Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: söndag 26 maj 2019

OK Renen

95 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elsa GranlundInskolning (6)29:2418:22
1Tim LundbergH14 (5)21:298:17
1Catrin IngvarssonD40 (2)35:419:40
1Karin WollbrandD45 (4)35:4711:02
1Hjalmar EdinH10 (4)24:0811:10
1Inger VennbergD60 (3)32:4312:49
1Ella TuressonD16 (4)28:499:15
1Anna AasaD18 (3)35:519:42
1Minna TuressonD12 (6)23:2110:36
1Vilma KuokkanenD10 (2)22:0610:13
1Vilgot KuokkanenH12 (14)19:288:50
1Sigrid MagnussonD12 Kort (1)25:5311:58
1Lena TuressonD21 (7)32:418:13
1Simon MarkströmH16 (3)27:328:51
1Emilia LundholmD14 (5)23:178:59
1Tobias SnellÖppen 8 (8)34:417:44
1Fredrik EngströmH40 (4)31:037:49
2Arthur KarlssonH10 (4)26:14+2:0612:08
2Klara KivijärviD16 (4)31:20+2:3110:04
2Kati RemesD45 (4)44:24+8:3713:42
2Irma IngvarssonD10 (2)22:08+0:0210:14
2Emmie LindbäckD18 (3)45:40+9:4912:22
2Eric HasselströmH14 (5)22:16+0:478:35
2Albin BerggrenU2 (15)22:38+0:4210:28
2Elsa ChristofferssonD21 (7)34:40+1:598:43
2Thomas JohanssonÖppen 8 (8)39:35+4:548:50
2William LundholmInskolning (6)30:57+1:3319:20
2Anders NordinH50 (4)39:35+0:2910:43
2Martin LundholmH16 (3)36:28+8:5611:43
2Karl PerssonÖppen 3 (12)28:36+1:2512:59
2Emma HasselströmD14 (5)24:31+1:149:27
2Jan HäggrotH40 (4)36:44+5:419:15
2Martin HasselströmH45 (8)36:42+3:319:14
3Matilda AasaD16 (4)36:44+7:5511:48
3Astrid LundD12 (6)27:19+3:5812:24
3Daniel GranlundÖppen 8 (8)44:16+9:359:52
3Linus NordinH14 (5)26:25+4:5610:11
3Erik HörnquistH10 (4)27:00+2:5212:29
3Moa EngströmD18 (3)1:06:47+30:5618:05
3Lisa HörnquistD14 (5)26:07+2:5010:05
3Olov PerssonU2 (15)24:44+2:4811:27
3Peter RosénÖppen 5 (20)38:41+5:2711:26
3Klas EdinH45 (8)40:39+7:2810:14
4Hedda EdinD12 (6)30:43+7:2213:57
4Magdalena LindvallD45 (4)1:03:54+28:0719:43
4Emil EngströmÖppen 3 (12)33:33+6:2215:15
4Krister RosendahlÖppen 7 (9)33:46+3:3913:14
4Edvin LundH14 (5)32:33+11:0412:34
4Jonas HedlundH50 (4)51:02+11:5613:49
4Alma HedlundD14 (5)29:16+5:5911:17
4Gunnar LindströmH80 (4)56:01+14:0921:58
4Malte KempeU2 (15)25:53+3:5711:58
4Evelina ChristofferssonD21 (7)36:47+4:069:15
4Sara BrännströmÖppen 5 (20)39:57+6:4311:49
4Samuel JonssonH40 (4)1:00:29+29:2615:14
5Selma EdinInskolning (6)50:45+21:2131:43
5Elias Levén EngströmU2 (15)28:19+6:2313:06
5Arvid WeinzH14 (5)34:00+12:3113:07
5Iris BergkvistD12 (6)45:42+22:2120:46
5Freja SternerÖppen 5 (20)48:18+15:0414:17
5Alva EngströmD14 (5)54:58+31:4121:13
5Mikael SundbergH55 (9)38:46+6:2910:30
5Anders BennitzH21 (20)35:08+3:437:46
5Cecilia LundÖppen 7 (9)36:38+6:3114:21
6Ellen BergkvistU2 (15)31:44+9:4814:41
6Ebba RönnbäckD12 (6)56:53+33:3225:51
6Emma HedlundD21 (7)38:48+6:079:46
6Karolina BennitzÖppen 5 (20)50:48+17:3415:01
6Viktor JonssonH12 (14)31:36+12:0814:21
6Fredrik LundströmH45 (8)48:11+15:0012:08
6Manfred LindberghInskolning (6)56:26+27:0235:16
7Sven ÖrnerlingÖppen 5 (20)51:51+18:3715:20
7Axel JonssonU2 (15)32:01+10:0514:49
7Ove JohanssonH45 (8)49:10+15:5912:23
8Sofia MarkströmÖppen 5 (20)51:59+18:4515:22
8Ylva NilssonÖppen 7 (9)46:49+16:4218:21
8Märta WeinzU2 (15)32:54+10:5815:13
8Barbro Nilsson MagnussonÖppen 3 (12)43:44+16:3319:52
8Axel EngströmH12 (14)33:25+13:5715:11
9Linda LundbergÖppen 5 (20)52:36+19:2215:33
9Anders RensgardÖppen 7 (9)51:33+21:2620:12
10Kristina SvedenbjörkÖppen 5 (20)58:50+25:3617:24
11Axel WassermanH12 (14)41:41+22:1318:56
12Linda JonssonÖppen 3 (12)52:05+24:5423:40
12Anders RönnbäckÖppen 5 (20)1:08:06+34:5220:08
12Emil HedströmU2 (15)43:56+22:0020:20
12Melker WollbrandH12 (14)42:49+23:2119:27
13Torkel Lund JungU2 (15)44:32+22:3620:37
13Malin Kronholm BergkvistÖppen 5 (20)1:11:03+37:4921:01
13Erik OlssonH21 (20)40:18+8:538:54
14Siri EdeskärU2 (15)48:27+26:3122:25
Sylvia BrännströmÖppen 5 (20)ej godkänd
Elias HedströmH12 (14)ej godkänd
Ellen SvedenbjörkU2 (15)ej godkänd
Ludvig KarlssonH12 (14)ej godkänd
Arvid IngvarssonH14 (5)ej start
Sofia LundbergD40 (2)ej start
Albin WollbrandH14 (5)ej start
Claes TuressonH21 (20)ej start
Jan ChristofferssonH50 (4)ej start
Oskar ErikssonH16 (3)ej start
Björn SamuelssonH55 (9)ej start
Melker PetterssonH21 (20)ej start
Jonas LundbergH45 (8)ej start
Isabell Rodälv NorbergU2 (15)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser