*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sanna Våxnäs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sanna Våxnäs
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 6 september 2018

Bana 1 - mycket lätt

1 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent LjungbergOK Tyr17:3911:01
2Sara Storm-AnderssonOK Tyr17:53+0:1411:10
3Birger KarlströmOK Tyr18:30+0:5111:33
4Olle GranefeltOK Tyr19:20+1:4112:05
5William LundqvistOK Tyr19:33+1:5412:13
6Molly LundqvistOK Tyr19:34+1:5512:13
7Erik EdekransGrava SK19:52+2:1312:25
8Gustav LindholmHammarö25:26+7:4715:53
9Johan BengtssonOK Tyr44:48+27:0928:00

Bana 2 - lätt

2 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte GranefeltOK Tyr19:447:02
2Emma AlfredssonOK Tyr22:52+3:088:10
3Ivar WikströmOK Tyr26:01+6:179:17
4Per-Åke FritiofsonOK Tyr26:19+6:359:23
5Izabella LjungbergOK Tyr28:34+8:5010:12
6Sandra HaneOK Tyr29:32+9:4810:32
7Johannes IsakssonOK Tyr30:18+10:3410:49
8Åsa MolinderOK Tyr31:36+11:5211:17
9Claes MolinderOK Tyr34:16+14:3212:14
10Margareta HedqvistKlubblös34:41+14:5712:23
11Elisabet LundqvistOK Tyr36:06+16:2212:53
12Per KroghÅmotfors OK36:30+16:4613:02
13Gilbert KarlströmOK Tyr38:17+18:3313:40
14Göran KarlströmOK Tyr38:25+18:4113:43
15Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr39:44+20:0014:11
16Joel Lundgren WikströmOK Tyr40:00+20:1614:17
17Henrik JonssonOK Tyr58:39+38:5520:56
18Axel LindOK Tyr1:03:43+43:5922:45
19Erik LidbergOK Tyr1:30:51+1:11:0732:26
20Agneta BouchaouiOK Tyr2:03:13+1:43:2944:00
Lison BourdeauO'´Bugeyej godkänd
Fredrik EkströmOK Tyrej godkänd

Bana 3 - medel

3 900 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias BjörklundOK Tyr28:597:25
2Mats BergenfurIK Vikings OK29:15+0:167:30
3Anton JonssonOK Tyr30:07+1:087:43
3Hugo EkströmOK Tyr30:07+1:087:43
5Anders HedqvistEksjö Garnisons IF30:11+1:127:44
6Jonas BergenfurSkattkärrs SOK31:01+2:027:57
7Magnus KällmingOK Tyr31:08+2:097:58
8Olov ÖströmOK Tyr32:55+3:568:26
9Bengt SvedjebySkattkärrs SOK35:14+6:159:02
10Mikael HjerpeOK Tyr35:33+6:349:06
11Julia ForsgrenOK Tyr35:36+6:379:07
12Milla ForkéusOK Tyr35:52+6:539:11
13Mats VesterbergOK Tyr36:02+7:039:14
14Linn AnderssonOK Tyr36:53+7:549:27
15Stefan ErikssonOK Älgen37:10+8:119:31
16Yngve GottfridssonOK Tyr38:09+9:109:46
17Ulf SkoglundKils OK38:26+9:279:51
18Thomas MobergOK Tyr38:30+9:319:52
19Elisabet ÖströmOK Tyr39:31+10:3210:07
20Marie AlfredssonOK Tyr39:48+10:4910:12
21Mats KensbyOK Tyr40:03+11:0410:16
22Leif EricssonOK Tyr40:16+11:1710:19
23Björn SvenssonSK Örnen42:14+13:1510:49
24Lars MellkvistOK Hierne42:55+13:5611:00
25Christer HöglundOK Tyr44:00+15:0111:16
26Ove LundbergOK Tyr45:02+16:0311:32
27Anders HaneOK Tyr46:20+17:2111:52
28Karin MoodhOK Tyr46:28+17:2911:54
29Amanda AlfredssonOK Tyr46:46+17:4711:59
30Annika NilssonKlubblös47:56+18:5712:17
31Lisa AnnersandOK Tyr47:59+19:0012:18
32Jan LöfvenholmSkattkärrs SOK48:16+19:1712:22
33Anna HaneOK Tyr48:38+19:3912:28
34Anne NilssonOK Tyr50:14+21:1512:52
35Erika UmelandOK Älgen51:17+22:1813:08
36Charlotte SkoglundKils OK53:38+24:3913:45
37Kjell JohanssonSkattkärrs SOK54:11+25:1213:53
38Johanna AlfredssonOK Tyr54:52+25:5314:04
39Hans PerssonOK Älgen55:09+26:1014:08
40Emilia PreiszSisu Forshaga SK55:54+26:5514:20
41Christer HallOK Tyr57:42+28:4314:47
42Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK58:38+29:3915:02
43Ann-Sofie HultsvedOK Tyr58:41+29:4215:02
44Peter PreiszLustens OK59:26+30:2715:14
45Annica LarssonOK Tyr1:03:00+34:0116:09
46Jan-Olof StohmOK Tyr1:03:32+34:3316:17
47Marit NilssonKils OK1:18:21+49:2220:05
48Karin BörjarsKils OK1:24:41+55:4221:42
49Alf BörjarsKils OK1:24:45+55:4621:43
50Börje NilssonOK Tyr1:27:03+58:0422:19
Erik ErikssonOK Älgenej godkänd
Anna NordströmKils OKej godkänd
Bertil ErikssonOK Tyrej godkänd

Bana 4 - svår

5 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan OlmKils OK36:276:30
2Johan WennermarkOK Orion38:18+1:516:50
3Johan SöderlundOK Tyr38:24+1:576:51
4Sixten WestlundOK Tyr39:32+3:057:03
5Fredrik NordströmOK Älgen40:10+3:437:10
6Mattias HaneOK Tyr40:54+4:277:18
7Rolf WikströmOK Tyr41:23+4:567:23
8Marcus BeckiusOK Tyr42:25+5:587:34
9Lars NordströmKils OK42:57+6:307:40
10Mikael NybergSkattkärrs SOK43:42+7:157:48
11Martin LjungbergOK Tyr44:05+7:387:52
12Pär NymanOK Tyr44:51+8:248:00
13Stina GranefeltOK Tyr45:10+8:438:03
14Bengt JohanssonOK Tyr45:52+9:258:11
15Pelle LandforsLustens OK46:17+9:508:15
16Daniel DjuvfeltOK Tyr46:58+10:318:23
17Elin ErikssonVästvärmlands OK50:25+13:589:00
18Lars AnderssonOK Tyr50:34+14:079:01
19Mia GyllenbergOK Tyr50:59+14:329:06
20Johan HenricssonOK Tyr53:02+16:359:28
21Martin KvarnströmKils OK53:26+16:599:32
22Anders OlssonLustens OK53:29+17:029:33
23Sverre WikströmOK Tyr55:37+19:109:55
Anders Holtet-LindbergOK Tyrej godkänd
Fredrik HaneOK Tyrej godkänd

Trail-O bana

5 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja HörnströmGrava SK1:01:0010:53
1Juni RudströmGrava SK1:01:0010:53
3Hannah HedströmGrava SK1:01:04+0:0410:54
4Thomas BomanOK Tyr1:06:07+5:0711:48
Erik ForsgrenOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser