Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uddevallatrofén

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uddevallatrofén
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: lördag 2 november 2019

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 1 dag! (7 svar)

Patrull 4

64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Floyd GerhardtBrattås CK30:48
1Miles GerhardtBrattås CK30:48
2Johannes AnderssonVänersborgs SK30:53+0:05
2Vilgot ÅhlundVänersborgs SK30:53+0:05
3Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb33:21+2:33
3Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb33:21+2:33
4Julia SvarfvarSjövalla FK36:41+5:53
4Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK36:41+5:53
5Arvid JohanssonHelsingborgs SOK38:47+7:59
5Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS38:47+7:59
6William LännhultEds SK39:15+8:27
6Noah OlssonStigsökarna39:15+8:27
7Elin SundbergLjungskile FK39:55+9:07
7Johan SundbergLjungskile FK39:55+9:07
8Maria AnderssonKvillebyns SK41:26+10:38
8Gunnel TurpeinenKvillebyns SK41:26+10:38
9Leif OlofssonOK Flundrehof41:30+10:42
9Annika WessmarkOK Flundrehof41:30+10:42
10Elina ChristianssonUddevalla OK43:41+12:53
10Alma OlssonUddevalla OK43:41+12:53
11Lucas JanssonSäffle OK43:44+12:56
11Victor JohanssonSäffle OK43:44+12:56
12Ebba CarlssonUddevalla OK43:47+12:59
12Malin ChristianssonUddevalla OK43:47+12:59
13Marie HallbergIF Marin Väst43:50+13:02
13Lena KollénIF Marin Väst43:50+13:02
14Emelina HolmqvistSjövalla FK45:09+14:21
14Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK45:09+14:21
15Hanna AronssonRyda SK45:16+14:28
15Greta DelinRyda SK45:16+14:28
16Hanna AbrahamssonBrattås CK45:21+14:33
16Caroline OhlssonBrattås CK45:21+14:33
17Sofia DelinRyda SK45:29+14:41
17Per SvenssonRyda SK45:29+14:41
18Hanna LarssonOK Gipen46:35+15:47
18Urban LarssonOK Gipen46:35+15:47
19Alvin JonassonSvanesunds GIF47:07+16:19
19Joel SimonssonSvanesunds GIF47:07+16:19
20Göte NatanaelssonLjungskile FK47:18+16:30
20Sven PerssonLjungskile FK47:18+16:30
21Lars HolmOK Gipen47:40+16:52
21Matts MattssonOK Gipen47:40+16:52
22Bengt LingegårdOK Gipen50:03+19:15
22Eva LingegårdOK Gipen50:03+19:15
23Alexander JohanssonOK Gipen53:00+22:12
23Sven JohanssonOK Gipen53:00+22:12
24Christer AndréIF Marin Väst55:02+24:14
24Maria AndréKlubblös55:02+24:14
25Simon Gran DanielssonKvillebyns SK56:08+25:20
25Mia GranKvillebyns SK56:08+25:20
26Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb56:10+25:22
26Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb56:10+25:22
27Julia JohanssonEds SK56:52+26:04
27Fredrika Svaröd JensenEds SK56:52+26:04
28Lizbet Galle SvenssonEds SK56:55+26:07
28Oskar GalleEds SK56:55+26:07
29Olivia Mellqvist BjelkeUddevalla OK1:01:46+30:58
29Alva SvenssonStångenäs AIS1:01:46+30:58
30Linnea JohanssonUddevalla OK1:01:59+31:11
30Eva KarlssonUddevalla OK1:01:59+31:11
31Hilma EkströmStenungsunds OK1:04:46+33:58
31Svea PellméStenungsunds OK1:04:46+33:58
32Marina HulténVänersborgs SK1:15:57+45:09
32Siri HulténVänersborgs SK1:15:57+45:09
Kalevi MononenOK Gipenej start
Klas OlaussonOK Gipenej start

Patrull 5

62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andrea EnbomVänersborgs SK48:17
1Liam HogedalVänersborgs SK48:17
2Filip EklundHalmstad OK48:26+0:09
2Kennet HorvathHalmstad OK48:26+0:09
3Atle KulstadSkåneslättens OL53:12+4:55
3Hans KulstadSkåneslättens OL53:12+4:55
4Johan ErikssonTrollhättans SOK54:40+6:23
4Edvin OckbornTrollhättans SOK54:40+6:23
5Pierre KarlssonOK Alehof55:38+7:21
5Lena PeterssonOK Alehof55:38+7:21
6Ida AnderssonVänersborgs SK56:05+7:48
6Linn EnbomVänersborgs SK56:05+7:48
7Isac AnderssonOK Norrvirdarna56:53+8:36
7Anna MattssonOK Norrvirdarna56:53+8:36
8Sara AnderssonVänersborgs SK56:56+8:39
8Katarina EnbomVänersborgs SK56:56+8:39
9Robert EnbomVänersborgs SK58:50+10:33
9Gabriel HogedalVänersborgs SK58:50+10:33
10Karl MollénOK Denseln1:00:03+11:46
10Märta MollénSävedalens AIK1:00:03+11:46
11Lars JohanssonOK Skogshjortarna1:01:09+12:52
11Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna1:01:09+12:52
12Fanny LilljeqvistStigsökarna1:01:43+13:26
12Fredrik LilljeqvistStigsökarna1:01:43+13:26
13Kerstin BurmanKvillebyns SK1:01:54+13:37
13Roalh KlevelandKvillebyns SK1:01:54+13:37
14Solveig HedenblomSjövalla FK1:02:00+13:43
14Monica KnutssonSävedalens AIK1:02:00+13:43
15Kristina NyströmTrollhättans SOK1:03:00+14:43
15Ulf NyströmTrollhättans SOK1:03:00+14:43
16Inger CederbergVänersborgs SK1:04:40+16:23
16Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:04:40+16:23
17Anneli GordonStigsökarna1:07:19+19:02
17Christina PetterssonStigsökarna1:07:19+19:02
18Göran JohnssonUddevalla IS1:07:29+19:12
18Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:07:29+19:12
19Birgit HanssonHerrestads AIF1:12:19+24:02
19Mona OlssonBrattås CK1:12:19+24:02
20Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb1:15:27+27:10
20Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:15:27+27:10
21Linda RandåkerSjövalla FK1:16:02+27:45
21Lukas RandåkerSjövalla FK1:16:02+27:45
22Gun BerggrenTrollhättans SOK1:17:13+28:56
22Maria TryggöTrollhättans SOK1:17:13+28:56
23Lisa EngelkeGöteborg-Majorna OK1:17:35+29:18
23Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:17:35+29:18
24Arne AlfredssonUddevalla OK1:18:21+30:04
24Therese WikströmSävedalens AIK1:18:21+30:04
25Kristin Back FriskVänersborgs SK1:20:20+32:03
25Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK1:20:20+32:03
26Annika Repo WallmanOK Skogsvargarna1:30:37+42:20
26Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:30:37+42:20
27Marie KarlssonStenungsunds OK1:31:09+42:52
27Malin TheanderStenungsunds OK1:31:09+42:52
28Rebecca ErikssonOK Skärmen1:35:32+47:15
28Emilia SandinOK Skärmen1:35:32+47:15
29Susanne JohanssonStångenäs AIS1:49:50+1:01:33
29Viktor NilssonStångenäs AIS1:49:50+1:01:33
30Ingela KarlssonStigsökarna1:51:50+1:03:33
30Jenny OlssonStigsökarna1:51:50+1:03:33
31Ella PellméStenungsunds OK1:53:47+1:05:30
31Katrin PellméStenungsunds OK1:53:47+1:05:30

Patrull 7

76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:20:11
1Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:20:11
2Jenny NymanVänersborgs SK1:23:20+3:09
2Emelie SvalinVänersborgs SK1:23:20+3:09
3Joakim MillegårdSävedalens AIK1:23:22+3:11
3Stefan MillegårdSävedalens AIK1:23:22+3:11
4Maja AxelssonLerums SOK1:29:19+9:08
4Emma ChristianssonUddevalla OK1:29:19+9:08
5Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK1:29:41+9:30
5Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK1:29:41+9:30
6Helena ErikssonEds SK1:29:50+9:39
6Annika LännhultEds SK1:29:50+9:39
7Mats HallstenOK Skärmen1:30:01+9:50
7Bengt ZetterbergOK Skärmen1:30:01+9:50
8Linda ErikssonOK Skärmen1:30:08+9:57
8Felicia SandinOK Skärmen1:30:08+9:57
9Rune KristiansenIdefjordens SK1:30:13+10:02
9Tomas PåhlssonIdefjordens SK1:30:13+10:02
10Stefan AbrahamssonBrattås CK1:30:30+10:19
10Mats OhlssonBrattås CK1:30:30+10:19
11Elin ClassonOK Orinto1:30:45+10:34
11Sandra EkströmOK Orinto1:30:45+10:34
12Lars BerggrenTrollhättans SOK1:31:00+10:49
12Dag TryggöTrollhättans SOK1:31:00+10:49
13Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:31:13+11:02
13Åsa NybergGöteborg-Majorna OK1:31:13+11:02
14Daniel ForslundSäffle OK1:31:18+11:07
14Thomas ForslundSäffle OK1:31:18+11:07
15Håkan JanssonVänersborgs SK1:32:32+12:21
15Wilma JanssonVänersborgs SK1:32:32+12:21
16Sten BlomströmIK Stern1:33:23+13:12
16Henrik HvoslefIK Stern1:33:23+13:12
17Agnes ErikssonTrollhättans SOK1:33:25+13:14
17Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb1:33:25+13:14
17Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb1:33:25+13:14
17Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK1:33:25+13:14
19Ulf DanielssonÅmåls OK1:33:34+13:23
19Kristina LindOK Skärmen1:33:34+13:23
20Mikael JohanssonOK Skärmen1:33:56+13:45
20Mats LindströmOK Skärmen1:33:56+13:45
21Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:34:33+14:22
21Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:34:33+14:22
22Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:34:43+14:32
22Hans KöhlerTrollhättans SOK1:34:43+14:32
23Heli MarjomaaStigsökarna1:35:39+15:28
23Hanna OskarssonStigsökarna1:35:39+15:28
24Linda HedenblomSjövalla FK1:36:15+16:04
24Noah HedenblomSjövalla FK1:36:15+16:04
25Mikael FjällborgStenungsunds OK1:43:05+22:54
25Willy FjällborgStenungsunds OK1:43:05+22:54
26Roger GustafssonIdefjordens SK1:47:13+27:02
26Rune SandinIdefjordens SK1:47:13+27:02
27Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK1:49:53+29:42
27Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:49:53+29:42
28Linda CorneliussonOK Löftan1:50:03+29:52
28Liselotte JohanssonOK Löftan1:50:03+29:52
29Andreas NäsmanLerums SOK1:51:51+31:40
29Ebba NäsmanLerums SOK1:51:51+31:40
30Tuuli SaariFK Herkules1:54:23+34:12
30Audun TengsFK Herkules1:54:23+34:12
31Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:56:56+36:45
31Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:56:56+36:45
32Emil HallstenOK Skärmen1:58:03+37:52
32May HallstenOK Skärmen1:58:03+37:52
33Tova JanssonVänersborgs SK2:06:30+46:19
33Irma SvenssonOK Klyftamo2:06:30+46:19
34Agnetha Le ClaireFK Herkules2:19:29+59:18
34Jane McpheatFK Herkules2:19:29+59:18
35Anna BeischerIK Uven2:21:29+1:01:18
35Anna RönnborgIK Uven2:21:29+1:01:18
36Ingalill MullinsSjövalla FK2:27:12+1:07:01
36Philip MullinsSjövalla FK2:27:12+1:07:01
37Joakim GerhardtBrattås CK2:37:56+1:17:45
37Linda GerhardtBrattås CK2:37:56+1:17:45
Arvid EkströmStenungsunds OKej godkänd
Jenny EkströmStenungsunds OKej godkänd
Elin AxelssonLerums SOKej start
Jonas AxelssonLerums SOKej start

Patrull 9

44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:30:03
1Fredrik MattssonOK Kåre1:30:03
2Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK1:34:28+4:25
2Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering1:34:28+4:25
3Kina HöglundFK Herkules1:34:35+4:32
3Laila B HöglundFK Herkules1:34:35+4:32
4Erika JensenÅmåls OK1:34:52+4:49
4Jörgen ÅhlÅmåls OK1:34:52+4:49
5Erik LauriFK Herkules1:39:05+9:02
5Johan WettergrenFK Herkules1:39:05+9:02
6Per-Olov DavalliusFK Herkules1:42:19+12:16
6Arvid HammarFK Herkules1:42:19+12:16
7Martin RödströmStångenäs AIS1:44:19+14:16
7Thomas WikströmStångenäs AIS1:44:19+14:16
8Tommy StenkvistRyda SK1:46:38+16:35
8Viktor ThorssonRyda SK1:46:38+16:35
9Felicia StuhlhoferOK Landehof1:47:05+17:02
9Göran StuhlhoferOK Landehof1:47:05+17:02
10Erik KristianssonTrollhättans SOK1:47:20+17:17
10Mats KristianssonTrollhättans SOK1:47:20+17:17
11Hans MelinGöteborg-Majorna OK1:52:30+22:27
11Jane MelinGöteborg-Majorna OK1:52:30+22:27
12Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK1:59:34+29:31
12Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK1:59:34+29:31
13Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK2:01:55+31:52
13Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK2:01:55+31:52
14Clara BerlinTrollhättans SOK2:01:58+31:55
14Eric BerlinTrollhättans SOK2:01:58+31:55
15Fredrik ErikssonOK Flundrehof2:02:02+31:59
15Stefan HellqvistOK Flundrehof2:02:02+31:59
16Agneta SanderGöteborg-Majorna OK2:08:29+38:26
16Per SanderGöteborg-Majorna OK2:08:29+38:26
17Alexander LännhultEds SK2:10:06+40:03
17Linus LännhultEds SK2:10:06+40:03
18Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg2:12:37+42:34
18Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb2:12:37+42:34
19Mats RönnborgIK Uven2:27:55+57:52
19Joakim ÅkessonOK Landehof2:27:55+57:52
20Mats DahlrotIK Uven2:36:27+1:06:24
20Leif HagmanIK Uven2:36:27+1:06:24
Peter AnderssonOK Klyftamoutgått
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orienteringutgått
Josephine RegnellVäxjö OKutgått
Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamoutgått
Anna KoppMölndal Outdoor IFej start
Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OKej start
Ulf PalmérUlricehamns OKej start
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OKej start
Helena SvenssonFK Herkulesej start
Sixten WestlundOK Tyrej start

Patrull 11

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering1:34:54
1Tobias NobornIFK Göteborg Orientering1:34:54
2Magnus JohanssonOK Löftan1:40:09+5:15
2Ulrik OlssonBrattås CK1:40:09+5:15
3William RönnborgIK Uven1:41:19+6:25
3Melker ÅkessonOK Landehof1:41:19+6:25
4Susanne BarkholtTrollhättans SOK1:43:48+8:54
4Arvid BjörkTrollhättans SOK1:43:48+8:54
5Per AnderssonKlubblös2:07:54+33:00
5Anders LövgärdOK Alehof2:07:54+33:00
6Hannes EssungerSjövalla FK2:10:18+35:24
6Henrik EssungerSjövalla FK2:10:18+35:24
7Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2:19:58+45:04
7Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2:19:58+45:04
8Klara HolmgårdKils OK2:20:04+45:10
8Albin SvahnFrämmestads IK2:20:04+45:10
9Patrik CorneliussonOK Löftan2:32:35+57:41
9Daniel HällåsOK Löftan2:32:35+57:41
10Lars AxviLerums SOK2:34:43+59:49
10Mats GruvefeldtIFK Göteborg Orientering2:34:43+59:49
Simon CorneliussonOK Löftanej godkänd
Tobias JohanssonOK Löftanej godkänd
Anders JohanssonGöteborg-Majorna OKej start
Christian JohanssonHelsingborgs SOKej start
Harry JohanssonHelsingborgs SOKej start
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKej start

Patrull 14

28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:42:10
1Ola MartnerOK Pan-Kristianstad1:42:10
2Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:44:10+2:00
2Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:44:10+2:00
3Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:56:11+14:01
3Viktor WassénHalden SK1:56:11+14:01
4Björn CederbergIFK Lidingö SOK1:58:08+15:58
4Henrik JohannessonStora Tuna OK1:58:08+15:58
5Erik DöhlerGöteborg-Majorna OK2:05:19+23:09
5Simon SchusterIFK Lidingö SOK2:05:19+23:09
6Martin AnkelOK Alehof2:08:39+26:29
6Johan OlsonGöteborg-Majorna OK2:08:39+26:29
7Henrik OlaussonSävedalens AIK2:15:14+33:04
7Johan WikströmSävedalens AIK2:15:14+33:04
8Anders FogelbergVästvärmlands OK2:22:14+40:04
8Jonas FogelbergVästvärmlands OK2:22:14+40:04
9Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb2:37:40+55:30
9Magnus ÅbergTolered-Utby Ol-klubb2:37:40+55:30
10Erik WeimannKungälvs OK2:37:48+55:38
10Axel VikengrenKlubblös2:37:48+55:38
11Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb2:43:51+1:01:41
11Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb2:43:51+1:01:41
12Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb3:30:52+1:48:42
12Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubb3:30:52+1:48:42
13Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb3:37:11+1:55:01
13Nadia HindérTolered-Utby Ol-klubb3:37:11+1:55:01
Anders EkdahlTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Arvid AronssonGöteborg-Majorna OKej start
Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser