Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Orienteringskytte, SM Masstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Orienteringskytte, SM Masstart
Arrangörsorganisation: OK Klemmingen
Datum: söndag 27 maj 2018

D21

8 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika BjörkDalregementets IF1:24:019:48
2Karin StenbackDalregementets IF1:24:56+0:559:54
3Lisa AnderssonP 10 IF1:31:40+7:3910:41
4Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK1:35:54+11:5311:11
5Desiré RexGöteborg-Majorna OK1:37:56+13:5511:25
6Anna-Stina PåledalOK Klemmingen1:43:42+19:4112:06
7Linda LönnebergTäby OK1:45:46+21:4512:20
8Rafaela Von FrenckellIFK Lidingö SOK1:55:35+31:3413:29
Alice AxelssonMullsjö SOKej godkänd
Tove BrattgårdT2 IFej start
Tove PerssonMölndal Outdoor IFej start
Frida WallströmGöteborg-Majorna OKej start

H21

10 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:20:447:24
2Johan Ek-LarssonOK Klemmingen1:23:15+2:317:38
3Albin AxelssonMullsjö SOK1:31:25+10:418:23
4Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK1:33:08+12:248:32
5Björn KarlssonHalmstad Garnison1:33:21+12:378:33
6Mikael PihelÖstra Almby FK1:33:57+13:138:37
7Erik MalmbergDalregementets IF1:37:31+16:478:56
8Rasmus WickbomI 19 IF1:43:36+22:529:30
9Sören Nilsson PåledalOK Klemmingen1:44:18+23:349:34
10Robert PetterssonIF Thor1:47:52+27:089:53
11Anton BernevingOK Gipen1:55:44+35:0010:37
12Robert JohanssonTäby OK1:59:00+38:1610:55
13Tim DalheimerTäby OK2:18:50+58:0612:44
14Linus OlssonOK Gipen2:19:06+58:2212:45
15Tobias AnderssonOK Österåker2:22:42+1:01:5813:05
Waldemar Von FrenckellIFK Lidingö SOKej godkänd
Henrik JonssonP 10 IFutgått
Niclas LarssonHJS-Vansbro OKej start

D21 Kort

5 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikaela WallerströmOK Österåker2:37:5827:39

D16

4 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia IversAttunda OK58:3711:49
2Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:06:53+8:1613:29
Alma EmbretsenTäby OKej start

H16

4 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK49:5710:04
2Samuel LindénAttunda OK1:04:05+14:0812:55
Karl PetersénOK Njudungej start

D14

3 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NylundAnderstorps OK59:3315:09
2Matilda WallströmGöteborg-Majorna OK1:08:48+9:1517:30

H14

3 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis IversAttunda OK52:4213:24
2Rasmus PåledalOK Klemmingen54:07+1:2513:46
3Jacob PåledalOK Klemmingen59:57+7:1515:15

D12

3 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miranda WallströmGöteborg-Majorna OK34:5710:47

D45

4 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina IversAttunda OK1:06:4214:55
2Karin SteneboAttunda OK1:14:37+7:5516:41
3Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:25:19+18:3719:05
4Sofie Von FrenckellIFK Lidingö SOK1:27:11+20:2919:30

H45

7 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:13:0210:20
2Roger HaapaniemiI 19 IF1:13:45+0:4310:26
3Ulrik IversAttunda OK1:23:31+10:2911:49
4Andreas FredrikssonAttunda OK1:27:49+14:4712:26
5Roger LindénAttunda OK1:35:16+22:1413:29
6Matthias Kalle DalheimerTäby OK2:05:50+52:4817:49

H50

5 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nichlas WallströmGöteborg-Majorna OK1:00:3610:36
2Fredrik SteneboAttunda OK1:02:51+2:1511:00
3Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:04:01+3:2511:12
4Per AndénOK Linné1:28:30+27:5415:29
5Hans MandahlÖstra Almby FK1:45:49+45:1318:31
Jonas PålssonÖstra Almby FKej godkänd
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OLej start

H55

5 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frans WickbomI 19 IF53:569:26
2Lars GerhardssonAttunda OK1:20:24+26:2814:04
3Klaes AxelssonMullsjö SOK1:23:37+29:4114:38

H60

4 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MalmbergDalregementets IF1:00:5413:37
2Hans WickbomI 19 IF1:04:32+3:3814:26
3Urban LarssonOK Gipen1:06:36+5:4214:53
4Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK1:13:28+12:3416:26
5Yngve NilssonOK Gipen1:14:42+13:4816:42
6Rolf LarssonHJS-Vansbro OK1:15:23+14:2916:51
7Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:22:21+21:2718:25

Öppen lätt

3 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SoneAttunda OK35:2010:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser