Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: Göteborgs SK
Datum: onsdag 30 maj 2018

ÖM3 Gul

2 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer AndreKlubblös31:5213:23
2Lovisa HägermalmKlubblös35:32+3:4014:55
3Karin NilssonGöteborg-Majorna OK39:22+7:3016:32
4Pär KnutssonKlubblös42:22+10:3017:48
5Annelie GamradtKlubblös48:19+16:2720:18
6Inga OestGöteborg-Majorna OK52:55+21:0322:14
7Freja NilssonGöteborg-Majorna OK53:00+21:0822:16
8Lotta DahlbergKlubblös54:37+22:4522:56

ÖM5 Orange

3 350 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John GabrielssonSävedalens AIK24:577:26
2Matilda SvenssonÅmåls OK33:58+9:0110:08
3Robert SonneKlubblös34:24+9:2710:16
4Johan SimonssonKlubblös35:47+10:5010:40
5Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK36:24+11:2710:51
6Charlie JohanssonKlubblös37:27+12:3011:10
7Ina SonneKlubblös38:16+13:1911:25
8Sebastian CarbonKlubblös38:22+13:2511:27
9Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK39:18+14:2111:43
10David AnderssonKlubblös41:11+16:1412:17
11Martin HellbergKlubblös41:29+16:3212:22
12Pär GustavssonNyköpings OK41:52+16:5512:29
13Hanna JungbladGöteborg-Majorna OK43:43+18:4613:02
14Alexandra SvantessonKlubblös46:26+21:2913:51
15Anna BjörckGöteborgs SK47:13+22:1614:05
16Joakim HolmströmKlubblös50:05+25:0814:57
17Henrik BerntssonKlubblös53:32+28:3515:58
18Malin JonssonKlubblös56:07+31:1016:45
19Sara NillssonKlubblös56:13+31:1616:46
20Susnane KildalKlubblös56:26+31:2916:50
21Viktor SvanerudKlubblös56:57+32:0017:00
21Linnea DahlqvistKlubblös56:57+32:0017:00
23David OestKlubblös57:06+32:0917:02
24Stina MartinssonKlubblös57:09+32:1217:03
25Kristina JonssonGöteborg-Majorna OK57:26+32:2917:08
26Jonas PärssonKlubblös57:49+32:5217:15
27Johan AxelssonGöteborg-Majorna OK58:43+33:4617:31
28Linn AnderssonKlubblös1:00:20+35:2318:00
29Ida StenvallGöteborg-Majorna OK1:01:07+36:1018:14
30Linn HallerstigKlubblös1:01:08+36:1118:14
31Andreas KarlssonSävedalens AIK1:04:22+39:2519:12
32Matts SonessonKlubblös1:04:25+39:2819:13
33Lousie WennbergKlubblös1:04:27+39:3019:14
34Emma HilmerssonKlubblös1:05:11+40:1419:27
35Monica DrevesjöIK Stern1:07:46+42:4920:13
36Carl EmmeKlubblös1:09:23+44:2620:42
37Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:09:53+44:5620:51
38Hans AlvebrattLerums SOK1:11:58+47:0121:28
39Barbro AlvebrattLerums SOK1:14:05+49:0822:06
40David BromsJönköpings OK1:18:48+53:5123:31
41Elin DolkJönköpings OK1:18:49+53:5223:31
42Per RobertssonIFK Göteborg Orientering1:23:25+58:2824:54
43Karin MattssonKlubblös1:42:03+1:17:0630:27
Adam BillbergKlubblösej godkänd

ÖM6 Orange

5 060 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KarlssonOK Kullingshof37:057:19
2David HedmanKlubblös39:59+2:547:54
3Laust SörensenGöteborg-Majorna OK41:26+4:218:11
4Eric TönsgårdKlubblös44:37+7:328:49
5Andreas GårdstamIK Stern44:53+7:488:52
6Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK45:07+8:028:54
7Stafan EnbornKlubblös47:41+10:369:25
8Pontus WiegandtKlubblös49:07+12:029:42
9Mats G AnderssonOK Skogshjortarna49:47+12:429:50
10Råland LindblomKlubblös50:49+13:4410:02
11John LandstedtIFK Göteborg Orientering52:17+15:1210:19
12Erika GrenSävedalens AIK55:26+18:2110:57
13Filip TagessonKlubblös1:00:21+23:1611:55
14Per NyströmKlubblös1:01:56+24:5112:14
15Jan KilhamnKlubblös1:04:29+27:2412:44
16Jon LarbornIFK Göteborg Orientering1:05:41+28:3612:58
17Malin och MaltildaGöteborg-Majorna OK1:13:32+36:2714:31
18Torben ÖsterlundGöteborgs SK1:14:41+37:3614:45
19Linda JakobssonIK Uven1:16:07+39:0215:02
Agnes AnderssonFK Herkulesej godkänd
Clara HilldKlubblösej godkänd

ÖM7 Svart

3 440 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl LarssonOK Skogshjortarna25:057:17
2Johan LindbergIFK Mora OK25:19+0:147:21
3Erik WeimannKlubblös25:49+0:447:30
4Jesper DalgrenGöteborg-Majorna OK30:21+5:168:49
5Johan KarlssonKlubblös30:29+5:248:51
6Martin SykGöteborgs SK31:40+6:359:12
7Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK32:19+7:149:23
8Daniel AxelssonKlubblös33:10+8:059:38
9Glen BalesOK Kåre33:37+8:329:46
10Aron DavidssonUddevalla OK33:57+8:529:52
11John LennbyKlubblös35:26+10:2110:18
12Carl AlvelidKalmar OK35:40+10:3510:22
13Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb36:46+11:4110:41
14Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK37:07+12:0210:47
15Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK37:23+12:1810:52
16Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK37:37+12:3210:56
17Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK39:16+14:1111:24
18Dennis LarssonKlubblös39:47+14:4211:33
19Kurt ErikssonKlubblös40:38+15:3311:48
20Peter SävingerGöteborg-Majorna OK41:44+16:3912:07
21Lena FromIK Stern42:00+16:5512:12
22Agnes RamleGöteborg-Majorna OK42:43+17:3812:25
23Elin WinbergStenungsunds OK44:03+18:5812:48
24Erik StrannegårdKlubblös44:14+19:0912:51
25Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK45:35+20:3013:15
26Emma SilvergrundLerums SOK46:02+20:5713:22
27Johan SärnbrattKlubblös46:52+21:4713:37
28Viktor TorstenssonÄtrans IF47:06+22:0113:41
29David GustavssonKlubblös47:54+22:4913:55
30Fredrik NillssonKlubblös48:43+23:3814:09
31Tom NilssonGöteborg-Majorna OK52:31+27:2615:15
32Anders LöfvingKlubblös52:42+27:3715:19
32Sofia LundKlubblös52:42+27:3715:19
34Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK55:00+29:5515:59
35Anders GustafssonKlubblös55:13+30:0816:03
36Jakob AldénGöteborgs SK55:47+30:4216:12
37Erik HellströmKlubblös55:50+30:4516:13
38Simon EkströmKlubblös57:40+32:3516:45
39N.N Klubblös57:42+32:3716:46
40Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK59:56+34:5117:25
41Mats KarestrandLerums SOK1:01:00+35:5517:43
42Emma JägrydKlubblös1:02:04+36:5918:02
43Amanda MullinsSjövalla FK1:02:21+37:1618:07
44Kajsa WinbergStenungsunds OK1:03:36+38:3118:29
45Jessica AugustssonGöteborgs SK1:03:54+38:4918:34
46Karin WahlgrenSjövalla FK1:07:58+42:5319:45
47Malin RosquistKlubblös1:18:03+52:5822:41
48Olof AnderssonIF Rigor1:29:18+1:04:1325:57
Phil MullinsSjövalla FKej godkänd
Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser