Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Motalas vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Motalas vårtävling
Arrangörsorganisation: OK Motala
Datum: söndag 28 april 2019

D21

4 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Stina PåledalOK Roxen41:089:27
2Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping43:28+2:209:59
3Nina HallorOK Tisaren45:23+4:1510:25
4Marika LundinTjällmo-Godegårds OK59:59+18:5113:47
5Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:09:39+28:3116:00

D18

3 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundgrenLinköpings OK39:4012:10
2Karolina RönnbäckOK Eken45:23+5:4313:55
3Jonna AlfredssonOK Roxen49:28+9:4815:10
Ida RoosIF Hagenej start

D16

2 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HjortOK Roxen39:2515:16
2Lova FrodinOK Roxen55:42+16:1721:35
Elin KjellmanLinköpings OKej start
Alice JohanssonFinspångs SOKej start

H16

2 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK22:308:33
2Rasmus PåledalOK Roxen30:21+7:5111:32
3Mattias JosefssonOK Roxen30:43+8:1311:40
4Oliver HöögOK Motala32:31+10:0112:21
5Albin KjellbergBjörkfors GOIF34:54+12:2413:16
6Isak DalinLeksands OK36:37+14:0713:55
7John KinnanderMatteus SI39:04+16:3414:51
8William SvartlingOK Motala43:07+20:3716:23
9Gustaf KullbergBjörkfors GOIF47:35+25:0518:05
Rasmus KarlssonOK Denselnej godkänd
Carl HedegårdOK Kolmårdenej start
Axel WågbergNAIS Orienteringsklubbej start

D14

2 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK18:338:32
2Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping23:37+5:0410:52
3Sigrid ForsmanLinköpings OK25:42+7:0911:50
4Moa PihlströmOK Roxen26:44+8:1112:19
5Alva ForsmanLinköpings OK27:48+9:1512:48
6Stina SöderqvistLinköpings OK27:55+9:2212:51
7Frida SamuelssonBjörkfors GOIF29:37+11:0413:38
8Tyra LindellOK Roxen41:47+23:1419:15
Ellen LindforsBjörkfors GOIFej start
Stella RosengrenTjalve IF Norrköpingej start

H14

2 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig EronnLinköpings OK16:537:20
2Jacob PåledalOK Roxen17:06+0:137:26
3Hugo BraamOK Denseln17:58+1:057:48
4Arvid SvenssonBjörkfors GOIF19:15+2:228:22
5Olle MalmströmLinköpings OK23:25+6:3210:10
6Wilmer KempeOK Denseln24:10+7:1710:30
7Theo ÅrbrinkLinköpings OK26:22+9:2911:27
8Hugo TofténSOK Träff26:31+9:3811:31
9Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK26:41+9:4811:36
10Lucas BerggrenLinköpings OK27:37+10:4412:00
11Rasmus VibergOK Roxen29:27+12:3412:48
12August EkingeOK Motala29:56+13:0313:00
13Filip HöögOK Motala36:03+19:1015:40
Arvid RothLinköpings OKej godkänd
Elis BönnerBjörkfors GOIFej godkänd
Otto NilssonLinköpings OKej godkänd
Noah KorallMotala AIF OLej godkänd
Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubbej start

D14 Kort

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa KleistBoxholm-Mjölby OL26:4212:57
2Line NidebornOK Roxen28:17+1:3513:43

H14 Kort

2 060 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Adam LundqvistOK Motalaej start

D12

2 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SkullmanLinköpings OK17:378:33
2Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL20:24+2:479:54
3Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL21:38+4:0110:30
4Frida SöderqvistLinköpings OK22:24+4:4710:52
5Tilde EvebornOK Roxen22:58+5:2111:08
6Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping23:28+5:5111:23
7Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb30:19+12:4214:43
8Elsa KorallMotala AIF OL34:25+16:4816:42
9Stina BerggrenLinköpings OK34:32+16:5516:45
10Clara IllnerTjalve IF Norrköping38:42+21:0518:47
11Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb48:09+30:3223:22
Alva LindforsBjörkfors GOIFej start
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start

H12

2 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin ÅttingLinköpings OK17:038:16
2Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK17:07+0:048:18
3Mille LangerOK Roxen20:09+3:069:46
4Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK23:23+6:2011:21
5Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL24:47+7:4412:01
6Joel FrodinOK Roxen25:55+8:5212:34
7Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK26:27+9:2412:50
8Karl KullbergBjörkfors GOIF37:55+20:5218:24
9Emil HallinOK Motala42:36+25:3320:40
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej start

D12 Kort

1 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta HaraldssonMotala AIF OL18:3011:51
2Ellika Rashidi StåhlbergOK Motala33:09+14:3921:15
Moa ÖbergBjörkfors GOIFej start
Hilda TörnqvistMotala AIF OLej start

H12 Kort

1 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LarssonOK Motala33:3821:33
2Axel GustafssonOK Tylöskog56:04+22:2635:56

D10

1 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin GöhlFinspångs SOK11:577:39
2Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL15:10+3:139:43
3Anna EnbergLinköpings OK15:46+3:4910:06
4Saga LindellOK Roxen16:59+5:0210:53
5Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK19:35+7:3812:33
6Linnéa PåledalOK Roxen21:00+9:0313:27
7Stina KleinBjörkfors GOIF26:27+14:3016:57

H10

1 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix NidebornOK Roxen12:177:52
2Theo IllnerTjalve IF Norrköping16:07+3:5010:19
3Viggo TörnbergOK Motala17:59+5:4211:31
4Olle BengtssonOK Motala18:06+5:4911:36
5Hugo AldénOK Roxen20:10+7:5312:55
6Simon LundqvistOK Motala20:51+8:3413:21

D35

3 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna KorallMotala AIF OL32:159:53
2Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL37:38+5:2311:32
3Cecilia EnbergLinköpings OK39:33+7:1812:07
4Sara SöderqvistLinköpings OK39:37+7:2212:09
5Emma BerggrenLinköpings OK41:29+9:1412:43
6Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL51:51+19:3615:54
7Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping1:00:57+28:4218:41
8Maria LindforsBjörkfors GOIF1:11:00+38:4521:46
Linda LarssonFrämmestads IKej godkänd
Marie RubérLinköpings OKej start

H35

3 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders DalinLeksands OK27:107:24
2Bertil EronnLinköpings OK28:41+1:317:48
3Erik SandhOK Roxen29:00+1:507:54
4Stefan NidebornOK Roxen38:40+11:3010:32
5Linus IsebornFrämmestads IK40:44+13:3411:05
6Markus HenrikssonLinköpings OK43:24+16:1411:49
7Robert SvenssonBjörkfors GOIF47:05+19:5512:49
8Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF50:30+23:2013:45
9Joakim KjellbergBjörkfors GOIF59:01+31:5116:04

D45

3 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina AhlanderOK Denseln27:438:51
2Mia EronnLinköpings OK29:55+2:129:33
3Kristina LjunggrenLinköpings OK37:39+9:5612:01
4Susanne PetterssonOK Roxen38:00+10:1712:08
5Lena LindmanFinspångs SOK40:28+12:4512:55
6Lotta HaraldssonMotala AIF OL41:10+13:2713:09
7Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK43:41+15:5813:57
8Pernilla HörwingOK Roxen45:43+18:0014:36
9Maria LillieströmOK Roxen47:51+20:0815:17
10Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF51:52+24:0916:34
11Liselott RothLinköpings OK54:20+26:3717:21
12Ebba HedegårdOK Kolmården57:27+29:4418:21
13Annika RantzerLinköpings OK1:02:43+35:0020:02
14Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:10:41+42:5822:34
15Lucy LouTibro OK1:19:02+51:1925:15
Lena MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Gith TellsénOK Roxenej godkänd
Susanne AldénOK Roxenej start

H45

3 140 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL23:497:35
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen23:57+0:087:37
3Per MagnussonLinköpings OK24:09+0:207:41
4Christian EnbergLinköpings OK26:51+3:028:33
4Åke LjunggrenLinköpings OK26:51+3:028:33
6Per KempeOK Denseln27:39+3:508:48
7Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL28:04+4:158:56
8Göran LängheimTullinge SK28:45+4:569:09
9Joakim FornanderOK Roxen30:22+6:339:40
10Lars KarlssonValbo AIF31:29+7:4010:01
11Örjan SandellOK Roxen31:50+8:0110:08
12Niclas KinnanderMatteus SI31:52+8:0310:08
13Mikael LangerOK Roxen31:54+8:0510:09
14Johan WänströmFinspångs SOK32:22+8:3310:18
15Johan FrodinOK Roxen34:05+10:1610:51
16Mattias NilssonBjörkfors GOIF34:15+10:2610:54
17Ola SvärmOK Roxen34:16+10:2710:54
18Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb39:03+15:1412:26
19Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro39:51+16:0212:41
20Jonas RåbergLinköpings OK41:42+17:5313:16
21Karl-Johan BönnerBjörkfors GOIF52:10+28:2116:36
22Patrik GustavssonLinköpings OK55:44+31:5517:44
23Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF57:40+33:5118:21
Magnus NilssonLinköpings OKej godkänd
Björn BeckiusLinköpings OKej start
Johan MalmOK Kolmårdenej start

D55

2 940 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK27:059:12
2Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog31:30+4:2510:42
3Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK39:05+12:0013:17
4Monika MathiassonElverum OK39:52+12:4713:33
5Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL42:29+15:2414:27
6Åsa PerssonLaxå OK46:18+19:1315:44
7Catharina ForsÉNOK Denseln55:07+28:0218:44
Lena FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Pia StålhandskeBjörkfors GOIFej start

H55

3 010 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BergLinköpings OK21:317:08
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL25:55+4:248:36
3Bengt SchwartzOK Kolmården27:13+5:429:02
4Jens LindströmTibro OK27:23+5:529:05
5Börje AnderssonLinköpings OK27:56+6:259:16
6Bo GustafssonOK Tylöskog28:03+6:329:19
7Jonas KarlssonOK Tylöskog30:13+8:4210:02
8Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL30:49+9:1810:14
9Patric MolinBoxholm-Mjölby OL35:14+13:4311:42
10Håkan PerssonLaxå OK37:18+15:4712:23
11JOACIM AhnheimTibro OK37:22+15:5112:24
12Sven GranathTjällmo-Godegårds OK37:54+16:2312:35
13Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL41:10+19:3913:40
14Reinert HallorOK Tisaren47:22+25:5115:44
15Peter SvenmarckLinköpings OK48:03+26:3215:57
16Stefan SundeliusJärfälla OK48:28+26:5716:06
Stefan ThellsénOK Roxenej godkänd
Thomas SvenssonMotala AIF OLej godkänd
Per BjurströmOK Tisarenej start

D65

2 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria NordwallOK Kolmården27:5413:13
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK30:54+3:0014:38
3Gerd HagströmTjalve IF Norrköping39:34+11:4018:45
4Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF48:12+20:1822:50
5Eva LindgrenLinköpings OK55:58+28:0426:31
Kajsa TofténHjobygdens OKej godkänd

H65

2 230 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle SkullmanLinköpings OK24:0610:48
2Tomas OlaussonAskersunds OK24:39+0:3311:03
3Karl-Göran WahlströmAlmby IK24:56+0:5011:10
4Rolf KarlssonOK Hällen26:21+2:1511:48
5Håkan OlssonHjobygdens OK27:46+3:4012:27
6Bo JernbergOK Roxen27:51+3:4512:29
7Börje RåbergOK Tyr28:31+4:2512:47
8Lennart JakobssonTibro OK31:52+7:4614:17
9Kjell ErikssonStjärnorps SK32:53+8:4714:44
10Peter HagströmTjalve IF Norrköping33:27+9:2115:00
11Evert JohanssonOK Tisaren33:59+9:5315:14
12Lars StrömTjällmo-Godegårds OK36:45+12:3916:28
13Torgny JohanssonBjörkfors GOIF41:33+17:2718:37
14Gustaf OlssonLinköpings OK41:43+17:3718:42
15Jens TörnmarckAskersunds OK43:34+19:2819:32
16Jan PetterssonOK Roxen43:56+19:5019:42
Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Ingvar HalldinOK Tylöskogej godkänd
Göran BlombergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Roger DanielssonLinköpings OKej start

D75

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina LindmanFinspångs SOK35:5819:58
2Britt ErikssonHammarby IF OF37:28+1:3020:48
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL38:32+2:3421:24
4Britt PetterssonOK Roxen42:44+6:4623:44
5Britten PerssonFinspångs SOK42:46+6:4823:45
6Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby47:46+11:4826:32
7Britt-Marie ÅbergOK Tisaren50:20+14:2227:57
8Sonja HanssonTjalve IF Norrköping53:51+17:5329:55

H75

1 940 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt ÅbergOK Tisaren24:2912:37
2Lennart LundhOK Tisaren25:28+0:5913:07
3Roland AlsénOK Roxen25:41+1:1213:14
4Ulf WaldenfjordLinköpings OK28:42+4:1314:47
5Stig KarlssonLessebo OK31:26+6:5716:12
6Lennart SturessonVästerviks OK32:13+7:4416:36
7Leif SamorTjällmo-Godegårds OK35:05+10:3618:05
8Stig JonssonBjörkfors GOIF36:45+12:1618:56
9Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL36:56+12:2719:02
10Nils-Göran KempeOK Denseln39:32+15:0320:22
11Johnny WallingeOK Kolmården42:53+18:2422:06
12Åke KarlssonSOK Träff44:11+19:4222:46
13Stig BengtssonMotala AIF OL45:26+20:5723:25

H85

1 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JanssonSkattkärrs SOK36:0520:16
2Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby55:41+19:3631:16

Inskolning

1 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emmy AnderssonOK Denselnfullföljt
Elsa AxinHagaby GoIF Örebrofullföljt
Gustav BeckiusLinköpings OKfullföljt
Elsa LiljaOK Denselnfullföljt
Emil OhlssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt

U1

1 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helmer BengtssonOK Motala16:0410:17
2Simon ÅttingLinköpings OK18:11+2:0711:39
3Alvin KorallMotala AIF OL18:30+2:2611:51
4Oliver VibergOK Roxen21:25+5:2113:43
5Salmeh Rashidi StåhlbergOK Motala33:48+17:4421:40

U2

2 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL27:2413:18
2Nils WistedtBoxholm-Mjölby OL28:53+1:2914:01
3Joel WestinNAIS Orienteringsklubb39:51+12:2719:20
4Molly ÖbergBjörkfors GOIF42:19+14:5520:32
5Alma OlssonTullinge SK44:07+16:4321:24
6Linnea PerssonOK Kåre46:01+18:3722:20
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubbej start

Öppen 1

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes OlssonTullinge SK48:2823:31

Öppen 3

2 170 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert RylanderSpårvägens OK28:5113:17
2Per RynerTenhults SOK36:04+7:1316:37
3Elisabet Carcamo StormAlvesta SOK46:09+17:1821:16
4Elisabeth TångringBoxholm-Mjölby OL46:17+17:2621:19
5Angelica BrandqvistTibro OK47:38+18:4721:57
6Sofie IllnerTjalve IF Norrköping51:21+22:3023:39
7Karin OlofssonLinköpings OK Intensivkurs55:03+26:1225:22
8Ingemar CederholmLinköpings OK Intensivkurs55:05+26:1425:23
9Christina ÖbergOK Hällen56:49+27:5826:10
10Fredrik GummusKlubblös1:01:00+32:0928:06
11Stina KorallMotala AIF OL1:01:02+32:1128:07
12Liselott AnderssonKlubblös1:07:11+38:2030:57
13Anna WirénLinköpings Skidklubb1:21:06+52:1537:22
Karin BeckiusLinköpings OKej godkänd

Öppen 5

2 630 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LjusbergLinköpings OK Intensivkurs54:5320:52
2Linda AlmgrenOK Kolmården57:09+2:1621:43
2Carina AsperudOK Kolmården57:09+2:1621:43
4Åsa DetterfeltLinköpings OK57:10+2:1721:44
5Tony EloffTjällmo-Godegårds OK1:03:22+8:2924:05
6Emy EngströmLinköpings OK Intensivkurs1:03:29+8:3624:08
7Hedvig ErlandaaonLinköpings OK Intensivkurs1:04:28+9:3524:30
8Martin RantzerLinköpings OK Intensivkurs1:10:15+15:2226:42
9Anna KullbergLinköpings OK Intensivkurs1:14:56+20:0328:29
10Christhoffer OmbergLinköpings OK Intensivkurs1:18:15+23:2229:45
11Lena StrömbäckLinköpings OK Intensivkurs1:19:34+24:4130:15
12Susanne LindgrenLinköpings OK Intensivkurs1:20:22+25:2930:33
13Linda Hansen JanssonLinköpings OK Intensivkurs1:20:56+26:0330:46
14Agneta BengtssonLinköpings OK Intensivkurs1:20:58+26:0530:47
15Anna LamberthzLinköpings OK Intensivkurs1:23:53+29:0031:53
16Sofia MedinLinköpings OK Intensivkurs1:24:08+29:1531:59
17Åsa ForsmanLinköpings OK1:27:04+32:1133:06
18Stefan PedersenLinköpings OK Intensivkurs1:41:01+46:0838:24
19Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:55:54+1:01:0144:04
Roland ArvidssonLeksands OKej godkänd
Karin StattinSOK Träffej godkänd

Öppen 7

3 010 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus DjerfstenLinköpings OK26:378:50
2Leif LindgrenLinköpings OK33:42+7:0511:11
3Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro36:13+9:3612:01
4Morgan SvenssonOK Tisaren36:39+10:0212:10
5Magnus AnderssonOK Denseln37:03+10:2612:18
6Linn AldénOK Roxen37:36+10:5912:29
7Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro38:09+11:3212:40
8Pär ForsströmStjärnorps SK38:33+11:5612:48
9Åsa BraamOK Denseln38:50+12:1312:54
10Mats ForsmanLinköpings OK39:01+12:2412:57
11Fredrik KempeOK Denseln40:01+13:2413:17
12Malin Rydell KleistBoxholm-Mjölby OL41:42+15:0513:51
13Tina LindgrenLinköpings OK41:51+15:1413:54
14Peter HallLinköpings OK Intensivkurs42:02+15:2513:57
15Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF42:19+15:4214:03
16Anders RörbyMotala AIF OL43:00+16:2314:17
17Per ZeijlonLinköpings OK Intensivkurs43:15+16:3814:22
18Mattias OlssonSidensjö IK43:56+17:1914:35
19Monica HallorOK Tisaren44:16+17:3914:42
20Torbjörn AlmgrenOK Kolmården46:59+20:2215:36
21Annika LindellOK Roxen47:08+20:3115:39
22Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK48:08+21:3115:59
23Filip StrömbäckLinköpings OK Intensivkurs49:13+22:3616:21
24Dan JosefssonOK Roxen49:17+22:4016:22
25Sara AnderssonOK Denseln49:53+23:1616:34
26Adam AiliLinköpings OK Intensivkurs50:49+24:1216:52
27Lisa KorallMotala AIF OL50:53+24:1616:54
28Lars JohanssonOK Motala51:11+24:3417:00
29Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK52:22+25:4517:23
30Christer JohanssonKlubblös53:51+27:1417:53
31Jörgen SvenssonLinköpings OK54:17+27:4018:02
32Per GustavssonOK Roxen54:28+27:5118:05
33Hanna RothLinköpings OK54:59+28:2218:16
34Mikael ÅhlundAlmby IK55:07+28:3018:18
35Jimmy JonssonKlubblös56:08+29:3118:38
36Gabriella LundqvistLinköpings OK56:17+29:4018:41
37Valter FallAlmby IK1:03:36+36:5921:07
38Catarina KarlssonSOK Träff1:03:40+37:0321:09
39Torben GustavssonSOK Träff1:04:49+38:1221:32
40Roland KarlssonSOK Träff1:05:08+38:3121:38
41Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:08:15+41:3822:40
42Bo LundqvistLinköpings OK1:21:43+55:0627:08

Öppen 8

4 940 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK45:359:13
2Mattias FrisbergOK Roxen47:29+1:549:36
3Fredrik PetersonLinköpings OK48:30+2:559:49
4Martin PerssonOK Kåre49:22+3:479:59
5Ulrik KarlssonMotala AIF OL49:25+3:5010:00
6Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb49:46+4:1110:04
7Klara LjunggrenLinköpings OK50:11+4:3610:09
8Simon KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF53:07+7:3210:45
9Jennie AxinHagaby GoIF Örebro54:06+8:3110:57
10Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF58:55+13:2011:55
11Andreas BergLinköpings OK59:01+13:2611:56
12Urban SärnbrinkOK Tisaren1:00:21+14:4612:12
13Joakim DahlbergAlmby IK1:00:36+15:0112:16
14Martin LindforsBjörkfors GOIF1:03:05+17:3012:46
15Johanna SärnbrinkOK Tisaren1:03:09+17:3412:47
16Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:05:29+19:5413:15
17Barbro IsakssonOK Tisaren1:11:40+26:0514:30
18Axel KullbergLinköpings OK1:12:40+27:0514:42
19Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:13:38+28:0314:54
20Hans PetterssonLinköpings Skidklubb1:13:53+28:1814:57
21Anders KnutssonLinköpings OK Intensivkurs1:16:35+31:0015:30
22Fredrik GustafssonLinköpings OK Intensivkurs1:16:38+31:0315:30
23Markus KleinBjörkfors GOIF1:17:33+31:5815:41
24Per ÖbergBjörkfors GOIF1:19:14+33:3916:02
25Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:32:04+46:2918:38
26Heinrich Josef WöbelOK Kolmården2:24:07+1:38:3229:10
Johanna DalinLeksands OKej godkänd
Per FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Thomas LiljaOK Denselnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser