Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Västergötland
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: fredag 5 april 2019

D21

6 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kateryna DzemaSävedalens AIK56:079:06
2Elin ClassonOK Orinto1:00:21+4:149:47
3Maria SahlénIF Hagen1:03:20+7:1310:16
4Alice AronengHestra IF1:06:15+10:0810:45
5Emma KindbomIF Hagen1:07:29+11:2210:57
6Klara DjerfLerums SOK1:08:46+12:3911:09
7Sara IvarssonOK Kullingshof1:15:34+19:2712:16
8Alma HaagOK Gränsen1:20:00+23:5312:59

H21

8 790 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto56:526:28
2Filip GrahnHestra IF57:04+0:126:29
3Sergey FedatsenkaSävedalens AIK57:12+0:206:30
4Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna59:49+2:576:48
5Erik MartinssonLinköpings OK1:00:55+4:036:55
6Johan TörnrothHestra IF1:01:22+4:306:58
7Harrison McCartneySävedalens AIK1:01:29+4:376:59
8Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:01:55+5:037:02
9Andrey SalinSävedalens AIK1:03:44+6:527:15
10Peter ArnessonUlricehamns OK1:03:56+7:047:16
11Jesper NilssonUlricehamns OK1:05:07+8:157:24
12Vitalii HychkoSävedalens AIK1:05:32+8:407:27
13Jesper SjögrenHestra IF1:05:52+9:007:29
14Fredrik WeihardSävedalens AIK1:10:36+13:448:01
15Björn ArnessonUlricehamns OK1:11:00+14:088:04
16Anton KarlssonOK Kullingshof1:15:02+18:108:32
17Albin ThunbergSävedalens AIK1:18:16+21:248:54
18Erik BengtssonSävedalens AIK1:18:28+21:368:55
19Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:20:25+23:339:08
20Christian ArnessonUlricehamns OK1:26:37+29:459:51
21Daniel HåkanssonOK Gränsen1:33:37+36:4510:39
22Hannes WelanderOK Djerf1:48:39+51:4712:21
Simon BjörnehällOK Gränsenej godkänd
Victor ArvesvedTibro OKej godkänd

H20

6 030 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK41:556:57
2William LundstedtMullsjö SOK46:38+4:437:44
3Carl HolmbergIF Hagen46:40+4:457:44
4Hampus NyströmIF Hagen47:01+5:067:47
5Oscar StombergIF Hagen49:34+7:398:13
6Klas JohanssonOK Tranan53:51+11:568:55
7Gabriel SturessonLerums SOK54:33+12:389:02
8Simon BjörklundSävedalens AIK1:17:53+35:5812:54

D18

4 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa AlsiöIF Hagen38:398:59
Irma SvenssonOK Klyftamoej start
Alma HjertbergHestra IFej start

H18

5 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BergstedtMarkbygdens OK35:216:58
2Axel NalbinMullsjö SOK37:06+1:457:19
3Hugo MandingerTrollhättans SOK39:24+4:037:46
4Jakob GunnarssonLerums SOK42:38+7:178:24
5Ludvig CarlbomUlricehamns OK46:49+11:289:14
6Olle ElfströmOK Orinto51:13+15:5210:06
7Gustav BohmanOK Orinto1:12:22+37:0114:16
Erik IngemarssonMullsjö SOKej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start

D16

4 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK35:107:35
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK37:26+2:168:05
3Elsa SonessonFalköpings AIK OK40:31+5:218:45
4Wilma PetterssonOK Kullingshof49:54+14:4410:46
5Agnes ErikssonTrollhättans SOK54:41+19:3111:48
6Alma AppelgrenTrollhättans SOK54:53+19:4311:51
7Johanna FredrixonOK Skogshjortarna57:59+22:4912:31
8Julia WesthMullsjö SOK1:02:41+27:3113:32
Malin KindbomIF Hagenej godkänd
Linnea Solvang StaggTrollhättans SOKej godkänd
Moa SkoogIF Hagenej start

H16

5 050 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK35:387:03
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna36:22+0:447:12
3Anton CarlssonIF Hagen37:22+1:447:23
4Samuel BökeOK Skogshjortarna37:25+1:477:24
5David AlménVänersborgs SK39:43+4:057:51
6William SturessonLerums SOK41:29+5:518:12
7Adam SkoglundUlricehamns OK41:48+6:108:16
8Joel HolmbergUlricehamns OK44:05+8:278:43
9Johan MårtenssonIF Hagen45:24+9:468:59
10Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna45:47+10:099:03
11Ludvig HedströmOK Skogshjortarna46:08+10:309:08
12Liam JohanssonIF Hagen46:46+11:089:15
13Alfred HallqvistUlricehamns OK46:52+11:149:16
14Albin GenbergUlricehamns OK1:26:51+51:1317:11
15Anton LundOK Skogshjortarna1:28:53+53:1517:36
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start

D14

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva BjörkTrollhättans SOK25:298:29
2Lisa ÖstenssonOK Tranan33:53+8:2411:17
3Elsa SödervallIK Gandvik36:02+10:3312:00
4Frida LindénEksjö SOK40:09+14:4013:23
5Elsa MoqvistLerums SOK40:12+14:4313:24
6Ida KarlssonOK Gränsen58:01+32:3219:20

H14

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ErikssonTrollhättans SOK26:088:42
2Lukas KlangUlricehamns OK26:21+0:138:47
3Albin SundströmHestra IF27:26+1:189:08
4Isak SkoglundUlricehamns OK28:06+1:589:22
5Noel BengtssonOK Skogshjortarna28:23+2:159:27
6Simon WesthMullsjö SOK29:27+3:199:49
7Viggo WulffOK Gränsen31:25+5:1710:28
8Liam HogedalVänersborgs SK31:34+5:2610:31
9William HärströmFalköpings AIK OK35:55+9:4711:58
10Kasper VemdalMullsjö SOK36:02+9:5412:00
11Isak JohanssonOK Gisle37:20+11:1212:26

D12

2 170 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvina BergdahlOK Orinto20:269:24
2Irma WesthMullsjö SOK20:37+0:119:30
3Andrea EnbomVänersborgs SK21:29+1:039:54
4Hilma TrofastJönköpings OK23:20+2:5410:45
5Linn EnbomVänersborgs SK23:49+3:2310:58
6Ida AnderssonVänersborgs SK24:14+3:4811:10
7Emma LindénEksjö SOK31:00+10:3414:17
8Frida SkoglundUlricehamns OK42:01+21:3519:21
Arek MilevaTidaholm SOK Sisuej godkänd

H12

2 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan19:148:51
2Elliott RehnGränna-Bygdens OK26:01+6:4711:59
3Hampus SahlénIF Hagen28:22+9:0813:04
4William LännhultEds SK48:25+29:1122:18
Melker SundströmHestra IFej start
Anton KarlssonUlricehamns OKej start

D10

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Meja PetterssonOK Kullingshof28:1312:29

H10

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes AnderssonVänersborgs SK16:057:06
2Malte PalmérUlricehamns OK24:49+8:4410:58
Gustav KarlssonUlricehamns OKej start

H35

6 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus KvarndalUlricehamns OK54:368:17
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OKej start

D40

4 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF38:069:17
2Annika WesthMullsjö SOK39:00+0:549:30
3Malin SörstrandIstrums SK53:47+15:4113:07

H40

6 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JohanssonOK Kullingshof48:388:03
2Robert EnbomVänersborgs SK51:16+2:388:30
3Magnus BertilssonOK Skogshjortarna52:19+3:418:40
4Niklas FallgrenGudhems IF52:31+3:538:42
5Mikael TrofastJönköpings OK54:52+6:149:05
6Max KarleOK Skogshjortarna56:48+8:109:25
7Patrick EricsonMullsjö SOK1:00:08+11:309:58
8Magnus VedinTrollhättans SOK1:04:04+15:2610:37
9Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:04:09+15:3110:38
10Stefan AnderssonIstrums SK1:06:21+17:4311:00
11Viktor ThorssonRyda SK1:09:30+20:5211:31
12Henrik AnderssonHässleholms OK1:09:42+21:0411:33
13Linus LännhultEds SK1:10:28+21:5011:41
14Martin BeijerJönköpings OK1:10:35+21:5711:42
Baltzar KarlssonIstrums SKej godkänd

D45

3 730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne BarkholtTrollhättans SOK33:288:58
2Ulrika RundbladFrämmestads IK37:32+4:0410:03
3Marina AxelssonMarkbygdens OK38:31+5:0310:19
4Johanna HallqvistUlricehamns OK42:19+8:5111:20
5Anette CarlssonGällstadbygdens SOK42:49+9:2111:28
6Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna50:38+17:1013:34
7Marie AnebreidMullsjö SOK1:02:48+29:2016:50
8Fredrika ErikssonRyda SK1:09:59+36:3118:45
9Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:10:22+36:5418:51

H45

5 480 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats KindlundOK Tranan39:447:15
2Magnus HomannOK Orinto41:56+2:127:39
3Ulf JohanssonOK Gisle48:08+8:248:47
4Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna48:34+8:508:51
5Magnus DahlinIK Gandvik49:34+9:509:02
6Stefan NordinUlricehamns OK51:35+11:519:24
7Mats HolmbergOK Gränsen53:12+13:289:42
8Martin JohanssonOK Orinto57:47+18:0310:32
9Fredrik PlumppuHestra IF57:55+18:1110:34
10Magnus KarlssonRyda SK59:37+19:5310:52
11Thomas PerssonOK Gränsen59:49+20:0510:54
12Per CarlssonIF Hagen1:03:02+23:1811:30
13Tobias HaagOK Gränsen1:03:45+24:0111:37
14Anders GenbergUlricehamns OK1:04:15+24:3111:43
15Pär-Magnus BjurekTibro OK1:04:30+24:4611:46
16Per HolmbergUlricehamns OK1:04:47+25:0311:49
17Ronnie BohmanOK Orinto1:19:36+39:5214:31
Tobias Den BraverOK Gränsenej godkänd
Fredrik SvenssonJönköpings OKej start
Fredrik SundströmHestra IFej start
Sören SturessonLerums SOKej start

D50

3 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK33:1210:01
2Karin AnderssonIF Hagen37:09+3:5711:13
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna39:32+6:2011:56
4Anna StombergIF Hagen41:39+8:2712:34
5Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo42:52+9:4012:57
6Åsa AlsiöIF Hagen47:37+14:2514:23
7Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:04:48+31:3619:34

H50

5 170 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HildingHestra IF36:527:07
2Patrik SvantessonTrollhättans SOK43:54+7:028:29
3Peter JarlTibro OK44:53+8:018:40
4Magnus SödervallIK Gandvik46:06+9:148:55
5Mikael BergstedtMarkbygdens OK48:15+11:239:19
6Johan MarsMarkbygdens OK48:54+12:029:27
7Stefan AronengHestra IF49:54+13:029:39
8Sören RantzowIK Ymer50:59+14:079:51
9Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu54:38+17:4610:34
10Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK54:53+18:0110:36
11Mats AhnheimTibro OK55:21+18:2910:42
12Tommy BäckOK Kullingshof58:56+22:0411:23
13Thomas LjungqvistTibro OK59:25+22:3311:29
14Tony GustavsenIstrums SK1:00:21+23:2911:40 Ladda ner rutt i gpx-format
15Per JohanssonOK Reftele1:02:55+26:0312:10
16Kjell JohanssonIF Hagen1:03:17+26:2512:14
17Anders SjöbergOK Reftele1:15:58+39:0614:41
18Åke WijkmarkIF Hagen1:16:30+39:3814:47
19Mats KarlssonIF Hagen1:20:46+43:5415:37
Peter RavnellGudhems IFej godkänd
Martin MandingerTrollhättans SOKej start

D55

3 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia Käck FritzellGudhems IF41:1612:28
2Eva HägnanderLidköpings VSK42:01+0:4512:41
3Britta SahlinVänersborgs SK46:44+5:2814:07
4Lena ArnoldssonMullsjö SOK50:46+9:3015:20
5Sari HåkanssonOK Gränsen53:24+12:0816:07
6Marita FilipssonMarkaryds FK54:15+12:5916:23
7Nina BejbomUddevalla OK55:35+14:1916:47
8Jenny HomannOK Orinto1:00:28+19:1218:16
Maria WidmarkIF Hagenej start
Maria SkogsbergMariestads FKej start

H55

4 580 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmbergIF Hagen40:188:47
2Mats KristianssonTrollhättans SOK42:10+1:529:12
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK42:41+2:239:19
4Jörgen BatzSkarpnäcks OL43:05+2:479:24
5Peter BrämersonTibro OK47:19+7:0110:19
6Jörgen HallénTrollhättans SOK49:05+8:4710:43
7Per AnderssonUlricehamns OK49:50+9:3210:52
8Jens LindströmTibro OK50:45+10:2711:04
9Leif SandahlOK Tyr50:57+10:3911:07
10Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna50:58+10:4011:07
11Andres LaasOK Skogshjortarna52:38+12:2011:29
12Lasse Karlsson-LodIstrums SK53:28+13:1011:40
13Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK53:30+13:1211:40
14Ulf NyströmTrollhättans SOK53:33+13:1511:41
15Patrick DjerfLerums SOK54:49+14:3111:58
16Kjell EinarssonOK Skogshjortarna57:01+16:4312:26
17Arne SääfGudhems IF57:55+17:3712:38
18Roy JohanssonOK Skogsvargarna59:07+18:4912:54
19Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:00:18+20:0013:09
20Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:06:07+25:4914:26
21Bengt KlassonOK Orinto1:07:15+26:5714:41
22Stefan IsakssonOK Kullingshof1:09:58+29:4015:16
23Jonas LundgrenTibro OK1:20:00+39:4217:28
24Lars KarlssonOK Gränsen1:44:47+1:04:2922:52

D60

2 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK30:1410:40
2Inger WesterbergIF Hagen31:02+0:4810:57
3Kerstin AnderssonRyda SK33:46+3:3211:55
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna34:57+4:4312:20

H60

4 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK33:348:11
2Mikael JohanssonOK Gisle38:40+5:069:25
3Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna40:52+7:189:58
4Torbjörn LöfvingMullsjö SOK41:31+7:5710:07
5Magnus AnderssonUlricehamns OK42:09+8:3510:16
6Pierre KarlssonOK Alehof43:05+9:3110:30
7Anders AxelssonOK Skogsvargarna43:20+9:4610:34
8Clas BörjessonIK Uven47:11+13:3711:30
9Ulf SundinGöteborg-Majorna OK48:02+14:2811:42
10Stefan JohanssonTrollhättans SOK49:15+15:4112:00
11Jan AlbertssonIstrums SK49:33+15:5912:05
12Tomas KarlssonOK Skogshjortarna55:11+21:3713:27
13Håkan HåkanssonOK Gränsen1:13:36+40:0217:57
14Bernt AnderssonIF Rigor1:39:30+1:05:5624:16
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Svante AndrénTibro OKej start
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Johan LindgrenIF Hagenej start

D65

2 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica MartinssonOK Tranan39:5914:07
2Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu45:08+5:0915:56
3Monica IvarssonOK Skogshjortarna50:38+10:3917:53

H65

3 730 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan37:5210:09
2Bo HerderssonMarkbygdens OK40:45+2:5310:55
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna41:06+3:1411:01
4Tommy WesterbergIF Hagen43:37+5:4511:41
5Bengt JohanssonOK Skogshjortarna44:55+7:0312:02
6Uno MagnussonIF Hagen47:13+9:2112:39
7Hans Andersson StrinningUddevalla OK47:56+10:0412:51
8Lennart GustafssonJönköpings OK50:02+12:1013:24
9Kalle LindqvistVäxjö OK50:12+12:2013:27
10Lars GrehnMullsjö SOK52:22+14:3014:02
11Sören KarlssonMullsjö SOK53:26+15:3414:19
12Sten OlssonOK Klyftamo56:06+18:1415:02
13Bill AnderssonHestra IF59:06+21:1415:50
14Björn PetterssonUlricehamns OK59:26+21:3415:56
15Gunnar BejbomUddevalla OK1:00:21+22:2916:10
16Per-Ola JohnssonOK Kullingshof1:01:33+23:4116:30
Bernhard GrenaboHjobygdens OKej godkänd
Kent IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd

D70

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK36:5715:39
2Kajsa TofténHjobygdens OK39:22+2:2516:40
3Margareta LarssonOK Njudung49:10+12:1320:50
4Barbro BörjesonOK Skogshjortarna57:52+20:5524:31

H70

3 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto30:249:42
2Karl Evert SvenssonIF Hagen30:53+0:299:52
3Håkan OlssonHjobygdens OK34:04+3:4010:53
4Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK37:31+7:0711:59
5Hans-Gösta BernhardMariestads FK38:07+7:4312:10
6Jonas LarssonOK Kullingshof38:29+8:0512:17
7Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo48:18+17:5415:25
8Torbjörn WikströmOK Orinto49:37+19:1315:51
9Bertil JohanssonOK Skogshjortarna50:16+19:5216:03
10Bertil KarlssonHjobygdens OK50:19+19:5516:04
11Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL53:57+23:3317:14
12Per GranevikJönköpings OK58:49+28:2518:47

D75

2 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK43:0418:14
2Birgitta StenströmVänersborgs SK43:10+0:0618:17
3Britt RangertIK Ymer47:43+4:3920:13
4Kerstin ErnvidUlricehamns OK48:17+5:1320:27
5Ulla LindheIK Stern50:30+7:2621:23
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:03:27+20:2326:53

H75

2 830 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna29:2510:23
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna31:51+2:2611:15
3Per-Arne JohanssonVänersborgs SK32:43+3:1811:33
4Ingemar LindblomOK Orinto33:59+4:3412:00
5Lennart HöijeOK Skogsstjärnan36:34+7:0912:55
6Åke GatelidOK Skogshjortarna38:59+9:3413:46
7Lars-Erik NilssonMariestads FK39:35+10:1013:59
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna39:47+10:2214:03
9Ivan ErnvidUlricehamns OK40:12+10:4714:12
10Folke DahlénLidköpings VSK40:50+11:2514:25
11Göran RubendahlOK Skogshjortarna42:53+13:2815:09
12Kurt FredrixonOK Skogshjortarna43:44+14:1915:27
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK43:47+14:2215:28
14Lennart KarlssonTrollhättans SOK45:00+15:3515:54
15Henrik HvoslefIK Stern45:01+15:3615:54
16Carl-Otto WijkmarkIF Hagen1:00:15+30:5021:17
17Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:00:52+31:2721:30
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Åke NordbergOK Klyftamoej start

D80

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Catrine PerssonMariestads FK1:01:0228:39

H80

2 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK41:5717:46
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad43:47+1:5018:33
3Johan JanssonVäxjö OK45:06+3:0919:06
4Ingemar HolmbergIF Hagen46:29+4:3219:41
5Nils JanssonSkattkärrs SOK49:56+7:5921:09
6Arvo HyvönenSkattkärrs SOK50:54+8:5721:34
7Kjell PerssonMariestads FK1:05:34+23:3727:46

U1

1 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna KvarndalUlricehamns OK30:4017:13
2Mio KvarndalUlricehamns OK39:49+9:0922:22

U2

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf IngelsboOK Tranan19:068:27
2Lovisa KristianssonTrollhättans SOK26:16+7:1011:37
3Moa JohanssonOK Gisle37:30+18:2416:35

Öppen 2

2 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo NäsmanLerums SOK19:108:26
2Sara AlfredssonLerums SOK20:17+1:078:56
3Malin AlfredssonLerums SOK21:09+1:599:19
4Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK30:23+11:1313:23
5Inger LindblomOK Orinto43:00+23:5018:56

Öppen 4

3 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba NäsmanLerums SOK40:1110:58
2Marie-Louise StridhHestra IF40:43+0:3211:07
3Tove ErikssonRyda SK41:07+0:5611:14
4Tova LarssonLerums SOK43:11+3:0011:47
5Börje SundbergOK Gipen44:41+4:3012:12
6Mikael AlfredssonLerums SOK46:34+6:2312:43
7Simon AlfredssonLerums SOK49:20+9:0913:28
8Torbjörn PetterssonOK Kullingshof55:16+15:0515:06
9Ella PetterssonOK Kullingshof1:04:08+23:5717:31
10Nina DjerfLerums SOK1:22:17+42:0622:28
Kristina BohmanOK Orintoej start

Öppen 7

2 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka RundbladFrämmestads IK27:1411:35
2Torgny PetterssonMarkbygdens OK27:16+0:0211:36
3Martin EnströmTrollhättans SOK29:47+2:3312:40
4Maja IngelssonOK Hammaren30:34+3:2013:00
5Mona LindénEksjö SOK36:08+8:5415:22
6Carl-Erik FogelstrandRyda SK39:54+12:4016:58
7Hans AnderssonIK Gandvik46:15+19:0119:40
8Linus VictorzonMullsjö SOK52:49+25:3522:28
Niklas SahlénIF Hagenej start

Öppen 8

3 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna32:538:27
2Philip HjellströmGränna-Bygdens OK37:00+4:079:30
3Per HultJönköpings OK39:14+6:2110:05
4Pär MoqvistLerums SOK41:17+8:2410:36
5Jonas BergdahlOK Orinto43:45+10:5211:14
6Ulf PerssonBottnaryds IF48:07+15:1412:22
7Mikael PetterssonIK Gandvik50:12+17:1912:54
8Jonny LindénEksjö SOK55:05+22:1214:09
9Hans Olof CarlsonKlubblös59:03+26:1015:10
Kajsa SpetzUlricehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser