Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för L-100-Dubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: L-100-Dubbeln
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: lördag 25 augusti 2012

D21

4 190 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin HamreforsOK Landehof34:118:09
2Stina JanssonJärla Orientering36:13+2:028:38
3Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL36:50+2:398:47
4Emma Pihl SkoogOK Linné37:19+3:088:54
5Jessica SöllvanderOK Rodhen39:32+5:219:26
6Sofia SöllvanderOK Linné40:41+6:309:42
7Kate MorrisonOK Linné41:04+6:539:48
8Karin LundbergJärfälla OK41:42+7:319:57
9Kristina RosénIF Thor42:00+7:4910:01
10Sofia ForngrenOK Enen43:07+8:5610:17
11Åsa NordlanderOK Linné43:42+9:3110:25
12Sara GrenmarkTullinge SK46:59+12:4811:12
13Elin LindTierps SOK52:57+18:4612:38
14Charlotte ÖstlundOK Linné57:09+22:5813:38
15Evelin MagnussonSala OK1:01:53+27:4214:46
16Mari TroengOK Linné1:02:30+28:1914:54
17Frida GuerreroOK Linné1:06:47+32:3615:56
Emma FaxénVäxjö OKdiskvalificerad
Ida Pihl SkoogOK Linnédiskvalificerad
Emelie HolmströmJärla Orienteringdiskvalificerad

H21

4 740 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars MagnussonOK Linné31:216:36
2Liutauras BileviciusOK Linné31:26+0:056:37
3Erik ÅhlinOK Måsen31:39+0:186:40
4Per-Åke OlssonOK Ravinen33:39+2:187:05
5Anders BoströmJärfälla OK33:46+2:257:07
6Mats FröbergOK Linné33:56+2:357:09
7Anders HåkanssonOK Linné33:58+2:377:09
8Mikael NordströmOK Linné34:37+3:167:18
9Ulrik ImbergOK Linné35:05+3:447:24
10Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK37:34+6:137:55
11Björn HellrupHelsingborgs SOK37:44+6:237:57
12Olof ErikssonOK Linné38:10+6:498:03
13Anders JanssonTäby OK38:25+7:048:06
14Jonas ErikssonRånäs OK39:22+8:018:18
15Henrik SundblomRånäs OK39:24+8:038:18
16Nils NedforsOK Linné40:13+8:528:29
17John SolbreckOK Roslagen44:04+12:439:17
18Patrick HigginsLagan Valley Orienteers44:57+13:369:28
19Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK47:00+15:399:54
20Rickard EkströmIF Thor47:50+16:2910:05
21Niklas ReinholdssonIF Thor50:27+19:0610:38
Johan LindahlTäby OKdiskvalificerad
Ola HultinOK Roslagendiskvalificerad
Jonas EklundOK Rodhendiskvalificerad
Måns FaxénVäxjö OKdiskvalificerad
Boris GranovskiyOK Linnéej start
Oskar WallénOK Linnéej start
Robin PousetteRånäs OKej start
Mikael Anttila-ErikssonOK Linnéej start

D18

3 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolina NealisLänna IF1:30:4924:48
Lovisa NilssonOK Linnéej start

H18

3 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas Winander-SchönningJärfälla OK34:369:27
2Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL58:01+23:2515:51
3William HultqvistVallentuna-Össeby OL1:00:58+26:2216:39

D17-20 Kort

3 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida RoosIF Thor1:06:3120:05

D16

3 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda DammvikStora Tuna OK36:4911:07
2Lisa JohanssonOK Rodhen39:05+2:1611:48
3Ellen MattssonIF Åland40:11+3:2212:08
4Linnéa GranlundTäby OK1:05:57+29:0819:55
5Mathilda LindeIF Åland1:12:24+35:3521:52
Emma GraasOK Linnéej start

H16

3 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ForsbergLånghundra IF21:456:34
2Olle NilssonOK Linné26:03+4:187:52
3Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK31:47+10:029:36
4Anton ErikssonOK Linné31:55+10:109:38
5Jacob TorstenssonVästerås SOK44:35+22:5013:28

H16 Kort

2 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bobby BrahmLånghundra IF27:109:27

D14

2 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JanssonOK Linné27:429:39
2Mirjam DalénSala OK27:43+0:019:39
3Lisa DammvikStora Tuna OK29:38+1:5610:19
4Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK29:54+2:1210:25
5Sandra BoströmOK Linné30:13+2:3110:31
6Louise AlmIF Åland47:51+20:0916:40

H14

2 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf BerglundSigtuna OK21:577:38
2Olle GrywenzOK Linné22:38+0:417:53
3Daniel RönnqvistOK Linné26:11+4:149:07
4Johan EdenhamnLänna IF27:21+5:249:31
5Emil GrehnOK Rodhen29:37+7:4010:19
6Oliver AngelsiööOK Linné29:57+8:0010:26
7Gustav NyholmOK Linné32:00+10:0311:08
8John LarssonRånäs OK33:16+11:1911:35

H14 Kort

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jakob NäslundOK Roslagendiskvalificerad

D12

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa WigertzLånghundra IF29:3911:57
2Alva JonssonLånghundra IF32:36+2:5713:08
3Katja DalénSala OK34:33+4:5413:55
4Shanti SöderströmSala OK55:11+25:3222:15
Astrid AnderVallentuna-Össeby OLej start

H12

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Leijon ThorellLånghundra IF23:149:22
2William DverstorpLånghundra IF31:20+8:0612:38
3Niklas GillbergLånghundra IF32:57+9:4313:17
4Arvid RoosOK Linné43:02+19:4817:21

D10

1 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia KarlssonLånghundra IF21:1111:30
2Ella AnderssonLånghundra IF24:55+3:4413:32
3Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL31:30+10:1917:07
Alva SundblomRånäs OKej start

H10

1 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor ÄlvegranDalaportens OL18:5810:18
2Oskar SundblomRånäs OK20:35+1:3711:11
3Karl GrywenzOK Linné21:36+2:3811:44
4David NäslundOK Roslagen32:37+13:3917:43
5Albin BlombergSegersta OK34:52+15:5418:56
Olle BrahmLånghundra IFdiskvalificerad
Elliot AngelsiööOK Linnéej start
Malcolm CederbaumWaxholms OKej start
Albin ForsbergLånghundra IFej start

D35

3 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie LyckebäckSigtuna OK42:5411:22
2Åsa BergSigtuna OK46:18+3:2412:16
3Annette RoosOK Linné47:25+4:3112:34
4Jenny FredricssonValbo AIF1:09:31+26:3718:26

H35

4 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WesterberghOK Linné45:039:30
2Jonas SellingLänna IF58:20+13:1712:18
3Patrik ServinLånghundra IF1:03:56+18:5313:29

D40

3 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÄlvegranDalaportens OL1:05:2517:21
Yvonne GrehnOK Rodhenej start

H40

4 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias EdströmKovlands IF29:056:56
2Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL31:30+2:257:31
3Roger TynellRånäs OK35:55+6:508:34
4Jonas BlombergSegersta OK36:26+7:218:41
5Magnus AnderssonSundbybergs IK43:46+14:4110:26
6Nic KruysIF Thor44:25+15:2010:36
7Ulf AngelsiööOK Linné54:55+25:5013:06
8Jonathan NealisLänna IF1:24:08+55:0320:04
Andreas EhnIF Thorej start
Örjan GustafssonOK Torej start
Jonas NordströmOK Roslagenej start

D45

3 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cathrine JohanssonTierps SOK33:4210:41
2Ulrika MeyersonOK Linné33:51+0:0910:44
3Maria HartOK Linné33:58+0:1610:46
4Annika ArdellOK Rodhen35:57+2:1511:24
5Ann-Christin PousetteRånäs OK37:08+3:2611:47
6Carina NyströmLänna IF37:39+3:5711:57
7Agneta KarlssonRånäs OK39:04+5:2212:24
8Maria NimvikJärla Orientering42:31+8:4913:29
9Lena GrandinOK Linné43:44+10:0213:53
Karin SkoglundOK Linnéej start

H45

4 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan BerglundIF Thor32:177:42
2Thomas KällbergOK Roslagen35:04+2:478:22
3Ulf K. RaskSigtuna OK35:08+2:518:23
4Ola TorstenssonVästerås SOK37:54+5:379:02
5Ove NäslundOK Roslagen39:10+6:539:20
6Hans ThorOK Linné40:59+8:429:46
7Anders OhlinRånäs OK41:18+9:019:51
8Anders ÄlvegranDalaportens OL41:45+9:289:57
9Per GrywenzOK Linné45:49+13:3210:56
10Hans ÄlvegranDalaportens OL50:28+18:1112:02
11Jörgen DalénSala OK50:35+18:1812:04
12Anders LundbergOK Roslagen1:06:04+33:4715:46
13Michael LindeIF Åland1:08:41+36:2416:23

D50

3 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF33:5910:47
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL35:17+1:1811:12
3Maria SkantzOK Triangeln38:16+4:1712:08
4Inger SkantzLänna IF40:04+6:0512:43
5Brita NilssonOK Linné43:18+9:1913:44
6Anna-Sofie LundmanOK Roslagen46:09+12:1014:39
7Gunilla ReinholdssonIF Thor48:54+14:5515:31
8Anna MalmOK Enen50:05+16:0615:53
9Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen51:24+17:2516:19
Christina Åhman-WilliamRånäs OKej start

H50

3 770 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JönssonOK Triangeln27:587:25
2Per EdenhamnLänna IF32:01+4:038:29
3Tommy HolmérVäsby OK32:09+4:118:31
4Björn SöderbäckOK Linné32:11+4:138:32
5Gunnar LangsSkarpnäcks OL32:35+4:378:38
6Peter RidefeltOK Linné32:50+4:528:42
7Anders LundhJärfälla OK33:24+5:268:51
8Christer ErikssonTierps SOK33:35+5:378:54
9Tomas JanssonLänna IF34:08+6:109:03
10Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK36:13+8:159:36
11Jörgen BatzSkarpnäcks OL37:02+9:049:49
12Leif NyholmOK Linné37:38+9:409:58
13Arne HäggArboga OK37:54+9:5610:03
14Tryggve RönnqvistOK Linné41:35+13:3711:01
15Magnus ThorOK Bävern44:39+16:4111:50
16Magnus BergströmRånäs OK46:56+18:5812:26
17Eric JönssonOK Triangeln50:40+22:4213:26
18P-O OlofssonSigtuna OK52:05+24:0713:48
19Per-Olof SvenssonLänna IF58:11+30:1315:25

D55

2 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK28:5610:24
2Anne-Chr SchunnessonAttunda OK30:18+1:2210:53
3Helena BachmanTäby OK33:19+4:2311:59
4Eva ElnerudSigtuna OK34:21+5:2512:21
5Monica OhlinRånäs OK38:09+9:1313:43
6Eva OlssonRånäs OK39:16+10:2014:07
7Monika LarssonSkarpnäcks OL44:30+15:3416:00
8Britt LarssonLänna IF47:57+19:0117:14
9Britt-Marie ErikssonOK Rodhen51:26+22:3018:30
Margareta HallménAttunda OKej start

H55

3 770 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen KarlssonAttunda OK28:397:35
2Thom SandvikAvesta OK31:11+2:328:16
3Lars OhlinRånäs OK33:25+4:468:51
4Lars JanlövIF Åland34:17+5:389:05
5Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL36:26+7:479:39
6Hans OhlinRånäs OK37:03+8:249:49
7Tor-Olof BlomsterIF Åland37:16+8:379:53
8Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL38:16+9:3710:09
9Mikael SternJärla Orientering38:30+9:5110:12
10Mats WickbomOK Linné41:47+13:0811:04
11Mats LundmanOK Roslagen41:59+13:2011:08
12Bo DavidssonSolna OK44:40+16:0111:50
13Göran AnderssonAttunda OK45:08+16:2911:58
14Sven HedmanAttunda OK45:15+16:3612:00
15Robert AlmLänna IF47:46+19:0712:40
16Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL48:17+19:3812:48
17Lars HagrotTäby OK49:39+21:0013:10
18Sture LarssonLänna IF54:18+25:3914:24
19Curt ReinholdssonIF Thor1:18:21+49:4220:46
20Claes HammarlingLänna IF1:19:30+50:5121:05

D60

2 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunlis LarssonOK Enen24:0811:46
2Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK26:04+1:5612:42
3Agneta Pihl-SkoogEnköpings AIF27:13+3:0513:16
4Lena JohnssonRånäs OK28:07+3:5913:42
5Ingegerd LusenskySigtuna OK28:59+4:5114:08
6Evy JohanssonSala OK29:02+4:5414:09
7Barbro EdströmKovlands IF29:57+5:4914:36
8Helena DominiqueOK Enen32:07+7:5915:40
9Marita BergSigtuna OK37:09+13:0118:07
10Kristina ErikssonLänna IF37:38+13:3018:21
11Barbro ÖstlundOK Roxen41:45+17:3720:21
12Maria PeterssonOK Linné1:11:17+47:0934:46
Kristina WåhlinOK Enendiskvalificerad
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OLej start

H60

3 660 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl BachmanTäby OK33:549:15
2Claes-Erik KarlssonAttunda OK34:58+1:049:33
3Stig AnderssonOK Linné38:33+4:3910:31
4Lars Erik HermanssonOK Linné39:43+5:4910:51
5Göran LarssonSala OK40:08+6:1410:57
6Kenneth LarssonOK Enen41:15+7:2111:16
7Clas-Göran HerrgårdTäby OK43:50+9:5611:58
8Per Johan JanssonLänna IF48:54+15:0013:21
9Tapani SivénIF Åland50:14+16:2013:43
10Sune HedströmOK Rodhen53:04+19:1014:29
11Bengt-Göran StjernaLänna IF53:50+19:5614:42
12Jan ÅsbergHäverödals SK55:40+21:4615:12
13Bo WinanderJärfälla OK1:00:30+26:3616:31
14Per-Erik CarleniusAttunda OK1:02:56+29:0217:11
15Leif Erik KarlssonRånäs OK1:05:38+31:4417:55
16Ulf ErikssonOK Linné1:08:04+34:1018:35
17Bengt ÖstlundOK Roxen1:09:11+35:1718:54
Folke BoströmOK Linnédiskvalificerad
Tommy WåhlinOK Enendiskvalificerad
Dan WesterbergOK Kårediskvalificerad
Jan JohanssonIF Thorej start
Anders HallménAttunda OKej start

D65

2 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro MöllbergArboga OK26:2512:53
2Inger LundOK Norden34:37+8:1216:53
Kristina SkoglundHellas Orienteringdiskvalificerad

H65

3 150 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen27:488:49
2Claes NidebornStora Tuna OK29:49+2:019:27
3Owe EdströmKovlands IF30:30+2:429:40
4Anders GärderudIFK Lidingös Skid o OK30:58+3:109:49
5Per-Erik WåhlbergOK Linné31:18+3:309:56
6Leif NordinAttunda OK31:59+4:1110:09
7Per-Ivar MöllbergArboga OK33:12+5:2410:32
8Jan BojlingSolna OK35:00+7:1211:06
9Jan Olov JonssonTierps SOK35:31+7:4311:16
10Rolf SkoglundHellas Orientering37:18+9:3011:50
11Torbjörn TirénHellas Orientering37:42+9:5411:58
12Sören JohanssonOK Norden39:21+11:3312:29
13Lars Erik OrvendalHeby AIF43:37+15:4913:50
14Torbjörn AtterbrandTierps SOK44:56+17:0814:15
15Leif ErikssonHeby AIF45:24+17:3614:24
16Leif BergSigtuna OK45:55+18:0714:34
17Stig LarssonLänna IF46:04+18:1614:37
18Lars NordinSolna OK46:31+18:4314:46
19John ÖstlundSundbybergs IK46:56+19:0814:53
20Karl-Åke LarssonOK Enen50:13+22:2515:56
21Mats TörngrenOK Linné50:18+22:3015:58
22Sören ErikssonLänna IF52:54+25:0616:47
23Ulf SkogtjärnOK Linné1:02:57+35:0919:59
Sven PihlEnköpings AIFdiskvalificerad
Conny HusénOK Roslagendiskvalificerad
Boris AnderssonRånäs OKej start
Bjarne BlomsterIF Ålandej start
Bo WestlingHäverödals SKej start

D70

2 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK26:1612:48
2Eva von HeijneSigtuna OK30:49+4:3315:01
3Margaretha NyströmLänna IF53:00+26:4425:51

H70

2 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin EngqvistUpsala IF29:2910:36
2Jan JohanssonIFK Hedemora OK30:56+1:2711:07
3Kurt BoströmOK Linné31:51+2:2211:27
4Torbjörn JohanssonOK Norden35:05+5:3612:37
5Kjell TancredIBM-Klubben35:58+6:2912:56
6Lennart TorstenssonOK Rodhen39:34+10:0514:13
7Ulf ÅströmOK Roslagen40:56+11:2714:43
8Gunnar BramstenSundbybergs IK41:40+12:1114:59
9Sverre JonssonOK Ravinen42:44+13:1515:22
10Bertil KarlssonOK Linné46:07+16:3816:35
11Levin SvedbergSundbybergs IK48:44+19:1517:31
12Rune ThurenVallentuna-Össeby OL50:08+20:3918:02
13Roine MattssonHäverödals SK51:56+22:2718:40
14Rune HaulinIF Thor1:06:37+37:0823:57
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad
Bo LindbergRånäs OKej start

H75

2 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK32:0011:30
2Allan WedinJärfälla OK37:47+5:4713:35
3Arne GustavssonSäterbygdens OK38:56+6:5614:00
4Eddy LundqvistHeby AIF42:15+10:1515:11
5Lars-Erik LindellVäsby OK45:58+13:5816:32
6Lennart HedlundVallentuna-Össeby OL48:01+16:0117:16
7Lennart ErikssonOK Enen50:08+18:0818:02
Sven ErikssonOK Roslagendiskvalificerad

Inskolning

1 620 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
David BerglundIF Thorfullföljt
Rufus ButlerLänna IFfullföljt
Teodor ButlerLänna IFfullföljt
Edvin FalkOK Roslagenfullföljt
Harry FalkOK Roslagenfullföljt
Hanna RundgrenDalaportens OLfullföljt
Adam SparrmanOK Linnéfullföljt
Axel SparrmanOK Linnéfullföljt
Angelina ÄlvegranDalaportens OLfullföljt
Stella ÄlvegranDalaportens OLfullföljt
Felix JohnsonKlubblösdiskvalificerad

U1

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik Heden RundgrenDalaportens OL15:537:33
2Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF17:44+1:518:26
3Elsa EklundOK Rodhen19:43+3:509:23
4Johanna RoosOK Linné19:49+3:569:26
5Agnes EklundOK Rodhen21:31+5:3810:14
6Måna Bertilsson SkoogOK Linné22:54+7:0110:54
7Agnes CedstedtLånghundra IF46:46+30:5322:16
Edit JonssonLånghundra IFej start

U2

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna KarlssonLänna IF35:3913:27
2Elsa KarlssonIF Thor39:14+3:3514:48
3Agnes WeissLånghundra IF46:21+10:4217:29
4Amanda LindquistLånghundra IF55:08+19:2920:48
5Emma LundbergOK Roslagen55:11+19:3220:49
6Fanny CedstedtLånghundra IF55:21+19:4220:53

Öppen motion 3

3 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans NordströmRånäs OK49:0916:03
2Isak CederholmKlubblös1:08:08+18:5922:15
3Barbro MelvingerOK Enen1:43:34+54:2533:50

Öppen motion 5

3 350 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander AlnessLånghundra IF36:4910:59
2Johan KarlssonIF Thor38:56+2:0711:37
3Anders LindgrenLånghundra IF40:14+3:2512:00
4Staffan JakobssonKlubblös41:14+4:2512:18
5Björn DverstorpLånghundra IF43:16+6:2712:54
6Fredrik NilssonLånghundra IF46:25+9:3613:51
7Emma FalkOK Roslagen49:25+12:3614:45
8Ann-Sofi SandvikAvesta OK49:43+12:5414:50
9Anna OlssonIF Thor54:35+17:4616:17
10Silvia NyholmOK Linné55:26+18:3716:32
11Niklas HagbergKlubblös57:34+20:4517:11
12Helena DalénSala OK59:37+22:4817:47
13Maria KarlssonIF Thor1:11:52+35:0321:27
Bernhard KlingOK Rodhendiskvalificerad
Cecilia VälijeesiöVästerås SOKdiskvalificerad

Öppen motion 7

3 170 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas DanielssonKöping-Kolsva OK29:239:16
2Lars-Olof JanssonOK Linné31:28+2:059:55
3Lars AnderssonOK Triangeln31:31+2:089:56
4Alexander GillbergKlubblös34:59+5:3611:02
5Arne BergensOK Linné36:44+7:2111:35
6Hugo BergmanOK Linné36:52+7:2911:37
7Mats BrandonKlubblös37:36+8:1311:51
8Mats ErikssonOK Norden38:00+8:3711:59
9Tomas AxelssonOK Linné45:34+16:1114:22
10Micaela SölvanderOK Rodhen47:25+18:0214:57
11Berndt BergströmIF Thor47:36+18:1315:00
12Lars-Olov AnderssonSigtuna OK52:09+22:4616:27
13Marica TynellRånäs OK53:04+23:4116:44
14Mats BrobergIFK Lidingös Skid o OK55:10+25:4717:24
15Karolina AnderssonLänna IF56:57+27:3417:57
16David SöderströmSala OK57:53+28:3018:15
17Matts TenlandAndrarums IF1:00:04+30:4118:56
18Caroline PerssonAndrarums IF1:00:09+30:4618:58
19Ann-Sofie EdenhamnLänna IF1:01:28+32:0519:23
20Christina OhlinRånäs OK1:04:23+35:0020:18
21Erik HedbergKlubblös1:16:54+47:3124:15
22Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:17:18+47:5524:23
Emma ButlerLänna IFdiskvalificerad
Luiza DarLänna IFdiskvalificerad
Ravi DarLänna IFdiskvalificerad
Sören AnderssonVäsby OKdiskvalificerad

Öppen motion 8

4 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rassmus AnderssonOK Linné40:148:44 Ladda ner rutt i gpx-format
2Lars VestlingIF Thor45:53+5:399:58
3Christofer NäsholmÄrla IF47:45+7:3110:22
4Ulf GrandinOK Linné49:19+9:0510:43
5Kari TalltjärnVästerås SOK49:23+9:0910:44
6Bo StrandOK Linné51:27+11:1311:11
7Ammie BerglundIF Thor52:29+12:1511:24
8Jenny HallmanAttunda OK55:27+15:1312:03
9Mia DammvikStora Tuna OK56:46+16:3212:20
10Jan MåweÄrna IF57:18+17:0412:27
11Peter KraftHallstahammars OK1:04:04+23:5013:55
12Erik LindhOK Linné1:11:04+30:5015:26
13Malin SparrmanOK Linné1:18:13+37:5917:00
14Anita TalltjärnVästerås SOK1:25:56+45:4218:40
15Anders TollOK Linné1:41:12+1:00:5822:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser