Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Jakobsbergsskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Jakobsbergsskogen
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 7 juni 2018

Bana 1 - mycket lätt

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören AnderssonOK Tyr23:259:45
2Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr26:18+2:5310:57
3Alvar EklindOK Tyr33:37+10:1214:00
4Folke NymanOK Tyr34:47+11:2214:29
5Gustav LindholmKlubblös38:34+15:0916:04
6Alrik WikströmOK Tyr41:01+17:3617:05

Bana 2 - lätt

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Åke FritiofssonOK Tyr33:0011:00
2Monika WikströmOK Tyr34:12+1:1211:24
3Joel HolmgårdKils OK44:58+11:5814:59
4Britt GunnarssonKristinehamns OK45:54+12:5415:18
5Erik LidbergOK Tyr46:28+13:2815:29
6Margaretha HedqvistKarlstad.51:22+18:2217:07
7Janet EdwardsOK Tyr57:03+24:0319:01
8Malin NilssonOK Tyr59:46+26:4619:55
9Viveca JernstedtKristinehamns OK1:02:03+29:0320:41
Tage NymanOK Tyrej godkänd

Bana 3 - medel

3 300 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr28:038:30
2Linus NilssonOK Tyr32:10+4:079:44
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK33:47+5:4410:14
4Erik SimesOK Tyr34:20+6:1710:24
5Thomas MobergOK Tyr34:59+6:5610:36
6Mats KensbyOK Tyr35:32+7:2910:46
7Lars-Erik OlssonOK Tyr35:45+7:4210:50
8Jan LöfvenholmSkattkärrs SOK36:19+8:1611:00
9Anders HederOK Tyr36:28+8:2511:03
10Ulf JohanssonSkattkärrs SOK37:01+8:5811:13
11Börje RåbergOK Tyr37:55+9:5211:29
12Mats VesterbergOK Tyr38:04+10:0111:32
13Mattias Jasic ModinSK Örnen38:36+10:3311:41
14Leif EricssonOK Tyr38:45+10:4211:44
15Ingrid KensbyOK Tyr39:14+11:1111:53
16Mathias SwartzOK Tyr39:34+11:3111:59
17Jenny NybergSkattkärrs SOK42:39+14:3612:55
18Lotte JohanssonSkattkärrs SOK43:11+15:0813:05
19Åke KappelOK Tyr43:19+15:1613:07
20Jan DanielssonKlubblös43:53+15:5013:17
21Christer HöglundOK Tyr44:05+16:0213:21
22Göran KarlströmOK Tyr44:10+16:0713:23
23Bernt-Åke LarssonOK Tyr44:34+16:3113:30
24Claes ÅkerblomStora Enso44:51+16:4813:35
25Kjell JohanssonSkattkärrs SOK45:28+17:2513:46
26Rebecka WestlundKils OK46:35+18:3214:06
27Leif SalinOK Tyr46:38+18:3514:07
28Ove LundbergOK Tyr47:13+19:1014:18
29Erika UmelandOK Älgen47:44+19:4114:27
30Eva KappelOK Tyr47:48+19:4514:29
31Sara Storm-AnderssonOK Tyr49:16+21:1314:55
32Milla ForkéusOK Tyr49:18+21:1514:56
33Johan HenricssonOK Tyr51:51+23:4815:42
34Curt GrönbergKlubblös54:11+26:0816:25
35Ivar WikströmOK Tyr55:34+27:3116:50
36Marit NilssonKils OK56:28+28:2517:06
37Tina WestlundKils OK56:51+28:4817:13
38Stig VahlbergKristinehamns OK57:07+29:0417:18
39Eva TrangiusOK Tyr57:23+29:2017:23
40Ulrika PlognerKlubblös58:21+30:1817:40
41Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:03:26+35:2319:13
42Axel LindOK Tyr1:07:24+39:2120:25
43Eva SvenssonOK Tyr1:07:45+39:4220:31
Bengt CarlssonSkattkärrs SOKej godkänd
Anna Weckner WestlundOK Tyrej godkänd
Mats KensbyOK Tyrej godkänd
Maria ErikssonOK Tyrej godkänd

Bana 4 - svår

4 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan WennermarkOK Orion29:086:37
2Lars-Håkan BengtssonOK Tyr29:16+0:086:39
3Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF29:21+0:136:40
4Jesper ÖströmOK Tyr31:48+2:407:13
5Helena AnderssonOK Tisaren32:02+2:547:16
6Rolf WikströmOK Tyr32:04+2:567:17
7Oskar SvenssonOK Tyr33:46+4:387:40
8Marcus EkholmKlubblös34:09+5:017:45
9Daniel DjuvfeltOK Tyr34:24+5:167:49
10Anders HedqvistEksjö Garnisons IF34:28+5:207:50
11Mattias PerssonOK Tyr34:58+5:507:56
12Per HögkvistOK Tyr36:27+7:198:17
13Anders LevinOK Tyr36:43+7:358:20
14David WästlundOK Tyr37:14+8:068:27
15Bengt JohanssonOK Tyr37:46+8:388:35
16Jonas LarssonKristinehamns OK38:18+9:108:42
17Mia GyllenbergOK Tyr39:12+10:048:54
18Magnus KällmingOK Tyr40:57+11:499:18
19Örjan BeckiusOK Tyr41:49+12:419:30
20Mikael ErikssonOK Tyr43:50+14:429:57
21Marie AlfredssonOK Tyr44:06+14:5810:01
22Mikael HjerpeOK Tyr44:40+15:3210:09
23Tone HollowellOK Tyr44:44+15:3610:09
24Håkan RichtherKlubblös46:35+17:2710:35
25Sofia HolmgårdKils OK46:36+17:2810:35
26Mikael NybergSkattkärrs SOK48:31+19:2311:01
27Sverre WikströmOK Tyr48:59+19:5111:07
Pär NymanOK Tyrej godkänd
Niclas MobergOK Tyrutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser