Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Göteborgsdubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborgsdubbeln, lång
Arrangörsorganisationer: Lerums SOK / Sjövalla FK
Datum: lördag 13 april 2019

D21

8 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering1:12:058:41
2Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering1:13:37+1:328:52
3Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering1:14:45+2:409:00
4Amilia BjörklundSävedalens AIK1:18:20+6:159:26
5Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK1:21:41+9:369:50
6Lovisa LemanGöteborgs SK1:24:33+12:2810:11
7Helena StrandOK Landehof1:29:16+17:1110:45
8Elin HamreforsSävedalens AIK1:29:17+17:1210:45
9Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:36:38+24:3311:38
10Sofia LarssonHestra IF1:39:13+27:0811:57
11Irma FridolfssonOK Gränsen1:43:23+31:1812:27
12Klara HolmgårdKils OK1:46:13+34:0812:47
13Sara IvarssonOK Kullingshof1:47:38+35:3312:58
14Hanna RangertKungälvs OK1:50:40+38:3513:19
15Kristin EkdalaKungälvs OK1:51:49+39:4413:28
16Karin HåkanssonOK Gränsen1:56:30+44:2514:02
17Filippa SpånérSävedalens AIK1:58:59+46:5414:20
18Cecilia GrothKungälvs OK2:05:44+53:3915:08
Moa PetterssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Petra WernerssonGöteborg-Majorna OKej start
Jeannette AumoKungälvs OKej start

H21

10 240 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik EdénIFK Göteborg Orientering1:04:366:18
2Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering1:05:15+0:396:22
3Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering1:07:00+2:246:32
4Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:08:45+4:096:42
5Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:08:48+4:126:43
6Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:09:17+4:416:45
7Tobias NobornIFK Göteborg Orientering1:10:42+6:066:54
8Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:11:01+6:256:56
9Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:12:21+7:457:03
10Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering1:14:29+9:537:16
11Pär HanssonIFK Göteborg Orientering1:14:44+10:087:17
12Fredrik WeihardSävedalens AIK1:16:59+12:237:31
13Ilya BeliankaSävedalens AIK1:20:32+15:567:51
14John PerssonIFK Göteborg Orientering1:20:42+16:067:52
15Simon LarssonSävedalens AIK1:22:17+17:418:02
16Jesper NilssonUlricehamns OK1:26:19+21:438:25
17Jonas LundgrenStora Tuna OK1:29:31+24:558:44
18Mattias NilssonÄrla IF1:29:44+25:088:45
19Anders JanssonTäby OK1:29:56+25:208:46
20Martin AnkelOK Alehof1:30:59+26:238:53
21Victor AxbomOK Landehof1:31:56+27:208:58
22Fredrik AnderssonIF Rigor1:33:32+28:569:08
23Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb1:35:04+30:289:17
24Jonatan FridolfssonOK Gränsen1:35:34+30:589:19
25Fredrik NorellFrölunda OL1:36:09+31:339:23
26Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:37:00+32:249:28
27Vidar FaxénSävedalens AIK1:45:32+40:5610:18
28Daniel HåkanssonOK Gränsen1:48:06+43:3010:33
29Hugo ThunbergOK Alehof1:54:02+49:2611:08
30Anders le DousMölndal Outdoor IF1:58:23+53:4711:33
31Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb2:09:25+1:04:4912:38
32Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubb2:40:43+1:36:0715:41
Mathias DrageOK Tisarenej godkänd
Calle StenbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Rikard PentonenIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Gustav le DousMölndal Outdoor IFej start
Daniel NetzIFK Göteborg Orienteringej start

H21 Kort

7 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HemlinIK Uven1:13:359:48
2Niklas HelmertzFrölunda OL1:18:04+4:2910:24
3Arvid HammarFK Herkules1:23:16+9:4111:06
4Tobias AnderssonGöteborgs SK1:30:57+17:2212:07

D20

5 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie KarlssonSävedalens AIK1:11:0512:49
2Alice HultinOK Löftan1:12:24+1:1913:04
3Johanna RundqvistOK Löftan1:14:08+3:0313:22

D18

5 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emely WeihartHestra IF1:10:5413:39
2Matilda JohannessonFrölunda OL1:30:14+19:2017:23

H18

6 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle ElfströmOK Orinto1:20:4412:20
2Wilmer HolmqvistSjövalla FK2:21:49+1:01:0521:41

D17-20 Kort

4 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda ÅkessonOK Landehof1:25:1519:09

H17-20 Kort

5 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes RosendahlIF Marin Väst58:4010:45
2Emrik LindFK Herkules1:03:15+4:3511:36
Daniel AnderssonFjärås AIKej godkänd

D16

4 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof42:078:35
2Eleonora AlinderSjövalla FK54:14+12:0711:04
3Olivia LundstedtSjövalla FK1:00:02+17:5512:15
4Filippa KindeSävedalens AIK1:05:32+23:2513:22
5Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:08:28+26:2113:58
6Elvira SöderbergSävedalens AIK1:20:18+38:1116:23
7Frida DahlbergIK Uven1:44:40+1:02:3321:21
Disa RangertKungälvs OKej start

H16

5 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK44:278:12
2Anton KastrupSävedalens AIK48:30+4:038:56
3Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK49:10+4:439:04
4Elias NordbergGöteborg-Majorna OK52:39+8:129:42
5Gustav BertsOK Alehof54:19+9:5210:01
6Victor BeischerIK Uven55:55+11:2810:19
7Simon BååthSävedalens AIK56:31+12:0410:25
8Melker ÅkessonOK Landehof57:13+12:4610:33
9William RönnborgIK Uven57:34+13:0710:37
10Hannes EssungerSjövalla FK1:04:30+20:0311:54
11Isak LundholmUmeå OK1:18:44+34:1714:31
12Joel RingströmOK Landehof1:21:51+37:2415:06
13Alfred JohanssonOK Alehof1:21:58+37:3115:07
14Adrian BergqvistOK Alehof1:26:10+41:4315:53
15Karl GranforsOK Landehof1:36:49+52:2217:51
Gustav AnderssonOK Löftanej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

D16 Kort

3 960 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nelly De Groot BoersmaRydboholms SKej start

H16 Kort

3 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AlfredssonLerums SOK57:3914:26
2Simon LjungkvistOK Alehof1:11:57+14:1818:01

D14

3 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK37:529:29
2Maja AxelssonLerums SOK38:34+0:429:39
3Ella PetterssonSävedalens AIK39:17+1:259:50
4Audrey HanssonFrölunda OL43:35+5:4310:55
5Wilma ReinholdssonOK Alehof46:04+8:1211:32
6Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering49:39+11:4712:26
7Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb50:04+12:1212:32
8Emma ChristianssonUddevalla OK50:41+12:4912:42
9Emma KarlssonOK Landehof55:22+17:3013:52
10Miranda WallströmSävedalens AIK55:30+17:3813:54
11Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb55:50+17:5813:59
12Ida KörleOK Landehof1:00:06+22:1415:03
13Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:12+23:2015:20
14Clara LövgärdOK Alehof1:13:24+35:3218:23
15Maja TorseinFrölunda OL1:25:54+48:0221:31 Ladda ner rutt i gpx-format
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sara BengtssonOK Alehofej start
Alice TryggSävedalens AIKej start

H14

4 010 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LeireGöteborg-Majorna OK31:207:48
2Hannes PerssonFK Herkules33:22+2:028:19
3Fabian AlinderSjövalla FK34:10+2:508:31
4Emil LindbladSävedalens AIK34:15+2:558:32
5Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK34:17+2:578:32
6Linus AlinderSjövalla FK34:24+3:048:34
7Dante RangertKungälvs OK36:35+5:159:07
8Albin SundströmHestra IF36:37+5:179:07
9Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb37:35+6:159:22
10Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb40:58+9:3810:12
11Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK42:47+11:2710:40
12Tom WeihartHestra IF44:14+12:5411:01
13Alwin EinarssonKungälvs OK46:32+15:1211:36
14Rasmus LarssonBredareds IF47:23+16:0311:48
15Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering50:30+19:1012:35
16Isak NilssonOK Landehof50:32+19:1212:36
17Isak ÖgrenSävedalens AIK51:40+20:2012:53
18Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb54:28+23:0813:34
19Levin LummanderLerums SOK1:01:38+30:1815:22
Marcus LammFrölunda OLej godkänd
Erik GustafssonDegerfors OKej start
Oliver JohanssonBredareds IFej start
Carl-Johan StåhlSävedalens AIKej start

D14 Kort

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa GunnarssonLerums SOK41:1913:57
Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OKej start

H14 Kort

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav HedlundLerums SOK38:1712:45
2David BergströmFrölunda OL50:25+12:0816:48
3Samuel RingströmOK Landehof59:42+21:2519:54

D12

3 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe KullmanOK Alehof32:2810:49
2Elin NobornIFK Göteborg Orientering33:19+0:5111:06
3Emelina HolmqvistSjövalla FK34:13+1:4511:24
4Evelina BjörkmanKungälvs OK35:23+2:5511:47
5Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering36:33+4:0512:11
6Wilma RosénGöteborg-Majorna OK38:08+5:4012:42
7Elsa ArvidssonSjövalla FK39:38+7:1013:12 Ladda ner rutt i gpx-format
8Ebba LövgärdOK Alehof40:11+7:4313:23
9Anna JohannessonFrölunda OL40:24+7:5613:28
10Elin AxelssonLerums SOK40:32+8:0413:30
11Olivia GustafssonTrollhättans SOK41:35+9:0713:51
12Agnes PaulssonOK Löftan45:15+12:4715:05
13Elin AnderssonOK Löftan45:23+12:5515:07
14Nelly GrothKungälvs OK48:27+15:5916:09
15Alice LarssonBredareds IF50:41+18:1316:53
16Nikki WeihartHestra IF53:33+21:0517:51
17Selma PerssonFK Herkules54:42+22:1418:14
18Ida SylvanVänersborgs SK57:09+24:4119:03
19Elin KarlssonOK Landehof59:11+26:4319:43
20Hedda RoosIFK Göteborg Orientering1:00:35+28:0720:11
21Elly EinarssonKungälvs OK1:06:25+33:5722:08
22Sonia KurashovaFK Åsen1:49:44+1:17:1636:34
Kajsa ElfströmOK Orintoej start

H12

2 960 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK23:207:52
2Noah HedenblomSjövalla FK24:26+1:068:15
3Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:32+2:128:37
4Olof TholénOK Skogshjortarna25:39+2:198:39
5Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb27:21+4:019:14
6Herman PetterssonSävedalens AIK27:43+4:239:21
7Axel EkdalaKungälvs OK28:24+5:049:35
8Melker SundströmHestra IF28:36+5:169:39
9Filip ValentinGöteborg-Majorna OK28:38+5:189:40
10Hugo CorneliussonOK Löftan29:50+6:3010:04
11Björn DjupströmFrölunda OL30:28+7:0810:17
12Gustav RexOK Landehof31:10+7:5010:31
13Jarvis HanssonFrölunda OL31:49+8:2910:44
14Albin SvenssonFK Herkules32:44+9:2411:03
15Malte LjungkvistOK Alehof33:01+9:4111:09
16Malte AnderssonSjövalla FK33:46+10:2611:24
17Lukas RandåkerSjövalla FK33:54+10:3411:27
18Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb35:21+12:0111:56
19Linus WeihardSävedalens AIK36:43+13:2312:24
20William RönnFK Friskus-Varberg37:35+14:1512:41
21Albin SchröderOK Skogshjortarna37:36+14:1612:42
22Anton DahlbergIK Uven38:55+15:3513:08
23Anton KarlssonUlricehamns OK41:20+18:0013:57
24Calle WärnOK Skogshjortarna46:03+22:4315:33
25Theander HulthénMölndal Outdoor IF49:47+26:2716:49
26Jonas LeireGöteborg-Majorna OK49:58+26:3816:52
27Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb53:06+29:4617:56
Pontus BergströmFrölunda OLej start
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKej start
Gustav StåhlSävedalens AIKej start
Artur StjernlöfIFK Göteborg Orienteringej start
Samuel JakobssonOK Skogshjortarnaej start

D12 Kort

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja BertsOK Alehof38:2915:58

H12 Kort

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto BondesonIK Uven40:2716:30
2Nils LydmarkSjövalla FK51:46+11:1921:07
Elias BergqvistOK Alehofej start

D10

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering24:3010:00
2Moa LindgrenSävedalens AIK28:04+3:3411:27
3Linnea LundstedtSjövalla FK29:58+5:2812:13
4Moa WallströmSävedalens AIK33:07+8:3713:31
5Isabella BrathTolered-Utby Ol-klubb33:37+9:0713:43
6Elina ChristianssonUddevalla OK34:06+9:3613:55
7Linnea NilssonOK Landehof39:37+15:0716:10
8Viola RönnFK Friskus-Varberg42:20+17:5017:16
9Elsa HaablaheLerums SOK49:27+24:5720:11
10Madeleine BergqvistOK Alehof1:48:55+1:24:2544:27
Elvira ÅhlundVänersborgs SKej start

H10

2 410 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK25:2510:32
2Jesper RandåkerSjövalla FK25:54+0:2910:44
3Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb27:19+1:5411:20
4Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb29:07+3:4212:04
5Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering30:49+5:2412:47
6Melker SamorLerums SOK31:34+6:0913:05
7Arvid HägerstrandKungälvs OK32:33+7:0813:30
8Oskar GustafssonTrollhättans SOK33:35+8:1013:56
9Alexander LindellOK Alehof33:49+8:2414:01
10Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb34:23+8:5814:16
11Anton BäckLerums SOK34:36+9:1114:21
12Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb35:33+10:0814:45
13Axel PerssonFK Herkules36:52+11:2715:17
14Gustav KarlssonUlricehamns OK38:19+12:5415:53
15Alvar HedenblomSjövalla FK39:24+13:5916:20
16Sven TholénOK Skogshjortarna44:19+18:5418:23
17Wilhelm HedendahlKungälvs OK47:20+21:5519:38
18Leo BertsOK Alehof1:00:32+35:0725:07
Nils TholénOK Skogshjortarnaej godkänd
Jakob RingströmOK Landehofej godkänd
Jakob AnderssonOK Löftanej godkänd
Filip StåhlSävedalens AIKej godkänd

D35

6 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gisela LindFK Herkules1:13:3812:04
2Desiré RexOK Landehof1:13:54+0:1612:06
3Sofia AnderssonCentrum OK1:19:04+5:2612:57
4Ida AnderssonIK Stern1:42:02+28:2416:43

H35

8 130 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik TengvallIFK Göteborg Orientering1:06:298:10
2Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:07:48+1:198:20
3Stefan RoosIFK Göteborg Orientering1:10:03+3:348:36
4Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK1:10:56+4:278:43
5Lennart BengtssonFalkenbergs OK1:10:57+4:288:43
6Erik LindgrenSävedalens AIK1:11:35+5:068:48
7Fredrik SturessonOK Alehof1:12:06+5:378:52
8Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb1:17:13+10:449:29
9Anders LövgärdOK Alehof1:19:01+12:329:43
10Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:28:11+21:4210:50
11Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:34:09+27:4011:34
12Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:40:42+34:1312:23
13Kristian AndersonGöteborgs SK1:41:51+35:2212:31
14David AndréGöteborg-Majorna OK1:43:17+36:4812:42
15Erik SternemalmIK Stern2:01:47+55:1814:58
Urban RingströmRydboholms SKej start

D40

4 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering49:3610:02
2Johanna SundströmHestra IF52:25+2:4910:36
3Maria HolmqvistSjövalla FK55:20+5:4411:12
4Emma LindénFK Friskus-Varberg56:31+6:5511:26
5Maria Rosén ThelinJönköpings OK57:16+7:4011:35
6Linda HedenblomSjövalla FK1:01:18+11:4212:24
7Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:09:16+19:4014:01
8Linda CorneliussonOK Löftan1:18:38+29:0215:55
9Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:20:12+30:3616:14
10Ingrid AlinderSjövalla FK1:24:07+34:3117:01
11Camilla WeihartOK Orinto2:02:51+1:13:1524:52
12Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb2:15:01+1:25:2527:19
Kristina ÅhlundVänersborgs SKej start

H40

7 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof1:04:258:31
2Emil AndreassonOK Skogshjortarna1:08:33+4:089:04
3Ulf NorellFrölunda OL1:12:38+8:139:37
4Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb1:15:57+11:3210:03
5Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:16:55+12:3010:11
6Magnus AlinderSjövalla FK1:27:58+23:3311:39
7Martin BeijerJönköpings OK1:31:05+26:4012:03 Ladda ner rutt i gpx-format
8Patrik CorneliussonOK Löftan1:37:02+32:3712:51
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OKej start

D45

4 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK42:229:21
2Anna LövgärdOK Alehof44:42+2:209:52
3Pia JohanssonOK Landehof46:27+4:0510:15
4Lotta RosénGöteborg-Majorna OK51:45+9:2311:25
5Katrin SkeppSävedalens AIK51:59+9:3711:28
6Anette CarlssonGällstadbygdens SOK53:33+11:1111:49
7Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK59:59+17:3713:14
8Marie-louise PerssonFK Herkules1:06:03+23:4114:34
9Sofia GustafssonTrollhättans SOK1:06:34+24:1214:41
10Annica BerglundUlricehamns OK1:32:08+49:4620:20
11Nina KastrupFK Herkules2:16:14+1:33:5230:04
Karin NobornIFK Göteborg Orienteringej start

H45

6 570 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonTrollhättans SOK47:437:15
2Fredrik SvenssonJönköpings OK49:31+1:487:32
3Fredrik SundströmHestra IF53:00+5:178:04
4Magnus HedmanKungälvs OK53:29+5:468:08
5Jens ArvidssonIF Rigor54:31+6:488:17
6Martin PetterssonSävedalens AIK55:16+7:338:24
7Marcus HanssonFrölunda OL55:27+7:448:26
8Anders LundellGöteborg-Majorna OK58:24+10:418:53
9Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK58:53+11:108:57
10Thomas LjungOK Kullingshof1:01:34+13:519:22
11Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK1:01:47+14:049:24
12Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:08:27+20:4410:25
13William RexOK Landehof1:11:51+24:0810:56
14Jan JohanssonFrölunda OL1:11:55+24:1210:56
15Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:30+24:4711:02
16Filip SjöforsOK Älme1:16:58+29:1511:42
17Pär-Magnus BjurekTibro OK1:17:09+29:2611:44
18Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK1:17:40+29:5711:49
19Henrik EssungerSjövalla FK1:21:34+33:5112:24
20Fredrik PlumppuHestra IF1:21:47+34:0412:26
21Henrik AnderssonOK Löftan1:29:45+42:0213:39
22Fredrik BergströmFrölunda OL1:30:55+43:1213:50
23Johan HanssonOK Löftan1:33:53+46:1014:17
24Tomas FridénOK Gränsen1:36:26+48:4314:40
25Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:39:04+51:2115:04
26Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:40:40+52:5715:19
27Pontus KastrupFK Herkules1:43:34+55:5115:45
28Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb2:00:50+1:13:0718:23
Anders LeireGöteborg-Majorna OKej godkänd
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anders HellgrenFrölunda OLej start
Martin TryggSävedalens AIKej start
Johan ÅhlundVänersborgs SKej start

D50

4 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK43:5810:23
2Ing-Marie AronengBredareds IF51:19+7:2112:07
3Mia JodalGöteborg-Majorna OK1:00:31+16:3314:18
3Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:00:31+16:3314:18
5Catarina BengtssonOK Nackhe1:00:43+16:4514:21
6Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:06:19+22:2115:40
7Tuuli SaariFK Herkules1:12:25+28:2717:07
8Gun RosendahlIF Marin Väst1:13:33+29:3517:23
9Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:13:48+29:5017:26
10Eva Lamm-BergströmFrölunda OL1:15:21+31:2317:48
11Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:34:41+50:4322:23
12Karin JägrydSkåneslättens OL1:35:27+51:2922:33
13Anna BeischerIK Uven1:57:05+1:13:0727:40

H50

6 040 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter AronssonFK Friskus-Varberg51:578:36
2Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK56:25+4:289:20
3Stefan AronengHestra IF57:15+5:189:28
4Carl NorinFrölunda OL58:28+6:319:40
5Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK59:31+7:349:51
6Mats ChristianssonUddevalla OK59:50+7:539:54
7Olle SjöforsOK Älme1:05:14+13:1710:48
8Erik RuotsalainenFrölunda OL1:06:43+14:4611:02
9Anders JägrydSkåneslättens OL1:07:49+15:5211:13
10Johan WettergrenFK Herkules1:08:13+16:1611:17
11Stefan SpetzUlricehamns OK1:13:52+21:5512:13
12Hans NilssonKungälvs OK1:15:24+23:2712:29
13Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:21:54+29:5713:33
14Mats RönnborgIK Uven1:22:06+30:0913:35
15Joakim ÅkessonOK Landehof1:24:10+32:1313:56
16Jonas JohanssonOK Nackhe1:24:26+32:2913:58
17Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:26:38+34:4114:20
18Pär JohannessonFrölunda OL1:27:27+35:3014:28
19Graham KempGöteborg-Majorna OK1:33:18+41:2115:26
20Richard TorseinFrölunda OL1:45:41+53:4417:29
21Jan StenhoffOK Landehof1:47:40+55:4317:49
22Mats DahlrotIK Uven1:50:23+58:2618:16
23Jonas HultinOK Löftan1:50:44+58:4718:20
Svante BerglundUlricehamns OKej godkänd
Stefan L JohanssonKungälvs OKej godkänd
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D55

4 160 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika AasaIK Uven54:5013:10
2Lena PeterssonOK Alehof54:52+0:0213:11
3Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK55:24+0:3413:19
4Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb56:26+1:3613:33
5Helen CarlbomIFK Göteborg Orientering56:47+1:5713:38
6Eva PedersenOK Skogshjortarna57:17+2:2713:46
7Helena LarssonHestra IF57:42+2:5213:52
8Agneta SanderGöteborg-Majorna OK57:50+3:0013:54
9Marie HögstrandMarkbygdens OK58:11+3:2113:59
10Birgit HanssonHerrestads AIF58:57+4:0714:10
11Pia Käck FritzellGudhems IF1:07:07+12:1716:08
12Susanne OlssonGudhems IF1:26:28+31:3820:47
13Karin HelmertzFrölunda OL1:54:08+59:1827:26

H55

5 440 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK45:588:26
2Per SanderGöteborg-Majorna OK49:32+3:349:06
3Niclas AnderssonMarkbygdens OK50:10+4:129:13
4Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK51:00+5:029:22
5Magnus KarlssonOK Landehof53:43+7:459:52
6Andres LaasOK Skogshjortarna53:53+7:559:54
7Christer BorgGöteborg-Majorna OK56:50+10:5210:26
8Stefan GustafssonOK Skogshjortarna58:13+12:1510:42
9Thomas AttforsSävedalens AIK1:01:00+15:0211:12
10Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg1:01:46+15:4811:21
11Magnus WideFrölunda OL1:05:46+19:4812:05
12Mikael JungbjerGöteborgs SK1:05:57+19:5912:07
13Magnus OhlssonSjövalla FK1:06:30+20:3212:13
14Göran StuhlhoferOK Landehof1:11:30+25:3213:08
15Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering1:18:51+32:5314:29
16Fritiof AnderssonGudhems IF1:19:30+33:3214:36
17Håkan WåhlanderFrölunda OL1:20:37+34:3914:49
18Jan GrahnIK Uven1:21:16+35:1814:56
19Stefan IsakssonOK Kullingshof1:24:33+38:3515:32
20Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:32:31+46:3317:00
21Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:35:51+49:5317:37
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SKej start
Thomas BäckströmIF Rigorej start

D60

3 860 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla LarssonBredareds IF52:0913:30
2Agneta OlivestamVimmerby OK1:02:11+10:0216:06
3Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:03:10+11:0116:21
4My EngströmIK Stern1:04:50+12:4116:47
5Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK1:15:41+23:3219:36
6Ann-Kristin NyqvistIFK Göteborg Orientering1:35:06+42:5724:38
Monika NilssonOK Alehofej godkänd
Lisa LarssonSjövalla FKej start
Gunilla AxelssonSävedalens AIKej start

H60

5 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK53:3510:27
2Johan BerglundSävedalens AIK53:38+0:0310:28
3Pierre KarlssonOK Alehof56:41+3:0611:04
4Johan LindgrenIF Hagen57:38+4:0311:15
5Örjan WängdahlOK Gipen58:12+4:3711:22
6Urban LarssonOK Gipen59:01+5:2611:31
7Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK59:19+5:4411:35
8Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:02:55+9:2012:17
9Hans GarmerGöteborg-Majorna OK1:03:38+10:0312:25 Ladda ner rutt i gpx-format
10Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:07:40+14:0513:12
11Jan RydénSjövalla FK1:11:58+18:2314:03
12Jonas RutbergIK Stern1:20:18+26:4315:41
13Martin EickhoffSävedalens AIK1:24:01+30:2616:24
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SKej start

D65

3 710 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne BerglundSävedalens AIK48:3813:06
2Maria NorellFrölunda OL48:54+0:1613:10
3Maria NordwallOK Kolmården50:39+2:0113:39
4Solveig HedenblomSjövalla FK52:45+4:0714:13
5Inger LindholmFjärås AIK53:41+5:0314:28
6Margareta JohanssonHalmstad OK55:04+6:2614:50
7Gunilla HogedalVänersborgs SK1:03:45+15:0717:10
8Marita LarssonMarkbygdens OK1:13:00+24:2219:40
9Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:21:39+33:0122:00

H65

4 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK46:3810:33
2Stefan MillegårdSävedalens AIK49:55+3:1711:17
3Björn JägerströmIK Uven51:10+4:3211:34
4Krister StrandOK Landehof51:51+5:1311:43
5Lennart HålsjöOK Skogshjortarna52:30+5:5211:52
6Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb56:28+9:5012:46
7Sten BlomströmIK Stern56:58+10:2012:53
8Greger MossbergTolered-Utby Ol-klubb57:13+10:3512:56
9Bill AnderssonHestra IF59:12+12:3413:23
10Jan CarlssonIFK Göteborg Orientering59:25+12:4713:26
11Lennart VamlingFrölunda OL1:03:54+17:1614:27
12Håkan AnderssonMarkbygdens OK1:05:24+18:4614:47
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:11:57+25:1916:16
14Jan AnderssonFjärås AIK2:05:35+1:18:5728:24
Ulf PetersonKungälvs OKej godkänd
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start
Lars HogedalVänersborgs SKej start

D70

2 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer42:3814:21
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK43:46+1:0814:44
3Ingrid Rex WallströmOK Landehof47:10+4:3215:52
4Rosa JohanssonIK Uven49:28+6:5016:39
5Lotta BörjessonSävedalens AIK54:03+11:2518:11
6Ingegerd OlssonOK Alehof55:38+13:0018:43
7Barbro AnderssonOK Skogshjortarna57:25+14:4719:19
8Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:03:13+20:3521:17
9Ylva HäggströmIF Rigor1:20:03+37:2526:57
Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd

H70

4 280 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne KällénUddevalla OK48:5511:25
2Jonas LarssonOK Kullingshof50:02+1:0711:41
3Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb50:26+1:3111:47
4Rune SandbergUddevalla OK50:30+1:3511:47
5Leif LöfTrollhättans SOK51:44+2:4912:05
6Sören SvenssonSjövalla FK56:15+7:2013:08
7Olof KarlssonUddevalla OK57:34+8:3913:27
8Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering58:34+9:3913:41
9Benny IvarssonFjärås AIK59:33+10:3813:54
10Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:03:57+15:0214:56
11Bengt MattssonOK Orinto1:05:21+16:2615:16
12Sten OlssonOK Alehof1:27:54+38:5920:32
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sten HelmertzFrölunda OLej godkänd
Lars ÖsterbergSävedalens AIKej godkänd
Bertil HermanssonStenungsunds OKej godkänd
Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubbej start
Rune EliassonFalkenbergs OKej start
Dan JohanssonFjärås AIKej start
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start

D75

3 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern43:1714:22
2Mariann KjellbergBredareds IF47:59+4:4215:56
3Ingrid HermanssonIK Ymer49:48+6:3116:32
4Gunnel SvenssonIK Ymer54:13+10:5618:00
5Britt RangertIK Ymer1:01:06+17:4920:17
6Barbro JohanssonSjövalla FK1:25:05+41:4828:16
7Lillemor HallinOK Landehof1:36:23+53:0632:01

H75

3 640 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna38:5510:41
2Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna44:45+5:5012:17
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna48:52+9:5713:25
4Gösta LindqvistOK Löftan51:28+12:3314:08
5Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK53:23+14:2814:39
6Stig-Ove TollIK Stern54:18+15:2314:55
7Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb56:41+17:4615:34
8Bengt-Åke SvenssonIK Ymer57:22+18:2715:45
9Henrik HvoslefIK Stern57:39+18:4415:50
10Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:00:26+21:3116:36
11Steffen HäggströmIF Rigor1:05:04+26:0917:52
12Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:12:20+33:2519:52
13Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:21:28+42:3322:22
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej godkänd
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej start

D80

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK48:4119:52
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK50:37+1:5620:39
3Gunnel BörjessonIK Uven51:06+2:2520:51
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:11:10+22:2929:02
5Barbro VallinKungälvs OK1:11:36+22:5529:13

H85

2 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven56:4922:32
2Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:22:08+25:1932:35
Lasse OlssonIK Trenne Ullaredej godkänd

Inskolning

1 420 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Agnes AnvellKlubblösfullföljt
Arvid BorgKlubblösfullföljt
Saga DellmingIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Frode HoglandKlubblösfullföljt
Vidar HoglandKlubblösfullföljt
Moa HolmbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Tor HägerstrandKungälvs OKfullföljt
Elsa HäggbringKlubblösfullföljt
Olivia KarlssonIK Uvenfullföljt
Hugo KristianssonKlubblösfullföljt
Daniel LeireGöteborg-Majorna OKfullföljt
Hilda MartnerIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Jesper NethGöteborgs SKfullföljt
Elton PetterssonSävedalens AIKfullföljt
Doris PihlbladIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
Nils WetterKungälvs OKfullföljt
Clara JakobssonOK Skogshjortarnaej start

U1

1 930 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubb19:5110:17
2Alfred EdmanLerums SOK22:22+2:3111:35
3Lukas HollanderGällstadbygdens SOK23:23+3:3212:06
4Jonathan RexOK Landehof24:02+4:1112:27
5Erik HägerstrandKungälvs OK25:06+5:1513:00
6Viktor ZachrissonOK Alehof25:30+5:3913:12
7Viktor SamorLerums SOK25:38+5:4713:16
8Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering26:28+6:3713:42
9Anton LindellOK Alehof27:00+7:0913:59
10Isak DellmingIFK Göteborg Orientering27:29+7:3814:14
11Dexter HanssonFrölunda OL27:43+7:5214:21
12Arvid FlycktLerums SOK27:57+8:0614:28
13Vera ArvidssonSjövalla FK28:23+8:3214:42
14Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb28:37+8:4614:49
15Adam HäggbringLerums SOK31:15+11:2416:11
15Tage EkbergGöteborg-Majorna OK31:15+11:2416:11
17Aina HolmqvistSjövalla FK31:55+12:0416:32
18Henning AndreassonOK Skogshjortarna32:53+13:0217:02
19Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering32:54+13:0317:02
20Axel GustafssonDegerfors OK33:39+13:4817:26
21Wilma ThelinTolered-Utby Ol-klubb42:17+22:2621:54
22Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb46:07+26:1623:53
23Valdemar BrathTolered-Utby Ol-klubb46:11+26:2023:55
24Oskar StenborgLerums SOK46:18+26:2723:59
25Melker MartnerIFK Göteborg Orientering51:32+31:4126:42
26Saslly PihlbladIFK Göteborg Orientering51:33+31:4226:42
27Albert NorbergIF Marin Väst55:09+35:1828:34
Joel BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubbej start

U2

2 460 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar HolmstrandOK Landehof25:4210:26
2Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb32:08+6:2613:03
3Emilia WängrothOK Skogshjortarna32:59+7:1713:24
4Elsalie WängrothKlubblös33:00+7:1813:24
5Jack SilverhazeLerums SOK34:44+9:0214:07
6Felix WeihardSävedalens AIK35:10+9:2814:17
7Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering36:09+10:2714:41
8Mailis HolmqvistSjövalla FK40:04+14:2216:17
9Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering40:52+15:1016:36
10Axel LydmarkSjövalla FK41:03+15:2116:41
11Ida BorgOK Orinto42:57+17:1517:27
12Meja StridOK Landehof43:03+17:2117:30
13Max SylvanVänersborgs SK44:14+18:3217:58
14Jakub DobsicekOK Orinto45:01+19:1918:17
15Arild NorbergIF Marin Väst46:25+20:4318:52
16Adrian BorgLerums SOK46:51+21:0919:02
17Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK47:43+22:0119:23
18Lova BeijerJönköpings OK47:51+22:0919:27
19Assar Rosén ThelinJönköpings OK48:04+22:2219:32
20Linus HollanderGällstadbygdens SOK49:24+23:4220:04
21Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb52:21+26:3921:16
22Hanna LarssonOK Gipen56:25+30:4322:56
23Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:10:35+44:5328:41
24Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubb1:26:57+1:01:1535:20
25Alice KeereweerTolered-Utby Ol-klubb1:27:06+1:01:2435:24
Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 1

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HogedalVänersborgs SK24:5410:07
2Joakim SöderbomSävedalens AIK37:02+12:0815:03
3Christina VernerssonOK Orinto57:26+32:3223:20
Alice Kozakevicius JakobssonFrölunda OLej godkänd

Öppen motion 2

3 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SvantessonKlubblös38:119:53
2Anna-Lena BorgingKlubblös1:06:32+28:2117:14
Samuel AlegriaTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Öppen motion 3

2 890 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans CarlstedtSävedalens AIK44:2315:21
2Karin ÅkessonOK Landehof54:55+10:3219:00
3Camilla EkendalTolered-Utby Ol-klubb55:15+10:5219:07
4Elisabeth PrinsKungälvs OK59:17+14:5420:30
5Britt-Marie EkbergOK Orinto1:00:47+16:2421:01
6Karl-Eric WannbergIK Omega1:06:50+22:2723:07
7Viktor HollanderGällstadbygdens SOK1:09:17+24:5423:58
8Lena SvenssonOK Löftan1:10:09+25:4624:16
9Helena NorbergIF Marin Väst1:13:16+28:5325:21
10Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:14:59+30:3625:56
11Rune JungbjerGöteborgs SK1:24:27+40:0429:13
12Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb1:29:13+44:5030:52
13Rigmor SternöTolered-Utby Ol-klubb1:29:18+44:5530:53
14Tomas ÅkerströmFK Herkules1:29:29+45:0630:57
15Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:47:17+1:02:5437:07
Reijo MukkalaHalmstad OKej godkänd

Öppen motion 4

4 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonIK Stern1:11:0014:32
2Santiago MolinosKlubblös1:21:21+10:2116:40
3Stina GunnarssonSävedalens AIK1:31:43+20:4318:47
4Joel GunnarssonSävedalens AIK1:51:35+40:3522:51

Öppen motion 5

3 440 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian SundbergOK Skogshjortarna41:1511:59
2Fredrik KörleOK Landehof42:25+1:1012:19
3Jimmy BondesonIK Uven45:41+4:2613:16
4Petter KarlssonIK Uven49:44+8:2914:27
5Lisa JohanssonOK Tranan54:20+13:0515:47
6Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb54:55+13:4015:57
7Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb54:56+13:4115:58
8Henryk ZienkiewiczIF Rigor55:57+14:4216:15
9Emma RingströmOK Landehof56:10+14:5516:19
10Nils LeanderKlubblös56:13+14:5816:20
11Jonas LeanderKlubblös56:15+15:0016:21
12Stasnley TaivulaKlubblös56:46+15:3116:30
13Jenny RönnqvistOK Löftan56:48+15:3316:30
14Mårten EkströmKlubblös57:49+16:3416:48
15Elena KurashovaFK Åsen58:05+16:5016:53
16Frida RönnqvistOK Löftan58:17+17:0216:56
17Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb58:32+17:1717:00
18Marcus SöderbomSävedalens AIK58:39+17:2417:02
19Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK58:55+17:4017:07
20Lena TornéusSävedalens AIK1:07:47+26:3219:42
21Linda JakobssonIK Uven1:09:24+28:0920:10
22Peter NorbergIF Marin Väst1:09:34+28:1920:13
23Ellen NormanSävedalens AIK1:10:27+29:1220:28
24Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:11:11+29:5620:41
25Åse NilssonOK Landehof1:11:59+30:4420:55
26Pia HeikkinenFrölunda OL1:12:49+31:3421:10
27Hanna EkbergGöteborg-Majorna OK1:15:03+33:4821:49
28Jonas LarssonDegerfors OK1:16:51+35:3622:20
29Cecilia WängrothKlubblös1:17:39+36:2422:34
30Helene JohanssonOK Nackhe1:18:14+36:5922:44
31Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:21:19+40:0423:38
32Sandra CervinIFK Göteborg Orientering1:54:49+1:13:3433:22
Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Maria ÅbergOK Landehofej godkänd

Öppen motion 6

6 080 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias GustavssonKlubblös1:05:4710:49
2Tobias KarlssonOK Landehof1:06:26+0:3910:55
3Bernhard FiedlerKlubblös1:09:20+3:3311:24
4Mikael BengtssonKlubblös1:14:11+8:2412:12
5Daniel TorstenssonGöteborgs SK1:16:59+11:1212:39
6Axel MendesKlubblös1:17:11+11:2412:41
7Erika GrenSävedalens AIK1:24:51+19:0413:57
8Erik StrannegårdKlubblös1:29:18+23:3114:41
9Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:30:18+24:3114:51
10Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK1:30:38+24:5114:54
11William BlomströmKlubblös1:32:02+26:1515:08
12Camilla VargmanHåby IF1:32:31+26:4415:12
13Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK1:43:29+37:4217:01
14Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering1:45:23+39:3617:19
15John JohnssonOK Landehof1:47:12+41:2517:37
Anton RomellKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 150 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK27:138:38
2Per PerssonFK Herkules29:11+1:589:15
3Agnes PetterssonSävedalens AIK30:44+3:319:45
4Therese LjungbergGöteborgs SK33:49+6:3610:44
5Anders LarssonOK Landehof33:56+6:4310:46
6Magnus SöderbomSävedalens AIK35:19+8:0611:12
7Sebastian MannfolkKlubblös35:36+8:2311:18
8Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb36:04+8:5111:26
9Lotta NybergOK Alehof36:10+8:5711:28
10Filip LemanGöteborgs SK36:35+9:2211:36
11Staffan NethGöteborgs SK36:52+9:3911:42
12Clara MannfolkUlricehamns OK36:56+9:4311:43
13Olof StåhlSävedalens AIK36:59+9:4611:44
14Henrik ErdalenIFK Göteborg Orientering37:06+9:5311:46
15Christer MannfolkUlricehamns OK37:42+10:2911:58
16Johanna Lindgren GrimåsFrölunda OL38:25+11:1212:11
17Frida PerssonFK Herkules39:12+11:5912:26
18Maria LarssonDegerfors OK39:22+12:0912:29
19Annika BengtssonOK Alehof39:41+12:2812:35
20Lars-Inge AnderssonOK Räven40:02+12:4912:42
21Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK40:20+13:0712:48
22Ann-Christine  NilssonGällstadbygdens SOK41:08+13:5513:03
23Thomas OlofssonFjärås AIK41:15+14:0213:05
24Calle Randåker BokedalSjövalla FK41:36+14:2313:12
25Malin LjunggrenMarkbygdens OK42:13+15:0013:24
26Johan SchröderOK Skogshjortarna42:59+15:4613:38
27Malin ChristianssonUddevalla OK44:40+17:2714:10
28Åsa SylvanVänersborgs SK45:20+18:0714:23
29Sune WikströmKlubblös45:22+18:0914:24
30Kajsa NormanSävedalens AIK46:52+19:3914:52
31Kristian ErikssonMarkbygdens OK48:17+21:0415:19
32Karin KullmanOK Alehof48:33+21:2015:24
33Helena AnderssonMarkbygdens OK48:45+21:3215:28
34Tove UddMarkbygdens OK49:32+22:1915:43 Ladda ner rutt i gpx-format
35Alecsander BengtssonFrölunda OL49:55+22:4215:50
36Linda RandåkerSjövalla FK50:50+23:3716:08 Ladda ner rutt i gpx-format
37Kurt EkbergOK Orinto51:56+24:4316:29
38Kjell EhrencronaIFK Göteborg Orientering51:58+24:4516:29
39Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb52:55+25:4216:47
39Marion HallstenUddevalla OK52:55+25:4216:47
41Conny VernerssonOK Orinto53:19+26:0616:55
42Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering53:40+26:2717:02
43Bo NilssonIK Stern54:39+27:2617:20
44Lisa ErikssonHylte OK54:40+27:2717:21
45Jeanette PerssonOK Löftan54:42+27:2917:21
46Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK54:49+27:3617:24
47Karin WahlgrenSjövalla FK56:41+29:2817:59
48Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK57:54+30:4118:22
49Frida MannfolkUlricehamns OK58:09+30:5618:27
50Gösta MalmerIF Marin Väst58:47+31:3418:39
51Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:00:46+33:3319:17
52Anna ArvidssonSjövalla FK1:01:40+34:2719:34
53Clas BörjessonIK Uven1:05:30+38:1720:47
54Emilia JohanssonOK Gisle1:06:03+38:5020:58
55Monica DahlbergIK Uven1:09:43+42:3022:07
56Leif CliffordsonSävedalens AIK1:11:10+43:5722:35
57Tommy PedersenKlubblös1:12:35+45:2223:02
58Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:13:00+45:4723:10
59Christina StåhlSävedalens AIK1:15:37+48:2424:00
60Magnus BergqvistOK Alehof1:16:10+48:5724:10
61Cecilia ThelinTolered-Utby Ol-klubb1:16:14+49:0124:12
62Lars TorstenssonGöteborgs SK1:16:29+49:1624:16
63Sara LydmarkSjövalla FK1:36:50+1:09:3730:44
Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jessica De Groot BoersmaRydboholms SKej start

Öppen motion 8

4 480 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof33:507:33
2Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering35:39+1:497:57
3Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK40:03+6:138:56
4Maria HolmstrandOK Landehof40:24+6:349:01
5Herman RosénGöteborg-Majorna OK41:17+7:279:12
6Peter FlycktKlubblös42:41+8:519:31
7Per-Arne WahlgrenSjövalla FK43:36+9:469:43
8Jakob GunnarssonKlubblös46:17+12:2710:19
9Jonas GunnarssonKlubblös47:24+13:3410:34
10Johan WannbergIK Omega47:54+14:0410:41
11Emelie SvalinVänersborgs SK48:01+14:1110:43
12Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb50:05+16:1511:10
13Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering50:52+17:0211:21
14David BengtssonFK Åsen50:59+17:0911:22
15Veronika AspvallKlubblös51:08+17:1811:24
16Anders LammFrölunda OL51:12+17:2211:25
17Maria KlamfeltSävedalens AIK51:48+17:5811:33
18Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK53:09+19:1911:51
19Martin AxelssonOK Skogshjortarna53:48+19:5812:00
20Bengt LarssonBredareds IF54:20+20:3012:07
21Lasse BjörfjällBredareds IF54:30+20:4012:09
22Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb55:00+21:1012:16
23Bodil HalvarssonUlricehamns OK55:10+21:2012:18
24Håkan BerndtssonFrölunda OL55:41+21:5112:25 Ladda ner rutt i gpx-format
25Anna BerlinKungälvs OK56:02+22:1212:30
26Stig LarssonGöteborg-Majorna OK56:14+22:2412:33
27Felizia ZienkiewiczIF Rigor58:25+24:3513:02
28Olof BjörkmanKungälvs OK58:32+24:4213:03
29Johanna EkströmKlubblös59:05+25:1513:11
30Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro1:01:00+27:1013:36
31Per-Olof ClaéssonTenhults SOK1:02:18+28:2813:54
32Stefan NormanSävedalens AIK1:03:30+29:4014:10
33Egon JohanssonOK Tranan1:04:08+30:1814:18
34Lars LjungbergSjövalla FK1:06:34+32:4414:51
35Anna CarlströmOK Landehof1:08:47+34:5715:21
36Philip MullinsSjövalla FK1:09:01+35:1115:24
37Sandra EkströmOK Orinto1:09:45+35:5515:34
38Ulla EinarssonKungälvs OK1:10:21+36:3115:42
39Johan AdolfssonKlubblös1:11:44+37:5416:00
40David GrimforsIFK Göteborg Orientering1:17:49+43:5917:22
41Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK1:18:47+44:5717:35
42Peter SävingerGöteborg-Majorna OK1:30:53+57:0320:17
43Sofia HelmertzFrölunda OL1:44:01+1:10:1123:13
Erik TholénOK Skogshjortarnaej godkänd
Magnus ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 9

7 560 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SjöbergOK Linné49:006:28
2Erik ÖhlundUlricehamns OK56:27+7:277:28
3Albin AnderssonMarkbygdens OK56:32+7:327:28
4Tobias LindellOK Alehof58:11+9:117:41
5Magnus CarlstedtSävedalens AIK58:58+9:587:47
6Jonas PalmSävedalens AIK1:02:47+13:478:18
7Ulf LunnhedOK Reftele1:03:39+14:398:25
8Magnus StrandOK Landehof1:07:31+18:318:55
9Martin SykGöteborgs SK1:08:54+19:549:06
10Erik WeimannKungälvs OK1:09:01+20:019:07
11Gustav RingströmHåby IF1:09:04+20:049:08
12Björn GrothKungälvs OK1:11:51+22:519:30
13Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK1:16:37+27:3710:08
14Pernilla NilssonSävedalens AIK1:20:09+31:0910:36
15Anders ThulinKungälvs OK1:22:07+33:0710:51
16Erik AderstedtKungälvs OK1:23:22+34:2211:01
17Marcus WetterKungälvs OK1:25:19+36:1911:17
18Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:25:27+36:2711:18
19Daniel HägerstrandKungälvs OK1:29:01+40:0111:46
20Bertil PeterssonKlubblös1:29:14+40:1411:48
21Peter AugustssonGöteborgs SK1:29:40+40:4011:51
22Martin JohanssonOK Orinto1:29:44+40:4411:52
23John LandstedtIFK Göteborg Orientering1:31:21+42:2112:05
24Filip JohanssonKungälvs OK1:41:43+52:4313:27
25Stefan OlofssonOK Gisle1:42:39+53:3913:34
26Johan ÅbergOK Landehof1:43:10+54:1013:38
27Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering1:47:33+58:3314:13
28Stefan JakobssonFrölunda OL1:50:48+1:01:4814:39
29Annette ReulOK Orinto2:51:39+2:02:3922:42 Ladda ner rutt i gpx-format
Christin BorgKlubblösej start

Challenge 9

8 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SvenssonFK Herkules1:21:549:17
2Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:36:45+14:5110:58
3Jonas BarmanKlubblös1:39:18+17:2411:15
4Svante LundgrenKlubblös1:42:34+20:4011:37
5Örjan SöderlundKlubblös1:47:23+25:2912:10
6Jonas  JohanssonIK Stern1:50:55+29:0112:34
7Hana TrefnáOK Orinto1:56:19+34:2513:11

Challenge 5

4 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan BorgKlubblös49:2310:02
2Adrian GunnarssonKlubblös57:28+8:0511:40
2Hilda SandströmKlubblös57:28+8:0511:40
4Sebastian AnderssonKlubblös1:04:14+14:5113:03
5Ulrika BrathTolered-Utby Ol-klubb1:06:03+16:4013:25
6Monica WelinOK Skogshjortarna1:09:58+20:3514:13
7Elin BorgOK Orinto1:13:14+23:5114:53
Roy WedinKlubblösej godkänd
Åsa DryseliusMarkbygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser