Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Svartåfejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Svartåfejden
Arrangörsorganisation: Mjölby OK
Datum: onsdag 1 maj 2019

D21

4 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SvenssonNässjö OK28:376:56
2Katerina BlažkováFinspångs SOK29:49+1:127:14
3Kajsa HammarströmLinköpings OK30:10+1:337:19
4Anna-Stina PåledalOK Roxen30:41+2:047:26
5Sara HelanderDomnarvets GOIF30:48+2:117:28
5Klara LjunggrenLinköpings OK30:48+2:117:28
7Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping31:11+2:347:34
8Moa SvenssonNässjö OK31:44+3:077:42
9Fredrika VångellLinköpings OK32:33+3:567:54
10Elisabeth AhlgrenLinköpings OK32:37+4:007:55
11Cecilia BerganderEksjö SOK32:40+4:037:55
12Elif Gökce AvciOK Tisaren34:19+5:428:19
13Štepánka ShánelováFinspångs SOK35:27+6:508:36
14Linda EdströmMatteus SI38:46+10:099:24
15Kristyna HlubuckovaLinköpings OK38:59+10:229:27
16Stina NeroLinköpings OK39:22+10:459:33
17Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK40:57+12:209:56
18Julia Modig TjärnströmLinköpings OK42:45+14:0810:22
19Stina AnderjonLinköpings OK46:17+17:4011:14
Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OKej start

H21

4 950 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BrolundOK Denseln26:275:20
2Erik MalmbergLinköpings OK26:34+0:075:22
3Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna26:50+0:235:25
4Erik MartinssonLinköpings OK26:57+0:305:26
5Hans BrolundOK Denseln28:10+1:435:41
6Victor BergstrandLinköpings OK28:25+1:585:44
7August MollénOK Denseln28:37+2:105:46
8Maxime BonneauLinköpings OK28:47+2:205:48
9Niklas OlssonLinköpings OK29:41+3:145:59
10Šimon MarecekFinspångs SOK30:21+3:546:07
11Martin SmelikLinköpings OK31:17+4:506:19
12Pontus LindblomOK Roxen31:35+5:086:22
13Mikael PihelOK Tisaren31:58+5:316:27
14Sven EngströmLinköpings OK31:59+5:326:27
15Johan PerssonHagaby GoIF Örebro32:13+5:466:30
16Joakim GustafssonFinspångs SOK32:19+5:526:31
17Henrik TostebergLinköpings OK32:34+6:076:34
18Simon NilssonEksjö SOK32:49+6:226:37
19Peter ErikssonLinköpings OK32:52+6:256:38
20Ondrej VolakFinspångs SOK34:19+7:526:55
21Lukas EvebornOK Roxen34:37+8:106:59
22Erik SköldLinköpings OK34:49+8:227:02
23Ondrej MacekFinspångs SOK35:02+8:357:04
24Ondrej PipekFinspångs SOK35:34+9:077:11
25Erik BacktemanLinköpings OK36:00+9:337:16
26Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL38:31+12:047:46
27Jonathan JylltorpLinköpings OK40:30+14:038:10
28Marek MrskocFinspångs SOK42:16+15:498:32
29Martin HammarlundMotala AIF OL43:08+16:418:42
30Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping50:34+24:0710:12
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Oskar DanielsAttunda OKej start

D20

3 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina RönnbäckOK Eken36:3710:42
2Hanna KromnérSkogspojkarnas OK38:53+2:1611:22
3Jonna AlfredssonOK Roxen44:56+8:1913:08
4Alice StenquistOK 64 Torpa55:36+18:5916:15

H20

4 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK32:367:54
2Hugo EkingeOK Motala44:13+11:3710:43

H18

3 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte EvebornOK Roxen24:507:15
2Erik JohnssonOK Kolmården34:07+9:179:58
3Erik SahlmanLinköpings OK35:35+10:4510:24
4David NeroNässjö OK52:39+27:4915:23
Christopher AnderssonVingåkers OKej start

D16

3 340 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes DjurstedtEksjö SOK24:277:19
2Kerstin LjungemyrOK Kolmården24:52+0:257:26
3Linnea LundOK Kolmården28:03+3:368:23
4Zuzana StoklasovaOK Lokomotiva Pardubice29:12+4:458:44
5Katerina KoberovaOK Lokomotiva Pardubice29:45+5:188:54
6Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb30:33+6:069:08
7Tereza FejfarovaOK Lokomotiva Pardubice31:48+7:219:31
8Ellen OlovssonGamleby OK32:18+7:519:40
9Ellen PelanderOK Djerf32:22+7:559:41
10Barbora PusovaOK Lokomotiva Pardubice33:09+8:429:55
11Alice JohanssonFinspångs SOK35:01+10:3410:29
12Lova FrodinOK Roxen36:23+11:5610:53
13Elin KjellmanLinköpings OK37:57+13:3011:21
14Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK45:31+21:0413:37
15Vendela RundströmOK Ravinen46:32+22:0513:55
16Ida HjortOK Roxen50:47+26:2015:12
17Linn JohnssonMatteus SI1:01:46+37:1918:29

H16

3 340 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK22:066:37
2Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping24:20+2:147:17
3Hugo PerssonOK Denseln24:27+2:217:19
4Hubert WanekOK Lokomotiva Pardubice25:35+3:297:39
5Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK25:58+3:527:46
6John KinnanderMatteus SI27:55+5:498:21
7Alfons PetersonOK Denseln28:48+6:428:37
8Carl HedegårdOK Kolmården28:51+6:458:38
8Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK28:51+6:458:38
10Filip HaasOK Lokomotiva Pardubice29:00+6:548:40
11Daniel StichhauerOK Lokomotiva Pardubice29:14+7:088:45
12Jachym HojnyOK Lokomotiva Pardubice29:32+7:268:50
13Oliver HöögOK Motala29:34+7:288:51
14Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping29:36+7:308:51
15Rasmus PåledalOK Roxen30:37+8:319:10
16Rasmus KarlssonOK Denseln32:33+10:279:44
17Mattias JosefssonOK Roxen33:49+11:4310:07
18Albin KjellbergBjörkfors GOIF34:49+12:4310:25
19William SvartlingOK Motala36:20+14:1410:52
20Michal KrpataOK Lokomotiva Pardubice45:56+23:5013:45
21Francesco SavaniSkogspojkarnas OK47:21+25:1514:10

D14

2 630 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella RosengrenTjalve IF Norrköping20:127:40
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK20:22+0:107:44
3Sigrid ForsmanLinköpings OK21:38+1:268:13
4Alva ForsmanLinköpings OK21:40+1:288:14
5Alva KarlssonOK Kolmården22:22+2:108:30
6Sofia TunessonSkogspojkarnas OK23:29+3:178:55
7Annie LundOK Kolmården24:04+3:529:09
8Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK24:26+4:149:17
9Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping29:39+9:2711:16
10Sofia MelinOK Kolmården31:33+11:2111:59
11Emmy BorgOK Denseln31:43+11:3112:03
12Stina SöderqvistLinköpings OK32:03+11:5112:11
13Frida SamuelssonBjörkfors GOIF32:11+11:5912:14
14Tyra LindellOK Roxen36:39+16:2713:56
15Moa GöhlFinspångs SOK59:49+39:3722:44
Sofie EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Ellen LindforsBjörkfors GOIFej start

H14

2 630 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BraamOK Denseln17:596:50
2Ludvig EronnLinköpings OK18:16+0:176:56
3Jacob PåledalOK Roxen18:29+0:307:01
4Elis PetersonOK Denseln18:43+0:447:06
5Edvard PelanderOK Djerf20:00+2:017:36
6Wilmer KempeOK Denseln20:26+2:277:46
7Arvid SvenssonBjörkfors GOIF20:36+2:377:49
8Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK21:43+3:448:15
9Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK22:03+4:048:23
10Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping22:23+4:248:30
11Vincent DahmTjalve IF Norrköping23:31+5:328:56
12Arvid RothLinköpings OK24:06+6:079:09
13Melker WaldfeltFinspångs SOK25:20+7:219:37
14Rasmus VibergOK Roxen26:21+8:2210:01
15Ludvig ErikssonLinköpings OK27:08+9:0910:19
16Elis BönnerBjörkfors GOIF27:53+9:5410:36
17Lucas BerggrenLinköpings OK28:13+10:1410:43
18Theo ÅrbrinkLinköpings OK28:26+10:2710:48
19Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL28:29+10:3010:49
20Viktor JonhedKFUM Örebro OK30:03+12:0411:25
21Ted JohnssonMatteus SI31:25+13:2611:56
22Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK32:31+14:3212:21
23Jonathan AnderssonVingåkers OK35:06+17:0713:20
24Kevin KarlssonHammarkinds OK35:22+17:2313:26
25Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping36:25+18:2613:50
26Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OL38:00+20:0114:26
27Noah KorallMotala AIF OL42:04+24:0515:59
28Martin PilemalmMotala AIF OL42:11+24:1216:02
29Oliver HaleniusMotala AIF OL46:48+28:4917:47
30Lucas PilemalmMotala AIF OL58:43+40:4422:19
August EkingeOK Motalaej godkänd
Filip HöögOK Motalaej start

D14 Kort

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa PihlströmOK Roxen23:269:55
2Line NidebornOK Roxen35:03+11:3714:51
3Karolina JohanssonHammarkinds OK42:22+18:5617:57
4Ida SelimOK Roxen44:22+20:5618:47

D12

2 360 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK19:008:03
2Frida SöderqvistLinköpings OK22:01+3:019:19
3Emma EngströmFinspångs SOK22:14+3:149:25
4Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL22:31+3:319:32
5Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL23:55+4:5510:08
6Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping24:32+5:3210:23
7Tilde EvebornOK Roxen25:03+6:0310:36
8Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb26:12+7:1211:06
9Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb27:08+8:0811:29
10Lovisa PihelOK Tisaren29:51+10:5112:38
11Jennifer NyströmOK Roxen32:42+13:4213:51
12Stina BerggrenLinköpings OK37:54+18:5416:03
13Molly BrickarpSol Tranås40:46+21:4617:16
14Stina JonssonOK Roxen41:40+22:4017:39
15Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb43:31+24:3118:26
16Alice EttlingSkogspojkarnas OK47:13+28:1320:00
17Stina WallinOK Roxen50:04+31:0421:12
18Elsa KorallMotala AIF OL54:41+35:4123:10
19Stina SvenssonVimmerby OK1:03:04+44:0426:43
20Agnes OlovssonGamleby OK1:03:49+44:4927:02
21Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK1:05:58+46:5827:57
Agnes AdolfssonÖdeshögs SKej godkänd
Linnéa EdvardssonEksjö SOKej start
Alva LindforsBjörkfors GOIFej start
Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubbej start

H12

2 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK16:316:59
2Edvin ÅttingLinköpings OK19:12+2:418:08
3Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK21:48+5:179:14
4Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL24:27+7:5610:21
5Joel FrodinOK Roxen24:29+7:5810:22
6Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK24:51+8:2010:31
7Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb26:14+9:4311:06
8Simon JonhedKFUM Örebro OK29:45+13:1412:36
9Love OtterströmLinköpings OK32:21+15:5013:42
10Nils JohnssonMatteus SI32:23+15:5213:43
11Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK43:15+26:4418:19
12Casper BjörklundGamleby OK53:28+36:5722:39

D12 Kort

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta HaraldssonMotala AIF OL19:059:05
2Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OL26:05+7:0012:25
3Hilda BrantvallOK Denseln26:46+7:4112:44
4Ebba HaapaniemiOK Roxen1:09:02+49:5732:52
Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Hilda TörnqvistMotala AIF OLej start

H12 Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leonardo MelinOK Kolmården19:369:20

D10

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova BraamOK Denseln15:567:35
2Saga LindellOK Roxen18:45+2:498:55
3Tilde BrickarpSol Tranås22:27+6:3110:41
4Linnéa PåledalOK Roxen22:57+7:0110:55
5Emma PilemalmMotala AIF OL23:23+7:2711:08
6Disa KorallMotala AIF OL23:55+7:5911:23
7Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK25:22+9:2612:04
8Linn BorgOK Denseln28:29+12:3313:33
Erika LindholmBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Malin GöhlFinspångs SOKej start

H10

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix NidebornOK Roxen15:017:09
2Lukas LarssonOK Roxen15:33+0:327:24
3Uno DingstenSkogspojkarnas OK22:04+7:0310:30
4Sverker RönnmarkLinköpings OK23:58+8:5711:24
5Erik EttlingSkogspojkarnas OK24:02+9:0111:26
6Anton KronhedÖdeshögs SK24:57+9:5611:52
7Alvar KempeOK Denseln26:12+11:1112:28
8Otto BrantvallOK Denseln35:43+20:4217:00
9Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping37:14+22:1317:43

D35

3 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KempeOK Denseln33:199:44
2Malin EklöfMatteus SI37:10+3:5110:52
3Monika EdstamLinköpings OK40:45+7:2611:54
4Sara SöderqvistLinköpings OK41:52+8:3312:14
5Emma KarlssonOK Denseln43:08+9:4912:36
6Lina EttlingSkogspojkarnas OK44:40+11:2113:03

D40

3 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GöhlFinspångs SOK28:328:20
2Anna KorallMotala AIF OL30:26+1:548:53
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK31:17+2:459:08
4Emma BerggrenLinköpings OK35:55+7:2310:30
5Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping50:50+22:1814:51
Maria LindforsBjörkfors GOIFej start

H40

4 120 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK22:005:20
2Bertil EronnLinköpings OK24:20+2:205:54
3Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK25:06+3:066:05
4Marcus AnderssonMatteus SI27:16+5:166:37
5Jonas BraamOK Denseln27:43+5:436:43
6Johan KällsandLinköpings OK31:26+9:267:37
7Magnus FranssonSOK Aneby31:51+9:517:43
8Anders PelanderOK Djerf32:17+10:177:50
9Markus HenrikssonLinköpings OK33:51+11:518:12
10James MelanderTjällmo-Godegårds OK34:02+12:028:15
11Ulrik KarlssonMotala AIF OL34:07+12:078:16
12Stefan NidebornOK Roxen34:28+12:288:21
13Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL34:31+12:318:22
14Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb34:52+12:528:27
15Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL36:05+14:058:45
16Robert SvenssonBjörkfors GOIF37:55+15:559:12
17Martin LindforsBjörkfors GOIF40:39+18:399:51
18Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF41:26+19:2610:03
19Joakim WalterssonOK Roxen43:34+21:3410:34
20Joakim KjellbergBjörkfors GOIF50:37+28:3712:17

D45

3 270 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln22:326:53
2Annika IvarssonLinköpings OK23:32+1:007:11
3Charlotte FlansbjerOK Djerf24:16+1:447:25
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK24:37+2:057:31
5Mia EronnLinköpings OK25:00+2:287:38
6Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL25:29+2:577:47
7Kristina LjunggrenLinköpings OK28:33+6:018:43
8Lotta HaraldssonMotala AIF OL32:23+9:519:54
9Anna KullbergBjörkfors GOIF34:27+11:5510:32
10Malin PerssonOK Denseln36:29+13:5711:09
11Monica AnderssonVingåkers OK40:00+17:2812:13
12Tina LindgrenLinköpings OK42:42+20:1013:03 Ladda ner rutt i gpx-format
13Liselott RothLinköpings OK44:28+21:5613:35
Annica CrispinOK Denselnej start

H45

4 010 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK23:495:56
2Peter EttlingSkogspojkarnas OK24:14+0:256:02
3Jonas JohnssonOK Kolmården25:51+2:026:26
4Henrik MarmelidOK Roxen26:01+2:126:29
5Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK26:40+2:516:39
6Sören Nilsson PåledalOK Roxen27:25+3:366:50
7Per KempeOK Denseln27:39+3:506:53
8Pontus JohnssonMatteus SI27:56+4:076:57
9Karel HaasOK Lokomotiva Pardubice28:57+5:087:13
10Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK29:16+5:277:17
11Kjell SvenssonStjärnorps SK29:55+6:067:27
12Mikael HaapaniemiOK Roxen30:13+6:247:32
13Tomas BomanLinköpings OK30:27+6:387:35
14Åke LjunggrenLinköpings OK30:45+6:567:40
15Jesper WaldfeltFinspångs SOK31:11+7:227:46
16Örjan SandellOK Roxen31:14+7:257:47
17Martin JarelandLinköpings OK31:23+7:347:49
18Mattias NilssonBjörkfors GOIF31:29+7:407:51
19Stefan NyströmOK Roxen31:54+8:057:57
20Johan FrodinOK Roxen32:54+9:058:12
21Andreas NiemiEmmaboda Verda OK33:33+9:448:21
22Jonas RåbergLinköpings OK33:49+10:008:25
23Jan KaplanOK Lokomotiva Pardubice34:44+10:558:39
24Johan PetriOK Djerf36:49+13:009:10
25Johan WänströmFinspångs SOK37:00+13:119:13
26Vaclav RoudnyOK Lokomotiva Pardubice38:22+14:339:34
27Matz HöögOK Motala39:20+15:319:48
27Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK39:20+15:319:48
29Richard OlovssonGamleby OK40:16+16:2710:02
30Niclas KinnanderMatteus SI40:29+16:4010:05
31Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping40:57+17:0810:12
32Fredrik KarlssonOK Kolmården41:16+17:2710:17
33Leif LindgrenLinköpings OK45:31+21:4211:21
34Kamil PipekOK Lokomotiva Pardubice46:08+22:1911:30
35Karl-Johan BönnerBjörkfors GOIF46:22+22:3311:33
36Johan DahmTjalve IF Norrköping47:06+23:1711:44
37Markus KleinBjörkfors GOIF50:24+26:3512:34
38Johan FlyxénHammarkinds OK52:15+28:2613:01
Magnus NilssonLinköpings OKej start
Joakim FornanderOK Roxenej start
Henrik GöhlFinspångs SOKej start

D50

3 270 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna25:547:55
2Susanna DjurstedtEksjö SOK27:42+1:488:28
3Anna Sofie BarkLinköpings OK27:53+1:598:31
4Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL28:51+2:578:49
5Maria OlofssonLinköpings OK29:22+3:288:58
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL29:24+3:308:59
7Lena MalmströmTjalve IF Norrköping29:46+3:529:06
8Karin ÖhlinSOK Aneby30:03+4:099:11
9Maria LillieströmOK Roxen30:20+4:269:16
10Susanne PetterssonOK Roxen31:32+5:389:38
11Ebba HedegårdOK Kolmården33:40+7:4610:17
12Helena HolmOK Roxen37:03+11:0911:19
13Lena LindmanFinspångs SOK37:20+11:2611:25
14Gitte EngströmLinköpings OK37:41+11:4711:31
15Anna KullbergLinköpings OK42:33+16:3913:00
16Maria KjellmanLinköpings OK42:41+16:4713:03
17Pernilla HörwingOK Roxen44:27+18:3313:35
Sofia GustafssonOK Roxenej start

H50

4 010 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala21:435:24
2Johan OtterströmLinköpings OK23:12+1:295:47
3Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna25:11+3:286:16
4Peter LundOK Kolmården26:11+4:286:31
5Anders LillieströmOK Roxen26:27+4:446:35
6Thomas PerssonOK Denseln27:41+5:586:54
7Stefan DjurstedtEksjö SOK27:46+6:036:55
8Per JohanssonMotala AIF OL27:55+6:126:57
9Olle LindmanFinspångs SOK28:13+6:307:02
10Johan ÅttingLinköpings OK28:57+7:147:13
11Henrik LjungemyrOK Kolmården29:14+7:317:17
12Henrik PetterssonOK Roxen29:17+7:347:18
13Torbjörn AnderssonOK Motala29:22+7:397:19
14Stefan EngströmLinköpings OK30:15+8:327:32
15Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK30:50+9:077:41
16Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb31:18+9:357:48
17Fredrik JönssonMotala AIF OL31:45+10:027:55
18Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL32:36+10:538:07
19Magnus SahlmanLinköpings OK32:55+11:128:12
20Lars DanielsonMatteus SI33:00+11:178:13
21Jonas LindellOK Roxen34:14+12:318:32
22Ola SvärmOK Roxen34:44+13:018:39
23Fredrik UrbergHammarkinds OK35:32+13:498:51
24Christer LindellLinköpings OK39:14+17:319:47
25Anders EkingeOK Motala40:50+19:0710:10
26Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF44:24+22:4111:04
27Jörgen HjortOK Roxen47:31+25:4811:50
28Patric HaleniusMotala AIF OL1:04:17+42:3416:01
Magnus HedegårdOK Kolmårdenej godkänd
Gunnar MelinOK Kolmårdenej godkänd
Johan MalmOK Kolmårdenej start

D55

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK23:088:08
2Inger BergLinköpings OK24:59+1:518:47
3Kerstin SegerssonOK 64 Torpa33:56+10:4811:56
4Helene SvenssonIK Vista38:12+15:0413:27
5Ingrid RoosMotala AIF OL40:01+16:5314:05

H55

3 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats JohanssonSol Tranås27:037:27
2Anders MolinBoxholm-Mjölby OL28:10+1:077:45
3Bo GustafssonOK Tylöskog29:22+2:198:05
4Håkan SvenssonIK Vista30:07+3:048:17
5Jonas KarlssonOK Tylöskog30:48+3:458:29
6Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb30:53+3:508:30
7Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL33:21+6:189:11
8Thomas RimhagenLinköpings OK35:24+8:219:45
9Arne SääfGudhems IF35:46+8:439:51
10Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL36:00+8:579:55
11Patric MolinBoxholm-Mjölby OL36:55+9:5210:10
12Sören BremerBoxholm-Mjölby OL40:30+13:2711:09
13Mats NordTumba-Mälarhöjden OK41:08+14:0511:19
14Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL55:00+27:5715:09
Peter LaudonBoxholm-Mjölby OLej godkänd

D60

2 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RosanderFinspångs SOK29:0611:03
2Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL29:33+0:2711:14
3Lena FröbergTjalve IF Norrköping30:35+1:2911:37
4Carina FaxénLinköpings OK32:02+2:5612:10
5Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro33:18+4:1212:39
6Karin ErnfridssonOK 64 Torpa35:22+6:1613:26
7Catharina ForsÉNOK Denseln41:36+12:3015:49
8Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb43:23+14:1716:29
9Berit EklöfMatteus SI49:02+19:5618:38
Pia StålhandskeBjörkfors GOIFej start

H60

3 630 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats AnderssonFinspångs SOK27:507:40
2Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping28:06+0:167:44
3Thomas SvenssonMotala AIF OL30:05+2:158:17
4Mats RosanderFinspångs SOK32:17+4:278:53
5Jan-Olof BäckOK Djerf32:18+4:288:53
6Tommy PatrikssonMatteus SI33:11+5:219:08
7Jan LundgrenLinköpings OK36:19+8:2910:00
8Sven GranathTjällmo-Godegårds OK37:19+9:2910:16
9Börje AnderssonLinköpings OK37:34+9:4410:20
10Leif EfraimssonMotala AIF OL38:16+10:2610:32
11Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL38:58+11:0810:44
12Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro39:22+11:3210:50
13Christer FranssonMotala AIF OL39:28+11:3810:52
14Karl MollénOK Denseln40:05+12:1511:02
15Carl-Gustav NöjdOK Kolmården41:35+13:4511:27
16Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL43:55+16:0512:05

D65

2 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin ArgusSol Tranås26:4710:11
2Britt-Marie AldénOK Kolmården29:58+3:1111:23
3Maud Göthe LundgrenLinköpings OK38:29+11:4214:37
4Gerd HagströmTjalve IF Norrköping42:47+16:0016:16
5Marie SvernestamLinköpings OK44:01+17:1416:44
6Barbro ÖstlundOK Roxen44:12+17:2516:48
7Mona PetersenOK Motala54:46+27:5920:49

H65

3 270 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell NeroNässjö OK24:477:34
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK26:05+1:187:58
3Göran BlombergTjalve IF Norrköping26:28+1:418:05
4Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL27:34+2:478:25
5Ola LindholmKöping-Kolsva OK28:40+3:538:45
6Pelle SkullmanLinköpings OK30:48+6:019:25
7Pär ForsströmStjärnorps SK30:51+6:049:26
8Per ErikssonLinköpings OK31:14+6:279:33
9Tomas OlaussonAskersunds OK32:19+7:329:52
10Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL34:42+9:5510:36
11Sune CarlssonOK Motala35:56+11:0910:59
12Erik HallgrenFinspångs SOK36:24+11:3711:07
13Lars StrömTjällmo-Godegårds OK36:50+12:0311:15
14Bengt ÖstlundOK Roxen36:56+12:0911:17
15Torgny JohanssonBjörkfors GOIF37:39+12:5211:30
16Jens TörnmarckAskersunds OK40:21+15:3412:20
17Sten GranathTjällmo-Godegårds OK45:06+20:1913:47
18Lennart SvernestamLinköpings OK45:31+20:4413:55
19Leif HasselströmMotala AIF OL47:03+22:1614:23
20Hannes CarlssonHammarkinds OK48:36+23:4914:51
Magnus WrethmanOK Roxenej start

D70

2 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LingJönköpings OK38:4814:45
2Gerd LindholmSol Tranås43:23+4:3516:29
3Eva LindgrenLinköpings OK45:16+6:2817:12
4Lena SandahlGamleby OK49:33+10:4518:50
5Kerstin BlomOK Kolmården53:53+15:0520:29
6Inger PetterssonBjörkfors GOIF54:47+15:5920:49
Stina KorallMotala AIF OLej start

H70

2 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren23:458:21
2Per WirénOK Kolmården25:15+1:308:53
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK26:19+2:349:15
4Rune RingsgårdOK Roxen26:53+3:089:27
5Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL28:05+4:209:53
6Stellan AhnströmForserums SOK29:10+5:2510:16
7Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL29:49+6:0410:29
8Claus PetersenOK Motala30:11+6:2610:37
9Bo JernbergOK Roxen30:12+6:2710:38
10Peter HagströmTjalve IF Norrköping33:27+9:4211:46
11Peter JakobssonLinköpings OK33:58+10:1311:57
12Runar AldénOK Kolmården34:13+10:2812:02
13Johnny GustafssonGamleby OK34:31+10:4612:09
14Christer JohanssonOK Motala36:41+12:5612:55
15Gustaf OlssonLinköpings OK38:06+14:2113:24
16Nils-Birger JohanssonSol Tranås40:33+16:4814:16
17Anders HedinMotala AIF OL44:06+20:2115:31
18Sture AhlOK Motala48:44+24:5917:09 Ladda ner rutt i gpx-format
Lars KarlssonGamleby OKej godkänd
Roger DanielssonLinköpings OKej start

D75

2 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina LindmanFinspångs SOK28:0712:16
2Lotta GranholmLinköpings OK30:20+2:1313:14
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL30:35+2:2813:21
4Inger GustafssonOK Roxen30:55+2:4813:30
5Britt PetterssonOK Roxen36:25+8:1815:54
6Britten PerssonFinspångs SOK42:03+13:5618:21
7Chatarina AnderssonOK Motala45:38+17:3119:55
Monica LindgrenLinköpings OKej start

H75

2 840 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland AlsénOK Roxen28:029:52
2Ulf WaldenfjordLinköpings OK31:27+3:2511:04
3Erland LingJönköpings OK33:48+5:4611:54
4Kjell HolmströmBjörkfors GOIF36:58+8:5613:00
5Uno BergOK Motala39:21+11:1913:51
6Hans-Åke ChristianssonGamleby OK41:10+13:0814:29
7Leif SamorTjällmo-Godegårds OK42:33+14:3114:58
8Lars HammarströmOK Kolmården43:11+15:0915:12
9Nils-Göran KempeOK Denseln45:08+17:0615:53
10Bengt KarlssonLinköpings AIK45:34+17:3216:02
11Alf MattssonOK Kolmården47:07+19:0516:35
12Göran LillieströmSOK Aneby47:58+19:5616:53
13Nils SjödinTjalve IF Norrköping58:58+30:5620:45
Arne AnderssonOK Motalaej godkänd

H80

2 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BirgerssonForserums SOK54:0620:34
2Stig BengtssonMotala AIF OL1:07:20+13:1425:36
Leif AnderssonOK Motalaej godkänd
Göran HektorLinköpings OKej godkänd
Kjell HagströmLinköpings OKej start

H85

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven JonssonOK Roxen35:4615:37
2Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK37:17+1:3116:16

Inskolning

1 830 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elsa AxinHagaby GoIF Örebrofullföljt
Alvin BjörklundGamleby OKfullföljt
Isabella BraamOK Denselnfullföljt
Alice CallLinköpings OKfullföljt
Agnes EdbergBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Anton EdbergBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Oliver EidnerOK Roxenfullföljt
Malte HaglundOK Roxenfullföljt
Hugo HultmanSkogspojkarnas OKfullföljt
Rasmus JohanssonOK Roxenfullföljt
Sixten JohanssonOK Roxenfullföljt
Gottfrid KarlssonBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Noomi LankerOK Roxenfullföljt
Sofia LarssonOK Roxenfullföljt
Arvid LindvallBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Folke NedforsOK Roxenfullföljt
Otto NilssonMotala AIF OLfullföljt
Tage NorellLinköpings AIKfullföljt
Alvar SjölanderÖdeshögs SKfullföljt
Emil ÅströmBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OLej start

U1

1 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin KorallMotala AIF OL20:1710:33
2Elvira LankerOK Roxen25:47+5:3013:25
3Axel WallinOK Roxen27:12+6:5514:10
4Emma KinnanderMatteus SI38:17+18:0019:56
5My JohnssonMatteus SI38:21+18:0419:58
6Axel ForsbergKlubblös44:40+24:2323:15
7Elin ForsbergKlubblös45:06+24:4923:29
Jakob EvebornOK Roxenej start

U2

2 110 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas RosegrenTjalve IF Norrköping19:219:10
2Alfred PihelOK Tisaren20:07+0:469:32
3Oskar PihelOK Tisaren22:16+2:5510:33
4Adam DjerfstenLinköpings OK22:42+3:2110:45
5Simon ÅttingLinköpings OK24:08+4:4711:26
6Lin PelanderOK Djerf30:47+11:2614:35
7Daniel SonnertSol Tranås30:57+11:3614:40
8Tuva SundbergLinköpings OK31:13+11:5214:47
9Helmer BengtssonOK Motala31:18+11:5714:50
10Emmy KempeOK Denseln31:45+12:2415:02
11Wilma HultmanSkogspojkarnas OK31:47+12:2615:03
12Klara AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK31:57+12:3615:08
13Olle BengtssonOK Motala32:06+12:4515:12
14Tove FahlstedtSkogspojkarnas OK32:35+13:1415:26
15Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb33:41+14:2015:57
16Alma BrantvallOK Denseln42:27+23:0620:07
17Odd DingstenSkogspojkarnas OK43:39+24:1820:41
18Anna WiklundLinköpings OK48:29+29:0822:58
19Cecilia WiklundLinköpings OK57:55+38:3427:26

Öppen motion 1

2 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl KarlssonÖdeshögs SK20:289:41
2Axel KarlssonÖdeshögs SK20:33+0:059:44
3Ulrika Bark AnderssonÖdeshögs SK30:21+9:5314:23
4Lovisa AnderssonÖdeshögs SK30:22+9:5414:23
5Olof WalfridssonSOK Aneby35:15+14:4716:42
6Brigitte AlsénOK Roxen39:35+19:0718:45

Öppen motion 3

2 810 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SvenssonIK Vista27:489:53
2Camilla HöögOK Motala39:56+12:0814:12
3Joel WestinNAIS Orienteringsklubb42:07+14:1914:59
4Nora SvenssonVimmerby OK43:42+15:5415:33
5Per AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK43:56+16:0815:38
6Elin SvenssonVimmerby OK44:03+16:1515:40
7Marie Arnesson GallerOK Löftan44:07+16:1915:41
8Linda WänströmFinspångs SOK45:44+17:5616:16
9Inger EkmanOK Roxen48:23+20:3517:13
10Sven-Olof FranssonSOK Aneby50:20+22:3217:54
11Elisabeth WalfridssonSOK Aneby51:38+23:5018:22
12Ulrika BrickarpSol Tranås52:44+24:5618:45
12Sara HultmanSkogspojkarnas OK52:44+24:5618:45
14Eva JylltorpLinköpings OK53:06+25:1818:53
15Susanna LindellLinköpings OK57:39+29:5120:30
16Curt TillmanLinköpings OK57:59+30:1120:38
17Jannika JosefssonOK Roxen58:28+30:4020:48
18Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL1:04:00+36:1222:46
19Maria JarelandLinköpings OK1:06:33+38:4523:40
20Liselott AnderssonKlubblös1:07:22+39:3423:58
21Anna WirénKlubblös1:07:56+40:0824:10
22Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:11:04+43:1625:17

Öppen motion 5

3 480 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn NorrellKlubblös37:5510:53
2Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb38:18+0:2311:00
3Albert BrickarpSol Tranås39:28+1:3311:20
4Inger GuståsLinköpings OK39:53+1:5811:27
5Rickard SjölanderÖdeshögs SK39:58+2:0311:29
6Pär NordbergSkogspojkarnas OK40:04+2:0911:30
7Magnus HaglundOK Roxen41:10+3:1511:49
8Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK42:47+4:5212:17
9Simon KarlssonSol Tranås42:54+4:5912:19
10Malin StrömTjällmo-Godegårds OK43:26+5:3112:28
11Lars KarlssonÖdeshögs SK44:34+6:3912:48
12Ylva KinnanderMatteus SI47:30+9:3513:38
13Christopher OmbergLinköpings OK47:33+9:3813:39
14Ylva HolmqvistKlubblös47:40+9:4513:41
15Ingela ÅrbrinkLinköpings OK47:52+9:5713:45
15Linda AlmgrenOK Kolmården47:52+9:5713:45
17Carina AsperudOK Kolmården47:53+9:5813:45
18Albin EidnerOK Roxen48:00+10:0513:47
19Anna HaglundOK Roxen48:33+10:3813:57
20Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK48:40+10:4513:59
21Johan LarssonOK Roxen50:53+12:5814:37
22Federica De MagistrisOK Kolmården51:28+13:3314:47
23Elin LankerOK Roxen53:23+15:2815:20
24Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL55:22+17:2715:54
25Anneli BorgOK Denseln56:29+18:3416:13
26Erik CarlssonMatteus SI56:44+18:4916:18
27Linus LankerOK Roxen57:15+19:2016:27
28Elsa KarlssonÖdeshögs SK57:23+19:2816:29
29Marita LindholmKöping-Kolsva OK1:01:06+23:1117:33
30Karin KarlssonÖdeshögs SK1:02:15+24:2017:53
31Charlotte TingströmNAIS Orienteringsklubb1:02:30+24:3517:57
32Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb1:02:31+24:3617:57
33Kerstin BobergOK Roxen1:04:39+26:4418:34
34Markus HahlinOK Denseln1:05:56+28:0118:56
35Per-Ove EkmanOK Roxen1:09:40+31:4520:01
36Linda JanssonKlubblös1:12:00+34:0520:41
37Agneta BengtssonKlubblös1:12:07+34:1220:43
38Elisabet SjölanderÖdeshögs SK1:13:09+35:1421:01
39Åsa ForsmanLinköpings OK1:46:26+1:08:3130:35
Gert KromnérSkogspojkarnas OKej godkänd
Heli VibergOK Roxenej godkänd

Öppen motion 7

3 130 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK21:226:49
2Niklas RönnbäckOK Eken21:24+0:026:50
3Josefina BerntssonLinköpings OK24:39+3:177:52
4Thomas StenströmLinköpings OK27:25+6:038:45
5Jörgen SköldLinköpings OK27:57+6:358:55
6Martin AllardTjällmo-Godegårds OK28:17+6:559:02
7Per-Inge JohanssonKlubblös28:29+7:079:06
8Andreas BjörklundGamleby OK28:32+7:109:06
9Magnus HerberthsonLinköpings OK28:45+7:239:11
10Johan JylltorpLinköpings OK28:53+7:319:13
11Olle NåboBoxholm-Mjölby OL29:00+7:389:15
12Niclas AhlanderOK Denseln30:10+8:489:38
13Elmer WaldfeltFinspångs SOK30:53+9:319:52
14Linda NyströmOK Roxen31:29+10:0710:03
15Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF32:04+10:4210:14
16Fredrik KempeOK Denseln33:00+11:3810:32
17Jan KaleredOK Denseln33:07+11:4510:34
18Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL33:54+12:3210:49
19Mats ForsmanLinköpings OK33:55+12:3310:50
20Pia VångellLinköpings OK34:42+13:2011:05
21Lisa HahlinOK Denseln34:55+13:3311:09
22Patrik GustavssonLinköpings OK35:02+13:4011:11
23Ole PedersenLinköpings OK35:35+14:1311:22
24Andreas NilssonMotala AIF OL35:44+14:2211:24
25Jesper AnderssonVingåkers OK35:55+14:3311:28
26Stephan SvenssonLinköpings OK36:07+14:4511:32
27Torbjörn SvenssonVimmerby OK36:14+14:5211:34
28Anna LjusbergLinköpings OK36:27+15:0511:38
29Torgny FaxénLinköpings OK37:08+15:4611:51
30Åsa BraamOK Denseln39:21+17:5912:34
31Per FröbergTjalve IF Norrköping40:46+19:2413:01 Ladda ner rutt i gpx-format
32Annika LindellOK Roxen41:15+19:5313:10
33Karin OlofssonLinköpings OK41:19+19:5713:12
34Peter PilemalmMotala AIF OL41:27+20:0513:14
34Håkan HahnLinköpings OK41:27+20:0513:14
36Martin WallinOK Roxen41:29+20:0713:15
37Lars JohanssonOK Motala41:56+20:3413:23
38Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL42:45+21:2313:39
39Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK43:33+22:1113:54
40Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb44:17+22:5514:08
41Mats Werme DeboussardKlubblös44:30+23:0814:13
42Per JonssonOK Roxen45:27+24:0514:31
43Dan JosefssonOK Roxen45:35+24:1314:33
44Christer JohanssonKlubblös46:23+25:0114:49
45Lennart PetterssonBjörkfors GOIF46:47+25:2514:56
46Ellen EkingeOK Motala47:40+26:1815:13
47Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb48:29+27:0715:29
48Peter FagerströmMatteus SI48:47+27:2515:35
49Kjell LindholmSol Tranås50:12+28:5016:02
50Louise-Marie NilssonOK Klemmingen52:11+30:4916:40
51Marianne HörbergOK Roxen53:03+31:4116:56

Öppen motion 8

4 540 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid LinderOK Hällen27:436:06
2Emil KaleredOK Denseln29:05+1:226:24
3Nils NedforsOK Roxen29:41+1:586:32
4Fredrik NordströmOK Älgen31:12+3:296:52
5Henrik PetersonOK Denseln31:47+4:047:00
6Mikael HagströmKlubblös34:10+6:277:31
7Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb35:15+7:327:45
8Joakim TostebergLinköpings OK35:27+7:447:48
9Sofia SalomonssonLinköpings OK36:17+8:347:59
10Charlotte NedforsOK Roxen36:35+8:528:03
11Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro38:28+10:458:28
12Per GuståsLinköpings OK38:46+11:038:32
13Veronica LundOK Kolmården40:33+12:508:55
14Frida KarlssonLinköpings OK41:07+13:249:03
15Jennie AxinHagaby GoIF Örebro42:03+14:209:15
16Mats BacktemanLinköpings OK44:09+16:269:43
17Andreas BergLinköpings OK45:11+17:289:57
18Axel KullbergLinköpings OK45:17+17:349:58
19Fredrik GustafssonLinköpings OK45:58+18:1510:07
20Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb46:11+18:2810:10
21Lena WesterlundOK Djerf46:38+18:5510:16
22Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb48:44+21:0110:44
23Carina KaleredOK Denseln49:09+21:2610:49
24Anders JohanssonFinspångs SOK49:10+21:2710:49
25Peter NjordHammarkinds OK49:36+21:5310:55
26Albin PetterssonHammarkinds OK49:57+22:1411:00
27Malin AxFinspångs SOK50:20+22:3711:05
28Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK50:57+23:1411:13
29Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping53:31+25:4811:47
30Jonas SchedinLinköpings OK55:09+27:2612:08
31Filip StrömbäckLinköpings OK1:00:40+32:5713:21
32Hans PetterssonKlubblös1:07:16+39:3314:48
33Jörgen AskbrinkHammarkinds OK1:16:35+48:5216:52
34Heinrich Josef WöbelOK Kolmården1:34:06+1:06:2320:43
Torbjörn AlmgrenOK Kolmårdenej godkänd
Lina KromnérSkogspojkarnas OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser