Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Polkaluffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Polkaluffen
Arrangörsorganisation: Gränna-Bygdens OK
Datum: lördag 21 september 2019

D21

7 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette CarlssonIK Hakarpspojkarna1:01:398:23
2Jennie HöyeOK Vivill1:04:00+2:218:43
3Hanna PalmIK Hakarpspojkarna1:06:16+4:379:01
4Annika IvarssonLinköpings OK1:09:14+7:359:25
5Klara LjunggrenLinköpings OK1:12:45+11:069:54
6Louise BeechIK Hakarpspojkarna1:13:19+11:409:59
7Lova EvebornOK Roxen1:18:14+16:3510:39
8Inda Garin FolkegårdSträngnäs-Malmby OL1:32:09+30:3012:33
Malin AxFinspångs SOKej godkänd

H21

8 380 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josh BeechEspoon Suunta1:01:017:16
2Rasmus LundbergOK Bävern1:01:36+0:357:21
3Pontus LindblomOK Roxen1:05:02+4:017:45
4Victor ThörnkvistSol Tranås1:07:26+6:258:02
5Johan AllardLinköpings OK1:07:39+6:388:04
6Joakim GustafssonFinspångs SOK1:08:24+7:238:09
7Tobias KonradssonOK Roxen1:14:04+13:038:50
8Sixten EkbladhSol Tranås1:14:33+13:328:53
9Adam TellsénOK Roxen1:14:38+13:378:54
10Gustav LidénLinköpings OK1:17:59+16:589:18
11Michael HertinIK Hakarpspojkarna1:20:13+19:129:34
12Nils NedforsOK Roxen1:21:53+20:529:46
13Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:21:58+20:579:46
14Marcus GustafssonIF Hallby SOK1:44:51+43:5012:30
Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OKej godkänd

D20

5 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja WillénÖstersunds OK1:13:0813:02
Maja WelanderOK Djerfej godkänd
Alice StenquistOK 64 Torpaej start

H20

7 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte EvebornOK Roxen1:12:069:49
2Simon BjörnehällOK Gränsen1:13:28+1:2210:00

D16

5 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin HerberthsonLinköpings OK53:4410:42
2Lova FrodinOK Roxen1:11:12+17:2814:10
Elsa KarlssonÖdeshögs SKej godkänd

H16

5 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK47:369:28
2Oliver HöögOK Motala1:08:32+20:5613:39
Erik ElfÖlmstad ISej godkänd
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Filip BrolingBredaryds SOKej start
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start

D14

4 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda SahlinNässjö OK33:598:27
2Ebba SkullmanLinköpings OK35:53+1:548:55
3Emma OlinIK Hakarpspojkarna38:03+4:049:27
4Minna PalmIK Hakarpspojkarna39:17+5:189:46
5Pia EliassonIK Hakarpspojkarna40:08+6:099:59
6Alice HallOK Bävern43:27+9:2810:48
7Fanny WalterssonOK Roxen46:50+12:5111:39
8Tilda SundkvistOK Gränsen51:31+17:3212:48
9Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL1:07:10+33:1116:42
Evanna JohanssonOK Njudungej godkänd
Svea EkbladhSol Tranåsutgått
Sigrid LjunggrenLinköpings OKej start

H14

4 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm KarmetunOK Njudung35:278:49
2Matti JohanssonOK Njudung39:18+3:519:46
3Viggo WulffOK Gränsen41:12+5:4510:14
4Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:00:30+25:0315:02
5Måns SandahlIK Hakarpspojkarna1:10:00+34:3317:24

D12

2 870 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna23:268:09
2Frida AhlOK Norrvirdarna23:35+0:098:13
3Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL23:54+0:288:19
4Jennifer NyströmOK Roxen24:20+0:548:28
5Tilde LennartssonNässjö OK25:38+2:128:55
6Hilma TrofastJönköpings OK26:28+3:029:13
7Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL26:56+3:309:23
8Tilde EvebornOK Roxen28:20+4:549:52
9Elsa HallOK Bävern30:00+6:3410:27
10Stina JonssonOK Roxen30:49+7:2310:44
11Linnéa EdvardssonEksjö SOK30:52+7:2610:45
12Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna33:19+9:5311:36
13Stina ElghIK Hakarpspojkarna35:11+11:4512:15
14Whilma LindbladOK Roxen37:19+13:5313:00 Ladda ner rutt i gpx-format
15Siri RehnGränna-Bygdens OK42:02+18:3614:38
16Klara JohanssonSOK Aneby44:53+21:2715:38
17Molly BrickarpSol Tranås52:14+28:4818:11
18Julia ErikssonSOK Aneby54:59+31:3319:09
19Isabella StenbergSOK Aneby56:27+33:0119:40
20Agnes AdolfssonÖdeshögs SK56:46+33:2019:46

H12

2 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Walter BlomqvistJönköpings OK26:529:21
2Elliott RehnGränna-Bygdens OK27:43+0:519:39
3Melker CarlssonIK Hakarpspojkarna28:18+1:269:51
4Joel FrodinOK Roxen28:35+1:439:57
5Edwin OtterborgLinköpings OK30:05+3:1310:28
6Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL30:57+4:0510:47
7Pelle JakobssonEksjö SOK31:12+4:2010:52
8Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna33:58+7:0611:50
9Axel KarlssonÖdeshögs SK53:15+26:2318:33

D10

2 520 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga LindellOK Roxen23:179:14
2Lovisa DahlbergJönköpings OK26:42+3:2510:35
3Lova BeijerJönköpings OK27:01+3:4410:43
4Alma TrofastJönköpings OK29:19+6:0211:38
5Hanna PalmérJönköpings OK31:04+7:4712:19
6Amanda FyhrSOK Aneby31:14+7:5712:23
7Agnes OlssonJönköpings OK31:25+8:0812:28
8Edith PalmérJönköpings OK33:24+10:0713:15
8Linnea MagnussonIK Hakarpspojkarna33:24+10:0713:15
10Tuva SandhOK Roxen35:22+12:0514:02
11Lina PerssonSOK Aneby37:18+14:0114:48
12Meja LindbladOK Roxen44:25+21:0817:37
13Mollie BerglundJönköpings OK47:21+24:0418:47

H10

2 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Roxen21:178:26
2Alfred MartinssonJönköpings OK23:18+2:019:14
3Harald CarlssonIK Hakarpspojkarna23:30+2:139:19
4Hugo AldénOK Roxen25:32+4:1510:07
5Jakob EvebornOK Roxen32:08+10:5112:45
6Arvid RosanderSOK Aneby42:41+21:2416:56
7Anton KronhedÖdeshögs SK43:44+22:2717:21

D35

5 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika BornetunSkillingaryds FK57:0210:09
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL58:56+1:5410:30
3Martina JanssonSOK Aneby1:15:35+18:3313:28

H35

7 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:00:158:12
2Mikael HallOK Bävern1:01:30+1:158:22
3Roger LarssonSkillingaryds FK1:06:40+6:259:04
4David HenrikssonKristinehamns OK1:07:58+7:439:15

D40

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SandahlIK Hakarpspojkarna37:488:35
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK40:20+2:329:10
3Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL42:31+4:439:39
4Jenny MartinssonJönköpings OK42:52+5:049:44
5Therese BarjeJönköpings OK44:29+6:4110:06
6Åsa AlsiöIF Hagen54:37+16:4912:24
7Marie WalterssonOK Roxen1:07:36+29:4815:21
Anna ErikssonSOK Anebyej start

H40

7 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik RosénJönköpings OK51:096:58
2Magnus FranssonSOK Aneby1:02:36+11:278:31
3Mikael TrofastJönköpings OK1:08:17+17:089:18
4Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL1:10:55+19:469:39
5Patrick EricsonMullsjö SOK1:15:53+24:4410:20
6Ingemar MånssonRonneby OK1:20:06+28:5710:54
7Martin BeijerJönköpings OK1:20:40+29:3110:59
8Joakim WalterssonOK Roxen1:56:08+1:04:5915:49

D45

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen39:248:57
2Kristina LjunggrenLinköpings OK43:44+4:209:56
3Anna OlinIK Hakarpspojkarna48:48+9:2411:05
4Anna LennartssonNässjö OK54:42+15:1812:25
5Maria PeterssonHalmstad OK1:13:27+34:0316:41
6Annika LindellOK Roxen1:23:40+44:1619:00
Maria Rosén ThelinJönköpings OKej godkänd

H45

6 750 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK47:527:05
2Peter TudénIK Hakarpspojkarna48:12+0:207:08
3Andreas EkbladhSol Tranås48:55+1:037:14
4Åke LjunggrenLinköpings OK52:26+4:347:46
5Magnus HomannOK Orinto54:07+6:158:01
6Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna54:52+7:008:07
7Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL56:01+8:098:17
8Niklas AlvaeusJönköpings OK56:09+8:178:19
9Joakim KarmetunOK Njudung58:51+10:598:43
10Stefan NyströmOK Roxen59:40+11:488:50
11Christian Eriksson SternerLinköpings OK1:00:16+12:248:55
12Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:00:54+13:029:01
13Anders ArfwedsonFrölunda OL1:03:14+15:229:22
14Håkan AnderssonHalmstad OK1:05:03+17:119:38
15Johan FrodinOK Roxen1:05:51+17:599:45
16Anders BlomqvistJönköpings OK1:08:26+20:3410:08
17Martin JohanssonHalmstad OK1:10:35+22:4310:27
18Tomas FridénOK Gränsen1:25:37+37:4512:41
Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Markus OlinIK Hakarpspojkarnautgått
Fredrik KorallMotala AIF OLej start

D50

3 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia GustafssonOK Roxen38:1110:29
2Lena CarlssonSävedalens AIK39:04+0:5310:43
3Helena LindmanOK Gränsen41:26+3:1511:22
4Jeanette SigenstamMarkbygdens OK44:39+6:2812:15
5Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL46:29+8:1812:46
6Maria LillieströmOK Roxen52:39+14:2814:27
7Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK55:47+17:3615:19
8Helena HolmOK Roxen57:47+19:3615:52
9Helena GrennbergOK Linné1:01:22+23:1116:51
10Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:16:28+38:1721:00

H50

5 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala41:047:19
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna43:26+2:227:44
3Kristian PalmIK Hakarpspojkarna44:57+3:538:00
4Björn AnderssonBredaryds SOK48:00+6:568:33
5Torbjörn AnderssonOK Motala48:52+7:488:42
6Erik HelanderOK Roxen52:34+11:309:22
7Fredrik AskMarkbygdens OK55:59+14:559:58
8Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:03:59+22:5511:24
9Erik WillénÖstersunds OK1:08:28+27:2412:12
10Fredrik MouchardIF Hallby SOK1:13:01+31:5713:00
11Anders EkingeOK Motala1:17:22+36:1813:47
12Tobias Den BraverOK Gränsen1:21:19+40:1514:29
Hans LundgrenIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarnaej start

D55

3 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK34:059:21
2Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK40:02+5:5710:59
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen42:24+8:1911:38
4Eva CarlssonJönköpings OK44:54+10:4912:20
5Helene SvenssonIK Vista45:58+11:5312:37
6Åsa NybergGöteborg-Majorna OK46:27+12:2212:45
7Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK49:35+15:3013:37
8Agneta SanderGöteborg-Majorna OK50:32+16:2713:52
9Jane MelinGöteborg-Majorna OK56:37+22:3215:33
10Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK58:58+24:5316:11

H55

5 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK46:098:13
2Mats JohanssonSol Tranås46:48+0:398:20
3Bengt AnderssonTenhults SOK47:57+1:488:32
4Ola AllvinIK Hakarpspojkarna51:55+5:469:15
5Håkan SvenssonIK Vista54:33+8:249:43
6Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna56:33+10:2410:04
7Lasse Karlsson-LodIstrums SK56:44+10:3510:06
8Klaes AxelssonMullsjö SOK1:00:10+14:0110:43
9Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:04:28+18:1911:29
10Johnny NimvikFK Åsen1:06:58+20:4911:56
11Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:09:00+22:5112:17
Anders MolinBoxholm-Mjölby OLej start

D60

3 640 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK41:4211:27
2Lena RunessonOK Vivill42:25+0:4311:39
3Monica HenrikssonEksjö SOK43:14+1:3211:52
4Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK47:55+6:1313:09
5Maria AnderssonBredaryds SOK48:59+7:1713:27
6Marianne RosgrenOK Njudung51:43+10:0114:12
7Vivianne LindstamSol Tranås1:09:25+27:4319:04
Liselott SigbyIK Vistaej godkänd

H60

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif EfraimssonMotala AIF OL54:3612:24
2Lennart ErikssonSol Tranås58:16+3:4013:14
3Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:00:58+6:2213:51
Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarnaej start
Torsten BråmåOK Roxenej start
Harald MagnussonOK Bävernej start

D65

3 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin ArgusSol Tranås47:0812:56
2Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna50:48+3:4013:57
3Monica MartinssonOK Tranan54:05+6:5714:51
4Gun HenrikssonEksjö SOK1:02:17+15:0917:06
5Barbro ÖstlundOK Roxen1:04:49+17:4117:48
6Åsgerd BergmanOK Tranan1:05:04+17:5617:52
Kerstin GustafssonOK Gränsenej godkänd
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKej start
Gunvor ArbinAnnebergs GIFej start

H65

4 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SjöholmMullsjö SOK41:449:29
2Kjell NeroNässjö OK42:55+1:119:45
3Lars-Åke BrengdahlSol Tranås43:19+1:359:50
4Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK44:21+2:3710:04
5Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL47:26+5:4210:46
6Anders RunanderTrosabygdens OK50:57+9:1311:34
7Per LindgrenIK Hakarpspojkarna51:09+9:2511:37
8Stefan ArbinAnnebergs GIF51:32+9:4811:42
9Lars GustafssonOK Gränsen52:06+10:2211:50
10Arne AnderssonBredaryds SOK54:10+12:2612:18
11Pelle SkullmanLinköpings OK54:38+12:5412:24
12Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL56:30+14:4612:50
13Sune CarlssonOK Motala58:38+16:5413:19
14Hans TrofastTenhults SOK1:04:07+22:2314:34
15Björn PetterssonUlricehamns OK1:08:38+26:5415:35
16Torbjörn LageÖdeshögs SK1:16:58+35:1417:29
17Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna1:24:40+42:5619:14
18Lennart JakobssonTibro OK1:29:26+47:4220:19
Bengt ÖstlundOK Roxenej godkänd
Ulf SvenssonOK Njudungutgått
Stefan ElmquistTenhults SOKej start
Bo HenrikssonSOK Anebyej start
Thomas PalmqvistOK Trananej start

D70

3 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK51:0615:46
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna55:01+3:5516:58
3Ulla LingJönköpings OK57:54+6:4817:52
4Kristina JohanssonMullsjö SOK59:54+8:4818:29
5Margareta LarssonOK Njudung1:01:31+10:2518:59
6Vega SlottnerJönköpings OK1:03:32+12:2619:36

H70

3 640 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL39:3010:51
2Stellan AhnströmForserums SOK41:10+1:4011:18
3Göran DehlinAnnebergs GIF41:43+2:1311:27
4Stefan G LarssonOK Njudung45:09+5:3912:24
5Sven KäckSol Tranås46:35+7:0512:47
6Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL46:47+7:1712:51
7Kjell MartinssonOK Tranan46:56+7:2612:53
8Håkan OlssonHjobygdens OK47:27+7:5713:02
9Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna47:28+7:5813:02
10Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL47:46+8:1613:07
11Olle ArmanNyköpings OK51:54+12:2414:15
12Jerry MartinssonOK Motala52:09+12:3914:19
13Kent OlaussonOK Orinto56:05+16:3515:24
14Bo TuressonIFK Sävsjö56:17+16:4715:27
15Nils-Birger JohanssonSol Tranås56:32+17:0215:31
16Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna58:05+18:3515:57
17Bengt SörensenJönköpings OK1:02:39+23:0917:12
Anders HedinMotala AIF OLej godkänd
Ingvar BergmanOK Trananej start

D75

3 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt RangertIK Ymer53:5716:39
2Kerstin BengtssonMotala AIF OL58:37+4:4018:05
3Inger GustafssonOK Roxen59:29+5:3218:21
4Britten PerssonFinspångs SOK1:03:49+9:5219:41
5Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:08:48+14:5121:14
6Britt PetterssonOK Roxen1:11:15+17:1821:59

H75

3 640 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK38:5810:42
2Åke EckerbomIFK Sävsjö44:29+5:3112:13
3Arne SvenssonOK Njudung45:49+6:5112:35
4Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna47:19+8:2112:59
5Lars FranssonBottnaryds IF47:48+8:5013:07
6Gunnar AnderssonIK Vista51:42+12:4414:12
7Sven Erik SjöholmMullsjö SOK51:52+12:5414:14
8Bo GustafssonOK Gränsen1:03:25+24:2717:25
9Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF1:04:43+25:4517:46
10Erland LingJönköpings OK1:05:40+26:4218:02
11Bengt OlssonMarkbygdens OK1:11:57+32:5919:45
12Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK1:14:54+35:5620:34
13Arne AnderssonOK Motala1:25:19+46:2123:26
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Göran LillieströmSOK Anebyej godkänd

H80

3 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune AhlanderJönköpings OK48:1914:54
2Per LarssonJönköpings OK55:52+7:3317:14
3Stig BengtssonMotala AIF OL57:29+9:1017:44
4Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby58:07+9:4817:56
5Mats BirgerssonForserums SOK1:28:20+40:0127:15

H85

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK45:0120:38
Tore JohanssonSOK Anebyej start

Inskolning

1 670 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ingrid DjärvJönköpings OKfullföljt
Agnes JanssonGränna-Bygdens OKfullföljt
Nova KleistBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Liam MagnussonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Frej NordellMullsjö SOKfullföljt
Blomdahl OlleIK Hakarpspojkarnafullföljt
Ella SandhOK Roxenfullföljt
Maja SegerssonOK 64 Torpafullföljt
Olle SegerssonOK 64 Torpafullföljt
Alvar SjölanderÖdeshögs SKfullföljt

U1

1 670 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SandahlIK Hakarpspojkarna15:299:16
2Jens EliassonIK Hakarpspojkarna16:55+1:2610:07
3Tuden TheaIK Hakarpspojkarna17:18+1:4910:21
4Ingrid WretbäckSOK Aneby20:31+5:0212:17
5Stella BeijerJönköpings OK21:13+5:4412:42
6Leo BlomdahlIK Hakarpspojkarna22:08+6:3913:15
7Liv SvenningssonJönköpings OK22:42+7:1313:35
8Folke NedforsOK Roxen23:53+8:2414:18
9Lilly BjerkanderSOK Aneby23:56+8:2714:19
10Tilda TudénIK Hakarpspojkarna26:59+11:3016:09
11Michials MaximilianOK Roxen29:25+13:5617:36
12Michials MoritzOK Roxen29:46+14:1717:49
13Vernersson HedvigÖdeshögs SK33:11+17:4219:52
14Klara StenstrandÖdeshögs SK33:19+17:5019:57
15Ivar StenstrandÖdeshögs SK34:17+18:4820:31
16Loui StarkSol Tranås36:23+20:5421:47
Tage LjunggrenSOK Anebyej start
Tuva PerssonSOK Anebyej start

U2

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Assar Rosén ThelinJönköpings OK28:0511:08
2Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL30:12+2:0711:59
3Hanna Eklundklubblös37:55+9:5015:02
4Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna44:31+16:2617:39
5Melvin SönnerSol Tranås45:20+17:1517:59
6Lundgren AugustÖdeshögs SK52:37+24:3220:52

Öppen 1

2 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BlomdahlIK Hakarpspojkarna18:077:11
2Isabella NyiriOK Bävern27:38+9:3110:57
3Fredrik Gidmarkklubblös27:44+9:3711:00
4Elin WernerssonÖdeshögs SK27:59+9:5211:06
5Åsa AnderssonÖdeshögs SK29:12+11:0511:35
6Jenny WallgrenIstrums SK39:11+21:0415:32
7Tove JakobssonEksjö SOK46:58+28:5118:38
8Christoffer WallgrenIstrums SK55:57+37:5022:12
9Louise WallgrenIstrums SK56:00+37:5322:13

Öppen 3

2 870 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna27:569:43
2Mikael SvenningssonJönköpings OK29:30+1:3410:16
3Ida KarlssonOK Gränsen31:42+3:4611:02
4Moa KleistBoxholm-Mjölby OL35:42+7:4612:26
5Annie StenstrandÖdeshögs SK37:22+9:2613:01
6Sven-Olof FranssonSOK Aneby40:07+12:1113:58
7Malin ThörnkvistSol Tranås42:18+14:2214:44
8Patrik DahlbergJönköpings OK46:57+19:0116:21
9Björnehäll AnnaOK Gränsen47:54+19:5816:41
10Eric FridénOK Gränsen48:18+20:2216:49
11Mats FridénOK Gränsen48:45+20:4916:59
12Rolf FridénOK Gränsen52:08+24:1218:09
12Jenny HallenekSträngnäs-Malmby OL52:08+24:1218:09
14Kronhed EvaÖdeshögs SK55:47+27:5119:26
15Lilly AxelssonVaggeryds SOK56:06+28:1019:32
16Colin AxelssonVaggeryds SOK56:55+28:5919:49
17Jonny AxelssonVaggeryds SOK56:58+29:0219:50
18Camilla EkendalTolered-Utby Ol-klubb1:02:45+34:4921:51
19Anett OlsenSOK Aneby1:03:44+35:4822:12
20Irene KäckSol Tranås1:08:17+40:2123:47
21Siw OlaussonOK Orinto1:22:55+54:5928:53
22Anita IvarssonSol Tranås1:29:59+1:02:0331:21

Öppen 5

3 680 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena JohanssonJönköpings OK41:0811:10
2Henrik OlssonHellas Orientering42:16+1:0811:29
3Kent RobertssonVaggeryds SOK45:13+4:0512:17
4Rickard SjölanderÖdeshögs SK46:01+4:5312:30
5Marika HallOK Bävern47:28+6:2012:53
6Filip JanekeIK Hakarpspojkarna48:04+6:5613:03
7Jonas KarlssonOK Roxen48:15+7:0713:06
8Veronica SahlinNässjö OK50:53+9:4513:49
8Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL50:53+9:4513:49
10Malin SvenssonIK Vista52:05+10:5714:09
11Anna KallinSOK Aneby52:30+11:2214:15
12Henrik EkwurtzelVaggeryds SOK54:41+13:3314:51
13Gunetta RobertssonVaggeryds SOK54:48+13:4014:53
14Fredrik HallenekSträngnäs-Malmby OL56:06+14:5815:14
15Ylwa HolmqvistOK 64 Torpa56:13+15:0515:16
16Leif JohanssonSol Tranås1:03:30+22:2217:15
17Leah JonzonGränna-Bygdens OK1:04:11+23:0317:26
18Gustaf Eklundklubblös1:07:31+26:2318:20
19Ulf JanssonOK Linné1:08:09+27:0118:31
20Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK1:08:10+27:0218:31
21Rikard JohanssonSol Tranås1:09:10+28:0218:47
22Monika KarlssonSol Tranås1:15:23+34:1520:29
23Alex BrickarpSol Tranås1:20:39+39:3121:54
24Tilde BrickarpSol Tranås1:20:53+39:4521:58
25Ulrica BrickarpSol Tranås1:20:59+39:5122:00
26Berger EsmeeOK Linné1:24:50+43:4223:03
27Alexander NormanMullsjö SOK1:49:22+1:08:1429:43
Peter BjörkmanBoxholm-Mjölby OLej godkänd

Öppen 6

5 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per TellsénOK Roxen48:219:40
2Christer AldénOK Roxen1:02:59+14:3812:35
3Simon KarlssonSol Tranås1:19:55+31:3415:59
4Lars KarlssonÖdeshögs SK1:24:28+36:0716:53

Öppen 7

3 240 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EdvardssonEksjö SOK31:029:34
2Susanne AxelssonVaggeryds SOK43:27+12:2513:24
3Jessica ElmerssonOK Bävern44:18+13:1613:40
4Christer AnderssonSOK Aneby44:19+13:1713:40
5Linn AldénOK Roxen46:19+15:1714:17
6Hans DjärvJönköpings OK48:07+17:0514:51
7Boo NordinSol Tranås50:28+19:2615:34
8Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK51:07+20:0515:46
9Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL52:24+21:2216:10
10Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna52:38+21:3616:14
11Helena AnderssonSOK Aneby53:36+22:3416:32
12Larsson BengtSol Tranås54:36+23:3416:51
13Carina WallgrenIstrums SK55:34+24:3217:09
14Sofie SvenssonIK Vista56:52+25:5017:33
15Cecilia KarmetunOK Njudung1:00:17+29:1518:36
16Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK1:00:34+29:3218:41
17Anne SkoglundSol Tranås1:02:31+31:2919:17
18Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:03:29+32:2719:35
19Lisa LedskogGöteborg-Majorna OK1:04:24+33:2219:52
20Karin ErnfridssonOK 64 Torpa1:04:49+33:4720:00
20Camilla TinglöfOK Gränsen1:04:49+33:4720:00
22Annika HogedalGöteborg-Majorna OK1:05:13+34:1120:07
23Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:05:16+34:1420:08
24Birgitta BrengdahlSol Tranås1:08:38+37:3621:10
25Pär HisvedAlfta-Ösa OK1:09:01+37:5921:18
26Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen1:09:52+38:5021:33
27Rohnny AnderssonForserums SOK1:10:14+39:1221:40
28Maria Petersson MarkusOK Norrvirdarna1:12:03+41:0122:14
29Håkan AxelssonSol Tranås1:12:32+41:3022:23
30Robin SchagerlindOK Bävern1:16:37+45:3523:38
31Eva-Lotta WestbergGöteborg-Majorna OK1:26:06+55:0426:34
32Elsa AnderssonÖlmstad IS1:30:08+59:0627:49
33Kajsa AnderssonÖlmstad IS1:30:42+59:4027:59
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Lotta LangGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen 8

4 400 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AhlOK Norrvirdarna35:568:10
2Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna40:37+4:419:13
3Rickard Chalupaklubblös42:04+6:089:33
4Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna42:53+6:579:44
5Mats HolmbergOK Gränsen43:38+7:429:54
6Linnéa AnderssonBredaryds SOK46:06+10:1010:28
7Daniel HåkanssonOK Gränsen46:11+10:1510:29
8Charlotte NedforsOK Roxen47:08+11:1210:42
9Daniel SahlinNässjö OK47:37+11:4110:49
10Jonas LindellOK Roxen47:56+12:0010:53
11Jenny SandhOK Roxen50:13+14:1711:24
12Peter SahlinNässjö OK51:45+15:4911:45
13Hanna AlsiöIF Hagen52:34+16:3811:56
14Sara RosengrenOK Gränsen53:19+17:2312:07
15Erik SkoglundSol Tranås53:42+17:4612:12
16Jonny JohanssonOK Njudung53:43+17:4712:12
17Markus BrageOK Hällen55:31+19:3512:37
18Anna OtterborgLinköpings OK56:11+20:1512:46
19Per-Olof ClaéssonTenhults SOK57:43+21:4713:07
20Oscar OlinIK Hakarpspojkarna58:25+22:2913:16
21Tilda PalmIK Hakarpspojkarna1:03:20+27:2414:23
22Charlotte LundströmOK Hällen1:08:40+32:4415:36
23Johan LarssonOK Roxen1:08:52+32:5615:39
24Lars SonnertSol Tranås1:18:48+42:5217:54
25Ingemar KyhlbergForserums SOK1:21:53+45:5718:36
26Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb1:26:23+50:2719:37
27Lars FredrikssonIK Hakarpspojkarna1:35:33+59:3721:42

Öppen 9

8 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa AlsiöIF Hagen1:31:1910:53
2Andreas BergLinköpings OK1:39:06+7:4711:49
3David ElghIK Hakarpspojkarna1:41:52+10:3312:09
4Erik JanssonOK Linné2:04:53+33:3414:54
Claes OtterborgLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser