Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ostlöpet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ostlöpet
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: lördag 6 april 2019

Anderstorps OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Peter ValterssonH55 (23)ej start
Kristina AreskougD45 (9)ej start

Bottnaryds IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Lars FranssonH75 (26)36:50+5:0312:14
9Gunnar GrönkvistH80 (11)1:00:03+23:2422:24
11Ulf PerssonÖppen 8 (23)58:30+23:0811:53
20Johan EdströmÖppen 8 (23)1:12:06+36:4414:39
25Axel EdströmÖppen 5 (40)1:00:16+25:2316:22

Bredareds IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mariann KjellbergD75 (20)30:21+3:1713:32
14Lasse BjörfjällÖppen 8 (23)1:02:04+26:4212:36

Bredaryds SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Björn AnderssonH50 (14)27:237:06
7Magnus TrofastH45 (19)38:11+12:129:18

Eksjö Garnisons IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Christian EricssonH40 (11)45:43+14:4511:09

Emmaboda Verda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kajsa NiemiD40 (7)40:27+0:3210:30
7Andreas NiemiÖppen 8 (23)54:31+19:0911:04

Falköpings AIK OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Alice WahlbergD14 (16)33:47+7:4310:16
6Daniel AlmyrenÖppen 5 (40)45:08+10:1512:15
9Julius WiklundH14 (18)30:01+3:409:07
13Valdemar LundhH12 (16)53:24+35:4521:37
15William HärströmH14 (18)43:00+16:3913:04
15Mikael PetersonÖppen 5 (40)51:11+16:1813:54
16Adam SamuelssonH14 (18)45:00+18:3913:40
17Folke LundhH14 (18)49:02+22:4114:54
Elin HerrmannÖppen trail lång (3)ej godkänd
Oliver HammarH12 (16)ej start
Elsa SonessonÖppen 8 (23)ej start

FK Finn

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Lisa JohnssonD12 (14)30:45+10:4112:26
39Christian JohnssonÖppen 7 (67)55:39+22:5816:02Ladda ner rutt i gpx-format
Mikaela JohnssonÖppen 5 (40)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bernice AntonssonD80 (4)43:54+8:0819:35

FK Herkules

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Roger LundinÖppen 8 (23)1:27:03+51:4117:41

Forserums SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3May-Sofie OlssonD70 (10)43:49+11:3816:20
8Mats BirgerssonH80 (11)50:42+14:0318:55
20Ann-Marie BirgerssonD75 (20)51:25+24:2122:57
21Alf OlssonH75 (26)55:01+23:1418:16
56Rohnny AnderssonÖppen 7 (67)1:08:56+36:1519:51

Fritsla VIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Eliva PerssonU2 (8)38:55+10:5914:02

Främmestads IK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Imre IsebornU2 (8)27:5610:05
3Linus IsebornH35 (3)58:40+10:4112:25
4Robert JessenH65 (20)34:21+2:3610:36
6Anna JohanssonD40 (7)57:50+17:5515:01
8Ida JohanssonD16 (16)48:15+14:1812:54
8Ingrid JessenD65 (12)53:27+21:5819:26
22Magnus StafstedtÖppen 7 (67)46:27+13:4613:23
Linda LarssonD40 (7)ej start
Hugo EngbladH14 (18)ej start
Bengt-Åke JanssonH60 (12)ej start
Eldrin IsebornU1 (13)ej start

Gränna-Bygdens OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Philip HjellströmÖppen 5 (40)39:02+4:0910:36
3Kaisa RehnÖppen 1 (4)37:20+7:3913:28
6Philip HjellströmÖppen 8 (23)54:30+19:0811:04
8Elliott RehnH12 (16)30:38+12:5912:24
8Mattias RehnH40 (11)43:15+12:1710:32
11Monika HjellströmD50 (15)57:10+25:0817:28
11Victoria LindénÖppen 3 (33)43:28+12:4413:20
11Siri RehnD12 (14)39:00+18:5615:47
13Conny SimonssonH55 (23)45:51+11:1911:22

Gudhems IF

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hugo FallgrenU1 (13)26:37+0:5012:40
2Andreas LeijgårdÖppen 7 (67)35:47+3:0610:18
3Nils PerssonU1 (13)27:35+1:4813:08
4Frida LaageÖppen 3 (33)32:05+1:219:50
11Monica AbrahamssonD65 (12)1:01:56+30:2722:31
12Peter RavnellH50 (14)1:20:56+53:3321:01
12Tyra ThordsonU1 (13)48:23+22:3623:02
20Jan-Åke EmilssonH65 (20)54:03+22:1816:40
21Alf SiewertzÖppen 5 (40)53:12+18:1914:27
46Elisabeth FredrikssonÖppen 7 (67)59:32+26:5117:09
Hjalmar LeijgårdInskolning (9)37:20+16:3823:55
Selma ThordsonInskolning (9)21:58+1:1614:04
Pia Käck FritzellD55 (16)ej godkänd
Monica LaageD55 (16)ej godkänd

Gällstadbygdens SOK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anette CarlssonD45 (9)36:1211:04
1Benias PerssonU1 (13)25:4712:16
4Lukas HollanderU1 (13)28:30+2:4313:34
4Clas NorgrenÖppen 7 (67)37:29+4:4810:48
5Morgan BodinÖppen 8 (23)47:33+12:119:39
13Karin ReimertzÖppen 5 (40)48:45+13:5213:14
21Pär NorgrenÖppen 7 (67)45:32+12:5113:07
29Anna-Lena WullfÖppen 5 (40)1:12:39+37:4619:44
30Viktor HollanderÖppen 3 (33)1:14:02+43:1822:42
33Anita BodinÖppen 7 (67)52:57+20:1615:15
47Sven-Erik BodinÖppen 7 (67)59:34+26:5317:09
50Kenneth KarlssonÖppen 7 (67)1:03:20+30:3918:15
52Kurt BodinÖppen 7 (67)1:04:49+32:0818:40
Curt NorgrenÖppen 8 (23)ej godkänd

Göteborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Kristian AndersonH21 (13)1:01:21+31:4812:59

Halmstad OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jan-Olof SvenssonH55 (23)ej start

Herrljunga SK Skid o OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Susanne OlssonÖppen 3 (33)1:09:11+38:2721:13
Ingmar OlssonH70 (20)ej godkänd
Bo ElvingsonH85 (1)ej start

Hestra IF

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan IngemarssonH45 (19)25:596:20
1Johan TörnrothH21 (13)29:336:15
1Alma HjertbergD18 (4)35:089:16
2Tom WeihartH14 (18)26:22+0:018:00
2Emely WeihartD18 (4)45:23+10:1511:58
7Per-Olof LarssonH60 (12)52:56+18:5713:57
7Brett WeihartH40 (11)42:29+11:3110:21
7Morgan NilssonÖppen trail kort (8)53:15+18:1810:49
8Pernilla NilssonÖppen trail kort (8)53:26+18:2910:51
11Klara NilssonD14 (16)39:41+13:3712:03
11Filip IngemarssonH16 (13)40:44+16:0110:53
13Nikki WeihartD12 (14)50:08+30:0420:17
15Hanna NilssonD14 (16)46:15+20:1114:03

Hjobygdens OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ingrid SchmiterlöwD60 (12)34:08+2:4912:24
4Kajsa TofténD70 (10)43:50+11:3916:21
5Owe TörnrothH60 (12)48:36+14:3712:49
5Lars EkmarkÖppen 5 (40)43:45+8:5211:53Ladda ner rutt i gpx-format
5Oscar TörnrothH21 (13)43:42+14:099:15
11Håkan OlssonH70 (20)41:09+12:5512:12
12Bertil KarlssonH70 (20)42:56+14:4212:44
14Ann-Catrine AhlströmD75 (20)38:16+11:1217:04
24Ann-Kristin JanssonÖppen 7 (67)47:01+14:2013:32
26Gunnar BrystH75 (26)1:24:56+53:0928:13
38Carl-Christian SchmiterlöwÖppen 7 (67)55:28+22:4715:59
Bernhard GrenaboH65 (20)ej start
Åsa GrenaboÖppen 7 (67)ej start

Hjärnarps OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Emil SvenssonH21 (13)46:00+16:279:44

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Henrik AnderssonH21 (13)51:27+21:5410:54

IF Hagen

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna AlsiöD16 (16)33:579:04
1Inger WesterbergD60 (12)31:1911:23
1Maria SahlénD35 (4)40:1010:13
1Hampus NyströmH20 (4)28:507:09
1Johan MårtenssonH16 (13)24:436:36
2Moa SkoogD16 (16)35:40+1:439:32
2Karin AnderssonD50 (15)36:16+4:1411:05
2Nina AhlénD45 (9)37:47+1:3511:33
2Lars HolmbergH55 (23)35:03+0:318:41
2Niclas WesterbergÖppen 8 (23)44:08+8:468:58
2Oscar StombergH20 (4)29:05+0:157:13
2Alma GullbrandÖppen 1 (4)33:36+3:5512:07
2Uno MagnussonH65 (20)33:58+2:1310:29
3Maria BogrenD50 (15)37:57+5:5511:36
3Camilla BohmanD35 (4)54:45+14:3513:55
3Erica BogrenD18 (4)52:10+17:0213:45
3Anton CarlssonH16 (13)28:32+3:497:37
4Hampus SahlénH12 (16)27:04+9:2510:57
4Emma KindbomD21 (9)42:26+4:1010:47
4Johan HolmbergH18 (6)42:00+16:0811:04
4Margareta HolmbergD80 (4)55:22+19:3624:43
4Carl HolmbergH20 (4)32:53+4:038:09
5Anna StombergD50 (15)42:29+10:2712:59
5Lena Carlsson TellÖppen trail kort (8)49:59+15:0210:09
5Liam JohanssonH16 (13)30:56+6:138:16
6Agnes JohanssonD14 (16)34:21+8:1710:26
6Mats HedmanH50 (14)39:48+12:2510:20
6Anders ErikssonH65 (20)35:21+3:3610:54
6Erik GullbrandH16 (13)32:49+8:068:46
7Malin KindbomD16 (16)47:00+13:0312:34
7Karin AnderssonÖppen 5 (40)45:18+10:2512:18
8Emma AhlénD14 (16)36:20+10:1611:02
8Kjell JohanssonH50 (14)46:12+18:4912:00
10Vilma WesterbergU1 (13)40:34+14:4719:19
10Jonatan SahlénH10 (10)31:48+14:1313:53
10Ida RoosÖppen 7 (67)41:35+8:5411:59
10Tommy WesterbergH65 (20)37:26+5:4111:33
10Evamarie LundahlD65 (12)54:44+23:1519:54
10Linus AhlénH16 (13)35:30+10:479:29
10Kjell KaminskyH65 (20)37:26+5:4111:33
11Kerstin LarssonD55 (16)50:01+14:1915:26
11Eva SjöströmD60 (12)50:12+18:5318:15
14Niklas SahlénH45 (19)50:01+24:0212:11
14Karin B. AnderssonD55 (16)1:44:04+1:08:2232:07
14Ewa HolmbergD50 (15)1:07:15+35:1320:33
15Greger AhlénH45 (19)53:58+27:5913:09
20Carl-Otto WijkmarkH75 (26)52:12+20:2517:20
Karl Evert SvenssonH70 (20)ej godkänd
Renita PåsseD50 (15)utgått
Ingemar HolmbergH80 (11)utgått
Eva Rabe MagnussonD60 (12)ej start

IF Hallby SOK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik StillemarkÖppen 5 (40)34:539:28
3Björn LindgrenÖppen 5 (40)40:05+5:1210:53
6Emma NilssonÖppen 3 (33)38:13+7:2911:43
8Alva HaraldssonD12 (14)32:17+12:1313:04
10Marcus GustafssonÖppen 8 (23)58:29+23:0711:53
10Frida MouchardD16 (16)49:00+15:0313:06
10Fredrik MouchardH50 (14)49:15+21:5212:47
13Ida HedbergÖppen 8 (23)1:00:33+25:1112:18
15Andrea LundellD16 (16)1:29:04+55:0723:48
15Kevin KarlssonÖppen 3 (33)45:48+15:0414:02
16Arvid RydellÖppen 5 (40)51:35+16:4214:01
17Håkan RydellÖppen 5 (40)51:37+16:4414:01

IF Rigor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Bernt AnderssonH60 (12)1:01:21+27:2216:11

IK Albion

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Monika NiklassonD75 (20)48:23+21:1921:35
25Regor NiklassonH75 (26)1:14:27+42:4024:44

IK Gandvik

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan AnderssonH16 Kort (2)41:00+1:2112:27
2Magnus SödervallH50 (14)34:49+7:269:02
5Henrik StadigÖppen 7 (67)38:25+5:4411:04
6Helena SödervallD50 (15)42:33+10:3113:00
7Elsa SödervallD14 (16)35:33+9:2910:48
9Alvin IrhageH10 (10)28:56+11:2112:38
11Ruben IrhageU1 (13)47:34+21:4722:39
11Marthin AnderssonH50 (14)1:14:37+47:1419:22
13Anneli AnderssonD50 (15)1:05:19+33:1719:58
13Carl StadigH16 (13)54:42+29:5914:37
14Elin ForsbergD14 (16)45:00+18:5613:40
30Per-Anders FurusköldÖppen 7 (67)50:26+17:4514:32
54Hans AnderssonÖppen 7 (67)1:08:02+35:2119:36
61Ingrid TengelandÖppen 7 (67)1:19:41+47:0022:57
Gilbert IrhageInskolning (9)28:16+7:3418:07
Walter KrantzH12 (16)ej godkänd
Anders ForsbergÖppen 5 (40)ej godkänd
Mikael PetterssonÖppen 8 (23)ej godkänd
Alma Van OostenD12 (14)ej start
Tuva SundmarkD16 Kort (1)ej start

IK Hakarpspojkarna

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Susanne DittmerD65 (12)31:2911:26
1Per LindgrenH65 (20)31:459:47
4Anders YngveH21 (13)42:34+13:019:01
4Albin HjellströmH16 (13)29:40+4:577:55
7Ola AllvinH55 (23)38:42+4:109:36
8Staffan DittmerH70 (20)38:51+10:3711:31
8Bernt KlassonH65 (20)36:32+4:4711:16
14Sonny AnderssonH70 (20)46:45+18:3113:52
18Joakim SpångbergH45 (19)1:12:40+46:4117:43

IK Stern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulla LindheD75 (20)27:0412:04
7Henrik HvoslefH75 (26)34:52+3:0511:35

IK Uven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Clas BörjessonH60 (12)1:03:35+29:3616:46

IK Wilske

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Yngve AlfvénH65 (20)44:36+12:5113:45
17Kenneth MörkH70 (20)1:16:01+47:4722:33
20Jan LindströmH55 (23)57:15+22:4314:12

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Gunnar AnderssonH75 (26)35:50+4:0311:54

IK Ymer

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gunnel SvenssonD75 (20)27:19+0:1512:11
4Peter RosénÖppen 8 (23)46:02+10:409:21
5Ingrid HermanssonD75 (20)31:09+4:0513:54
5Inger JönssonD70 (10)45:55+13:4417:07
6Britt RangertD75 (20)31:18+4:1413:58
7Marianne RosénD70 (10)50:47+18:3618:56
12Gertie OdelbergD65 (12)1:10:27+38:5825:37
14Maritha HallbergÖppen 3 (33)45:37+14:5313:59
14Fredrik OdelbergH65 (20)40:41+8:5612:33
17Bengt-Åke SvenssonH75 (26)43:40+11:5314:30
19Leif BjörkmanH75 (26)47:54+16:0715:54
23Maria HermanssonÖppen 3 (33)56:30+25:4617:19
59Jörgen HallbergÖppen 7 (67)1:12:12+39:3120:48
Ellie RosénInskolning (9)23:32+2:5015:05

Istrums SK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anders PåhlmanH40 (11)32:53+1:558:01
3Mirjam InemyrD16 (16)44:34+10:3711:54
3Karin HolmD21 (9)40:21+2:0510:16
5Malin SörstrandD40 (7)54:18+14:2314:06
6Lotta LandénD55 (16)44:27+8:4513:43
6Stefan AnderssonH40 (11)41:31+10:3310:07
7Anette TanhuaÖppen 3 (33)38:26+7:4211:47
9Jens DanielssonH60 (12)1:02:38+28:3916:31
9Carina WallgrenD45 (9)1:43:18+1:07:0631:35
10Oskar Von RosenH12 (16)34:29+16:5013:57
14Tomas BergstenÖppen 7 (67)43:18+10:3712:28
14Elin DanielssonD16 (16)1:11:20+37:2319:04
15Sammy TanhuaÖppen 8 (23)1:04:41+29:1913:08
30Erik GrändingerÖppen 5 (40)1:15:04+40:1120:23
42Thea TanhuaÖppen 7 (67)56:34+23:5316:18
Linnea HerzigD12 (14)ej start
Jenny LarssonD35 (4)ej start
Peter TorgénH50 (14)ej start

Jönköpings OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per LarssonH80 (11)39:05+2:2614:35
3Mikael TrofastH40 (11)35:40+4:428:41
4Fredrik SvenssonH45 (19)29:03+3:047:05
5Lennart GustafssonH65 (20)35:14+3:2910:52
6Magnus ClaessonH45 (19)37:00+11:019:01
6Morgan TidemanH60 (12)49:23+15:2413:01
8Felicia SvenssonU1 (13)36:17+10:3017:16
8Marie AhlménD50 (15)45:53+13:5114:01
8Johan LöfströmH21 (13)50:37+21:0410:43
9Maria HolmbergD50 (15)46:03+14:0114:04
10Bengt SörensenH70 (20)39:15+11:0111:38
10John-Erik ErikssonH80 (11)1:03:10+26:3123:34
11Erland LingH75 (26)38:02+6:1512:38
11Anna-Cajsa ErikssonD75 (20)37:05+10:0116:33
16Torbjörn BlomqvistÖppen 7 (67)43:57+11:1612:39
41Liselott SvenssonÖppen 7 (67)56:28+23:4716:16
Lennart KammenhedH80 (11)ej godkänd
Vega SlottnerD70 (10)ej godkänd
Pontus LöfströmH50 (14)ej godkänd
Felix SvenssonH12 (16)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Jessiga sundinÖppen 3 (33)1:04:26+33:4219:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Ann-Britt SvenssonÖppen 3 (33)1:14:10+43:2622:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Petra SvenssonÖppen 3 (33)1:14:10+43:2622:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Emelie Karlsson LandénÖppen 5 (40)46:02+11:0912:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anders JohanssonÖppen 5 (40)46:03+11:1012:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Amelie PetterssonÖppen 5 (40)46:40+11:4712:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12William BlomströmÖppen 7 (67)43:03+10:2212:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Emma HolmbergÖppen 7 (67)49:45+17:0414:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Erik HedbergÖppen 7 (67)52:09+19:2815:01

KLUBLÖS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Linnea Aronsson- StenssonInskolning (9)37:55+17:1324:18

Kristinehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10David HenrikssonH21 (13)59:06+29:3312:31

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olle AdolfssonH70 (20)35:01+6:4710:23

Lidköpings VSK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Astrid LindgrenD10 (4)23:3010:15
3Nils GustavssonH50 (14)37:06+9:439:38
23Anders FranzénÖppen 7 (67)46:52+14:1113:30
35Sara LindgrenÖppen 7 (67)53:57+21:1615:32
37Anders SwedinÖppen 7 (67)55:00+22:1915:51
48Ulrika LarssonÖppen 7 (67)59:44+27:0317:12
55Torgny GrönlundÖppen 7 (67)1:08:19+35:3819:41
Inger SvenssonD65 (12)ej start

Linköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Göran HektorH80 (11)46:52+10:1317:29
10Lotta GranholmD75 (20)35:21+8:1715:46

Mariestads FK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alva KarlssonD14 Kort (1)29:3211:57
3Lars-Erik NilssonH75 (26)33:40+1:5311:11
3Anne-Catrine PerssonD80 (4)51:50+16:0423:08
5Hans-Gösta BernhardH70 (20)37:02+8:4810:59
6Vilmer RybergH12 (16)29:23+11:4411:53
7Kjell PerssonH80 (11)50:35+13:5618:52
13Bibbi AppelgrenD75 (20)37:27+10:2316:43
17Birgit KarlssonD75 (20)45:56+18:5220:30
25Jessica Käck KarlssonÖppen 3 (33)1:00:03+29:1918:25
Petter RybergH14 (18)ej godkänd
Maria SkogsbergD55 (16)ej start

Markaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Marita FilipssonD55 (16)48:47+13:0515:03

Markbygdens OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olle BlomqvistU2 (8)32:13+4:1711:37
6Torgny PetterssonH70 (20)37:11+8:5711:02
13Håkan AnderssonH65 (20)40:15+8:3012:25
16Lizkulla PetterssonÖppen 3 (33)48:11+17:2714:46
18Elin BlomqvistÖppen 5 (40)52:12+17:1914:11
20Helena BlomqvistÖppen 5 (40)52:33+17:4014:16
26Kjell JohanssonÖppen 3 (33)1:00:26+29:4218:32

Mullsjö SOK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alfred PetterssonÖppen 8 (23)35:227:11
2Axel NalbinH18 (6)30:01+4:097:55
3Linda RydénÖppen 3 (33)32:04+1:209:50
3Irma WesthD14 (16)30:17+4:139:12
3Thomas SjöholmH65 (20)34:06+2:2110:31
4Theo RydénH10 (10)22:29+4:549:49
4Eva-Karin PetterssonÖppen 1 (4)44:53+15:1216:12
4Moa VemdalD12 (14)27:42+7:3811:12
5Vera WesthU2 (8)35:55+7:5912:57
5Julia WesthD16 (16)45:26+11:2912:08
5Patrick EricsonH40 (11)36:50+5:528:59
6Simon WesthH14 (18)29:44+3:239:02
7Hugo GustavssonH12 (16)30:11+12:3212:13
8Klaes AxelssonH55 (23)41:17+6:4510:14
8Katarina SjöholmD60 (12)49:22+18:0317:57
8Kaarina VoudinmäkiD75 (20)33:58+6:5415:09
12Kasper VemdalH14 (18)33:47+7:2610:16
12Stina NalbinD14 (16)40:05+14:0112:11
12Sören KarlssonH65 (20)38:30+6:4511:52
15Sven Erik SjöholmH75 (26)39:44+7:5713:12
19Sigrid VemdalÖppen 7 (67)44:27+11:4612:48
22Toivo VoudinmäkiH75 (26)1:00:19+28:3220:02
26Karin NalbinÖppen 5 (40)1:02:30+27:3716:59
33Wilhelm VictorzonÖppen 5 (40)1:23:44+48:5122:45
34Malin FritzellÖppen 7 (67)53:24+20:4315:23
Johan SandströmÖppen 7 (67)ej godkänd
Linus VictorzonÖppen 7 (67)ej godkänd
Sven-Olof PetterssonH70 (20)ej godkänd
Lars GrehnH65 (20)utgått
Erik IngemarssonH18 (6)ej start
William LundstedtH20 (4)ej start

Ockelbo OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Sune ÅkessonÖppen 7 (67)40:00+7:1911:31

OK Alehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Alva KullmanU2 (8)43:06+15:1015:33
13Lars KullmanH45 (19)47:24+21:2511:33
Signe KullmanD12 (14)ej godkänd
Ingrid KullmanD70 (10)ej start

OK Amne

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Reits HallH75 (26)ej start

OK Frisene

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ebba SilowU1 (13)28:30+2:4313:34
7Lars LarssonH70 (20)38:45+10:3111:29
16Britta LarssonD75 (20)45:18+18:1420:13
19Lillemor LorénD75 (20)48:46+21:4221:46

OK Gipen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Börje SundbergÖppen 7 (67)40:04+7:2311:32

OK Gisle

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jenny JohanssonD40 (7)39:5510:22
1Mikael JohanssonH60 (12)33:598:57
3Linus SvärmÖppen 8 (23)45:06+9:449:10
5Ulf JohanssonH45 (19)31:30+5:317:40
5Ann SvärmD60 (12)42:09+10:5015:19
8Helena JohanssonD55 (16)46:18+10:3614:17
8Moa JohanssonU2 (8)57:48+29:5220:51
13Isak JohanssonH14 (18)34:20+7:5910:26
15Arne SvärmÖppen 7 (67)43:28+10:4712:31

OK Gränsen

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna SundqvistÖppen 1 (4)29:4110:42
1Rasmus SternerÖppen 3 (33)30:449:25
4Sari HåkanssonD55 (16)41:52+6:1012:55
4Helena LindmanD50 (15)38:08+6:0611:39
4Mats HolmbergH50 (14)37:43+10:209:47
5Viggo WulffH14 (18)29:07+2:468:51
5Hannes HolmbergH12 (16)27:43+10:0411:13
6Linus HolmbergH10 (10)25:37+8:0211:11
6Karin HåkanssonD21 (9)43:52+5:3611:09
7Tobias Den BraverH50 (14)44:04+16:4111:26
10Tobias HaagH45 (19)41:55+15:5610:13
10Tilda SundkvistD14 (16)37:30+11:2611:23
11Håkan HåkanssonH60 (12)1:12:15+38:1619:03
12Tomas FridénH45 (19)46:13+20:1411:16
13Anders FogelströmH55 (23)45:51+11:1911:22
16Bo GustafssonH75 (26)40:21+8:3413:24
16Ida KarlssonD14 (16)56:35+30:3117:11
19Sara RosengrenÖppen 8 (23)1:08:09+32:4713:51
21Lukas HultÖppen 3 (33)52:27+21:4316:05
51Camilla TinglöfÖppen 7 (67)1:04:28+31:4718:34
Linus FogelströmH12 (16)-20:50-8:26
Daniel HåkanssonH21 (13)ej godkänd
Aron MolanderH14 Kortej start
Catrin MolanderÖppen 3 (33)ej start

OK Klyftamo

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Veronica SjödinD35 (4)47:05+6:5511:58
3Kristina LarssonD65 (12)39:43+8:1414:26
4Sofia NystrandU2 (8)32:30+4:3411:43
5Anna-Karin RybergD45 (9)54:09+17:5716:33
5Harry SundbergH80 (11)47:06+10:2717:34
9Edward SjödinU1 (13)40:14+14:2719:09
9Per-Olof JohanssonÖppen 3 (33)42:16+11:3212:57
9Ulla HöökD75 (20)35:10+8:0615:41
9Inger JohanssonD65 (12)53:55+22:2619:36
14Oscar NystrandH14 (18)38:06+11:4511:34
15Lars-Olof GustafssonH70 (20)49:24+21:1014:39
23Knut HöökH75 (26)1:06:54+35:0722:13
24Therese SvantessonÖppen 5 (40)55:55+21:0215:11
Arthur SjödinInskolning (9)55:52+35:1035:48
Irma SvenssonD18 (4)ej start

OK Kullingshof

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Torbjörn PetterssonÖppen trail lång (3)1:02:256:58
2Åsa PetterssonÖppen trail kort (8)38:16+3:197:46
3Meja PetterssonD10 (4)42:55+19:2518:44
4Wilma PetterssonD16 (16)45:22+11:2512:07
5Ella PetterssonD12 (14)28:55+8:5111:42
8Niklas KamforsÖppen 5 (40)46:01+11:0812:30
11Carina IvarssonÖppen 7 (67)41:48+9:0712:02
13Agnes KamforsD16 (16)58:57+25:0015:45
23Annie KamforsÖppen 5 (40)54:22+19:2914:46
Amanda LjungInskolning (9)29:22+8:4018:49
Ingvar IvarssonH55 (23)ej godkänd

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Lars FinbomH75 (26)37:42+5:5512:31

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Henrik BergmanH75 (26)38:41+6:5412:51

OK Njudung

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Margareta LarssonD70 (10)34:52+2:4113:00
4Stefan G LarssonH70 (20)35:50+7:3610:37

OK Orinto

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ingemar LindblomH75 (26)34:35+2:4811:29
6Gustav BohmanH18 (6)53:25+27:3314:05
8Inger LindblomD70 (10)1:18:30+46:1929:17
16Ronnie BohmanH45 (19)1:06:14+40:1516:09
Kristina BohmanÖppen 5 (40)ej start

OK P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Christer OttossonH70 (20)39:12+10:5811:37

OK Pan-Kristianstad

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elise JosefssonD21 (9)38:59+0:439:55
3Peo BengtssonH80 (11)45:52+9:1317:06
4Ulla EngelbyD65 (12)43:55+12:2615:58
5Sofie JosefssonD21 (9)43:17+5:0111:00
8Ebba ThuressonD21 (9)47:46+9:3012:09Ladda ner rutt i gpx-format

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Arne JohanssonH65 (20)37:05+5:2011:26

OK Räven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Lars-Inge AnderssonÖppen 7 (67)47:18+14:3713:37

OK Skogshjortarna

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rune LarssonH70 (20)28:148:22
1Lisbeth JohanssonD80 (4)35:4615:58
2Kalle JohanssonH75 (26)33:18+1:3111:03
4Andres LaasH55 (23)35:50+1:188:53
4Lars-Olof LannfeltH75 (26)33:51+2:0411:14
5Eva PedersenD55 (16)41:57+6:1512:56
6Åke GatelidH75 (26)34:41+2:5411:31
6Ann Warma LaasD60 (12)43:23+12:0415:46
6Barbro BörjesonD70 (10)46:52+14:4117:29
7Monica IvarssonD65 (12)51:48+20:1918:50
10Suzy LarssonD50 (15)51:25+19:2315:43
10Eva AnderssonÖppen 3 (33)42:37+11:5313:04
12Lars JohanssonH75 (26)38:32+6:4512:48
15Kjell EinarssonH55 (23)46:47+12:1511:36
15Inga PerssonD75 (20)43:50+16:4619:34
16Magnus PedersenH55 (23)50:54+16:2212:37
19Kent IvarssonH65 (20)48:22+16:3714:55
24Maria Wallin JohanssonÖppen 3 (33)56:52+26:0817:26
33Eva LannfeltÖppen 3 (33)1:20:24+49:4024:39

OK Skogsstjärnan

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fredrik JohanssonH35 (3)56:37+8:3811:59
7Nils ÖbergH10 (10)26:50+9:1511:43
7Britt-Marie JohansonD60 (12)49:08+17:4917:52
10Gunilla JohanssonD60 (12)49:37+18:1818:02
11Leo ÖbergH12 (16)38:06+20:2715:25
14Lennart HöijeH75 (26)39:37+7:5013:09
28Karin MårtenssonÖppen 5 (40)1:12:28+37:3519:41
Eva HöijeD70 (10)ej godkänd

OK Skogsvargarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anders AxelssonH60 (12)40:30+6:3110:41
19Roy JohanssonH55 (23)54:04+19:3213:24
27Ann-Charlotte SolvangÖppen 5 (40)1:10:45+35:5219:13

OK Skärmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Dan WidercrantzH65 (20)36:09+4:2411:09

OK Tranan

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hjalmar IngelsboH12 (16)17:397:08
1Gustav OhlinH18 (6)25:526:49
1Julia ElverlindD20 (1)57:0714:10
2Elsa PalmqvistD10 (4)35:17+11:4715:24
2Anna HögbergÖppen 3 (33)32:01+1:179:49
2Lisa ÖstenssonD14 (16)27:30+1:268:21
3Gustaf IngelsboH10 (10)20:53+3:189:07
4Sara OhlinD14 (16)31:41+5:379:37
6Wilma PalmqvistD12 (14)30:34+10:3012:22
6Ann-Sophie OhlinD45 (9)57:40+21:2817:38
9Gunnel SvenssonD55 (16)46:54+11:1214:28
9Emilia ElverlindD14 (16)36:29+10:2511:05
9Anne JohanssonD60 (12)49:26+18:0717:58
12Sofia ElverlindD16 (16)51:27+17:3013:45
13Sofia ÖstenssonÖppen 7 (67)43:08+10:2712:25
14Marika ElverlindÖppen 5 (40)50:36+15:4313:45
16Jesper IngelsboÖppen 8 (23)1:05:27+30:0513:18
18Magnus ElverlindÖppen 8 (23)1:06:59+31:3713:36
27Birgitta JohanssonÖppen 3 (33)1:00:27+29:4318:32
43Peter ÖstenssonÖppen 7 (67)57:04+24:2316:26
Thomas PalmqvistÖppen 7 (67)ej godkänd

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Leif SandahlH55 (23)45:20+10:4811:14
Linn NilssonD40 (7)ej start

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Gunilla NilssonÖppen 3 (33)43:42+12:5813:24

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Ingemar MånssonH40 (11)45:39+14:4111:08

Ryda SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kerstin AnderssonD60 (12)31:37+0:1811:29
3Natalie LarssonÖppen 7 (67)36:05+3:2410:23
4Tove ErikssonD18 (4)1:03:34+28:2616:46
6Tommy StenkvistH21 (13)44:43+15:109:28
7Fredrika ErikssonD45 (9)59:06+22:5418:04
17Carl-Erik FogelstrandH45 (19)1:10:10+44:1117:06
19Birgitta LarssonÖppen 5 (40)52:18+17:2514:12

Skarpnäcks OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Jörgen BatzH55 (23)41:59+7:2710:25
Monika LarssonD60 (12)ej godkänd

Skattkärrs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nils JanssonH85 (1)39:1117:29
6Arvo HyvönenH80 (11)47:14+10:3517:37

Skillingaryds FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars-Åke ClaessonH75 (26)31:4710:33
1Torild BornetunH80 (11)36:3913:40

SOK 68

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Britt-Marie LarssonD65 (12)47:24+15:5517:14
18Magnus JoelssonH55 (23)53:06+18:3413:10
58Gunnel KarlssonÖppen 7 (67)1:11:17+38:3620:32

SOK Träff

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jenny TofténÖppen trail kort (8)34:577:06
9Ida TofténD12 (14)36:27+16:2314:45
11Hugo TofténH14 (18)33:29+7:0810:10
17Andreas ÅkerströmÖppen 8 (23)1:06:33+31:1113:31
20Dennis RoosÖppen 7 (67)45:08+12:2713:00
31Lena RoosÖppen 5 (40)1:21:17+46:2422:05
35Karin StattinÖppen 5 (40)1:26:38+51:4523:32
40Torben GustavssonÖppen 7 (67)56:18+23:3716:13
44Marite ÅkerströmÖppen 7 (67)57:14+24:3316:29

Sävedalens AIK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ella PetterssonD14 (16)26:047:55
2Agnes PetterssonD40 (7)40:09+0:1410:25
3Herman PetterssonH12 (16)26:42+9:0310:48
3Martin PetterssonH45 (19)28:16+2:176:53
8Jonas HöijerÖppen 8 (23)54:37+19:1511:06
60Monica KnutssonÖppen 7 (67)1:14:58+42:1721:36

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Evelina EricssonD21 (9)38:169:44

Tenhults SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ann-Marie AnderssonD55 (16)41:25+5:4312:46

Tibro OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Berit KlamfeltD65 (12)37:17+5:4813:33
3Jesper LiderudH21 (13)39:55+10:228:27
6Nina GumaeliusD50 (15)42:33+10:3113:00
7Anna OlssonD21 (9)46:44+8:2811:53
8Pär-Magnus BjurekH45 (19)40:52+14:539:58
9Ella JohanssonD21 (9)51:12+12:5613:01
12Victor ArvesvedH21 (13)1:16:00+46:2716:06
12Gustav LidmanH16 (13)41:57+17:1411:12
13Bo KlamfeltH70 (20)43:54+15:4013:01
15Lucy LouD50 (15)1:17:48+45:4623:47
16Sune GustavssonH70 (20)1:00:03+31:4917:49
17JOACIM AhnheimH55 (23)51:39+17:0712:48
17Lennart JakobssonH65 (20)45:29+13:4414:02
22Jens LindströmH55 (23)1:05:19+30:4716:12
Svante AndrénH60 (12)ej godkänd
Thomas LjungqvistH50 (14)ej godkänd

Tidaholm SOK Sisu

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jonas FranzénÖppen 3 (33)37:43+6:5911:34
5Stefan KarlssonH50 (14)39:32+12:0910:16
6Kerstin KarlssonD65 (12)50:44+19:1518:26
8Andreas SjögrenÖppen 3 (33)38:52+8:0811:55
8Per KlarÖppen 8 (23)54:37+19:1511:06
9Carl SjögrenH12 (16)32:02+14:2312:58
12Helena HammarD50 (15)1:03:16+31:1419:20
12Arek MilevaD12 (14)40:01+19:5716:12
18Therese EnelandÖppen 3 (33)49:10+18:2615:04
19Ulrika MagnussonÖppen 3 (33)49:13+18:2915:05
20Åsa SjögrenÖppen 3 (33)49:26+18:4215:09
22Lisa KlarÖppen 3 (33)52:47+22:0316:11
25Marie OlssonÖppen 7 (67)47:04+14:2313:33
31Kiril MilevÖppen 7 (67)50:48+18:0714:38
36Konrad EnerothÖppen 5 (40)1:36:19+1:01:2626:10
37Leo OlssonÖppen 5 (40)1:36:20+1:01:2726:10
53Claes AnderssonÖppen 7 (67)1:06:31+33:5019:10
62Erika KlarÖppen 7 (67)1:26:13+53:3224:50
Ulrika EnerothÖppen 5 (40)ej start

Trollhättans SOK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malte AnderssonH10 (10)17:357:40
1Mats KristianssonH55 (23)34:328:34
2Jonas GustafssonH45 (19)27:30+1:316:42
2Lovisa KristianssonU2 (8)28:43+0:4710:22
3Johan ErikssonH14 (18)27:04+0:438:13
3Sofia GustafssonD45 (9)44:28+8:1613:35
3Joar TryggöH18 (6)33:20+7:288:47
3Eskil TryggöH20 (4)30:16+1:267:30
3Lena WaernD75 (20)29:59+2:5513:23
4Catharina KarlssonD60 (12)41:25+10:0615:03
5Oskar GustafssonH10 (10)25:18+7:4311:02
5Håkan SchmidtH55 (23)36:11+1:398:58
6Johan OckbornÖppen 7 (67)39:45+7:0411:27
6Linnea Solvang StaggD16 (16)46:17+12:2012:22
6Jörgen HallénH55 (23)37:10+2:389:13
7Caroline AnderssonD40 (7)1:00:37+20:4215:44
8Viggo AnderssonH14 (18)29:54+3:339:05
8Olle MelénH16 (13)33:24+8:418:55
9Alma AppelgrenD16 (16)48:52+14:5513:03
9Magnus VedinH40 (11)44:01+13:0310:44
10Edvin OckbornH14 (18)31:27+5:069:33
11Agnes ErikssonD16 (16)50:23+16:2613:28
11Jonas MelénH45 (19)42:16+16:1710:18
12Dag TryggöÖppen 8 (23)59:58+24:3612:11
12Nina SchmidtD55 (16)54:19+18:3716:45
13Maria TryggöD55 (16)55:43+20:0117:11
14Lukas EnglundH12 (16)1:12:28+54:4929:20
17Johan HallmanÖppen 7 (67)44:07+11:2612:42
17Kristina NyströmÖppen 3 (33)48:29+17:4514:52
18Lars BerggrenÖppen 7 (67)44:18+11:3712:45
21Ulf NyströmH55 (23)59:34+25:0214:46
27Martin EnströmÖppen 7 (67)48:42+16:0114:02
45Fredrik EnglundÖppen 7 (67)58:17+25:3616:47
49Bodil AhlströmÖppen 7 (67)1:01:35+28:5417:44
Albin AppelgrenH16 Kort (2)ej start
Josefine KristianssonD21 (9)ej start
Cenny AppelgrenÖppen 3 (33)ej start
Ulrika AppelgrenÖppen 3 (33)ej start

Uddevalla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Nina BejbomD55 (16)45:47+10:0514:07
18Gunnar BejbomH65 (20)48:20+16:3514:55

Ulricehamns OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Teo PalmérH12 Kort (1)21:359:25
1Isak SkoglundH14 (18)26:218:00
1Karl-Anton KarlssonH35 (3)47:5910:09
1Johan FalkÖppen 7 (67)32:419:25
1Maja NordinD16 Kort (1)42:4012:58
2Marie DahlenÖppen trail lång (3)1:23:42+21:179:21
2Anton KarlssonH12 (16)24:18+6:399:50
2Ulf PalmérH60 (12)35:01+1:029:14
2Marcus KvarndalH21 (13)33:34+4:017:06
2Kjell-Åke NilssonH70 (20)34:02+5:4810:05
4Edvin LennartsonÖppen 5 (40)43:07+8:1411:42
4Ulf ClaessonÖppen trail kort (8)41:17+6:208:23
4Minna KvarndalD10 (4)44:47+21:1719:33
4Magnus AnderssonH60 (12)44:04+10:0511:37
4Johanna HallqvistD45 (9)45:11+8:5913:49
4Magnus GassnerH40 (11)36:41+5:438:56
4Johanna KarlssonD35 (4)1:20:53+40:4320:34
5Ludvig CarlbomH18 (6)47:37+21:4512:33
6Lukas KlangH14 (18)29:44+3:239:02
6Irma PalmérU1 (13)31:30+5:4315:00
7Egon PalmerU1 (13)34:59+9:1216:39
7Kerstin ErnvidD75 (20)32:31+5:2714:30
7Adam SkoglundH16 (13)33:13+8:308:52
8Gustav KarlssonH10 (10)28:38+11:0312:30
8Kajsa NordinD45 (9)1:00:06+23:5418:22
9Maria LennartsonÖppen 7 (67)41:15+8:3411:53
9Stefan NordinH45 (19)41:09+15:1010:02
9Svante BerglundH50 (14)46:33+19:1012:05
9Alfred HallqvistH16 (13)34:50+10:079:18
10Christer MannfolkH55 (23)42:59+8:2710:39
10Frida SkoglundD12 (14)36:59+16:5514:58
12Linus ClaessonH12 (16)41:57+24:1816:59
13Olle NordinÖppen 3 (33)44:26+13:4213:37
13Mio KvarndalU1 (13)55:10+29:2326:16
15Björn PetterssonH65 (20)44:11+12:2613:38
18Ivan ErnvidH75 (26)46:31+14:4415:27
22Monika AnderssonÖppen 5 (40)53:49+18:5614:37
28Lisa AnderssonÖppen 7 (67)49:13+16:3214:11
32Stephanie BaidaÖppen 5 (40)1:22:31+47:3822:25
34Lena NilssonÖppen 5 (40)1:23:46+48:5322:45
36Lars ErikssonÖppen 7 (67)54:55+22:1415:49
57Frida MannfolkÖppen 7 (67)1:10:15+37:3420:14
Ville GassnerInskolning (9)20:4213:16
Klara GassnerInskolning (9)21:18+0:3613:39
Helena ErikssonÖppen 5 (40)ej godkänd
Annica BerglundÖppen 7 (67)ej godkänd

Vaggeryds SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lisbeth KarlssonD70 (10)32:1112:00
19Magnus BoivieH45 (19)1:13:37+47:3817:57

Vänersborgs SK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jenny NymanD50 (15)32:029:47
1Alvin RösehagH16 Kort (2)39:3912:03
1Robert EnbomH40 (11)30:587:33
1Linn EnbomD12 (14)20:048:07
2Johannes AnderssonH10 (10)18:41+1:068:09
2Britta SahlinD55 (16)35:54+0:1211:04
2Andrea EnbomD12 (14)21:30+1:268:42
2David AlménH16 (13)26:48+2:057:09
3Sara AnderssonÖppen trail kort (8)39:32+4:358:02
3Peter CederbergH55 (23)35:14+0:428:44
3Ida AnderssonD12 (14)23:44+3:409:36
4Katarina EnbomD40 (7)44:40+4:4511:36
4Liam HogedalH14 (18)27:22+1:018:19
6Lennart NymanÖppen trail kort (8)52:21+17:2410:38
11Nils-Olof LarssonH55 (23)43:25+8:5310:46
12Birgitta StenströmD75 (20)37:26+10:2216:42
13Maja NymanD14 (16)40:58+14:5412:27
Conny SahlinÖppen 7 (67)ej godkänd
Matilda CederbergD16 (16)ej godkänd
Tomas AnderssonH55 (23)ej start

Värend GN OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Göran ThourH75 (26)1:10:34+38:4723:26

Växjö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lisel ArvidssonD55 (16)35:4211:01
12Ulf ArvidssonÖppen 5 (40)47:40+12:4712:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser