Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 18

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 18
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: torsdag 30 augusti 2018

Öppen motion 1

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wanja PetterssonSvaide Roma SOK21:4710:34
2Aston GustafssonSvaide Roma SOK22:26+0:3910:53

Öppen motion 3

2 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK27:3810:28
2Mattias ÅkerblomGotlands Bro OK33:31+5:5312:41
3Anneli Annas MartellSvaide Roma SOK41:06+13:2815:34
4Annelie AnderssonVisborgs OK45:47+18:0917:20

Öppen motion 5

3 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin MårtenssonGotlands Bro OK37:5512:28
2Magnus GustafssonGotlands Bro OK38:23+0:2812:37
3Joakim GustafssonGotlands Bro OK38:26+0:3112:38
4Erik AnderssonKlubblös45:02+7:0714:48
5Rolf MalmrosVisborgs OK46:26+8:3115:16
6Marie-Louise KarlkvistSvaide Roma SOK1:06:09+28:1421:45
Svante GustafssonGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 6

5 160 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf NilssonGotlands Bro OK43:158:22
2Gert LundquistGotlands Bro OK47:53+4:389:16
3Christina GustavssonSvaide Roma SOK55:07+11:5210:40
4Anders HellminVisborgs OK57:51+14:3611:12
5Mattias VejlensVisborgs OK59:37+16:2211:33
6Gunnar HallströmVisborgs OK1:00:10+16:5511:39
7Göran PerssonGotlands Bro OK1:02:54+19:3912:11
8Maria PerssonVisborgs OK1:03:52+20:3712:22
9Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:04:57+21:4212:35
10Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:11:09+27:5413:47
11Gunnar HaglundFrösö IF1:12:51+29:3614:07 Ladda ner rutt i gpx-format
12Anki HallströmSvaide Roma SOK1:18:09+34:5415:08
Håkan LundbergSvaide Roma SOKej godkänd
Åsa GunnarssonVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 7

3 740 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SvangrenGotlands Bro OK34:509:18
2Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg37:39+2:4910:04
3Ylva SvangrenGotlands Bro OK38:04+3:1410:10
4Anders BlomérGotlands Bro OK38:45+3:5510:21
5Olle GardellVisborgs OK39:04+4:1410:26
6Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg39:53+5:0310:39
7Ing-Marie BackOK Södertörn40:28+5:3810:49
8Anders NilssonGotlands Bro OK40:42+5:5210:52
9Lena NyströmVisborgs OK42:43+7:5311:25
10Robert GustafssonVisborgs OK44:19+9:2911:50
11Pär GustafssonSvaide Roma SOK45:47+10:5712:14
12Ing-Marie BergmanVisborgs OK46:09+11:1912:20
13Karin BengtssonVisborgs OK47:09+12:1912:36
14Lars ArleboKFUM Örebro OK47:13+12:2312:37
15Tommy UllbergSvaide Roma SOK47:31+12:4112:42
16Folke SvangrenGotlands Bro OK49:08+14:1813:08
17Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg49:16+14:2613:10
18Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg49:40+14:5013:16
19Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg51:52+17:0213:52
20Monika JonssonSvaide Roma SOK51:56+17:0613:53
21Birgitta ArleboKFUM Örebro OK52:49+17:5914:07
22Bo SandahlGotlands Bro OK52:51+18:0114:07
23Thomas BlomérGotlands Bro OK53:04+18:1414:11
24Leo LövdahlVisby IF Gute SOK53:05+18:1514:11
25Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK55:00+20:1014:42
26Måns PerssonVisborgs OK56:12+21:2215:01
27Ingrid EnekvistVisborgs OK56:45+21:5515:10
27Nils HallgrenVisborgs OK56:45+21:5515:10
29Ingemar PetterssonGarda OK58:48+23:5815:43
30Anna LebarGöteborg-Majorna OK1:04:11+29:2117:09
31Roland JohanssonVisborgs OK1:11:14+36:2419:02
32Leif AnderssonVisborgs OK1:13:53+39:0319:45
33Helge GardelinGotlands Bro OK1:17:49+42:5920:48
34Siv JohanssonVisborgs OK1:19:31+44:4121:15
35Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:35:22+1:00:3225:29
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd

Öppen motion 9

6 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EklundSvaide Roma SOK58:279:12
2Lennart MalmbergSvaide Roma SOK1:01:48+3:219:43
3Daniel SeestrandVisborgs OK1:02:39+4:129:51
4Patrik RönnbäckVisborgs OK1:05:02+6:3510:14
5Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:11:30+13:0311:15
Ronny LiljegrenGotlands Bro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser