Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skutberget (SSOK)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skutberget (SSOK)
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / Skattkärrs SOK
Datum: torsdag 16 augusti 2018

Bana 1 - mycket lätt

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa NilssonKlubblös19:569:29
2Vincent LjungbergOK Tyr24:30+4:3411:40
3Birger KarlströmOK Tyr33:10+13:1415:47
4Folke NymanOK Tyr36:45+16:4917:30
5Alva RööhsSkattkärrs SOK37:18+17:2217:45
6Åsa MolinderOK Tyr38:23+18:2718:16
7Alrik WikströmOK Tyr42:08+22:1220:03

Bana 2 - lätt

2 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes IsakssonOK Tyr28:1710:28
2Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr38:47+10:3014:21
3Gilbert KarlströmOK Tyr39:42+11:2514:42
4Göran KarlströmOK Tyr39:55+11:3814:47
5Izabella LjungbergOK Tyr41:35+13:1815:24
6Claes MolinderOK Tyr42:26+14:0915:42
7Laura GöhrlinKlubblös53:54+25:3719:57
8Börje NilssonOK Tyr1:00:37+32:2022:27
9Malin NilssonOK Tyr1:07:07+38:5024:51
10Mira KarlströmOK Tyr1:14:33+46:1627:36
Margaretha HedqwistKlubblösej godkänd
Tage NymanOK Tyrej godkänd

Bana 3 - medel

3 100 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr26:368:34
2Mathias BjörklundOK Tyr29:49+3:139:37
3Julia ForsgrenOK Tyr30:48+4:129:56
4Lars-Erik OlssonOK Tyr31:16+4:4010:05
5Erik SimesOK Tyr31:42+5:0610:13
6Arvid ErikssonOK Tyr33:23+6:4710:46
7Jan CarlssonSkattkärrs SOK33:42+7:0610:52
8Elisabeth ÖströmOK Tyr34:45+8:0911:12
9Jan LöfvenholmSkattkärrs SOK35:02+8:2611:18
10Mats VesterbergOK Tyr36:30+9:5411:46
11Elin AugustssonSK Örnen36:34+9:5811:47
12Mats KensbyOK Tyr36:37+10:0111:48
13Zulfu EmekSK Örnen36:46+10:1011:51
14Björn SvenssonSK Örnen36:57+10:2111:55
15Åke GustavssonOK Älgen37:01+10:2511:56
16Börje RåbergOK Tyr37:20+10:4412:02
17Viktor AlfredssonOK Tyr37:26+10:5012:04
18Hans PerssonOK Älgen37:35+10:5912:07
19Leif EricssonOK Tyr37:37+11:0112:08
20Mikael RööhsSkattkärrs SOK38:04+11:2812:16
21Tone HollowellOK Tyr38:31+11:5512:25
22Linus NilssonOK Tyr38:43+12:0712:29
23Milla ForkéusOK Tyr39:16+12:4012:40
24Christer HöglundOK Tyr39:17+12:4112:40
25Ove LundbergOK Tyr40:11+13:3512:57 Ladda ner rutt i gpx-format
26Karin MoodhOK Tyr41:24+14:4813:21
27Kjell JohanssonSkattkärrs SOK41:27+14:5113:22
28Ivar WikströmOK Tyr42:00+15:2413:32
29Oscar AnderssonOK Tyr42:30+15:5413:42
30Angelica WikströmOK Tyr42:39+16:0313:45
31Anders OlssonOK Tyr43:36+17:0014:03
32Lars MellkvistOK Hierne45:06+18:3014:32
33Tobias HällmanOK Tyr46:07+19:3114:52
34Anders HaneOK Tyr47:44+21:0815:23
35Albert BrohedeOK Tyr47:54+21:1815:27
36Johanna AlfredssonOK Tyr48:01+21:2515:29
37Malte GranefeltOK Tyr48:38+22:0215:41
38Maria ErikssonOK Tyr49:36+23:0016:00
39Jonatan BergströmSK Graal49:38+23:0216:00
40Bertil ErikssonOK Tyr51:26+24:5016:35
41Matteo MobergOK Tyr52:16+25:4016:51
42Felicia RööhsSkattkärrs SOK53:59+27:2317:24
43Emilia PreiszSisu Forshaga SK54:44+28:0817:39
44Christer HallOK Tyr54:52+28:1617:41
45Anne NilssonOK Tyr57:00+30:2418:23
46Helene Helgesson HällmanOK Tyr57:10+30:3418:26
47Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK58:10+31:3418:45
48Ann-Sofie HultsvedOK Tyr58:37+32:0118:54
49Bengt StarkOK Milan1:00:22+33:4619:28
50Per FritiofssonOK Tyr1:05:45+39:0921:12
51Axel LindOK Tyr1:05:46+39:1021:12
52Eva SvenssonOK Tyr1:06:33+39:5721:28
53Sara Storm-AnderssonOK Tyr1:06:39+40:0321:30
54Peter PreiszLustens OK1:12:47+46:1123:28
55Leif SalinOK Tyr2:47:27+2:20:5154:00
Annette HalvorsenOK Milanej godkänd
Eva TrangiusOK Tyrej godkänd
Johanna Holtet-LindbergOK Tyrej godkänd
Emma AlfredssonOK Tyrej godkänd

Bana 4 - svår

4 700 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias ÖströmOK Tyr29:466:20
2Oskar NymanOK Tyr31:24+1:386:40
3Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF32:46+3:006:58
4Fredrik NordströmOK Älgen36:40+6:547:48
5Mats BergenfurIK Vikings OK39:09+9:238:19
6Stina GranefeltOK Tyr39:27+9:418:23
7Jonas BergenfurSkattkärrs SOK39:56+10:108:29
8Per-Erik AdrianOK Tyr40:53+11:078:41
9Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK41:23+11:378:48
10Olov ÖströmOK Tyr41:30+11:448:49
11Malin JonssonOK Tyr42:47+13:019:06
12Anders Holtet-LindbergOK Tyr43:27+13:419:14
13Daniel BrohedeOK Tyr44:56+15:109:33
14Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr45:20+15:349:38
15Thomas HollowellOK Tyr46:05+16:199:48
16Per HögkvistOK Tyr46:27+16:419:52
17Anders HedqvistEksjö Garnisons IF47:28+17:4210:05
18Samuel AxelsonOK Tyr48:01+18:1510:12
19Mattias PerssonOK Tyr48:05+18:1910:13
20Olof SolbergOK Tyr48:33+18:4710:19
21Fredrik HaneOK Tyr48:58+19:1210:25
22Johan HenricssonOK Tyr49:01+19:1510:25
23Sverre WikströmOK Tyr49:22+19:3610:30
24Lisa HöökOK Tyr50:05+20:1910:39
25Niclas MobergOK Tyr52:35+22:4911:11
26Marie AlfredssonOK Tyr57:09+27:2312:09
27Amanda AlfredssonOK Tyr1:01:51+32:0513:09
28Linn AnderssonOK Tyr1:02:56+33:1013:23
Martin LjungbergOK Tyrej godkänd
Mattias HaneOK Tyrej godkänd
Bengt JohanssonOK Tyrutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser