1:07:39+19:4710:44
13Daniel DjuvfeltBana 4 - svår (18)1:08:00+20:0810:47
14Oskar SvenssonBana 4 - svår (18)1:09:08+21:1610:58
14Magnus KällmingBana 3 - medel (37)47:04+19:2812:43
15Anton JonssonBana 3 - medel (37)47:53+20:1712:56
17Christer HöglundBana 3 - medel (37)49:09+21:3313:17
19Amanda AlfredssonBana 3 - medel (37)51:43+24:0713:58
20Erik SimesBana 3 - medel (37)52:16+24:4014:07
21Mikael HjerpeBana 3 - medel (37)52:25+24:4914:10
22Leif SalinBana 3 - medel (37)54:14+26:3814:39
26Anna HaneBana 3 - medel (37)56:22+28:4615:14
27Christer HallBana 3 - medel (37)56:52+29:1615:22
28Lars-B LarssonBana 3 - medel (37)57:20+29:4415:29
29Lotta RåbergBana 3 - medel (37)58:49+31:1315:53
30Linus NilssonBana 3 - medel (37)1:07:37+40:0118:16
34Eva SvenssonBana 3 - medel (37)1:28:30+1:00:5423:55
Julia ThorstenssonBana 1 - mycket lätt (12)ej godkänd
Emma AlfredssonBana 2 - lätt (16)ej godkänd
Gilbert KarlströmBana 1 - mycket lätt (12)ej godkänd
Cornelia KindlundBana 4 - svår (18)ej godkänd
Tilda KindlundBana 2 - lätt (16)ej godkänd
Mia GyllenbergBana 4 - svår (18)ej godkänd
Mikael AlfredssonBana 3 - medel (37)ej godkänd
Fredrik BarrulfBana 4 - svår (18)utgått
Anders LevinBana 4 - svår (18)utgått

OK Älgen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Torbjörn JohanssonBana 5 - lätt (7)46:05+8:228:51
24Erika UmelandBana 3 - medel (37)54:41+27:0514:46
Hans PerssonBana 3 - medel (37)utgått

SK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Mattias Jasic ModinBana 3 - medel (37)48:20+20:4413:03

Skattkärrs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Jan LöfvenholmBana 3 - medel (37)47:02+19:2612:42
16Jens BeironBana 4 - svår (18)1:31:29+43:3714:31

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Erik NallgårdBana 4 - svår (18)1:04:03+16:1110:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser