Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Randviken (Sörmons rastplats)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Randviken (Sörmons rastplats)
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 30 augusti 2018

Bana 1 - mycket lätt

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mira KarlströmOK Tyr20:139:11
2Hanna LiljaOK Älgen22:45+2:3210:20
3Birger KarlströmOK Tyr23:02+2:4910:28
4Jonathan BergströmHammarö28:13+8:0012:49
5Filip BergströmHammarö28:28+8:1512:56
6Jelah MagallanesOK Älgen29:57+9:4413:36
7Jonathan EmmesjöOK Älgen30:11+9:5813:43
8Albin GärdestamOK Älgen30:41+10:2813:56
9Elin EdlingOK Älgen30:55+10:4214:03
10Freia AntonssonKristinehamns OK36:03+15:5016:23
11Frida GrumerOK Älgen40:04+19:5118:12
Kristoffer EmmesjoOK Älgenej godkänd

Bana 2 - lätt

3 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas MobergOK Tyr24:357:26
2Emelie SvenssonOK Tyr28:37+4:028:40
3Per-Åke FritiofssonOK Tyr30:09+5:349:08
4Monika WikströmOK Tyr32:04+7:299:43
5Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK33:36+9:0110:10
6Johannes IsakssonOK Tyr33:38+9:0310:11
7Britt GunnarssonKristinehamns OK34:31+9:5610:27
8Helene HällmanOK Tyr35:39+11:0410:48
9Gilbert KarlströmOK Tyr36:41+12:0611:06
10Göran KarlströmOK Tyr36:42+12:0711:07
11Margaretha HedqwistKarlstad.38:02+13:2711:31
12Åsa MolinderOK Tyr40:39+16:0412:19
13Per KroghÅmotfors OK40:53+16:1812:23
14Claes MolinderOK Tyr41:40+17:0512:37
15Axel LindOK Tyr46:25+21:5014:03
16Laura JosefssonKarlstad.51:11+26:3615:30
17Börje NilssonOK Tyr54:30+29:5516:30

Bana 3 - medel

4 000 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SkoglundKils OK25:536:28
2Johan HenricssonOK Tyr29:38+3:457:24
3Anna SkoglundKils OK29:44+3:517:26
4Julia ForsgrenOK Tyr30:13+4:207:33
5Mats VesterbergOK Tyr30:57+5:047:44
6Lars OlssonOK Tyr30:58+5:057:44
7Ola IsakssonOK Tyr32:02+6:098:00
8Lars-Erik OlssonOK Tyr32:46+6:538:11
8Stefan ErikssonOK Älgen32:46+6:538:11
10Peter CarlmanOK Mangen32:56+7:038:14
11Mikael HjerpeOK Tyr34:00+8:078:30
12Tone HollowellOK Tyr34:31+8:388:37
13Elisabeth ÖströmOK Tyr36:40+10:479:10
14Börje RåbergOK Tyr37:23+11:309:20
15Björn SvenssonSK Örnen37:59+12:069:29
16Ove LundbergOK Tyr38:02+12:099:30
17Leif EricssonOK Tyr38:34+12:419:38
18Ulf SkoglundKils OK39:59+14:069:59
19Milla ForkeusOK Tyr42:32+16:3910:38
20Oskar ErikssonOK Älgen42:57+17:0410:44
21Hans PerssonOK Älgen43:30+17:3710:52
22Christer HöglundOK Tyr44:33+18:4011:08
23Kristina LandforsLustens OK44:40+18:4711:10
24Karin MoodhOK Tyr45:11+19:1811:17
25Erik HallgrenKlubblös48:09+22:1612:02
26Christer HallKlubblös48:13+22:2012:03
27Lars-B LarssonOK Tyr50:26+24:3312:36
28Christer GillenäsKristinehamns OK51:25+25:3212:51
29Charlotte SkoglundKils OK53:08+27:1513:17
30Mikael HallgrenKlubblös54:09+28:1613:32
31Emilia PreiszSisu Forshaga SK54:17+28:2413:34
32Viveca JernstedtKristinehamns OK57:14+31:2114:18
33Stig VahlbergKristinehamns OK57:34+31:4114:23
34Eva SvenssonOK Tyr1:02:01+36:0815:30
35Peter PreiszLustens OK1:23:31+57:3820:52
Anders LevinOK Tyrej godkänd
Lison BourdeauOK Tyrutgått

Bana 4 - svår

5 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BrohedeOK Tyr35:286:26
2Anders LindbergOK Tyr37:12+1:446:45
3Daniel DjuvfeltOK Tyr38:59+3:317:05
4Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK39:05+3:377:06
5Mats BergenfurIK Vikings OK40:04+4:367:17
6Rolf WikströmOK Tyr40:52+5:247:25
7Samuel AxelsonOK Tyr42:27+6:597:43
8Jonas BergenfurSkattkärrs SOK42:45+7:177:46
9Martin LjungbergOK Tyr42:55+7:277:48
10Olov ÖströmOK Tyr44:06+8:388:01
11Elin ErikssonVästvärmlands OK44:27+8:598:04
12Anders HedqvistI 2 IF Karlstad45:41+10:138:18
13Mattias PerssonOK Tyr46:27+10:598:26
14Anders OlssonLustens OK48:25+12:578:48
15Pelle LandforsLustens OK49:14+13:468:57
16Angelica WikströmOK Tyr53:00+17:329:38
17Per BülundOK Tyr54:55+19:279:59
18Lars AnderssonOK Tyr56:50+21:2210:20
19Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:07:42+32:1412:18
Erik ErikssonOK Älgenej godkänd

Bana 5 - lätt/lång

5 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sofie HultsvedOK Tyr50:208:49
2Sara Storm-AnderssonOK Tyr50:24+0:048:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser