Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, #1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, #1, lång
Arrangörsorganisationer: Garphyttans IF / Hagaby GoIF Örebro
Datum: lördag 11 maj 2019

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H45

6 590 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas HallménOK Tisaren51:19
2Dan LarssonOK Tisaren53:50+2:31
3Jan SjödinOK Tisaren54:01+2:42
4Daniel BrohedeOK Tyr55:37+4:18
5Pontus HalldinKFUM Örebro OK59:40+8:21
6Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK1:01:10+9:51
7Christian EnbergLinköpings OK1:01:52+10:33
8Anders ArfwedsonFrölunda OL1:03:55+12:36
9Ulf JohanssonSurahammars SOK1:05:14+13:55
10Fredrik KorallMotala AIF OL1:05:32+14:13
11Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:06:06+14:47
12Henrik NordSnättringe SK1:06:12+14:53
13Anders LindkvistAlmby IK1:06:36+15:17
14Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:09:28+18:09
15Roland PerssonSkarpnäcks OL1:09:52+18:33
16Jonas AnderssonIF Thor1:11:36+20:17
17Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL1:14:46+23:27
18Fredrik PlumppuHestra IF1:15:15+23:56
19Henrik GustafssonKFUM Örebro OK1:15:59+24:40
20Anders LarssonOK Milan1:16:03+24:44
21Jörgen AurénIK Vikings OK1:17:40+26:21
22Mats ThunwallFagersta OK1:18:49+27:30
23Jonas LarssonKristinehamns OK1:21:51+30:32
24Greger AhlénIF Hagen1:25:14+33:55
25Tony HolmbergOK Tylöskog1:26:23+35:04
25Johan PetriOK Djerf1:26:23+35:04
27Fredrik KarlssonOK Kolmården1:32:07+40:48
28David LindgrenVästerås SOK1:47:50+56:31
Tommy JohanssonVästvärmlands OKej godkänd
Erik GrothKFUM Örebro OKej godkänd
Magnus HedmanKungälvs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila