Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, #1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, #1, lång
Arrangörsorganisationer: Garphyttans IF / Hagaby GoIF Örebro
Datum: lördag 11 maj 2019

D21 Elit

10 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:40:289:31
2Magdalena OlssonStora Tuna OK1:42:22+1:549:42
3Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:51:57+11:2910:36
4Mariya KhimochkinaSnättringe SK2:01:59+21:3111:33
Andrea SvenssonOK Tisarenej godkänd
Josefin ErlandssonOK Milanåterbud

H21 Elit

13 360 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AnderssonÄrla IF1:30:446:47
2Simon HedlundÄrla IF1:33:38+2:547:00
3Anton HallorOK Tisaren1:35:37+4:537:09
4Oskar ArleboKFUM Örebro OK1:36:57+6:137:15
5David BejbomJärla Orientering1:40:26+9:427:31
6Johan HellmanVänersborgs SK1:41:00+10:167:33
7Erik ÅhlinLånghundra IF1:42:56+12:127:42
8Per EklöfOK Milan1:48:41+17:578:08
9Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:49:11+18:278:10
10Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:52:14+21:308:24
11Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK2:03:53+33:099:16
12Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK2:10:09+39:259:44
13Mikael PihelOK Tisaren2:16:24+45:4010:12
Jacob ErikssonKFUM Örebro OKej godkänd
Linus MalmKFUM Örebro OKej start

D20 Elit

7 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HallménOK Tisaren1:27:0111:01
2Elin SchagerströmGarphyttans IF1:28:25+1:2411:12
3Linnéa GustafssonOK Hällen1:54:22+27:2114:29

H20 Elit

9 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AlsiöIF Hagen1:20:348:06
2Mattias KallhaugeSnättringe SK1:22:24+1:508:17
3Jonathan JylltorpLinköpings OK1:29:51+9:179:02

D18 Elit

7 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa AlsiöIF Hagen1:16:1610:49
2Klara JohanssonVästvärmlands OK1:23:58+7:4211:54
3Amanda JanssonOK Djerf1:28:07+11:5112:29
4Ylva JohanssonOK Djerf1:48:44+32:2815:25

H18 Elit

8 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker LundinOK Hällen1:02:387:31
2Arvid WesterbergOK Kolmården1:08:36+5:588:14
3Johannes GreenAlmby IK1:09:10+6:328:18
4Andreas NäslundVästerås SOK1:15:02+12:249:00
5Karl LundinOK Hällen1:15:51+13:139:06
6William SeguraKFUM Örebro OK1:18:23+15:459:24
7Casper HedarOK Tor1:23:25+20:4710:00
8Pontus LindgrenVästerås SOK1:30:09+27:3110:49
9Hugo FriskVästerås SOK1:30:14+27:3610:49
10Joel Aristondo MagnussonOK Tor1:30:52+28:1410:54
Filip BäckArboga OKutgått

D21

6 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin WidénUddevalla OK1:06:209:43
2Malin WelénKöping-Kolsva OK1:07:42+1:229:55
3Evelina EricssonSöders-Tyresö1:12:21+6:0110:36
4Kajsa HammarströmLinköpings OK1:16:11+9:5111:10
Boel SundbergOK Södertörnej godkänd
Cecilia EinarssonVästerås SOKej start

H21

9 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ÖbergOK Hällen1:06:176:57
2Yury MasnyyHellas Orientering1:07:58+1:417:08
3Per BerghTullinge SK1:19:14+12:578:19
4Per FredbergKristinehamns OK1:22:52+16:358:42
5Thomas EkKöping-Kolsva OK1:43:48+37:3110:54
Martin HammarlundMotala AIF OLej start

D21 Kort

5 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KorkeakoskiOK Milan52:0910:20
2Carolina OlssonÄlvdalens IF OK57:19+5:1011:22
3Susanne ErikssonOK Milan58:29+6:2011:36
4Sara JosarpFK Friskus-Varberg59:52+7:4311:52
5Jessica NilssonOK Milan1:01:44+9:3512:14
6Josefine AhlbäckOK Milan1:05:06+12:5712:55
7Tora WesterbergOK Kolmården1:07:00+14:5113:17
8Ebba WesterbergIF Thor1:07:25+15:1613:22

D18

4 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid OlssonOK Tor1:02:4413:02
2Agnes OlssonOK Tor1:36:29+33:4520:03

D16

4 690 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna AlsiöIF Hagen44:309:29
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK45:22+0:529:40
3Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb50:40+6:1010:48
4Sofia GreenAlmby IK57:30+13:0012:15
5Sanna SanderOK Milan59:41+15:1112:43
6Amanda SjödinOK Tisaren1:00:44+16:1412:56
7Kristina LindgrenVästerås SOK1:01:25+16:5513:05
8Vilma LarssonOK Milan1:01:30+17:0013:06
9Julia BergKFUM Örebro OK1:02:34+18:0413:20
10Linn AnderssonOK Tyr1:02:53+18:2313:24
11Anna NilssonGarphyttans IF1:11:47+27:1715:18
12Tilde JohanssonSurahammars SOK1:28:35+44:0518:53
13Felicia SahlénVästerås SOK1:48:36+1:04:0623:09
14Johanna HalldinKFUM Örebro OK1:49:16+1:04:4623:17
Kristin HerberthsonLinköpings OKej godkänd
Signe SchagerströmGarphyttans IFej start

H16

5 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander JanssonOK Djerf46:068:37
2Emil LarssonOK Tisaren46:07+0:018:37
3Erik GullbrandIF Hagen51:04+4:589:32
4Noel HelmerssonOK Tisaren53:11+7:059:56
5Liam JohanssonIF Hagen53:31+7:2510:00
6Rasmus PåledalOK Roxen1:02:59+16:5311:46
7Linus AhlénIF Hagen1:05:59+19:5312:20
8Jonatan GreenAlmby IK1:08:54+22:4812:52
9Sixten SlagbrandVästerås SOK1:10:18+24:1213:08
10Jonatan KraftAlmby IK1:16:25+30:1914:17
11Eric BäckArboga OK1:25:08+39:0215:54
12Albert NordSnättringe SK1:27:25+41:1916:20
Anton ErikssonOK Milanutgått
Karl KylbornAlmby IKej start
Hugo LindskogOK Ravinenej start
Henrik SvenssonOK Ravinenej start

D16 Kort

3 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida GustavssonOK Tor58:1814:38

H16 Kort

3 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albert GustafssonKFUM Örebro OK1:04:2116:12

D14

3 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK41:1510:21
2Milla ForkéusOK Tyr42:04+0:4910:34
3Johanna BergKFUM Örebro OK43:02+1:4710:48
4Ellen ThorsénSurahammars SOK43:36+2:2110:57
5Emelie DjerfGarphyttans IF44:27+3:1211:10
6Nelly MårtenssonGarphyttans IF46:18+5:0311:37
7Julia AnderssonOK Tor46:59+5:4411:48
8Alva KarlssonOK Kolmården48:42+7:2712:14
9Agnes JohanssonIF Hagen51:16+10:0112:52
10Agnes JohanssonSurahammars SOK52:50+11:3513:16
11Nova SahlénVästerås SOK54:44+13:2913:45
12Emma AhlénIF Hagen1:09:48+28:3317:32
Malva Habana LindénOK Klemmingenej start

H14

3 970 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BergqvistGarphyttans IF31:417:58
2Anton JonssonOK Tyr32:05+0:248:04
3Love BylundIF Thor34:43+3:028:44
4Robin HelmerssonOK Tisaren35:49+4:089:01
5Jacob PåledalOK Roxen38:16+6:359:38
6Hugo EkströmOK Tyr39:21+7:409:54
7Olle MalmKFUM Örebro OK39:43+8:0210:00
8Vidar NettelmarkSurahammars SOK40:10+8:2910:07
9Axel AnderssonIF Thor40:44+9:0310:15
10Viggo HolmbergOK Tylöskog40:48+9:0710:16
11Arvid JohanssonOK Djerf42:19+10:3810:39
12Erik PalmVästerås SOK42:46+11:0510:46
13Isak HolmgårdKils OK43:04+11:2310:50
14Ludvig EronnLinköpings OK43:25+11:4410:56
15Fredrik WestlundKils OK44:47+13:0611:16
16Axel NilssonGarphyttans IF46:07+14:2611:36
17Lukas FogelHagaby GoIF Örebro46:28+14:4711:42
18Oscar AnderssonOK Tyr48:37+16:5612:14
19Daniel KraftAlmby IK54:32+22:5113:44
20Noah KorallMotala AIF OL54:57+23:1613:50
21Rasmus VibergOK Roxen55:56+24:1514:05
22Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK57:59+26:1814:36
23Lucas BerggrenLinköpings OK1:01:00+29:1915:21
24Rasmus HedarOK Tor1:02:15+30:3415:40
25Ludvig NordSnättringe SK1:03:54+32:1316:05
26Edvin HalldinKFUM Örebro OK1:04:00+32:1916:07
27Arvid GunérusSurahammars SOK1:14:37+42:5618:47
28Oliver HaleniusMotala AIF OL1:16:29+44:4819:15
Rasmus DoeringGarphyttans IFutgått

D14 Kort

3 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro39:1012:47
2Elsa CarlbergAlmby IK55:21+16:1118:05

H14 Kort

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix LindOK Tyr28:339:12
2Nils SkymbergKFUM Örebro OK38:27+9:5412:24
3Ville SjöblomKöping-Kolsva OK41:12+12:3913:17
4Hjalmar HögsellKristinehamns OK1:07:16+38:4321:41
5Filip FlisMotala AIF OL1:13:43+45:1023:46

D12

3 060 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Izabella LjungbergOK Tyr28:139:13
2Elin PalmVästerås SOK29:47+1:349:43
3Emma EngströmFinspångs SOK34:48+6:3511:22
4Elin DoeringGarphyttans IF35:06+6:5311:28
5Emma LindkvistAlmby IK35:16+7:0311:31
6Lovisa ThybeckLindebygdens OK37:16+9:0312:10
7Ella KruseKFUM Örebro OK37:17+9:0412:11
8Lisa MalmKFUM Örebro OK39:21+11:0812:51
9Nike RinaldoOK Tor39:42+11:2912:58
10Wilma JonssonOK Tyr40:27+12:1413:13
11Sanna KallinKFUM Örebro OK41:48+13:3513:39
12Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb43:22+15:0914:10
13Wilma WikströmFellingsbro GOIF44:33+16:2014:33
14Cecilia ErikssonOK Milan45:06+16:5314:44
15Emilia AnderssonOK Tor45:32+17:1914:52
16Lovisa PihelOK Tisaren46:30+18:1715:11
17Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb46:47+18:3415:17
18Stina BerggrenLinköpings OK48:16+20:0315:46
19Joline PetriOK Djerf48:46+20:3315:56
20Emma SeguraKFUM Örebro OK51:03+22:5016:40
21Elsa KorallMotala AIF OL51:47+23:3416:55
22Astrid KraftAlmby IK53:21+25:0817:26
Edith BergenfurSkattkärrs SOKej godkänd

H12

3 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valle LarssonIF Thor23:157:30
2Axel ThybeckLindebygdens OK23:25+0:107:33
3Philip SjödinOK Tisaren24:34+1:197:55
4Edvard PelanderOK Djerf27:25+4:108:50
5Ted NilssonKFUM Örebro OK27:52+4:378:59
6Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK28:12+4:579:05
7Fabian LarssonOK Milan28:54+5:399:19
8Melker CarlssonKFUM Örebro OK29:43+6:289:35
9Olle HaglundGarphyttans IF30:24+7:099:48
10Ivar WikströmOK Tyr30:48+7:339:56
11Fabian BergqvistGarphyttans IF31:04+7:4910:01
12Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf32:38+9:2310:31
13Emil LindgrenOK Tor33:00+9:4510:38
14Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb34:53+11:3811:15
15Karl KullbergBjörkfors GOIF37:49+14:3412:11
16Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro38:31+15:1612:25
17Arne LagerqvistGarphyttans IF47:50+24:3515:25
18Edvin LindhOK Milan53:26+30:1117:14
19Melker MalmEds SK53:51+30:3617:22
20Amandus KraftAlmby IK1:03:54+40:3920:36
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Joel HolmgårdKils OKej godkänd
Arvid LarssonOK Milanej start
Isak LarssonOK Tisarenej start

D12 Kort

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta HaraldssonMotala AIF OL25:309:48
2Ebba FryxellGarphyttans IF27:58+2:2810:45
3Elma MagnellKatrineholms OK34:31+9:0113:16
4Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK34:36+9:0613:18

H12 Kort

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max GustafssonKFUM Örebro OK45:2815:57

D10

2 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK22:148:33
2Frida HerbstVästerås SOK22:42+0:288:43
3Alva NilssonKFUM Örebro OK25:59+3:459:59
4Linnéa PåledalOK Roxen26:05+3:5110:01
5Annie LindkvistAlmby IK27:18+5:0410:30
6Allis SjödinOK Tisaren27:29+5:1510:34
7Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK28:06+5:5210:48
8Anna EnbergLinköpings OK28:40+6:2611:01
9Noomi GreenAlmby IK30:58+8:4411:54
10Julia VestmanAlmby IK31:26+9:1212:05
11Disa KorallMotala AIF OL34:44+12:3013:21
12Klara IsenströmAlmby IK35:12+12:5813:32
13Solveig SoldaggOK Klemmingen42:05+19:5116:11
14Lilly BergenfurSkattkärrs SOK47:30+25:1618:16
15Agnes MalmEds SK54:18+32:0420:53
Rickelina LexellOK Klemmingenej start

H10

2 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gilbert KarlströmOK Tyr28:4110:03
2Sigge RinaldoOK Tor29:41+1:0010:24
3Erik KylbornAlmby IK30:23+1:4210:39
4Joel WIlhelmssonFilipstads OK32:07+3:2611:16
5Elton MagnellKatrineholms OK33:31+4:5011:45
6Henry NordströmKils OK34:29+5:4812:05
7Birger KarlströmOK Tyr34:47+6:0612:12
8Emil WinnerstamEskilstuna OL35:26+6:4512:25
9Viktor KallinKFUM Örebro OK35:38+6:5712:30
10Rasmus KruseKFUM Örebro OK40:06+11:2514:04
11Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf42:28+13:4714:54
12Adam LindgrenOK Tor43:16+14:3515:10
13Alrik WikströmOK Tyr1:13:34+44:5325:48
Harald CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd

D35

5 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÖbergOK Hällen59:029:52
2Zarah ÖhlinKFUM Örebro OK1:10:07+11:0511:43
3Johanna NordströmKFUM Örebro OK1:11:28+12:2611:57
4Kristin JacobsonKFUM Örebro OK1:14:34+15:3212:28

H35

7 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin FagerlundKFUM Örebro OK1:06:068:29
2Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:10:13+4:079:01
3Lars HolmgårdKils OK1:25:41+19:3511:00
4Cristoffer StockmanOK Tisaren1:26:22+20:1611:06
5David HenrikssonKristinehamns OK1:31:12+25:0611:43

D40

4 950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Stina PåledalOK Roxen44:599:05
2Linda RinaldoOK Tor50:01+5:0210:06
3Malin JonssonOK Tyr51:43+6:4410:26
4Åsa WesterbergKFUM Örebro OK51:55+6:5610:29
5Diana SoldaggOK Klemmingen53:31+8:3210:48
6Eva PalmVästerås SOK53:43+8:4410:51
7Anna KorallMotala AIF OL55:30+10:3111:12
8Malin WiklundAlmby IK59:50+14:5112:05
9Angelica WikströmOK Tyr1:01:48+16:4912:29
10Sofia CarlssonLindebygdens OK1:01:55+16:5612:30
11Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK1:04:41+19:4213:04
12Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK1:16:42+31:4315:29
13Emma BerggrenLinköpings OK1:18:04+33:0515:46
14Karin KraftAlmby IK1:30:01+45:0218:11
Cecilia EnbergLinköpings OKej godkänd
Ann HyvönenSkattkärrs SOKej godkänd
Anette CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd

H40

7 580 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LarboIFK Lidingö SOK54:397:12
2Andrew QuinIFK Lidingö SOK55:48+1:097:21
3Bertil EronnLinköpings OK55:56+1:177:22
4Jan OlmKils OK56:44+2:057:29
5Johan BernhardSnättringe SK59:35+4:567:51
6Lars SoldaggOK Klemmingen1:01:27+6:488:06
7Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:02:20+7:418:13
8Martin LjungbergOK Tyr1:08:41+14:029:03
9Magnus VedinTrollhättans SOK1:12:37+17:589:34
10Henrik HellborgCentrum OK1:33:06+38:2712:16
11Björn WinnerstamEskilstuna OL1:40:48+46:0913:17
12Jonas JanegrenKFUM Örebro OK2:04:03+1:09:2416:21
Ulrik KarlssonMotala AIF OLej godkänd
Anders KallinKFUM Örebro OKej start

D45

4 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL41:529:07
2Charlotte FlansbjerOK Djerf42:19+0:279:13
3Anette LarssonOK Tor43:40+1:489:30
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK43:41+1:499:31
5Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK44:22+2:309:39
6Mia EronnLinköpings OK45:16+3:249:51
7Annika IvarssonLinköpings OK47:33+5:4110:21
8Karin AnderssonOK Tisaren52:49+10:5711:30
9Lotta HaraldssonMotala AIF OL53:02+11:1011:33
10Gunilla KallhaugeSnättringe SK55:22+13:3012:03
11Helen MagnussonOK Tor1:07:38+25:4614:44
12Anna KullbergBjörkfors GOIF1:12:42+30:5015:50
13Camilla KruseKFUM Örebro OK1:13:30+31:3816:00
14Priscilla FerreraSkarpnäcks OL1:14:07+32:1516:08
15Ulrika SanderOK Milan1:14:41+32:4916:16
16Ingela PetterssonOK Milan1:49:05+1:07:1323:45
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OKej godkänd
Malin HalldinKFUM Örebro OKej godkänd
Linn NilssonOK Tyrej start

H45

6 590 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas HallménOK Tisaren51:197:47
2Dan LarssonOK Tisaren53:50+2:318:10
3Jan SjödinOK Tisaren54:01+2:428:11
4Daniel BrohedeOK Tyr55:37+4:188:26
5Pontus HalldinKFUM Örebro OK59:40+8:219:03
6Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK1:01:10+9:519:16
7Christian EnbergLinköpings OK1:01:52+10:339:23
8Anders ArfwedsonFrölunda OL1:03:55+12:369:41
9Ulf JohanssonSurahammars SOK1:05:14+13:559:53
10Fredrik KorallMotala AIF OL1:05:32+14:139:56
11Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:06:06+14:4710:01
12Henrik NordSnättringe SK1:06:12+14:5310:02
13Anders LindkvistAlmby IK1:06:36+15:1710:06
14Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:09:28+18:0910:32
15Roland PerssonSkarpnäcks OL1:09:52+18:3310:36
16Jonas AnderssonIF Thor1:11:36+20:1710:51
17Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL1:14:46+23:2711:20
18Fredrik PlumppuHestra IF1:15:15+23:5611:25
19Henrik GustafssonKFUM Örebro OK1:15:59+24:4011:31
20Anders LarssonOK Milan1:16:03+24:4411:32
21Jörgen AurénIK Vikings OK1:17:40+26:2111:47
22Mats ThunwallFagersta OK1:18:49+27:3011:57
23Jonas LarssonKristinehamns OK1:21:51+30:3212:25
24Greger AhlénIF Hagen1:25:14+33:5512:56
25Tony HolmbergOK Tylöskog1:26:23+35:0413:06
25Johan PetriOK Djerf1:26:23+35:0413:06
27Fredrik KarlssonOK Kolmården1:32:07+40:4813:58
28David LindgrenVästerås SOK1:47:50+56:3116:21
Tommy JohanssonVästvärmlands OKej godkänd
Erik GrothKFUM Örebro OKej godkänd
Magnus HedmanKungälvs OKej start

D50

4 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie HedarOK Tor43:5110:35
2Åsa JosarpFK Friskus-Varberg47:32+3:4111:28
3Marie AlfredssonOK Tyr50:42+6:5112:14
4Åsa AlsiöIF Hagen51:27+7:3612:25
5Barbara LeuenbergerFinspångs SOK51:39+7:4812:28
6Charlotta AskeljungOK Klemmingen54:34+10:4313:10
7Karin AnderssonIF Hagen56:33+12:4213:39
8Laila HallménOK Tisaren56:54+13:0313:44
9Ebba HedegårdOK Kolmården1:01:28+17:3714:50
10Karin BjörklundIFK Enskede1:05:34+21:4315:50
11Maria LillieströmOK Roxen1:08:15+24:2416:29
12Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:18:41+34:5019:00
13Kristina BäckArboga OK1:26:20+42:2920:51
14Renita PåsseIF Hagen1:34:11+50:2022:44
Katarina OlssonOK Torutgått
Maria KylbornAlmby IKutgått
Petra KorallMotala AIF OLej start
Anna SundbergOK Södertörnej start
Birgitta AlmMotala AIF OLej start

H50

5 790 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf44:317:41
2Johan PetterssonOK Motala46:04+1:337:57
3Robert PalmVästerås SOK48:00+3:298:17
4Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK49:30+4:598:32
5Gunnar NilssonFinspångs SOK50:06+5:358:39
6Per JohanssonMotala AIF OL51:19+6:488:51
7Mikael WesterbergOK Kolmården51:48+7:178:56
8Anders LillieströmOK Roxen52:16+7:459:01
9Magnus NordströmKils OK52:30+7:599:04
10Pär NymanOK Tyr54:40+10:099:26
11Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna57:52+13:219:59
12Per WintherVästerbergslagens OL58:11+13:4010:02
13Mats HedmanIF Hagen59:46+15:1510:19
14Anders BrinkmanVandrarringen1:00:12+15:4110:23
15Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:00:24+15:5310:25
16Henrik OlssonOK Tor1:01:09+16:3810:33
17Mats LiljaOK Älgen1:01:43+17:1210:39
18Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:02:35+18:0410:48
19Mats AhnheimTibro OK1:04:34+20:0311:09
20Joakim SkantzeSundbybergs IK1:04:41+20:1011:10
21Peter AgerhällOK Tisaren1:06:06+21:3511:24
22Lars JacobssonDegerfors OK1:06:57+22:2611:33
23Mats WilhelmssonFilipstads OK1:08:26+23:5511:49
24Anders BerkelundVäsby OK1:14:54+30:2312:56
25Christer LindellLinköpings OK1:14:55+30:2412:56
26Björn SvenssonOK Djerf1:21:11+36:4014:01
27Kjell JohanssonIF Hagen1:21:40+37:0914:06
28Patric HaleniusMotala AIF OL1:31:34+47:0315:48
29Hans JonssonVäsby OK1:31:58+47:2715:53
30Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:37:26+52:5516:49
Fredrik JönssonMotala AIF OLej start
Christophe HerlyOK Södertörnej start

D55

3 980 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK38:119:35
2Annika BrodinLindebygdens OK43:55+5:4411:02
3Britta SahlinVänersborgs SK46:49+8:3811:45
4Tone HollowellOK Tyr47:52+9:4112:01
5Anna Weckner WestlundOK Tyr55:52+17:4114:02
6Eva SvanbergJärfälla OK59:33+21:2214:57
7Katarina SundqvistOK Kåre1:04:19+26:0816:09
8Marita FilipssonMarkaryds FK1:04:43+26:3216:15
9Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK1:06:35+28:2416:43
10Ingrid RoosMotala AIF OL1:07:08+28:5716:52
11Elke MyrhedeMotala AIF OL1:43:04+1:04:5325:53
Anna-Maria BackrydLindebygdens OKej start

H55

5 510 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BergLinköpings OK44:198:02
2Rikard ImarkTullinge SK44:46+0:278:07
3Per KallhaugeSnättringe SK50:36+6:179:10
4Peo SvenskStora Tuna OK50:50+6:319:13
5Colin Mc IntyreOK Tyr51:45+7:269:23
6Patrik AhlgrenTäby OK56:03+11:4410:10
7Anders RoothVästerås SOK56:43+12:2410:17
8Stefan BjurstedtSurahammars SOK57:54+13:3510:30
9Patrik ThybeckLindebygdens OK58:36+14:1710:38
10Kenneth HermanssonSigtuna OK58:43+14:2410:39
11Jonas KarlssonOK Tylöskog1:04:27+20:0811:41
12Nils AronssonOK Tisaren1:05:15+20:5611:50
13Arne SääfGudhems IF1:05:34+21:1511:53
14Johan HammarströmOK Måsen1:06:44+22:2512:06
15Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:08:06+23:4712:21
16Michael BergkvistHällefors OK1:09:19+25:0012:34
17Lars ÖhrmanStockholms OK1:11:36+27:1712:59
18Peter AskeljungOK Klemmingen1:16:26+32:0713:52
19Leif SandahlOK Tyr1:18:04+33:4514:10
20Klas LindgrenVästerås SOK1:18:55+34:3614:19
21Gunnar MyrhedeMotala AIF OL2:46:01+2:01:4230:07
Tomas SundqvistOK Kåreej godkänd
Pär LundkvistSundbybergs IKutgått
Peter YlsöbäckKjula IFej start

D60

3 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina DoyleSundbybergs IK42:0211:38
2Lisa AnnersandOK Tyr43:59+1:5712:11
3Åsa SundbergOK Södertörn44:29+2:2712:19
4Barbro IsakssonOK Tisaren46:48+4:4612:57
5Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb55:09+13:0715:16
6Elisabet FalemoKristinehamns OK58:23+16:2116:10
7Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:03:46+21:4417:39
Gudrun PerssonHallstahammars OKej start

H60

4 930 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr39:217:58
2Thomas SvenssonMotala AIF OL49:15+9:549:59
3Jörgen KarlssonAttunda OK51:14+11:5310:23
4Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping54:32+15:1111:03
5Jan-Olof BäckOK Djerf55:16+15:5511:12
6Göran DoyleSundbybergs IK57:15+17:5411:36
7Stefan GustafssonOK Hällen58:08+18:4711:47
8Tomas AnderssonOK Tor1:00:24+21:0312:15
9Håkan GustafsonEskilstuna OL1:01:00+21:3912:22
10Gunnar SvanbergJärfälla OK1:02:45+23:2412:43
11Bo NorrmanKjula IF1:06:02+26:4113:23
12Ulf NordzellOK Djerf1:07:07+27:4613:36
13Mats LandquistKöping-Kolsva OK1:10:47+31:2614:21
14Christer FranssonMotala AIF OL1:11:03+31:4214:24
15Kenneth PetterssonJärfälla OK1:17:02+37:4115:37
16Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:24:04+44:4317:03
17Göran KarlströmOK Tyr1:29:10+49:4918:05
18Bengt RobertssonAlmby IK1:35:17+55:5619:19
Rolf WikströmOK Tyrej godkänd
Ove ErikssonNyköpings OKej start

D65

3 240 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger OnsbringEskilstuna OL34:0510:31
2Lena JansonArboga OK39:05+5:0012:03
3Ann-Britt GöranssonAlmby IK41:02+6:5712:39
4Britt FredrikssonKroppa IF45:31+11:2614:02
5Agneta NilssonEskilstuna OL46:00+11:5514:11
6Britt GunnarssonKristinehamns OK46:40+12:3514:24
7Monica SvärdOK Klemmingen47:48+13:4314:45
8Anna-Karin JohanssonVandrarringen48:38+14:3315:00
9Mona ForsbergNyköpings OK49:08+15:0315:09
10Ingrid E StrömRonneby OK49:44+15:3915:20
11Kerstin CarlssonOK Letstigen53:14+19:0916:25
12Britt-Marie AnderssonOK Amne54:28+20:2316:48
13Eva TrangiusOK Tyr1:00:04+25:5918:32
Marianne EinarssonFagersta OKej start
Annika NorströmHallstahammars OKej start

H65

4 680 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF46:289:55
2Ken RagnarssonOK Kompassen48:01+1:3310:15
3Ingemar GardSöders-Tyresö51:17+4:4910:57
4Anders RobertssonAlmby IK53:05+6:3711:20
5Bengt JohanssonOK Skogshjortarna56:54+10:2612:09
6Bo DavidssonSolna OK57:03+10:3512:11
7Peter ÅslundKFUM Örebro OK57:20+10:5212:15
8Stefan ÖbergOK Milan58:35+12:0712:31
9Lars ÖstlinOK Milan1:00:14+13:4612:52
10Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:01:10+14:4213:04
11Mats HaglundOK Djerf1:03:34+17:0613:34
12Rolf MathisenEskilstuna OL1:03:42+17:1413:36
13Per-Åke HullAlmby IK1:05:19+18:5113:57
14Tommy WesterbergIF Hagen1:06:46+20:1814:15
15Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:08:41+22:1314:40
16Leo JohanssonVandrarringen1:08:59+22:3114:44
17Ingvar AnderssonOK Amne1:11:14+24:4615:13
18Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:11:45+25:1715:19
19Bror WidénUddevalla OK1:12:22+25:5415:27
20Jens TörnmarckAskersunds OK1:13:31+27:0315:42
21Matts BjörkeSöders-Tyresö1:17:34+31:0616:34
22Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:18:23+31:5516:44
23Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:19:38+33:1017:00
24Torbjörn BergstrandSurahammars SOK1:41:47+55:1921:44
Mats HastadFellingsbro GOIFej start

D70

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK47:4515:24
2Maud MossbergOK Järnbärarna52:58+5:1317:05
3Anna-Lena LundellGävle OK59:27+11:4219:10
4Ulla LingJönköpings OK1:00:05+12:2019:22
5Ulla LindellOK Hällen1:04:53+17:0820:55
6Louise-Marie NilssonOK Klemmingen1:13:27+25:4223:41
7Marianne SellgrenSigtuna OK1:44:50+57:0533:49
Anne LundmarkJärfälla OKej start

H70

3 670 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke WallOK Tisaren34:479:28
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK40:57+6:1011:09
3Kenneth JohanssonEskilstuna OL41:09+6:2211:12
4Alf LindbergKöping-Kolsva OK42:43+7:5611:38
5Hans-Gösta BernhardMariestads FK45:47+11:0012:28
6Per-Erik CarleniusKatrineholms OK45:57+11:1012:31
7Göran ForsbergNyköpings OK47:27+12:4012:55
8Anders SellgrenSigtuna OK47:44+12:5713:00
9Göran AnderssonOK Tylöskog47:50+13:0313:02
10Rolf KarlssonOK Hällen49:21+14:3413:26
11Stig LandstorpOK Tor49:30+14:4313:29
12Sven-Olov WiklundArboga OK52:15+17:2814:14
13Kurt Håkan AnderssonOK Tor52:21+17:3414:15
14Börje RåbergOK Tyr52:23+17:3614:16
15Bengtåke AnderssonOK Amne55:53+21:0615:13
16Leif SalinOK Tyr56:55+22:0815:30
17Karl Henry AnderssonVingåkers OK58:03+23:1615:49
18John ÖstlundSundbybergs IK59:07+24:2016:06
19Göran SvärdOK Klemmingen1:00:45+25:5816:33
20Olle ArmanNyköpings OK1:01:57+27:1016:52
21Ove JohanssonOK Kolmården1:02:00+27:1316:53
22Ingvar HalldinOK Tylöskog1:02:12+27:2516:56
23Ove LundbergOK Tyr1:02:32+27:4517:02
24Christer GillenäsKristinehamns OK1:12:01+37:1419:37
25Kjell-Åke RyenKroppa IF1:16:16+41:2920:46
26Hans GustavssonNyköpings OK1:18:17+43:3021:19
27Anders HedinMotala AIF OL1:19:42+44:5521:42
28Christer JohanssonOK Motala1:20:35+45:4821:57
29Roger PerssonOK Tylöskog1:21:03+46:1622:05
Kjell ErikssonOK Djerfutgått
Lars TörnblomHällefors OKej start

D75

2 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StenströmVänersborgs SK53:1218:28
2Carina LindmanFinspångs SOK57:45+4:3320:03
3Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:04:30+11:1822:23
4Anita JohanssonOK Tor1:09:55+16:4324:16
5Viveca JernstedtKristinehamns OK1:11:06+17:5424:41
6Britten PerssonFinspångs SOK1:11:11+17:5924:42
7Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:11:44+18:3224:54
8Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:13:23+20:1125:28
9Linnéa HallOK Amne1:13:30+20:1825:31
10Margareta TidmanOK Kolmården1:18:12+25:0027:09
11Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:37:42+44:3033:55

H75

3 420 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK41:5012:13
2Stig IsraelssonOK Tylöskog44:46+2:5613:05
3Hans PerssonOK Älgen48:44+6:5414:14
4Ragnar ErikssonOK Hedströmmen48:47+6:5714:15
5Håkan MossbergOK Järnbärarna48:55+7:0514:18
6Roland AlsénOK Roxen49:40+7:5014:31
7Per SundbergGävle OK52:14+10:2415:16
8Erland LingJönköpings OK53:50+12:0015:44
9Erling EkelöfVärend GN OL54:17+12:2715:52
10Kurt ÅbergOK Tisaren54:53+13:0316:02
11Lennart LundhOK Tisaren56:57+15:0716:39
12Lennart MattssonLustens OK1:02:39+20:4918:19
13Nils MogrenHällefors OK1:03:41+21:5118:37
14Johnny BrandtHällefors OK1:04:00+22:1018:42
15Reits HallOK Amne1:07:35+25:4519:45
16Lars-Erik LarssonOK Amne1:08:06+26:1619:54
17Lars JohanssonOK Tor1:08:46+26:5620:06
18Ivan ErnvidUlricehamns OK1:10:20+28:3020:33
19Stig BengtssonOK Amne1:35:25+53:3527:53
Sven-Arne NilssonOK Klemmingenej godkänd

D80

2 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asta SjöbergLindebygdens OK36:1116:22
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby49:37+13:2622:27
3Britt ErikssonHammarby IF OF51:35+15:2423:20

H80

2 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune CarlssonSundbybergs IK39:2714:30
2Ove JohanssonOK Järnbärarna43:31+4:0415:59
3Sune LindellOK Hällen46:31+7:0417:06
4Eric EricssonLindebygdens OK54:51+15:2420:09
5Stig BengtssonMotala AIF OL1:03:01+23:3423:10

H85

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf LundkvistOK Tor39:1019:11
2Nils JanssonSkattkärrs SOK41:52+2:4220:31
3Arvo HyvönenSkattkärrs SOK50:18+11:0824:39
4Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby50:59+11:4924:59
Gunnar NymanOK Djerfutgått

Inskolning

2 340 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nora BacklundLekeberg IFfullföljt
Eskil BerghTullinge SKfullföljt
Linnea BrohedeOK Tyrfullföljt
Hanna DjerfGarphyttans IFfullföljt
Ester ErikssonIFK Brattforsfullföljt
Selma EvsellOK Letstigenfullföljt
Hanna GustafssonOK Djerffullföljt
Edvin KraftKlubblösfullföljt
Elis LarssonAlmby IKfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Alma LindkvistAlmby IKfullföljt
Isak LindqvistOK Djerffullföljt
Ophelia NilssonOK Letstigenfullföljt
Ingrid NordströmKils OKfullföljt
Klara ThybeckLindebygdens OKfullföljt
Emil VelletKFUM Örebro OKfullföljt
Joel WigefjordOK Letstigenfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt
Nils Öjebo LöfKFUM Örebro OKfullföljt

U1

2 340 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix HerbstVästerås SOK19:498:28
2Kevin Angberg JohnsonLindebygdens OK19:51+0:028:28
3Gustav HaglundGarphyttans IF19:59+0:108:32
4Måns DahlbergAlmby IK22:02+2:139:24
5Alvin KorallMotala AIF OL22:05+2:169:26
6William SallrosOK Milan22:21+2:329:33
7Linnea SundkvistKatrineholms OK24:08+4:1910:18
8Otto NilssonMotala AIF OL24:12+4:2310:20
9Vilmer SundemanAlmby IK24:30+4:4110:28
10Majken AmberndtssonVästerås SOK25:35+5:4610:55
11Elvin MagnellKatrineholms OK26:14+6:2511:12
12Elsa AmberntssonKlubblös26:40+6:5111:23
13Liv ErikssonKatrineholms OK26:46+6:5711:26
14Alfred SundemanAlmby IK27:20+7:3111:40
15Inga EliassonGarphyttans IF30:28+10:3913:01
16Ebba VestmanAlmby IK32:44+12:5513:59
17Oliver VibergOK Roxen33:03+13:1414:07
18Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubb34:56+15:0714:55
19Elis KorallMotala AIF OL35:17+15:2815:04
20Agaton SoldaggOK Klemmingen36:52+17:0315:45
21Ingrid CarlbergAlmby IK42:02+22:1317:57
22Erik ArleboKFUM Örebro OK45:59+26:1019:39
23Freja IsenströmAlmby IK49:18+29:2921:04
24Algot MalmEds SK57:09+37:2024:25

U2

2 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent LjungbergOK Tyr25:299:48
2Elin DjerfGarphyttans IF26:51+1:2210:19
3Viggo EdwallKFUM Örebro OK26:57+1:2810:21
4Simon MarklundOK Milan27:54+2:2510:43
5Robin PerssonOK Djerf28:49+3:2011:05
6Alfred PihelOK Tisaren28:57+3:2811:08
7Lovisa MöllerAlmby IK29:15+3:4611:15
8Jonna DoeringGarphyttans IF30:23+4:5411:41
9Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL31:04+5:3511:56
10Harry VogelOK Letstigen31:07+5:3811:58
11Sixten ÅhlinLånghundra IF32:24+6:5512:27
12Martin HolmbergAlmby IK34:38+9:0913:19
13Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf35:03+9:3413:28
14Lin PelanderOK Djerf35:04+9:3513:29
15Nellie AntonssonKristinehamns OK35:43+10:1413:44
16Oskar PihelOK Tisaren36:19+10:5013:58
17Hilda TörnqvistMotala AIF OL39:50+14:2115:19
18David VogelOK Letstigen43:00+17:3116:32
19Sture HögsellKristinehamns OK48:22+22:5318:36
20Elwira WigefjordOK Letstigen48:34+23:0518:40
21Astrid CarlbergAlmby IK52:39+27:1020:15
22Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK1:16:25+50:5629:23
Vidar LarssonIF Thorej godkänd

Öppen 1

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas KraftAlmby IK30:4811:50
2Siv EkelöfVärend GN OL45:33+14:4517:31
3Brigitte AlsénOK Roxen49:12+18:2418:55

Öppen 2

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LandgårdVästerås SOK37:068:25
2Jennie BrobakkenKFUM Örebro OK45:18+8:1210:17
3Elisabeth PetterssonOK Djerf1:06:05+28:5915:01

Öppen 3

3 020 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante EliassonGarphyttans IF28:259:24
2Fredrik EliassonGarphyttans IF28:27+0:029:25
3Maria AngbergLindebygdens OK30:37+2:1210:08
4Johanna ErikssonIFK Brattfors35:49+7:2411:51
5Simon GrennborgKlubblös36:31+8:0612:05
6Annie PetterssonMotala AIF OL37:44+9:1912:29
7Jonas BerglundBromma-Vällingby SOK37:46+9:2112:30
8Daniel FogelmarkOK Södertörn38:52+10:2712:52
9Emma SätterlundKFUM Örebro OK41:20+12:5513:41
10Gunnel GillenäsKristinehamns OK44:08+15:4314:36
11Susanna KarlssonOK Tylöskog45:08+16:4314:56
12Cecilia VälijeesiöVästerås SOK48:36+20:1116:05
13Torbjörn NilssonOK Letstigen48:38+20:1316:06
14Bengt-Olof KaskOK Tisaren48:59+20:3416:13
15Malin FriskVästerås SOK49:37+21:1216:25
16Sidonie WintherVästerbergslagens OL51:49+23:2417:09
17Anna CarlbergAlmby IK52:06+23:4117:15
18Inger FlisMotala AIF OL53:54+25:2917:50
19Alvar NilssonOK Letstigen55:10+26:4518:16
20Lillvor NordströmKFUM Örebro OK59:14+30:4919:36
21Catharina ModOK Milan59:19+30:5419:38
22Anna Karin CarlesonKFUM Örebro OK59:54+31:2919:50
23Inga-Stina GrafströmOK Alferna1:00:49+32:2420:08
24Eva KorkeakoskiOK Milan1:01:43+33:1820:26
25Annica AhlgrenTäby OK1:02:23+33:5820:39
26Helle RagnarssonOK Kompassen1:02:25+34:0020:40
27Stina KorallMotala AIF OL1:03:02+34:3720:52
28Anna WirenLinköpings SK1:08:24+39:5922:38
29Hanna LiljaOK Älgen1:08:31+40:0622:41
30Christina ÖbergOK Hällen1:09:20+40:5522:57
31Birgitta LarssonOK Älgen1:09:38+41:1323:03
32Samuel ErikssonOK Letstigen1:10:37+42:1223:22
33Alma GullbrandIF Hagen1:13:55+45:3024:28
34Susanna LindellLinköpings OK1:22:29+54:0427:18
35Doris NilssonOK Klemmingen1:44:36+1:16:1134:38
Elisabeth ErikssonOK Milanej godkänd
Ella Öjebo LöfKFUM Örebro OKej godkänd
Kristin EwinsAlmby IKej start

Öppen 4

4 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders FranzénLidköpings VSK52:4411:06
2Eric PerssonFK Friskus-Varberg57:33+4:4912:06
3Nina PasanenOK Djerf58:47+6:0312:22
4Melvin TörshagenOK Djerf58:49+6:0512:22
5Emil ErikssonOK Letstigen1:02:06+9:2213:04
6Ann-Sofie BergOK Tisaren1:02:16+9:3213:06
7Catharina KransholmKFUM Örebro OK1:04:34+11:5013:35
8Mathias KransholmKFUM Örebro OK1:04:36+11:5213:36
9Stefan HedlundKöping-Kolsva OK1:40:36+47:5221:10
Lisa IsenströmAlmby IKej godkänd

Öppen 5

3 600 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan GustavssonOK Tor47:2213:09
2Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb47:59+0:3713:19
3Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro49:10+1:4813:39
4Maria ErikssonOK Letstigen49:19+1:5713:41
5Henrik SjöblomKöping-Kolsva OK51:09+3:4714:12
6Helena EkmanOK Tor52:46+5:2414:39
7Mats NilssonEskilstuna OL54:56+7:3415:15
8Maria AskrothKFUM Örebro OK57:01+9:3915:50
9Monika WikströmOK Tyr57:29+10:0715:58
10Laila NorrmanKjula IF59:05+11:4316:24
11Catharina AnderssonOK Tor59:32+12:1016:32
12jessica fredrikssonKlubblös1:00:48+13:2616:53
13Bo WinqvistOK Djerf1:00:57+13:3516:55
14Anna-Karin MouazzenOK Letstigen1:01:59+14:3717:13
15Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:02:03+14:4117:14
16Gunilla SandströmAlmby IK1:04:14+16:5217:50
17Andreas AppelbringOK Milan1:04:18+16:5617:51
18Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb1:04:33+17:1117:55
19Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK1:04:41+17:1917:58
20Juhani LehtolaEj klubbansluten1:07:55+20:3318:51
21Karin StattinSOK Träff1:09:28+22:0619:17
22Anna SjömanOK Letstigen1:10:15+22:5319:30
23Monica AronssonOK Alferna1:20:20+32:5822:18
24Catharina JohanssonOK Kolmården1:26:16+38:5423:57
25Rolf PerssonOK Milan1:37:27+50:0527:04
26Robin BergrothVästerås SOK1:43:31+56:0928:45
27Ture MyrhedeMotala AIF OL2:07:51+1:20:2935:30
Cecilia HolmbergOK Tylöskogej godkänd
Sara BacklundAlmby IKej godkänd
Lillemor NybergKristinehamns OKej start
David ÅkerlindLustens OKej start

Öppen 6

6 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola HellströmÖrebro AIK1:01:059:57
2Daniel AxelssonMålilla OK1:01:14+0:099:59
3Christer PerssonOK Djerf1:03:54+2:4910:25
4Moa ÅslundKlubblös1:11:54+10:4911:43
5Torbjörn JohanssonOK Älgen1:23:48+22:4313:40
6Malin KlaseniusKFUM Örebro OK1:42:56+41:5116:47
7Pär MalmEds SK1:44:29+43:2417:02

Öppen 7

3 470 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HerbstVästerås SOK28:588:20
2Viktor WaernqvistOK Kolmården33:51+4:539:45
3Mats R JohanssonMotala AIF OL34:23+5:259:54
4Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK37:46+8:4810:53
5Björn LindgrenKFUM Örebro OK38:26+9:2811:04
6Per Inge JohanssonKlubblös38:28+9:3011:05
7Patrik CarlbomUlricehamns OK41:40+12:4212:00
8Stefan VikströmOK Tor41:54+12:5612:04
9Carin RosénGustavsbergs OK42:21+13:2312:12
10Eddie IsraelssonLindebygdens OK42:29+13:3112:14
11Andreas NilssonMotala AIF OL42:31+13:3312:15
12Hanna KaskKFUM Örebro OK44:09+15:1112:43
13Magnus HedegårdOK Kolmården44:26+15:2812:48
14Tomas DömstedtOK Letstigen44:30+15:3212:49
15Karin JohanssonKFUM Örebro OK44:47+15:4912:54
16Anna AlgotsonMotala AIF OL44:59+16:0112:57
17Leif JohanssonOK Milan45:20+16:2213:03
18Jessica KorkeakoskiOK Milan45:39+16:4113:09
19Mikael AnderssonOK Tor45:58+17:0013:14
20Fredrik LarssonSundbybergs IK47:26+18:2813:40
21Bo MagnussonKFUM Örebro OK47:45+18:4713:45
22Pär EvsellOK Letstigen49:23+20:2514:13
23Annica MagnussonKFUM Örebro OK49:50+20:5214:21
24Martin EnströmTrollhättans SOK51:11+22:1314:45
25Bengt FalemoKristinehamns OK51:21+22:2314:47
26Anders PalmqvistOK Tylöskog52:21+23:2315:05
27Bo HanssonArboga OK52:30+23:3215:07
28Sara FredrikssonKFUM Örebro OK53:44+24:4615:29
29Weine FredrikssonKFUM Örebro OK53:47+24:4915:29
30Sara GarpenlundKFUM Örebro OK54:04+25:0615:34
31Annika LundströmSundbybergs IK54:06+25:0815:35
32Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen54:36+25:3815:44
33Lennart LundquistOK Nalle54:47+25:4915:47
34Erik ÖjeboKFUM Örebro OK55:07+26:0915:53
35Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen55:18+26:2015:56
36Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK55:21+26:2315:57
37Emma HerbstVästerås SOK55:51+26:5316:05
38Ingemar WidénKFUM Örebro OK56:03+27:0516:09
39Torben GustavssonSOK Träff56:41+27:4316:20
40Maria NordströmKils OK56:45+27:4716:21
41Agnetz HassellkvistOK Milan57:09+28:1116:28
41Elin RimhagenAlmby IK57:09+28:1116:28
43Leif GödeckeOK Tylöskog57:38+28:4016:36
44Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb57:39+28:4116:36
45Catarina CuibeKFUM Örebro OK57:47+28:4916:39
46Mikael ÅhlundAlmby IK58:24+29:2616:49
47Conny SahlinVänersborgs SK58:39+29:4116:54
48Anna GustafssonKFUM Örebro OK58:53+29:5516:58
49Kristian FellVästerås SOK58:54+29:5616:58
50Valter FallAlmby IK59:46+30:4817:13
51Karin LindgrenOK Tor59:52+30:5417:15
52Toni AnderssonVästerås SOK59:59+31:0117:17
53Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:02:01+33:0317:52
54Lisa KorallMotala AIF OL1:06:14+37:1619:05
55Elias Jeb BergrothVästerås SOK1:07:18+38:2019:23
56Thomas LindgrenOK Tor1:07:55+38:5719:34
57Lars BroströmDegerfors OK1:08:00+39:0219:35
58Ulla JonhedKFUM Örebro OK1:08:59+40:0119:52
59Enrico VieroVandrarringen1:09:56+40:5820:09
60Hans JonhedKFUM Örebro OK1:10:05+41:0720:11
61Bengt BjörndahlAlmby IK1:13:56+44:5821:18
62Pirkko HammarströmOK Måsen1:14:39+45:4121:30
63Maria MagnussonKFUM Örebro OK1:17:42+48:4422:23
64Sven JacobsonOK Milan1:23:15+54:1723:59
65Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:23:19+54:2124:00
66Loke SundbergOK Södertörn1:32:03+1:03:0526:31
Per-Martin SvärdIK Vikings OKej godkänd
Leif HasselströmMotala AIF OLej start
Niklas KarlssonLustens OKej start
Jimmy LarssonIF Thorej start

Öppen 8

4 580 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb41:098:59
2Johan KaskKFUM Örebro OK43:36+2:279:31
3Henrik NettelmarkSurahammars SOK43:50+2:419:34
4Ludvig CarlbomUlricehamns OK45:57+4:4810:01
5Joakim DahlbergAlmby IK45:59+4:5010:02
6Oskar JacobsonOK Milan46:14+5:0510:05
7Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK46:48+5:3910:13
8Maria JonssonTullinge SK47:10+6:0110:17
9Arvid SundkvistKatrineholms OK47:19+6:1010:19
10Hans LibergOK Milan47:40+6:3110:24
11Torbjörn ErikssonIFK Brattfors48:36+7:2710:36
12Karin SvenskStora Tuna OK48:42+7:3310:37
13Filip ÖrnKFUM Örebro OK49:06+7:5710:43
14Sverre WikströmOK Tyr50:20+9:1110:59
15Håkan LibergOK Milan50:21+9:1210:59
16Michael PerssonIF Hagen51:07+9:5811:09
17Robert KruseKFUM Örebro OK51:14+10:0511:11
18Fredrik EkströmOK Tyr51:28+10:1911:14
19Linus TalltjärnKlubblös51:52+10:4311:19
20Josiah BergrothVästerås SOK52:04+10:5511:22
21Anders BjörklundIFK Enskede52:17+11:0811:24
22Ruhdi KarlssonVästerås SOK52:19+11:1011:25
23Sandra BurénKöping-Kolsva OK52:25+11:1611:26
24Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb52:52+11:4311:32
25Åke AlgotssonOK Tylöskog52:57+11:4811:33
26Tobias IsraelssonOK Tylöskog53:24+12:1511:39
27Mikael LindOK Tyr53:25+12:1611:39
28Lennart MyrehedVandrarringen53:28+12:1911:40
29Joakim BergströmOK Letstigen53:35+12:2611:41
30Jesper MelinGarphyttans IF54:37+13:2811:55
31David SundbergFinspångs SOK55:03+13:5412:01
32Andreas BergLinköpings OK55:18+14:0912:04
33Malin NymanOK Tyr56:07+14:5812:15
34Jan JohanssonBjörkfors GOIF58:57+17:4812:52
35Magnus CarlbergAlmby IK59:42+18:3313:02
36Håkan LarssonLjungskile FK59:59+18:5013:05
37Johan JylltorpLinköpings OK1:00:57+19:4813:18
38Lena WesterlundOK Djerf1:02:49+21:4013:42
39Jonas MånssonK 3 IF1:03:25+22:1613:50
40Kristin BerghTullinge SK1:03:56+22:4713:57
41Malin LignellOK Tisaren1:06:29+25:2014:30
42Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:06:36+25:2714:32
43Lottie LindOK Tyr1:08:59+27:5015:03
44Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:09:23+28:1415:08
45Linda SternerSträngnäs-Malmby OL1:10:42+29:3315:26
46Anders DegseliusVäsby OK1:11:15+30:0615:33
47Veronica BengtssonKFUM Örebro OK1:16:16+35:0716:39
48Niklas TiedermannOK Tisaren1:17:49+36:4016:59
49Hans AnderssonVästerås SOK1:21:35+40:2617:48
50Richard JutegrimOK Djerf1:24:43+43:3418:29
Kari TalltjärnVästerås SOKej godkänd

Öppen 9

7 660 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrey AbadzhievOK Tyr1:07:068:45
2Marcus EkKöping-Kolsva OK1:08:20+1:148:55
3Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OL1:10:23+3:179:11
4Michael ReinhartKFUM Örebro OK1:11:46+4:409:22
5Jakob AttåsOK Tisaren1:14:11+7:059:41
6Erik SundemanAlmby IK1:15:45+8:399:53
7Bengt HansskeKils OK1:20:41+13:3510:31
8Anders SahlénVästerås SOK1:25:50+18:4411:12
9Zlatimira AbadzhievaOK Tyr1:38:09+31:0312:48
10Hans PetterssonLinköpings SK1:47:39+40:3314:03
11Rihards DarzinsAlmby IK1:59:14+52:0815:33
12Mats JacobssonKlubblös2:02:21+55:1515:58
13Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL2:13:22+1:06:1617:24
Anders PelanderOK Djerfej godkänd
Kent MossbäckHagaby GoIF Örebroej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser