Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ramunderdubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ramunderdubbeln, lång
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: söndag 25 augusti 2019

D21

8 220 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonLinköpings OK59:537:17
2Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:06:26+6:338:04
3Anna-Stina PåledalOK Roxen1:14:08+14:159:01
4Emma HelmerssonOK Roxen1:16:28+16:359:18
5Klara LjunggrenLinköpings OK1:19:09+19:169:37
6Jenny SandhOK Roxen1:23:10+23:1710:07
7Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping1:24:10+24:1710:14
8Sanna SkoogKils OK1:28:50+28:5710:48
9Frida KarlssonLinköpings OK1:32:54+33:0111:18
10Elin GunnarssonFinspångs SOK1:36:16+36:2311:42
11Charlotte NedforsOK Roxen1:39:14+39:2112:04
12Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping1:43:56+44:0312:38
Malin AxFinspångs SOKej start

H21

10 050 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KaleredStora Tuna OK56:365:37
2Emil LjungemyrOK Kolmården59:07+2:315:52
3Ville JohanssonOK Kolmården1:02:21+5:456:12
4Erik MalmbergLinköpings OK1:03:08+6:326:16
5William PommerStora Tuna OK1:06:03+9:276:34
6Daniel NilssonNyköpings OK1:06:25+9:496:36
7Mikael AnderssonOK Kolmården1:06:49+10:136:38
8Arvid LinderOK Hällen1:07:05+10:296:40
9Victor JiglundLinköpings OK1:07:37+11:016:43
10Emil RankkaOK Roxen1:08:46+12:106:50
11Oscar VångellÄrla IF1:08:52+12:166:51
12Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:09:47+13:116:56
13Viktor SkoogKils OK1:11:20+14:447:05
14Erik AnderssonOK Denseln1:12:34+15:587:13
15Simon RuneforsVäxjö OK1:14:21+17:457:23
16Johan AllardLinköpings OK1:16:16+19:407:35
17Peter ArnessonUlricehamns OK1:16:33+19:577:37
18Albin AlsiöIF Hagen1:18:41+22:057:49
19Emil KaleredOK Denseln1:18:44+22:087:50
20Björn KarlssonOK Denseln1:20:46+24:108:02
21Johan OtterströmLinköpings OK1:23:01+26:258:15
22Joakim GustafssonFinspångs SOK1:24:14+27:388:22
23Jonathan JylltorpLinköpings OK1:24:28+27:528:24
24Rickard IngessonLunds OK1:28:56+32:208:50
25Gunnar MelinOK Kolmården1:31:09+34:339:04
26Robert LarssonGamleby OK1:40:46+44:1010:01
27Tobias KonradssonOK Roxen1:42:59+46:2310:14

D18

5 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundgrenLinköpings OK1:08:4213:17
2Karolina RönnbäckOK Eken1:26:53+18:1116:48

H18

6 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo JohanssonOK Kolmården40:316:14
2Arvid WesterbergOK Kolmården43:33+3:026:42
3Emanuel HerberthsonLinköpings OK46:28+5:577:09
4Viktor WaernqvistOK Kolmården47:56+7:257:23
5Simon JohanssonOK Kolmården53:15+12:448:12
6Malte EvebornOK Roxen1:03:44+23:139:49
Olof LjunggrenLinköpings OKej start
Erik JohnssonOK Kolmårdenej start

D16

5 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården41:398:18
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK42:24+0:458:27
3Fanny ÖstlundOK Kolmården46:02+4:239:11
4Linnea LundOK Kolmården47:50+6:119:32
5Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb53:17+11:3810:38
6Lova FrodinOK Roxen1:17:47+36:0815:31
7Karin ArveliusTjalve IF Norrköping1:23:24+41:4516:38

H16

5 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sverre RöjgårdOK Kolmården39:257:00
2Hugo PerssonOK Denseln39:44+0:197:03
3Johan ÅrbrinkLinköpings OK45:05+5:408:00
4Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping48:40+9:158:38
5Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping49:00+9:358:42
6Carl-Henrik WassOK Kolmården50:53+11:289:02
7Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK55:33+16:089:52
8John KinnanderMatteus SI57:56+18:3110:17
9Rasmus PåledalOK Roxen1:04:02+24:3711:22
10Oliver HöögOK Motala1:05:52+26:2711:41
11David MalmOK Kolmården1:08:15+28:5012:07
12Albin KjellbergBjörkfors GOIF1:22:53+43:2814:43
Carl HedegårdOK Kolmårdenej godkänd
David StrömbäckOK Denselnej godkänd
Francesco SavaniSkogspojkarnas OKej start
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubbej start

D14

4 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK33:028:09
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården34:36+1:348:32
3Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping37:45+4:439:19
4Annie LundOK Kolmården37:48+4:469:20
5Sigrid ForsmanLinköpings OK42:00+8:5810:22
6Stella RosengrenTjalve IF Norrköping43:59+10:5710:51
7Alva ForsmanLinköpings OK45:42+12:4011:17
8Alva KarlssonOK Kolmården45:52+12:5011:19
9Frida SamuelssonBjörkfors GOIF57:16+24:1414:08
10Emmy BorgOK Denseln58:04+25:0214:20
Ellen LindforsBjörkfors GOIFej start

H14

4 130 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob PåledalOK Roxen28:426:56
2Elis PetersonOK Denseln30:44+2:027:26
3Otto NilssonLinköpings OK32:18+3:367:49
4Hugo BraamOK Denseln38:12+9:309:14
5Arvid SvenssonBjörkfors GOIF41:38+12:5610:04
6Olle MalmströmLinköpings OK41:56+13:1410:09
7Vincent DahmTjalve IF Norrköping42:21+13:3910:15
8Ludvig EronnLinköpings OK46:13+17:3111:11
9Wilmer KempeOK Denseln46:52+18:1011:20
10Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping49:26+20:4411:58
11Lucas BerggrenLinköpings OK53:45+25:0313:00
12Ian JohanssonLinköpings OK1:01:40+32:5814:55
13Arvid RothLinköpings OK1:01:52+33:1014:58
14August EkingeOK Motala1:05:17+36:3515:48
15Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF1:08:10+39:2816:30
16Theo ÅrbrinkLinköpings OK1:11:37+42:5517:20
17Noah KorallMotala AIF OL1:19:17+50:3519:11
18Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:20:44+52:0219:32
19Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL1:22:36+53:5420:00
Ted JohnssonMatteus SIej godkänd
Filip HöögOK Motalaej start
Rasmus VibergOK Roxenej start
Gustav HellgrenSkogspojkarnas OKej start
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start

H14 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Adam LundbyTjalve IF Norrköpingej godkänd

D12

3 020 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EngströmFinspångs SOK37:0412:16
2Ebba SkullmanLinköpings OK37:06+0:0212:17
3Frida SöderqvistLinköpings OK38:09+1:0512:37
4Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping41:11+4:0713:38
5Tilde EvebornOK Roxen43:07+6:0314:16
6Stina BerggrenLinköpings OK47:03+9:5915:34
7Clara IllnerTjalve IF Norrköping49:17+12:1316:19
8Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb53:28+16:2417:42
9Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK58:18+21:1419:18
10Alva LindforsBjörkfors GOIF1:11:55+34:5123:48
11Elsa KorallMotala AIF OL1:31:17+54:1330:13
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbutgått
Edith Von BerensTrosabygdens OKutgått

H12

3 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK29:449:52
2Edvin ÅttingLinköpings OK30:52+1:0810:15
3Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK32:25+2:4110:46
4Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb33:46+4:0211:13
5Nils JohnssonMatteus SI34:48+5:0411:33
6Joel FrodinOK Roxen38:54+9:1012:55
7Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL39:18+9:3413:03
8Timbastian BranderTjalve IF Norrköping45:37+15:5315:09
9Axel JarlNAIS Orienteringsklubb45:41+15:5715:10
10Malte AnderssonMatteus SI46:51+17:0715:33
11Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb1:00:35+30:5120:07
12Fredrik SelldinStjärnorps SK1:13:42+43:5824:29

D12 Kort

2 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julie CasselsjöOK Kolmården22:078:34
2Saga SehlerOK Kolmården34:58+12:5113:33

D10

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK21:558:29
2Linnéa PåledalOK Roxen23:25+1:309:04
3Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL27:42+5:4710:44
4Sanna JosefssonOK Kolmården28:55+7:0011:12
5Disa KorallMotala AIF OL30:13+8:1811:42
6Alicia HögforsTrosabygdens OK32:22+10:2712:32
7Linn BorgOK Denseln35:31+13:3613:45
Märta HageströmLinköpings OKej start

H10

2 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PetersonOK Denseln18:117:02
2Theo IllnerTjalve IF Norrköping20:01+1:507:45
3Hugo AldénOK Roxen22:42+4:318:47
4Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping24:18+6:079:25
5Uno DingstenSkogspojkarnas OK26:05+7:5410:06
6Alvin KorallMotala AIF OL27:47+9:3610:46
7Lukas KaragiannisTrosabygdens OK32:22+14:1112:32
8Oskar SelldinStjärnorps SK32:55+14:4412:45
9Ville AnderssonMatteus SI34:26+16:1513:20
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej start

H35

7 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HammarlundMotala AIF OL1:10:418:51
2Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:14:00+3:199:16
3Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:29:12+18:3111:10
4Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:50:25+39:4413:50

D40

5 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronica LundOK Kolmården45:578:53
2Sofie StrömbergMatteus SI50:10+4:139:42
3Anna KorallMotala AIF OL52:11+6:1410:05
4Emma BerggrenLinköpings OK1:02:16+16:1912:02
5Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL1:04:54+18:5712:33
6Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:26:47+40:5016:47

H40

7 650 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL59:367:47
2Marcus AnderssonMatteus SI59:37+0:017:47
3Henrik PetersonOK Denseln1:00:53+1:177:57
4Mattias PeterssonOK Kolmården1:01:45+2:098:04
5Fredrik AldénOK Kolmården1:06:15+6:398:39
6Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:06:57+7:218:45
7Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:09:31+9:559:05
8Jonas ViklundMatteus SI1:13:34+13:589:36
9James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:21:35+21:5910:39
10Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:23:17+23:4110:53
11Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:23:41+24:0510:56
12Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb1:37:36+38:0012:45
13Martin LindforsBjörkfors GOIF1:41:51+42:1513:18
14Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF1:42:03+42:2713:20

D45

4 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne AldénOK Roxen36:368:08
2Annika IvarssonLinköpings OK37:47+1:118:23
3Jenny RöjgårdOK Kolmården40:40+4:049:02
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL40:43+4:079:02
5Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK41:04+4:289:07
6Kristina LjunggrenLinköpings OK46:59+10:2310:26
7Susanne KarlssonOK Denseln51:20+14:4411:24
8Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF1:04:53+28:1714:25
9Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:20:06+43:3017:48
Liselott RothLinköpings OKej godkänd
Nina AhlanderOK Denselnej start

H45

6 490 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn BeckiusLinköpings OK45:497:03
2Magnus JohanssonNyköpings OK46:00+0:117:05
3Åke LjunggrenLinköpings OK48:57+3:087:32
4Henrik MarmelidOK Roxen50:25+4:367:46
5Per KempeOK Denseln51:54+6:057:59
6Jonas JohnssonOK Kolmården52:03+6:148:01
7Magnus NilssonLinköpings OK57:47+11:588:54
8Tomas BomanLinköpings OK57:58+12:098:55
9Fredrik KorallMotala AIF OL58:44+12:559:02
10Pontus JohnssonMatteus SI59:24+13:359:09
11Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping59:59+14:109:14
12Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb1:01:49+16:009:31
13Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb1:02:08+16:199:34
14Martin JarelandLinköpings OK1:02:43+16:549:39
15Niclas KinnanderMatteus SI1:03:32+17:439:47
16Johan WänströmFinspångs SOK1:04:18+18:299:54
17Johan FrodinOK Roxen1:07:40+21:5110:25
18Robert HögforsTrosabygdens OK1:08:24+22:3510:32
19Stefan SehlerOK Kolmården1:08:31+22:4210:33
20John HylandStjärnorps SK1:14:19+28:3011:27
21Matz HöögOK Motala1:20:26+34:3712:23
22Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:20:42+34:5312:26
23Johan DahmTjalve IF Norrköping1:21:05+35:1612:29
24Mattias NilssonBjörkfors GOIF1:21:58+36:0912:37
25Fredrik KarlssonOK Kolmården1:24:28+38:3913:00
26Christian DomforsTjalve IF Norrköping1:36:18+50:2914:50
Jonas RåbergLinköpings OKej start

D50

3 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie MorlonOK Eken37:109:23
2Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb38:34+1:249:44
3Agneta ErikssonOK Kolmården40:02+2:5210:06
4Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL47:20+10:1011:57
5Lena MalmströmTjalve IF Norrköping47:46+10:3612:03
6Petra KorallMotala AIF OL49:35+12:2512:31
7Lotta BorgLinköpings OK57:17+20:0714:27
8Eva KindlundhTrosabygdens OK57:44+20:3414:34
9Eva EngmanOK Denseln1:01:26+24:1615:30
10Anna KullbergLinköpings OK1:08:24+31:1417:16
11Lena StrömbäckLinköpings OK1:08:35+31:2517:19

H50

5 990 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK39:146:32
2Johan PetterssonOK Motala43:34+4:207:16
3Niklas RönnbäckOK Eken44:23+5:097:24
4Mikael WesterbergOK Kolmården46:24+7:107:44
5Peter LundOK Kolmården47:30+8:167:55
6Erik HelanderOK Roxen48:06+8:528:01
7Gunnar KindlundhTrosabygdens OK49:12+9:588:12
8Patrik NilssonLinköpings OK49:28+10:148:15
9Henrik LjungemyrOK Kolmården50:01+10:478:21
10Per GuståsLinköpings OK51:38+12:248:37
11Johan MalmOK Kolmården53:20+14:068:54
12Andreas HellgrenHammarkinds OK55:36+16:229:16
13Fredrik EngmanOK Denseln56:01+16:479:21
14Fredrik JönssonMotala AIF OL56:47+17:339:28
15Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb57:47+18:339:38
16Per JohanssonMotala AIF OL58:49+19:359:49
17Johan ÅttingLinköpings OK59:54+20:4010:00
18Patrik SteenOK Enen1:02:28+23:1410:25
19Thomas PerssonOK Denseln1:04:47+25:3310:48
20Ola SvärmOK Roxen1:07:06+27:5211:12
21Fredrik UrbergHammarkinds OK1:07:43+28:2911:18
22Jörgen HjortOK Roxen1:08:14+29:0011:23
23Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:08:48+29:3411:29
24Christer BroströmOK Denseln1:09:39+30:2511:37
25Anders EkingeOK Motala1:10:04+30:5011:41
Kjell JosefssonOK Kolmårdenej godkänd
Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Mikael LangerOK Roxenej start

D55

3 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK39:049:51
2Carina KaleredOK Denseln51:07+12:0312:54
3Camilla AdlertegOK Enen56:15+17:1114:12

H55

5 560 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell ObergerIFK Lidingö SOK45:218:09
2Anders BergLinköpings OK48:00+2:398:37
3Pedro LundqvistLinköpings OK50:47+5:269:08
4Anders MolinBoxholm-Mjölby OL52:09+6:489:22
5Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb1:01:42+16:2111:05
6Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna1:03:08+17:4711:21
7Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:04:32+19:1111:36
8Jörgen SköldLinköpings OK1:05:06+19:4511:42
9Rikard BorgLinköpings OK1:08:01+22:4012:13
10Jens LindströmTibro OK1:14:39+29:1813:25
Rolf E JohanssonVästerviks OKej start

D60

3 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL43:4112:04
2Eva-Karin JönssonOK Kolmården51:16+7:3514:09
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb51:26+7:4514:12
4Lena FröbergTjalve IF Norrköping55:56+12:1515:27
5Carina FaxénLinköpings OK59:34+15:5316:27
6Catharina ForsÉNOK Denseln1:12:59+29:1820:09
Lena RosanderFinspångs SOKutgått

H60

5 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL43:228:23
2Bengt SchwartzOK Kolmården45:58+2:368:53
3Börje AnderssonLinköpings OK49:17+5:559:31
4Thomas SvenssonMotala AIF OL54:24+11:0210:31
5Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK56:04+12:4210:50
6Leif EfraimssonMotala AIF OL1:05:34+22:1212:40
7Björn Erik OhlssonFinspångs SOK1:17:45+34:2315:02
8Jan LundgrenLinköpings OK1:37:15+53:5318:48
Mats RosanderFinspångs SOKej godkänd
Tommy ErikssonTjalve IF Norrköpingej godkänd

D65

3 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona ForsbergNyköpings OK54:1815:00
2Britt-Marie AldénOK Kolmården55:04+0:4615:12
3Agneta NilssonEskilstuna OL57:49+3:3115:58
4Barbro ÖstlundOK Roxen59:53+5:3516:32
5Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:08:46+14:2818:59
Kerstin SvenskOK Hällenej godkänd
Carin AnderssonOK Denselnutgått

H65

4 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran BlombergTjalve IF Norrköping46:3310:20
2Pelle SkullmanLinköpings OK51:14+4:4111:23
3Stephan SvenssonLinköpings OK53:25+6:5211:52
4Erik HallgrenFinspångs SOK58:22+11:4912:58
5Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:12:17+25:4416:03
Bengt ÖstlundOK Roxenutgått

D70

3 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annie GunnarstorpOK Motala56:4817:28
2Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:14:16+17:2822:51
3Ulla LingJönköpings OK1:18:32+21:4424:09
4Kerstin BlomOK Kolmården1:20:48+24:0024:51

H70

3 960 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK37:559:34
2Per WirénOK Kolmården44:43+6:4811:17
3Rolf KarlssonOK Hällen46:09+8:1411:39
4Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF50:10+12:1512:40
5Hans PerssonMatteus SI50:31+12:3612:45
6Bo JernbergOK Roxen51:23+13:2812:58
7Peter HagströmTjalve IF Norrköping52:10+14:1513:10
8Rune RingsgårdOK Roxen52:41+14:4613:18
9Peter JakobssonLinköpings OK54:21+16:2613:43
10Inge LöwegrenKatrineholms OK55:30+17:3514:00
11Ove JohanssonOK Kolmården56:37+18:4214:17
12Olle ArmanNyköpings OK59:09+21:1414:56
13Runar AldénOK Kolmården1:02:37+24:4215:48
14Yngve PetterssonLinköpings OK1:04:31+26:3616:17
15Göran ForsbergNyköpings OK1:06:39+28:4416:49
16Jerry MartinssonOK Motala1:09:08+31:1317:27
17Anders HedinMotala AIF OL1:30:49+52:5422:56
Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Hans GustavssonNyköpings OKej start
Johnny GustafssonGamleby OKej start

D75

3 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina LindmanFinspångs SOK1:01:3918:58
2Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:06:31+4:5220:28
3Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:17:56+16:1723:58
4Margareta TidmanOK Kolmården1:45:19+43:4032:24
Britten PerssonFinspångs SOKej godkänd
Gunnel Cassel-SöderbäckOK Ekenej godkänd

H75

3 620 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland AlsénOK Roxen44:0912:11
2Stig IsraelssonOK Tylöskog52:04+7:5514:22
3Ulf WaldenfjordLinköpings OK56:02+11:5315:28
4Uno BergOK Motala58:06+13:5716:02
5Lars HammarströmOK Kolmården58:17+14:0816:06
6Ivan ErnvidUlricehamns OK59:26+15:1716:25
7Nils SjödinTjalve IF Norrköping1:09:53+25:4419:18
8Alf MattssonOK Kolmården1:10:31+26:2219:28
9Arne AnderssonOK Motala1:15:47+31:3820:56
10Johnny WallingeOK Kolmården1:19:02+34:5321:49
11Erland LingJönköpings OK1:25:27+41:1823:36
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFej start

H80

3 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Curt ThorénNyköpings OK44:1113:35
2Sune LindellOK Hällen52:49+8:3816:15
3Holger PerssonOK Eken1:12:57+28:4622:26
4Per-Inge SvenssonOK Eken1:22:27+38:1625:22
5Manfred RittwageOK Kolmården2:21:30+1:37:1943:32
Stig BengtssonMotala AIF OLej godkänd
Arne WallbergOK Ekenutgått
Nils JohanssonOK Tjärnenej start
Anders AdlerLinköpings AIKej start

Inskolning

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Olivia DahmTjalve IF Norrköpingfullföljt
Ella SandhOK Roxenfullföljt

U1

2 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva SandhOK Roxen28:4311:05
2Oliver JohanssonNyköpings OK29:16+0:3311:17
3Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OL33:13+4:3012:49
4Elias WedinNAIS Orienteringsklubb35:44+7:0113:47
5Hugo HultmanSkogspojkarnas OK38:30+9:4714:51
6Jonas ArnessonSkogspojkarnas OK43:02+14:1916:36
7Einar SelldinStjärnorps SK46:03+17:2017:46
8Elvira RothmanSkogspojkarnas OK53:14+24:3120:33
9Cecilia WiklundLinköpings OK57:49+29:0622:19

U2

2 580 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma KinnanderMatteus SI24:499:37
2Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OL25:59+1:1010:04
3Linus JosefssonOK Kolmården26:41+1:5210:20
4Simon ÅttingLinköpings OK32:55+8:0612:45
5Josefine CederholmLinköpings OK35:25+10:3613:43
6Vera Von BerensTrosabygdens OK35:28+10:3913:44
7Lisa JonanderKlubblös40:14+15:2515:35
8Tuva SundbergLinköpings OK42:09+17:2016:20
9Anna WiklundLinköpings OK42:14+17:2516:22
10Ronja JonanderKlubblös42:17+17:2816:23
11Elis KorallMotala AIF OL42:58+18:0916:39
12Gustav SöderströmOK Kolmården44:43+19:5417:19
13Wilma HultmanSkogspojkarnas OK45:00+20:1117:26
Odd DingstenSkogspojkarnas OKej start

Öppen 1

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1kajsa MalmströmKlubblös27:1210:32
2Brigitte AlsénOK Roxen44:13+17:0117:08
3Olof WalfridssonSOK Aneby45:27+18:1517:36
4Astrid Marie MalmOK Kolmården1:02:40+35:2824:17
5Katharina WöbelOK Kolmården1:02:42+35:3024:18

Öppen 3

3 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan LagnetegBoxholm-Mjölby OL42:0713:56
2Moa HjortOK Roxen43:17+1:1014:19
3Ylva KinnanderMatteus SI44:17+2:1014:39
4Linda AlmgrenOK Kolmården44:25+2:1814:42
5Camilla EngströmFinspångs SOK46:57+4:5015:32
6Therese NilssonKlubblös48:14+6:0715:58
7Susanne EkmanTjalve IF Norrköping58:32+16:2519:22
8Magnus LiljegrenSkogspojkarnas OK1:09:51+27:4423:07
9Christina ÖbergOK Hällen1:14:50+32:4324:46
10Alve AdolfssonLinköpings OK1:19:14+37:0726:14
11Jessica LundbyTjalve IF Norrköping1:19:41+37:3426:23
12Tove MalmströmKlubblös1:23:00+40:5327:29
13Leonardo MelinOK Kolmården1:35:43+53:3631:41
14Liselott AnderssonKlubblös1:43:54+1:01:4734:24
Karin BeckiusLinköpings OKej godkänd
Elin WiklundLinköpings OKej godkänd

Öppen 5

4 050 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer ErikssonOK Kolmården39:449:48
2Robert SundbergLinköpings OK50:53+11:0912:33
3Oskar SöderströmOK Kolmården56:49+17:0514:01
4Håkan LindgrenOK Kolmården57:06+17:2214:05
5Tomas NordlinderTrosabygdens OK1:02:26+22:4215:24
6Erik WedinNAIS Orienteringsklubb1:10:34+30:5017:25
7Anneli BorgOK Denseln1:14:09+34:2518:18
8Sofia MelinOK Kolmården1:16:43+36:5918:56
9Federica De MagistrisOK Kolmården1:16:48+37:0418:57
10Sofie IllnerTjalve IF Norrköping1:25:13+45:2921:02
11Mats NilssonEskilstuna OL1:25:50+46:0621:11
12Heinrich Josef WöbelOK Kolmården1:31:42+51:5822:38
13Markus HahlinOK Denseln1:38:15+58:3124:15
14Albin HedströmKlubblös1:38:16+58:3224:15
15Catharina JohanssonOK Kolmården1:50:53+1:11:0927:22
16Åsa ForsmanLinköpings OK1:53:45+1:14:0128:05
17Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping1:56:11+1:16:2728:41
Anna GundbergOK Denselnej godkänd
Thim GranlundLinköpings OKej start

Öppen 6

5 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL1:01:0510:56
2Jonas RothLinköpings OK1:09:32+8:2712:27
3Hanna KromnérSkogspojkarnas OK1:14:34+13:2913:21
4Lina KromnérSkogspojkarnas OK1:15:17+14:1213:29
5Pontus BranderTjalve IF Norrköping1:44:26+43:2118:42
Mats WiklundLinköpings OKej godkänd
Per ZeijlonLinköpings OKej godkänd

Öppen 7

3 250 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ErikssonKils OK23:537:20
2Stefan CaleklintKarlskrona SOK40:12+16:1912:22
3Johan JohnssonKlubblös41:30+17:3712:46
4Malin NilssonLinköpings OK41:39+17:4612:48
5Tommy PatrikssonMatteus SI41:48+17:5512:51
6Sara RönnbyTjalve IF Norrköping42:26+18:3313:03
7Ida JohnssonUlricehamns OK43:45+19:5213:27
8Ulf JonareLinköpings OK45:11+21:1813:54
9Christer AldénOK Roxen45:43+21:5014:04
10Cecilia StrömbäckOK Denseln46:12+22:1914:12
11Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb46:25+22:3214:16
12Per SundbergGävle OK46:33+22:4014:19
13Jens WärnNAIS Orienteringsklubb47:16+23:2314:32
14Roger KarlssonOK Kolmården47:28+23:3514:36
15Lars JohanssonOK Motala48:03+24:1014:47
16Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF48:33+24:4014:56
17Olle AnderssonTjalve IF Norrköping48:42+24:4914:59
18Anders JohanssonVäxjö OK50:06+26:1315:24
19Marika SjögrenTjällmo-Godegårds OK50:12+26:1915:26
20Natalie JosefssonOK Hällen51:33+27:4015:51
21Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb56:24+32:3117:21
22Pirkko HammarströmOK Måsen56:37+32:4417:25
23Jörgen JonssonKlubblös56:39+32:4617:25
24Monika HjellströmGränna-Bygdens OK58:10+34:1717:53
25Erika ThorKlubblös1:01:14+37:2118:50
26Anna-Lena LundellGävle OK1:01:36+37:4318:57
27Hannes CarlssonHammarkinds OK1:04:54+41:0119:58
28Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:07:37+43:4420:48
29Göran PetterssonKlubblös1:09:17+45:2421:19
30Lars Åke SvenskOK Hällen1:16:06+52:1323:24
31Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:20:06+56:1324:38
32Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping1:23:20+59:2725:38
33Liselott HögforsTrosabygdens OK1:24:29+1:00:3625:59
34Maria LindforsBjörkfors GOIF1:36:05+1:12:1229:33
35Roger StigssonLinköpings OK1:36:13+1:12:2029:36
Louise von BerensTrosabygdens OKutgått

Öppen 8

4 500 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SandhOK Roxen31:567:05
2Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK33:27+1:317:26
3Klas JohanssonOK Kolmården40:19+8:238:57
4Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK40:57+9:019:06
5Fredrik MalmforsSkogspojkarnas OK43:02+11:069:33
6Anna HåkanssonOK Kolmården44:12+12:169:49
7Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb45:36+13:4010:08
8Torbjörn AlmgrenOK Kolmården46:31+14:3510:20
9Johan HammarströmOK Måsen46:55+14:5910:25
10Jan JohanssonLinköpings OK47:09+15:1310:28
11Gustav MalmströmTjalve IF Norrköping48:20+16:2410:44
12Inger GuståsLinköpings OK49:25+17:2910:58
13Sara SöderqvistLinköpings OK49:35+17:3911:01
14Andreas BergLinköpings OK49:48+17:5211:04
15Andrea BalakovaNyköpings OK51:39+19:4311:28
16Sören BremerBoxholm-Mjölby OL52:01+20:0511:33
17Göran BrattgårdTjalve IF Norrköping52:05+20:0911:34
18Hannes WernSkogspojkarnas OK52:18+20:2211:37
19Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK53:09+21:1311:48
20Magnus AnderssonOK Denseln54:27+22:3112:06
21Patric MalmströmTjalve IF Norrköping54:31+22:3512:06
22Mats BacktemanLinköpings OK55:19+23:2312:17
23Johan JylltorpLinköpings OK55:48+23:5212:24
24Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL55:53+23:5712:25
25Peter SvenmarckLinköpings OK56:12+24:1612:29
26Malin PerssonOK Denseln56:19+24:2312:30
27Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK56:58+25:0212:39
28Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb59:37+27:4113:14
29Mats AdolfssonLinköpings OK59:43+27:4713:16
30Thomas JohanssonOK Kolmården1:00:02+28:0613:20
31Brande HaraldTjalve IF Norrköping1:00:23+28:2713:25
32Jan KaleredOK Denseln1:02:15+30:1913:50
33Torsten BråmåOK Roxen1:02:38+30:4213:55
34Alexander KaragiannisTrosabygdens OK1:06:29+34:3314:46
35Fredrik KempeOK Denseln1:07:33+35:3715:00
36Axel KullbergLinköpings OK1:08:00+36:0415:06
37Erik MalmforsSkogspojkarnas OK1:09:16+37:2015:23
38Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:12:24+40:2816:05
39Karin BacktemanLinköpings OK1:14:18+42:2216:30
40Jan V AnderssonTjalve IF Norrköping1:24:04+52:0818:40
41Sara AnderssonOK Denseln1:33:15+1:01:1920:43
Per FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Robert HåkanssonOK Kolmårdenej godkänd

Öppen 9

7 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin GundbergOK Denseln1:05:148:31
2Erik SköldLinköpings OK1:08:31+3:178:57
3Roger KihlbergLinköpings OK1:11:17+6:039:19
4Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:16:08+10:549:57
5Sarah PerssonOK Denseln1:18:55+13:4110:18
6Lova EvebornOK Roxen1:22:37+17:2310:47
7Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:23:24+18:1010:54
8Kajsa HammarströmLinköpings OK1:24:35+19:2111:03
9Fredrik GustafssonLinköpings OK1:43:48+38:3413:34
Erik CarlssonMatteus SIej godkänd
Johan HerrmanOK Hällenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser