Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ostlöpet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ostlöpet
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: lördag 6 april 2019

Öppen 7

3 470 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Johan FalkUlricehamns OK32:41
2Andreas LeijgårdGudhems IF35:47+3:06
3Natalie LarssonRyda SK36:05+3:24
4Clas NorgrenGällstadbygdens SOK37:29+4:48
5Henrik StadigIK Gandvik38:25+5:44
6Johan OckbornTrollhättans SOK39:45+7:04
7Sune ÅkessonOckelbo OK40:00+7:19
8Börje SundbergOK Gipen40:04+7:23
9Maria LennartsonUlricehamns OK41:15+8:34
10Ida RoosIF Hagen41:35+8:54
11Carina IvarssonOK Kullingshof41:48+9:07
12William BlomströmKlubblös43:03+10:22
13Sofia ÖstenssonOK Tranan43:08+10:27
14Tomas BergstenIstrums SK43:18+10:37
15Arne SvärmOK Gisle43:28+10:47
16Torbjörn BlomqvistJönköpings OK43:57+11:16
17Johan HallmanTrollhättans SOK44:07+11:26
18Lars BerggrenTrollhättans SOK44:18+11:37
19Sigrid VemdalMullsjö SOK44:27+11:46
20Dennis RoosSOK Träff45:08+12:27
21Pär NorgrenGällstadbygdens SOK45:32+12:51
22Magnus StafstedtFrämmestads IK46:27+13:46
23Anders FranzénLidköpings VSK46:52+14:11
24Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK47:01+14:20
25Marie OlssonTidaholm SOK Sisu47:04+14:23
26Lars-Inge AnderssonOK Räven47:18+14:37
27Martin EnströmTrollhättans SOK48:42+16:01
28Lisa AnderssonUlricehamns OK49:13+16:32
29Emma HolmbergKlubblös49:45+17:04
30Per-Anders FurusköldIK Gandvik50:26+17:45
31Kiril MilevTidaholm SOK Sisu50:48+18:07
32Erik HedbergKlubblös52:09+19:28
33Anita BodinGällstadbygdens SOK52:57+20:16
34Malin FritzellMullsjö SOK53:24+20:43
35Sara LindgrenLidköpings VSK53:57+21:16
36Lars ErikssonUlricehamns OK54:55+22:14
37Anders SwedinLidköpings VSK55:00+22:19
38Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK55:28+22:47
39Christian JohnssonFK Finn55:39+22:58Ladda ner rutt i gpx-format
40Torben GustavssonSOK Träff56:18+23:37
41Liselott SvenssonJönköpings OK56:28+23:47
42Thea TanhuaIstrums SK56:34+23:53
43Peter ÖstenssonOK Tranan57:04+24:23
44Marite ÅkerströmSOK Träff57:14+24:33
45Fredrik EnglundTrollhättans SOK58:17+25:36
46Elisabeth FredrikssonGudhems IF59:32+26:51
47Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK59:34+26:53
48Ulrika LarssonLidköpings VSK59:44+27:03
49Bodil AhlströmTrollhättans SOK1:01:35+28:54
50Kenneth KarlssonGällstadbygdens SOK1:03:20+30:39
51Camilla TinglöfOK Gränsen1:04:28+31:47
52Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:04:49+32:08
53Claes AnderssonTidaholm SOK Sisu1:06:31+33:50
54Hans AnderssonIK Gandvik1:08:02+35:21
55Torgny GrönlundLidköpings VSK1:08:19+35:38
56Rohnny AnderssonForserums SOK1:08:56+36:15
57Frida MannfolkUlricehamns OK1:10:15+37:34
58Gunnel KarlssonSOK 681:11:17+38:36
59Jörgen HallbergIK Ymer1:12:12+39:31
60Monica KnutssonSävedalens AIK1:14:58+42:17
61Ingrid TengelandIK Gandvik1:19:41+47:00
62Erika KlarTidaholm SOK Sisu1:26:13+53:32
Johan SandströmMullsjö SOKej godkänd
Conny SahlinVänersborgs SKej godkänd
Thomas PalmqvistOK Trananej godkänd
Linus VictorzonMullsjö SOKej godkänd
Annica BerglundUlricehamns OKej godkänd
Åsa GrenaboHjobygdens OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser