Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #1, krets norr 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #1, krets norr 2
Arrangörsorganisation: Mälarö SOK
Datum: torsdag 3 maj 2018

D16

4 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia EdvardssonJärfälla OK52:5411:08
2Alice HallménJärfälla OK55:02+2:0811:35
Sara HertegrenJärfälla OKej start
Ellinor HambergJärfälla OKej start

H16

5 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Manne HammarbergJärfälla OK36:447:08
2William GrunderJärfälla OK40:03+3:197:47
3Erik BovalliusJärfälla OK49:08+12:249:33
4Isak WestringJärfälla OK58:04+21:2011:17
5Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK1:02:40+25:5612:11
6Anton WällstedtJärfälla OK1:55:12+1:18:2822:24
Johan LundbäckJärfälla OKej start

H16 Kort

4 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan TarbergBromma-Vällingby SOK1:21:3219:38
2Emil SöderqvistBromma-Vällingby SOK1:32:10+10:3822:12

D14

4 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miia RollerJärfälla OK41:3610:01
2Bella PedersenJärfälla OK43:42+2:0610:31
3Stina YlipääMälarö SOK1:01:32+19:5614:49
4Louise ByströmBromma-Vällingby SOK1:06:05+24:2915:55
5Emma AlmJärfälla OK1:22:22+40:4619:50

H14

4 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan AndersonJärfälla OK31:117:30
2Jesper ÅkessonJärfälla OK34:00+2:498:11
3Marcus GrunderJärfälla OK38:47+7:369:20
4Anton MörkforsJärfälla OK40:03+8:529:39
5Melker PalmJärfälla OK46:12+15:0111:07
6Erik WällstedtJärfälla OK53:32+22:2112:53
7Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK55:20+24:0913:19
8Morris RassètBromma-Vällingby SOK59:00+27:4914:13
9Alexander IggmarkBromma-Vällingby SOK1:16:10+44:5918:21
10Victor LjungströmJärfälla OK1:24:55+53:4420:27
Emil FunemyrBromma-Vällingby SOKej start

D14 Kort

2 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK31:4811:07
2Vilda BlanckertMälarö SOK34:21+2:3312:00
3Sara GranholmJärfälla OK49:44+17:5617:23
4Vera EdvardssonMälarö SOK49:58+18:1017:28
Ella BelecBromma-Vällingby SOKej start

H14 Kort

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker LundqvistJärfälla OK49:3617:20

D12

2 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva WidegrenMälarö SOK24:158:28
2Wilda LundqvistMälarö SOK27:53+3:389:44
3Ida ZefferMälarö SOK28:18+4:039:53
4Elsa TunbladMälarö SOK36:49+12:3412:52
5Elsa ForsbergJärfälla OK37:57+13:4213:16
6Stella ÖstblomJärfälla OK40:00+15:4513:59
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej start
Stina PedersenJärfälla OKej start

H12

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus SundbergJärfälla OK33:1811:38
Simon AndersonJärfälla OKej start
Elliot BryntseMälarö SOKej start
Noah MehreteabJärfälla OKej start

D12 Kort

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Majken Hobor ÖhmanMälarö SOK55:5126:28

H12 Kort

2 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÖrnebrandJärfälla OK18:148:38
2Oliver BinnbergJärfälla OK20:06+1:529:31
3Leo UvhagenJärfälla OK22:49+4:3510:48
4John NymanJärfälla OK26:59+8:4512:47
5Viktor TofteJärfälla OK34:45+16:3116:28
6Lorentz KaikkonenJärfälla OK37:04+18:5017:34
7Joel BrandonBromma-Vällingby SOK37:42+19:2817:52
Arvid LundqvistJärfälla OKutgått

D10

2 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda MörkforsJärfälla OK29:1413:51
2Hedda TunbladMälarö SOK33:42+4:2815:58
3Ebba HultqvistMälarö SOK1:11:07+41:5333:42
Molly BomanMälarö SOKej godkänd
Vera EnbomJärfälla OKej start
Fiffi MalmströmJärfälla OKej start

H10

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin HjerténJärfälla OK23:2911:07
2Max BoströmJärfälla OK27:01+3:3212:48
3Junior YlipääMälarö SOK39:49+16:2018:52
Edvin BjörklundJärfälla OKej start

Inskolning

1 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Max LeireMälarö SOKfullföljt
Hannes OlssonMälarö SOKfullföljt
Love Åberg EkstrandJärfälla OKfullföljt
Emil TofteJärfälla OKej godkänd

U1

1 930 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LoebBromma-Vällingby SOK15:598:16
2Jamie RollerJärfälla OK16:29+0:308:32
3Olivia GoldJärfälla OK16:39+0:408:37
4Elina HåstadBromma-Vällingby SOK16:40+0:418:38
5Olivia OlssonMälarö SOK18:28+2:299:34
6Melvin BinnbergJärfälla OK18:35+2:369:37
7Malte IhlisMälarö SOK18:43+2:449:41
8Hampus SiljekvistJärfälla OK19:41+3:4210:11
9Olof HenrikssonBromma-Vällingby SOK20:26+4:2710:35
10Amanda MalmBromma-Vällingby SOK22:48+6:4911:48
11Isak AndersonJärfälla OK25:03+9:0412:58
12Signe HåstadBromma-Vällingby SOK25:28+9:2913:11
13Oliver KarlssonJärfälla OK25:58+9:5913:27
14Ludvig BomanMälarö SOK29:31+13:3215:17
15Maria KaikkonenJärfälla OK29:43+13:4415:23
16Love Öberg HermansenBromma-Vällingby SOK32:26+16:2716:48
17Gustav IggmarkBromma-Vällingby SOK32:33+16:3416:51
18Vera AndgrenBromma-Vällingby SOK32:38+16:3916:54
19Frida StokesBromma-Vällingby SOK32:41+16:4216:56
20Nora TunbladMälarö SOK34:43+18:4417:59
21Laura Jimenez CramérBromma-Vällingby SOK37:34+21:3519:27
22Albert LundbergBromma-Vällingby SOK38:13+22:1419:48
23Mollie Patten LarssonMälarö SOK38:56+22:5720:10
24Marcus EdemyrJärfälla OK39:00+23:0120:12
25Emilia NilssonMälarö SOK40:46+24:4721:07
26Elliot MovitzBromma-Vällingby SOK42:49+26:5022:11
27Nils Andersson RollJärfälla OK43:03+27:0422:18
28Mira MichelsenJärfälla OK43:06+27:0722:19
29Kayla KarlssonJärfälla OK49:49+33:5025:48
Valter WesleyMälarö SOKej godkänd
Sigrid AlmJärfälla OKej start
Ebba EllmanMälarö SOKej start
William FröbergMälarö SOKej start
Hilbert NilssonBromma-Vällingby SOKej start
Julian NilssonBromma-Vällingby SOKej start
Ossian NordhMälarö SOKej start
Hilda NygårdsMälarö SOKej start
Alma RingströmMälarö SOKej start
Arvid SöderlundJärfälla OKej start
Bror SöderlundJärfälla OKej start
Tom ZefferMälarö SOKej start

U2

2 430 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noomi ZefferMälarö SOK25:4210:34
2Sophia ÖrnebrandJärfälla OK28:27+2:4511:42
3Linnea MalstadBromma-Vällingby SOK29:14+3:3212:01
4Kasper Åberg EkstrandJärfälla OK31:40+5:5813:01
5Meja MichelsenJärfälla OK32:16+6:3413:16
6Sofia El HajjiJärfälla OK32:32+6:5013:23
7Hugo SundelinJärfälla OK33:25+7:4313:45
8Anton GranholmJärfälla OK34:00+8:1813:59
9Norton SundsténJärfälla OK34:01+8:1913:59
10Hanna KarlsonBromma-Vällingby SOK34:49+9:0714:19
11David NymanJärfälla OK37:32+11:5015:26
12Bonnie CarlstenBromma-Vällingby SOK37:33+11:5115:27
13Vilmer WesleyMälarö SOK41:54+16:1217:14
14Samuel StrömbäckJärfälla OK43:09+17:2717:45
15Eric PerssonBromma-Vällingby SOK43:19+17:3717:49
16Björn EdemyrJärfälla OK45:26+19:4418:41
17Kasper RingströmMälarö SOK45:52+20:1018:52
18Valle SundsténJärfälla OK47:13+21:3119:25
19Max HedinJärfälla OK47:32+21:5019:33
20Max Patten LarssonMälarö SOK1:03:27+37:4526:06
Pontus KlintBromma-Vällingby SOKej start
Livia Palo-hedendahlJärfälla OKej start
Freja SabelströmMälarö SOKej start
Sofia SollenbergJärfälla OKej start

U3

2 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa RollJärfälla OK36:1712:49

U4

4 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna AhlbinJärfälla OK58:5914:33
Edith KuoskuJärfälla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser