Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ostlöpet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ostlöpet
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: lördag 6 april 2019

IF Hagen

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna AlsiöD16 (16)33:579:04
1Inger WesterbergD60 (12)31:1911:23
1Maria SahlénD35 (4)40:1010:13
1Hampus NyströmH20 (4)28:507:09
1Johan MårtenssonH16 (13)24:436:36
2Moa SkoogD16 (16)35:40+1:439:32
2Karin AnderssonD50 (15)36:16+4:1411:05
2Nina AhlénD45 (9)37:47+1:3511:33
2Lars HolmbergH55 (23)35:03+0:318:41
2Niclas WesterbergÖppen 8 (23)44:08+8:468:58
2Oscar StombergH20 (4)29:05+0:157:13
2Alma GullbrandÖppen 1 (4)33:36+3:5512:07
2Uno MagnussonH65 (20)33:58+2:1310:29
3Maria BogrenD50 (15)37:57+5:5511:36
3Camilla BohmanD35 (4)54:45+14:3513:55
3Erica BogrenD18 (4)52:10+17:0213:45
3Anton CarlssonH16 (13)28:32+3:497:37
4Hampus SahlénH12 (16)27:04+9:2510:57
4Emma KindbomD21 (9)42:26+4:1010:47
4Johan HolmbergH18 (6)42:00+16:0811:04
4Margareta HolmbergD80 (4)55:22+19:3624:43
4Carl HolmbergH20 (4)32:53+4:038:09
5Anna StombergD50 (15)42:29+10:2712:59
5Lena Carlsson TellÖppen trail kort (8)49:59+15:0210:09
5Liam JohanssonH16 (13)30:56+6:138:16
6Agnes JohanssonD14 (16)34:21+8:1710:26
6Mats HedmanH50 (14)39:48+12:2510:20
6Anders ErikssonH65 (20)35:21+3:3610:54
6Erik GullbrandH16 (13)32:49+8:068:46
7Malin KindbomD16 (16)47:00+13:0312:34
7Karin AnderssonÖppen 5 (40)45:18+10:2512:18
8Emma AhlénD14 (16)36:20+10:1611:02
8Kjell JohanssonH50 (14)46:12+18:4912:00
10Vilma WesterbergU1 (13)40:34+14:4719:19
10Jonatan SahlénH10 (10)31:48+14:1313:53
10Ida RoosÖppen 7 (67)41:35+8:5411:59
10Tommy WesterbergH65 (20)37:26+5:4111:33
10Evamarie LundahlD65 (12)54:44+23:1519:54
10Linus AhlénH16 (13)35:30+10:479:29
10Kjell KaminskyH65 (20)37:26+5:4111:33
11Kerstin LarssonD55 (16)50:01+14:1915:26
11Eva SjöströmD60 (12)50:12+18:5318:15
14Niklas SahlénH45 (19)50:01+24:0212:11
14Karin B. AnderssonD55 (16)1:44:04+1:08:2232:07
14Ewa HolmbergD50 (15)1:07:15+35:1320:33
15Greger AhlénH45 (19)53:58+27:5913:09
20Carl-Otto WijkmarkH75 (26)52:12+20:2517:20
Karl Evert SvenssonH70 (20)ej godkänd
Renita PåsseD50 (15)utgått
Ingemar HolmbergH80 (11)utgått
Eva Rabe MagnussonD60 (12)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser