Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Skåne
Arrangörsorganisation: Frosta OK
Datum: söndag 8 september 2019

Lunds OK

126 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gudrun NilssonD65 (8)41:4112:04
1Allan HedbergH18 (7)42:526:50
1Sara Snogerup LinseD55 (15)34:368:57
1Bengt BergmanH75 (26)38:1210:06
1Daniel HellbergH20 (2)1:04:508:25
1Göran SundblomÖppen 8 (62)32:046:53
1Lotta LinseforsD60 (8)29:238:31
1Per-Erik BengtssonH60 (13)38:557:57
2Linnea Grahn EskilssonD14 Kort (2)44:50+18:4516:07
2Veronika NesverovaD21 Kort (3)1:24:46+18:0817:20
2Rune BergH75 (26)43:40+5:2811:33
2Moa WallenborgD16 (16)35:36+0:057:53
2Isak GustafssonH10 (11)16:43+1:446:54
2Märta HenningssonD16 Kort (2)51:34+1:5413:29
2Ingemar SvenssonH80 (7)37:56+4:2812:02
2Kyrre ThalbergH60 (13)45:17+6:229:15
2Pesho HedbergH55 (19)44:59+1:167:52
2Marie GrönlundÖppen 6 (12)1:08:12+14:1611:39
3Stefan ElfÖppen 8 (62)36:44+4:407:53
3Susanne WallenborgD45 (26)41:42+4:128:58
3Emelie EklöfD21 (12)1:05:30+12:389:23
3Carl ÅsH18 (7)51:30+8:388:12
3Alma RingströmU2 Dam (7)29:28+4:1312:10
3Fredrik HugossonH50 (35)50:13+2:468:10
3Elin HugossonD18 (11)44:18+2:499:03
3Kristina SpångbergD35 (5)1:08:14+7:5611:06
4Michael AnderssonH55 (19)49:35+5:528:41
4Björn AnderssonÖppen 9 (12)1:26:32+26:3311:15
4Isak AnderssonH16 (17)41:55+9:418:20
4Rasmus GrönlundH40 (14)1:01:38+3:538:00
5Lars EdenbrandtÖppen 9 (12)1:28:17+28:1811:28
5Ingvar LennerstedtH85 (5)1:09:54+22:3722:11
5Loke HedbergH16 (17)42:13+9:598:24
6Karin JohanssonÖppen 5 (49)39:05+12:1910:13
6Anna ÅsD45 (26)44:11+6:419:30
7Olivia LarssonD16 (16)43:37+8:069:40
7Bo Anders NilssonH65 (14)52:02+14:3011:11
7Erik ÅsH45 (33)50:01+11:087:58
7Viktor NordquistÖppen 6 (12)1:22:18+28:2214:04
7Fanni Gustafson FaegerstenÖppen 4 (11)54:10+16:1111:07
7Maria NilssonD40 (10)1:08:19+28:2813:58
7Raul HindovÖppen 8 (62)41:32+9:288:55
7Patrick AdlercreutzH60 (13)53:30+14:3510:56
8Erik SchultzH21 (16)1:25:11+14:028:32
8Isak GrönlundU2 Herr (18)31:24+12:2312:58
8Cecilia HugossonÖppen 4 (11)55:50+17:5111:27
8Rickard SchönÖppen 9 (12)1:33:34+33:3512:10
8Karin HjelmÖppen 5 (49)39:36+12:5010:21
9Arvid SmithU2 Herr (18)31:30+12:2913:00
9Anders JohanssonH55 (19)57:24+13:4110:03
9Viktor IngemanssonÖppen 9 (12)1:34:19+34:2012:15
9Anna LjungqvistD45 (26)46:27+8:579:59
9Magnus WallenborgH50 (35)59:19+11:529:39
10Tilda HarrieU1 (25)28:51+12:4414:00
10Tova BorggrenD12 (26)26:20+6:479:28Ladda ner rutt i gpx-format
11Eja GustafssonD14 (16)42:23+12:3011:05
11Tom LindbergH75 (26)50:51+12:3913:27
11Margareta SjöbergD70 (15)57:28+22:4218:14
11Bo EkÖppen 7 (89)31:03+10:149:51
12Carin BergmanD70 (15)57:38+22:5218:17
12Fabian LjungqvistH45 (33)52:39+13:468:23
12Johan AdetorpH40 (14)1:34:02+36:1712:13Ladda ner rutt i gpx-format
12Petra EklundD21 (12)2:10:00+1:17:0818:39
13Teo LeezanderU1 (25)33:04+16:5716:03
13Hugo HjelmH14 (21)38:24+16:0410:03
13Ruben SmithÖppen 7 (89)31:53+11:0410:07
13Ann-Kristin SjöströmD55 (15)52:15+17:3913:32
13Henrik EklundH40 (14)1:35:30+37:4512:25
14Kasper RingströmH12 (25)27:40+10:529:57
14Jan HanssonH70 (19)57:43+21:3113:31
14Niklas GustafsonÖppen 8 (62)47:30+15:2610:12
14Marcus HenningssonH45 (33)52:51+13:588:25
14Anders EricssonH50 (35)1:02:24+14:5710:09
15Åsa EricssonD50 (16)58:29+26:0515:09
16Alfred OlssonH12 (25)30:08+13:2010:50
16David OlanderH16 (17)1:33:25+1:01:1118:36
16Hedda ÅbergD12 (26)29:18+9:4510:32
18Roland AkselssonH75 (26)1:06:55+28:4317:42
18Louie Li ClausenÖppen 3 (50)31:35+13:3611:21
18Jeanette HenningssonD45 (26)58:14+20:4412:31
18Emil AnderssonH14 (21)50:59+28:3913:20
19Mattias ÅbergH45 (33)55:38+16:458:52
20My WallenborgD12 (26)31:14+11:4111:14
20Lisa ElmerfjordD45 (26)1:00:03+22:3312:54
21Sven ThelanderssonH75 (26)1:08:03+29:5118:00
21Mikael NilssonH45 (33)1:00:19+21:269:37
22Isak SmithH12 (25)36:44+19:5613:12
22Gustaf WasseliusÖppen 3 (50)34:38+16:3912:27
23Gert NilssonÖppen 7 (89)35:08+14:1911:09
23Johan WasseliusÖppen 3 (50)34:43+16:4412:29
24Esther Krogh NilssonD12 (26)36:02+16:2912:57
24Stina WasseliusÖppen 3 (50)34:44+16:4512:29
26Oskar HenrikssonÖppen 8 (62)51:23+19:1911:03
28Anton ElmerfjordÖppen 7 (89)36:10+15:2111:28
29Tobias NordÖppen 5 (49)50:59+24:1313:20
29Anna AnderssonÖppen 7 (89)36:18+15:2911:31
31Hjalmar LindÖppen 3 (50)38:30+20:3113:50
31Albin ForsellÖppen 3 (50)38:30+20:3113:50
31Karl MinörÖppen 8 (62)53:08+21:0411:25
31Pamela SvenssonÖppen 5 (49)52:39+25:5313:46
32Miklos MolnarÖppen 8 (62)53:11+21:0711:26
32Krister EdströmÖppen 7 (89)36:58+16:0911:44
33Flor VillafuerteÖppen 3 (50)39:29+21:3014:12
38Jenny DanielssonÖppen 3 (50)45:39+27:4016:25
43Claes LinseforsÖppen 8 (62)1:01:50+29:4613:17
44Hanna ElfÖppen 7 (89)40:53+20:0412:58
45Ann Christine LarssonÖppen 3 (50)51:24+33:2518:29
45Oskar ElmerfjordÖppen 5 (49)1:12:09+45:2318:53
46Johan ElmerfjordÖppen 5 (49)1:12:24+45:3818:57
47Ebba RosénÖppen 3 (50)55:33+37:3419:58
47Ulf MinörÖppen 8 (62)1:06:08+34:0414:13
48Kristina RylanderÖppen 5 (49)1:36:57+1:10:1125:22
49Richard AnderssonÖppen 7 (89)41:39+20:5013:13
53Johan WensäterÖppen 8 (62)1:21:06+49:0217:26
55Maria HarrieÖppen 8 (62)1:26:33+54:2918:36
61Elna RosénÖppen 7 (89)45:04+24:1514:18
83Elsa EricssonÖppen 7 (89)58:10+37:2118:27
Ebba GrönlundInskolning (16)fullföljt
Lars HarrieÖppen 8 (62)ej godkänd
Lucas TreldalH16 (17)ej godkänd
Kristin LindbergD70 (15)ej godkänd
Göran ZaarÖppen 4 (11)ej godkänd
Barbro HugossonD80 (4)ej godkänd
Maureen Olsson LoD45 (26)ej godkänd
Hugo HindovU2 Herr (18)ej godkänd
Örjan LarssonH45 (33)ej godkänd
Hilda EdströmÖppen 5 (49)ej start
Selma LarssonD16 (16)ej start
Ingela AnderssonD55 (15)ej start
Klas LjungqvistH16 (17)ej start
Anders GrundbergH60 (13)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser