Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Tyrstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Tyrstugan
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 13 september 2018

Bana 1 - mycket lätt

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid LinellOK Tyr19:339:46
2Gilbert KarlströmOK Tyr21:44+2:1110:52
3Hanna LiljaOK Älgen23:11+3:3811:35
4Birger KarlströmOK Tyr24:31+4:5812:15
5Åsa MolinderOK Tyr28:10+8:3714:05
6Kevin TollanOK Älgen28:43+9:1014:21
7Albin GärdestamOK Älgen36:47+17:1418:23
8Elin EdlingOK Älgen38:22+18:4919:11
9Johan BengtssonOK Tyr39:42+20:0919:51
10Frida GrumerOK Älgen53:30+33:5726:45

Bana 2 - lätt

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotte JohanssonSkattkärrs SOK28:5911:08
2Sören AnderssonOK Tyr36:45+7:4614:08
3Sara Storm-AnderssonOK Tyr36:55+7:5614:11
4Claes MolinderOK Tyr37:13+8:1414:18
5Mira KarlströmOK Tyr39:47+10:4815:18
6Göran KarlströmOK Tyr40:07+11:0815:25
7Elisabet LundqvistOK Tyr40:15+11:1615:28
8Jonathan EmmesjöOK Älgen43:20+14:2116:40
9Per-Olov LindholmHammarö44:03+15:0416:56
10Erik LidbergOK Tyr47:55+18:5618:25
11Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr50:41+21:4219:29
12Henrik JonssonOK Tyr58:44+29:4522:35

Bana 3 - medel

3 900 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael HjerpeOK Tyr40:4810:27
2Per HögkvistOK Tyr41:26+0:3810:37
3Ulf JohanssonSkattkärrs SOK42:16+1:2810:50
4Malin NymanOK Tyr43:26+2:3811:08
5Håkan RichterKarlstad44:28+3:4011:24
6Marie AlfredssonOK Tyr44:43+3:5511:27
7Thomas MobergOK Tyr45:01+4:1311:32
8Elisabeth ÖströmOK Tyr46:07+5:1911:49
9Lars AnderssonOK Tyr46:18+5:3011:52
10Milla ForkéusOK Tyr47:04+6:1612:04
11Arvid ErikssonOK Tyr48:43+7:5512:29
12Catarina HögkvistOK Tyr48:48+8:0012:30
13Börje RåbergOK Tyr49:10+8:2212:36
14Jan LöfvenholmSkattkärrs SOK49:31+8:4312:41
15Örjan BeckiusOK Tyr49:33+8:4512:42
16Christer HöglundOK Tyr50:26+9:3812:55
17Leif EricssonOK Tyr51:09+10:2113:06
18Stefan WennbergSkattkärrs SOK54:02+13:1413:51
19Ove LundbergOK Tyr54:37+13:4914:00 Ladda ner rutt i gpx-format
20Kjell JohanssonSkattkärrs SOK55:49+15:0114:18
21Christer HallOK Tyr1:01:04+20:1615:39
22Elin AugustssonSK Örnen1:01:30+20:4215:46
23Björn SvenssonSK Örnen1:01:34+20:4615:47
24Leif SalinOK Tyr1:02:53+22:0516:07
25Eva TrangiusOK Tyr1:05:39+24:5116:50
26Erika UmelandOK Älgen1:12:50+32:0218:40
27Eva SvenssonOK Tyr1:18:44+37:5620:11
28Marit NilssonKils OK1:22:08+41:2021:03
29Eva SalomonssonKarlstad1:23:42+42:5421:27
30Claes ÅkerblomKarlstad1:25:18+44:3021:52
31Per KroghÅmotfors OK1:27:29+46:4122:25
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrej godkänd
Per-Åke FritiofssonOK Tyrej godkänd
Linn AnderssonOK Tyrej godkänd
Lison OK Tyrutgått

Bana 4 - svår

5 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WennermarkOK Orion42:577:48
2Fredrik NordströmOK Älgen43:55+0:587:59
3Rolf WikströmOK Tyr46:07+3:108:23
4Daniel DjuvfeltOK Tyr50:22+7:259:09
5Pär NymanOK Tyr53:48+10:519:46
6Bengt JohanssonOK Tyr55:19+12:2210:03
7Mathias BjörklundOK Tyr56:38+13:4110:17
8Anders HedqvistEksjö Garnisons IF58:44+15:4710:40
9Mattias PerssonOK Tyr1:03:37+20:4011:34
10Kent LindhOK Tyr1:12:07+29:1013:06
11Tobias LundqvistOK Tyr1:19:17+36:2014:24
Anders LevinOK Tyrej godkänd
Martin KvarnströmKils OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser