Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårdubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårdubbeln, medel
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: lördag 30 mars 2019

D21

3 390 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad22:506:44
2Ebba BerglinOK Orion25:01+2:117:22
3Cecilia BrattOK Orion25:08+2:187:24
4Emma BergmanOK Pan-Kristianstad25:19+2:297:28
5Lisa FolinoKarlskrona SOK28:44+5:548:28
6Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK30:08+7:188:53
7Emma DahlstedtKamrat och IF KIF30:39+7:499:02
8Anna ArvidssonKalmar OK31:33+8:439:18
9Pia OlssonSkåneslättens OL31:35+8:459:18
10Mia KajsajunttiOK Skogsfalken32:41+9:519:38
11Josephine RegnellVäxjö OK34:33+11:4310:11
12Eva PetterssonKarlskrona SOK34:48+11:5810:15
13Maja PetterssonKarlskrona SOK38:35+15:4511:22
14Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad38:57+16:0711:29 Ladda ner rutt i gpx-format
15Beatrice KöhlerSäterbygdens OK39:22+16:3211:36
16Anna BondesonLunds OK42:51+20:0112:38
17Kristina SpångbergLunds OK43:29+20:3912:49
Yevheniia ShcherbakovaRonneby OKej start

H21

4 840 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Denys ShcherbakovRonneby OK27:315:41
2Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad29:56+2:256:11
3Oskar HåkanssonRonneby OK31:45+4:146:33
4Torgny LindströmRonneby OK32:59+5:286:48
5Fritjof AxelssonFK Göingarna35:00+7:297:13
6Theodor WahlbomOK Orion35:04+7:337:14
7Anton ÖsterbladKarlskrona SOK35:15+7:447:16
8Viktor TovessonOK Orion35:30+7:597:20
9Linus KajsajunttiKamrat och IF KIF35:42+8:117:22
10Fredrik JohanssonBredaryds SOK35:43+8:127:22
11Henrik BerlinOK Orion36:15+8:447:29
12Lars JohanssonOK Älme36:42+9:117:34
13Emil NilssonTorsås OK37:19+9:487:42
14Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK38:02+10:317:51
15Kalle IngvarssonOK Vilse 8740:55+13:248:27
16Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb41:05+13:348:29
17Johan MyrénOK Orion41:47+14:168:37 Ladda ner rutt i gpx-format
18Rasmus SvenssonVärend GN OL44:27+16:569:11
19Måns FaxénVäxjö OK45:49+18:189:27
20Tommy SvenssonOK Orion45:55+18:249:29
21Anton BacklundSäterbygdens OK46:36+19:059:37
22Johan NöjdFK Göingarna51:54+24:2310:43
23Arne LindströmTorsås OK52:41+25:1010:53
24Stefan MagnussonLunds OK59:39+32:0812:19

D20

3 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina JohanssonOK Bävern30:088:58
2Ellen WahlbomOK Orion37:34+7:2611:10
3Rebecca SvenssonVärend GN OL47:53+17:4514:15
4Julia LundHästveda OK56:28+26:2016:48

H20

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias BlomsterRonneby OK38:099:46

D18

3 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma HolmströmHärlövs IF29:298:44
2Hanna RingRonneby OK31:28+1:599:20
3Embla CinthioSkåneslättens OL33:35+4:069:57
4Maja TenghagenHärlövs IF33:49+4:2010:02
5Hanna OlssonIFK Sävsjö35:06+5:3710:24
Alma LeijonHärlövs IFej start

H18

3 870 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BergstedtMarkbygdens OK25:456:39
2Petter BergstedtMarkbygdens OK27:43+1:587:09
3Gustav ÅmanOK Vilse 8729:02+3:177:30
4Simon GiselssonRonneby OK29:39+3:547:39
5Carl ÅsLunds OK29:41+3:567:40
6Arvid KronmarKarlskrona SOK30:29+4:447:52
7Oskar SundblomRånäs OK30:54+5:097:59
8Arvid BlomsterRonneby OK33:54+8:098:45
9Johan VinbladLunds OK38:37+12:529:58
10Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK47:16+21:3112:12
11Erik HanssonKarlskrona SOK58:30+32:4515:06
12Alfred ÖstergrenAlvesta SOK1:12:33+46:4818:44
Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOKej godkänd
Melker AnderssonOK Pan-Kristianstadej start

D16

3 370 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma SvennerudKarlskrona SOK28:078:20
2Ella SöderbergOK Skogsfalken29:24+1:178:43
3Enni LindskogOK Älme30:42+2:359:06
4Filippa SöderbergKalmar OK30:50+2:439:08
5Lisa SwartzOK Orion32:30+4:239:38
6Martina NiklassonVäxjö OK33:14+5:079:51
7Vilmalee SuwanOK Vilse 8733:26+5:199:55
8Viola HolmströmHärlövs IF34:44+6:3710:18
9Vilma EngströmOK Orion39:38+11:3111:45
10Ina ÅmanOK Vilse 8743:02+14:5512:46
11Alva NystedtSkåneslättens OL45:05+16:5813:22
12Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK45:12+17:0513:24
13Elvira LjungbergOK Skogsfalken45:24+17:1713:28
14Maja BäcklundRonneby OK45:41+17:3413:33
15Maja LindénVäxjö OK48:14+20:0714:18
16Julia KarlssonOK Skogsfalken57:46+29:3917:08
17Sandra WiduchKarlskrona SOK1:04:29+36:2219:08
Olivia LarssonLunds OKej start

H16

3 360 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK21:116:18
2Hugo LarssonKarlskrona SOK21:14+0:036:19
3Linus VernströmRonneby OK22:24+1:136:40
4Filip HåkanssonOK Orion24:41+3:307:20
5Hugo UnossonKalmar OK24:44+3:337:21
6Olle KallerbäckVäxjö OK25:51+4:407:41
7Oskar EricssonRonneby OK27:54+6:438:18
8Melker LarssonOK Orion29:10+7:598:40
9Anton TörnqvistKarlskrona SOK29:47+8:368:51
10Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK32:16+11:059:36
11Ville LundgrenKalmar OK33:07+11:569:51
12Gabriel SteffertOK Tyringe36:30+15:1910:51
13Lukas HagbergKalmar OK36:47+15:3610:56
14David OlanderLunds OK37:22+16:1111:07
15Erik ErikssonOK Skogsfalken39:16+18:0511:41
16Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK39:29+18:1811:45
17Isak LevinFK Åsen40:30+19:1912:03
18Erik OlssonFK Åsen42:22+21:1112:36
19Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad42:39+21:2812:41
20Elias NilssonHässleholms OK44:44+23:3313:18
21Moltas ÖstergrenAlvesta SOK51:05+29:5415:12
22Lucas TreldalLunds OK51:47+30:3615:24
Erik OscarssonOK Orionej start

D14

3 270 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK26:548:13
2Lina ÅsLunds OK32:55+6:0110:03
3Hedda SvenssonOK Orion35:49+8:5510:57
4Alice HallOK Bävern36:09+9:1511:03
5Wilma KroksmyrVäxjö OK36:21+9:2711:06
6Lovisa KroksmyrVäxjö OK39:17+12:2312:00
7Lova KronmarKarlskrona SOK41:45+14:5112:46
8Hilda PeterssonVäxjö OK44:35+17:4113:38
9Elin SaleskogRonneby OK46:20+19:2614:10
10Emelia CarlströmFK Boken49:54+23:0015:15 Ladda ner rutt i gpx-format
11Hanna BäcklundRonneby OK52:12+25:1815:57
12Siri KleinOK Vilse 8756:25+29:3117:15
13Agnes OlssonOK Skogsfalken1:37:58+1:11:0429:57
Tuva SelinFK Göingarnaej godkänd
Liv LundsgaardOK Kontinentej godkänd
Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Evanna JohanssonOK Njudungej start
Filippa BraunVäxjö OKej start

H14

3 270 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SelinFK Göingarna22:456:57
2Wilmer SelinFK Göingarna27:22+4:378:22
3Eddie KarlssonOK Vilse 8728:28+5:438:42
4Hjalmar AxelssonFK Göingarna29:13+6:288:56
5Nils SwartzOK Orion29:47+7:029:06
6Oliver HåkanssonOK Orion31:10+8:259:31
7Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK32:17+9:329:52
8Edwin FalkstrandTormestorps IF35:19+12:3410:48
9Emil RingRonneby OK37:32+14:4711:28
10Emil AlbinssonOK Skogsfalken37:59+15:1411:36
11Matti JohanssonOK Njudung38:15+15:3011:41
12Carl GlivesonRonneby OK39:05+16:2011:57
13Axel BrattOK Orion39:46+17:0112:09
14Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK43:09+20:2413:11
15Axel KjellvågOK Skogsfalken48:06+25:2114:42
16Casper TuressonHärlövs IF48:15+25:3014:45
17Ossian ÖstergrenAlvesta SOK48:36+25:5114:51
18Wille VernströmRonneby OK50:12+27:2715:21
19Nils JohanssonVästvärmlands OK58:08+35:2317:46
Vilmer LindströmOK Skogsfalkenej godkänd
William SteffertOK Tyringeej start

D12

2 420 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta SvennerudKarlskrona SOK22:039:06
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken23:33+1:309:43
3Hannah JosefssonOK Skogsfalken26:49+4:4611:04
4Hilma PaulinOK Vilse 8727:59+5:5611:33
5Selma LeopoldOK Orion29:18+7:1512:06
6Elsa HallOK Bävern31:02+8:5912:49
7Smilla ThomassonFK Göingarna32:42+10:3913:30
8Elin NilssonKarlskrona SOK32:55+10:5213:36
9Frida EmilssonFK Åsen35:47+13:4414:47
10Linnéa SandströmOK Älme36:18+14:1515:00
11Hilda LindénVäxjö OK38:59+16:5616:06
12Tindra DavidssonOK Bävern44:10+22:0718:15
13Elvira JacobssonOK Gynge57:41+35:3823:50
14Olivia SvenssonFK Åsen1:01:49+39:4625:32
Agnes ErlandssonVimmerby OKej godkänd
Lisa JohnssonFK Finnej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Alva EngströmOK Orionej godkänd

H12

2 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville LindskogOK Älme21:218:49
2Albin EmilssonOK Skogsfalken24:04+2:439:56
3Arvid FalkstrandTormestorps IF24:17+2:5610:02
4Elias LindströmRonneby OK25:21+4:0010:28
5Filip MyrénOK Orion26:27+5:0610:55
6Arvid EricssonRonneby OK30:02+8:4112:24
7Elias KronmarKarlskrona SOK32:32+11:1113:26
8Alfons JohansenOK Vilse 8746:48+25:2719:20
9Erik LeopoldOK Orion48:45+27:2420:08
10Erik KarlssonOK Skogsfalken1:23:24+1:02:0334:27
Olof OlssonOK Skogsfalkenej godkänd

D12 Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara OlssonStigmännen Karlshamns OK31:3415:01

D10

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa AxelssonOK Norrvirdarna25:0311:55
2Elsa EngströmOK Orion27:12+2:0912:57
3Olivia MyrénOK Orion31:24+6:2114:57
4Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad31:54+6:5115:11
5Viola OlssonOK Skogsfalken37:50+12:4718:00
6Meja HåkanssonRonneby OK38:50+13:4718:29
7Alva LundgrenKarlskrona SOK40:57+15:5419:30
8Alice LagerströmRonneby OK41:59+16:5619:59
Emma LundsgaardOK Kontinentej godkänd

H10

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel FalkstrandTormestorps IF15:127:14
2Hugo BäcklundRonneby OK16:14+1:027:43
3Joar AnderssonVäxjö OK18:38+3:268:52
4Filip PaulinOK Vilse 8722:13+7:0110:34
5Troj GunnarssonBig Foot Orienteers23:40+8:2811:16
6Olle SaleskogRonneby OK24:41+9:2911:45
7Oliwer SjökvistOK Orion25:30+10:1812:08
8Olle SchybergOK Skogsfalken26:01+10:4912:23
9Linus LindénVäxjö OK26:16+11:0412:30
10Anton FaxénVäxjö OK28:06+12:5413:22
Erik ZettervallKarlskrona SOKej godkänd

D35

3 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara AnderssonFK Boken53:0813:43 Ladda ner rutt i gpx-format
2Marie SvenssonFK Åsen56:20+3:1214:33
3Anna Lilja-RasmussonRonneby OK1:16:48+23:4019:50

H35

4 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael HallOK Bävern41:188:36
2Christian GlantzAndrarums IF45:01+3:439:22
Rickard BardhOK Bävernej godkänd

D40

3 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF31:009:11
2Sarah LindströmRonneby OK31:29+0:299:20
3Camilla SelinFK Göingarna31:52+0:529:27
4Eva GustafssonVäxjö OK32:55+1:559:46
5Katarina LenanderVäxjö OK33:21+2:219:53
6Linda LarssonKarlskrona SOK34:42+3:4210:17
7Anna WikströmHästveda OK43:07+12:0712:47
8Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK46:44+15:4413:52
9Susanna CaleklintKarlskrona SOK50:39+19:3915:01

H40

4 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar EricssonRonneby OK35:437:46
2Henrik KroksmyrVäxjö OK36:59+1:168:03
3Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers37:03+1:208:04
4Patrik SjökvistOK Orion38:44+3:018:26
5Johan AxelssonOK Älme41:53+6:109:07
6Albin AnderssonVäxjö OK42:45+7:029:18
7Mikael ThomassonFK Göingarna42:54+7:119:20
8Daniel EvaldssonVäxjö OK43:11+7:289:24
9Mikael PerssonFK Göingarna43:18+7:359:26
10Tobias SvenssonFK Finn44:48+9:059:45
11Mattias EngströmOK Orion45:13+9:309:51
12Jan WahlströmMalmö OK48:12+12:2910:30
13Gustav BäcklundRonneby OK50:02+14:1910:54
14Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK58:41+22:5812:47
15Peter LundgrenKarlskrona SOK1:00:54+25:1113:16
16Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:03:12+27:2913:46
17Peter JohanssonVäxjö OK1:06:38+30:5514:31
Håkan GunnarssonFK Göingarnaej start

D45

3 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad27:328:52
2Linda IngemarssonKarlskrona SOK31:44+4:1210:14
3Malin SvenssonOK Orion31:50+4:1810:16
4Jenny HåkanssonOK Orion33:02+5:3010:39
5Marie NilssonHärlövs IF33:45+6:1310:53
6Anna-Karin JonssonOK Orion36:25+8:5311:44
7Ewa PerssonTormestorps IF36:27+8:5511:45
8Malin LeijonHärlövs IF37:38+10:0612:08
9Louise AxelssonFK Göingarna38:10+10:3812:18
10Helena AnderssonHärlövs IF38:52+11:2012:32
11Sara LarssonOK Bävern40:38+13:0613:06
12Maria TuressonHärlövs IF42:12+14:4013:36
13Anna ÅsLunds OK42:23+14:5113:40
14Ulrica RudbergOK Bävern42:47+15:1513:48
15Annica RosengrenOK Orion46:45+19:1315:04
16Jessica BjörckOK Älme48:04+20:3215:30
17Maria SundbergOK Njudung51:54+24:2216:44
18Suzanne QvistAndrarums IF53:41+26:0917:19
19Carina ThynellHärlövs IF1:03:16+35:4420:24
Jenny VinbladLunds OKej start

H45

3 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion24:046:10
2Christian HåkanssonRonneby OK24:53+0:496:22
3Anders HåkanssonOK Orion28:11+4:077:13
4Magnus LarssonKarlskrona SOK29:23+5:197:32
5Anders SelinFK Göingarna30:02+5:587:42
6Torgny LundHästveda OK30:27+6:237:48
7Tobias BorgerKalmar OK30:52+6:487:54
8Tommy JohanssonVästvärmlands OK31:15+7:118:00
8Erik ÅsLunds OK31:15+7:118:00
10Jon LindskogOK Älme32:25+8:218:18
11Mikael PihlOK Pan-Kristianstad32:29+8:258:19
12Per ErlandssonVimmerby OK34:33+10:298:51
13Anders PeterssonOK Njudung34:36+10:328:52
14Fredrik NystedtSkåneslättens OL35:07+11:039:00
15Thomas FalkstrandTormestorps IF35:14+11:109:02
16Jörgen JohanssonKarlskrona SOK35:49+11:459:11
17Ola MarkholmSkåneslättens OL36:04+12:009:14
18Daniel AxelssonMålilla OK37:58+13:549:44
19Johan SwartzOK Orion38:03+13:599:45
20Magnus KronmarKarlskrona SOK38:11+14:079:47
21Magnus GraadRonneby OK38:36+14:329:53
22Pär SvenssonVärend GN OL40:33+16:2910:23
23Peter BraunVäxjö OK41:37+17:3310:40
24Fredrik AugustssonOK Bävern41:43+17:3910:41
25Anders SundelinOK Orion42:14+18:1010:49
26Lars DahlHärlövs IF49:23+25:1912:39
27Johan NiklassonVäxjö OK51:22+27:1813:10
Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstadej start

D50

2 830 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SibilevaKarlskrona SOK26:479:27
2Carina GustafssonOK Gynge27:01+0:149:32
3Ingela ThoressonAndrarums IF29:17+2:3010:20 Ladda ner rutt i gpx-format
4Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK29:49+3:0210:32
5Lena RegnellVäxjö OK30:21+3:3410:43
6Annika JosefssonKarlskrona SOK32:25+5:3811:27
7Anna NyqvistKalmar OK32:35+5:4811:30 Ladda ner rutt i gpx-format
8Caroline LiljebjörnNybro OK33:50+7:0311:57
9Anne LindellKalmar OK35:32+8:4512:33
10Petra OlssonIFK Sävsjö36:07+9:2012:45
11Åsa EricssonLunds OK37:53+11:0613:23
12Camilla CarlssonHärlövs IF38:09+11:2213:28
13Gunilla GustafssonOK Orion38:42+11:5513:40
14Ann-Sophie NilssonStigmännen Karlshamns OK49:45+22:5817:34
15Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK51:27+24:4018:10
16Kerstin DahlHärlövs IF56:39+29:5220:01

H50

3 870 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas BrattOK Orion26:346:51
2Patrik RosénVäxjö OK27:13+0:397:01
3Pontus JonssonOK Orion27:25+0:517:05
4Lars-Ola LarssonOK Orion27:35+1:017:07
5Mikael BergstedtMarkbygdens OK28:30+1:567:21
6Henric HöglindOK Pan-Kristianstad28:50+2:167:27
7Niklas NilssonHärlövs IF29:27+2:537:36
8Fredrik HugossonLunds OK29:58+3:247:44
9Mårten WikströmHalmstad OK30:40+4:067:55
10Tomas KarlssonKexholms SK31:37+5:038:10
11Håkan AxelssonFK Göingarna32:18+5:448:20
12Magnus TenghagenHärlövs IF32:36+6:028:25
13Peter EkdahlEmmaboda Verda OK32:38+6:048:25
14Thomas NajvikFK Åsen33:24+6:508:37
15Björn KarlssonKexholms SK33:37+7:038:41
16Anders NilssonOK Orion35:38+9:049:12
17Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb37:58+11:249:48
18Magnus CinthioSkåneslättens OL38:34+12:009:57
19Stefan SpetzUlricehamns OK38:42+12:0810:00
20Mikael WahlbomOK Orion40:32+13:5810:28
21Håkan CaesarHärlövs IF40:50+14:1610:33
22Torgny HolmströmHärlövs IF41:13+14:3910:39
23Johan JacobssonOK Orion41:44+15:1010:47
24Ola JönssonOK Vilse 8744:23+17:4911:28
24Egon GustavssonOK Bävern44:23+17:4911:28
26Anders EricssonLunds OK44:33+17:5911:30
27Jan JohanssonSkåneslättens OL44:41+18:0711:32
28Mikael GustafssonOK Gynge47:00+20:2612:08
29Björn ZettervallKarlskrona SOK47:06+20:3212:10
30Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK52:19+25:4513:31
31Roland StrandFK Åsen56:42+30:0814:39
32Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:02:59+36:2516:16
Stephan ÖstergrenAlvesta SOKej godkänd
Jan GradinAndrarums IFej start
Mikael ÖrnOK Bävernej start
Jonas PerssonTorsås OKej start

D55

2 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK32:4011:08
2Christina SternerTockarps IK33:08+0:2811:18
3Inger BergLinköpings OK33:54+1:1411:34
4Christel OlssonFK Åsen34:03+1:2311:37
5Lena SwartzOK Orion34:54+2:1411:54
6Carina SvärdOK Orion37:02+4:2212:38
7Kristina JohanssonKalmar OK37:34+4:5412:49
8Pia LundbergOK Bävern38:00+5:2012:58
9Eva EklundVäxjö OK38:16+5:3613:03
10Katarina SundelinOK Orion54:36+21:5618:38
11Eva TollsternVäxjö AIS54:37+21:5718:38

H55

3 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK22:476:45
2Mats SöderbergKalmar OK24:03+1:167:08
3Ove LernåKalmar OK26:03+3:167:43
4Glen HåkanssonVäxjö OK26:26+3:397:50 Ladda ner rutt i gpx-format
5Henrik LarssonFK Göingarna28:07+5:208:20
6Stefan UnossonKalmar OK30:14+7:278:58
7Christer NilssonLunds OK36:18+13:3110:46
8Sverker ErikssonOK Gynge37:11+14:2411:02
Thomas HenmyrOK Vilse 87ej start

D60

2 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL31:1711:10
2Ewa RoosHelsingborgs SOK34:28+3:1112:18
3Christina SegerslättSkåneslättens OL36:57+5:4013:11
4Inger FrickFK Göingarna40:19+9:0214:23
5Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK41:34+10:1714:50
6Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK42:01+10:4415:00
7Berit RuneforsVäxjö OK44:55+13:3816:02
8Eva WildmarkFK Boken1:00:39+29:2221:39

H60

3 450 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK25:527:29
2Håkan LindbergOK Vilse 8728:12+2:208:10
3Adrie Van OpstalTorsås OK29:43+3:518:36
4Jan NilssonAndrarums IF29:57+4:058:40
5Sten SegerslättSkåneslättens OL32:38+6:469:27
6Per-Ivan EngströmOK Orion32:56+7:049:32
7Ingmar OlssonOK Vilse 8733:39+7:479:45 Ladda ner rutt i gpx-format
8Kyrre ThalbergLunds OK35:07+9:1510:10
9Per NilssonStigmännen Karlshamns OK35:22+9:3010:15
10Roger ThörnOK Vilse 8735:48+9:5610:22
11Roland BäcklinSigtuna OK35:56+10:0410:24 Ladda ner rutt i gpx-format
12Lars MagnussonOK Älme38:51+12:5911:15
13Bo SalomonsonKalmar OK39:30+13:3811:26
14Mats ArnessonNybro OK41:53+16:0112:08
15Bo SvillingKarlskrona SOK56:39+30:4716:25
16Lars EklundVäxjö OK57:08+31:1616:33

D65

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8738:1413:39
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK46:16+8:0216:31 Ladda ner rutt i gpx-format
3Margareta SchölinTockarps IK58:08+19:5420:45
4Siv LarssonEmmaboda Verda OK1:04:43+26:2923:06
Ann-Helen LinnersjöOK Orionej start
Eva TykessonRävetofta OKej start

H65

3 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran SvensonSOK Viljan28:299:11
2Kent TörnqvistKarlskrona SOK30:55+2:269:58
3Hans GottfridssonTorsås OK31:32+3:0310:10 Ladda ner rutt i gpx-format
4Olle SjösäterRonneby OK32:12+3:4310:23
5Arne AnderssonOK Torfinn36:23+7:5411:44
6Jan-Ola KarlssonOK Njudung36:31+8:0211:46
7Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK37:03+8:3411:57
8Göran JohnssonSkåneslättens OL37:18+8:4912:01
9Kenneth FagerKarlskrona SOK38:05+9:3612:17
10Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna39:56+11:2712:52
11Lennart SmedenmarkRonneby OK40:00+11:3112:54
12Lennart SohlinOK Orion42:26+13:5713:41
13Gunnar ErikssonFK Finn47:03+18:3415:10
14Mats WidesjöStigmännen Karlshamns OK53:35+25:0617:17 Ladda ner rutt i gpx-format
15Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:08:51+40:2222:12
Mats IngvarssonOK Vilse 87ej start

D70

2 460 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK31:4412:53
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK32:08+0:2413:03
3Helen AndertoftMarkaryds FK32:12+0:2813:05
4Britt-Mari KarlssonVäxjö OK33:49+2:0513:44
5Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK34:20+2:3613:57
6Gullevi SvenssonRonneby OK35:06+3:2214:16
7Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK35:47+4:0314:32
8Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK36:15+4:3114:44
9Margareta LarssonOK Njudung42:34+10:5017:18
10Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK47:49+16:0519:26
11Bodil RuterOK Älme49:16+17:3220:01
12Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad52:10+20:2621:12
13Kristin LindbergLunds OK53:20+21:3621:40
14Ann-Mari PerssonVäxjö OK53:44+22:0021:50
15Ros-Mari KarlssonNybro OK57:18+25:3423:17
16Lisa KumlinVäxjö OK59:45+28:0124:17
17Solbritt GustafssonOK Virdarna1:02:23+30:3925:21
18Karin BengtssonOK Kompassen1:07:33+35:4927:27
19Margareta WikströmVäxjö AIS1:10:14+38:3028:33
Kristina FranssonOK Virdarnaej godkänd

H70

2 830 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK26:429:26
2Agne BengtssonOK Kompassen27:12+0:309:36
3Nils KarlssonVäxjö AIS31:35+4:5311:09 Ladda ner rutt i gpx-format
4Lennart AnderssonOK Orion32:51+6:0911:36
5Ingvar PerssonFK Åsen34:05+7:2312:02
6Stefan G LarssonOK Njudung34:50+8:0812:18
7Håkan NilssonMalmö OK34:52+8:1012:19
8Anders HenrikssonIS Skanne37:07+10:2513:06
9Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK37:18+10:3613:10
10Conny BerggrenVäxjö AIS38:07+11:2513:28
11Sven Erik FrickFK Göingarna38:47+12:0513:42
12Bill SchölinTockarps IK39:18+12:3613:53
13Lars-Åke ÅbergKalmar OK39:33+12:5113:58
14Leif KarlssonFrosta OK39:48+13:0614:03 Ladda ner rutt i gpx-format
15Jan PerssonYstads OK40:03+13:2114:09
16Kent EkdahlEmmaboda Verda OK40:27+13:4514:17
17Krister NilssonVäxjö OK41:31+14:4914:40
18Lars PerssonOK Kompassen42:48+16:0615:07
19Arne JohanssonOK Älme42:57+16:1515:10
20Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK43:44+17:0215:27
21Tommy OlssonKarlskrona SOK44:01+17:1915:33
22Bo TuressonIFK Sävsjö45:30+18:4816:04 Ladda ner rutt i gpx-format
23Kenneth LindblomVäxjö OK48:32+21:5017:08
24Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK48:59+22:1717:18
25Ebbe MalmMarkaryds FK49:48+23:0617:35
26Roland NilssonSOK Viljan52:30+25:4818:33
27Leif IngemarssonKarlskrona SOK54:14+27:3219:09
28Nils-Erik BondessonFrosta OK54:44+28:0219:20
29Tommy HeldFK Åsen56:36+29:5420:00
30Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK57:38+30:5620:21
31Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK58:44+32:0220:45
32Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:00:13+33:3121:16
Göran SvenssonFK Finnej godkänd
Hans SvensonSOK Viljanej godkänd

D75

2 140 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SvenssonOK Vilse 8736:2517:01
2Gull SvenssonÖrkelljunga FK39:54+3:2918:38
3Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK41:56+5:3119:35
4Berit ByströmOK Virdarna42:02+5:3719:38
5Gunilla GrönbladHärlövs IF44:44+8:1920:54
6Barbro NilssonAlvesta SOK45:45+9:2021:22
7Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK59:30+23:0527:48
8Siv EkelöfVärend GN OL1:01:19+24:5428:39
9Eva BergstrandVärend GN OL1:14:59+38:3435:02
Berit NilssonOK Älmeej godkänd

H75

2 930 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö31:1410:39
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK31:33+0:1910:46
3Roland KarlssonRonneby OK33:29+2:1511:25
4Åke EkstrandHärlövs IF34:46+3:3211:51
5Inge PerssonFK Boken37:04+5:5012:39
6Sven-Åke GranquistHästveda OK38:21+7:0713:05
7Ingemar AnderssonOK Orion39:18+8:0413:24
8Sven RuterOK Älme39:30+8:1613:28
9Björn LinnersjöOK Orion39:49+8:3513:35
10Christer GrönbladHärlövs IF41:44+10:3014:14
11Hagbert PerssonVäxjö OK42:53+11:3914:38
12Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad43:24+12:1014:48
13Erling EkelöfVärend GN OL43:45+12:3114:55
14Bertil OttossonFK Göingarna43:56+12:4214:59
15Gerth SällströmLessebo OK44:26+13:1215:09
16Leif LindströmNybro OK45:39+14:2515:34
17Tom LindbergLunds OK46:16+15:0215:47
18Lars HenrikssonOK Älme46:50+15:3615:59
19Torgny JonssonVäxjö AIS48:21+17:0716:30
20Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK49:32+18:1816:54
21Bo SvenssonÖrkelljunga FK1:03:13+31:5921:34
22Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK1:06:08+34:5422:34
23Göran ThourVärend GN OL1:12:54+41:4024:52

D80

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn44:2420:44
2Clarie EkOK Pan-Kristianstad49:15+4:5123:00
3Gun HanssonYstads OK51:18+6:5423:58
4Laila MalmqvistVäxjö OK1:04:37+20:1330:11

H80

2 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK36:3814:53
2Leif SjögrenOK Orion37:39+1:0115:18
3Kurt BergstrandLessebo OK40:58+4:2016:39
4Johan JanssonVäxjö OK41:27+4:4916:50
5Rune BengtssonRonneby OK41:38+5:0016:55
6Torsten ClaessonOK Älme42:20+5:4217:12
7Inge NilssonOK Älme45:31+8:5318:30
8Bernt PeterssonAlvesta SOK46:19+9:4118:49
Anders CarlssonSkåneslättens OLej godkänd

H85

2 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-erik MalmqvistVäxjö OK51:5024:13
2Bengt EdvardssonOK Torfinn54:50+3:0025:37
Allan HåkanssonSOK Viljanej godkänd

Inskolning

1 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Svante BergmanOK Skogsfalken28:5116:07
Felicia MyrénOK Orion29:3816:33
Molly JohanssonRonneby OK38:0421:15
Lin IngvarssonOK Vilse 8722:5312:47
Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK28:1515:46
Emilia Lilja-RasmussonRonneby OK48:3227:06
Alve JohanssonOK Pan-Kristianstad21:5312:13
Ingrid  LarsenBallerup OK33:4918:53

U1

1 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla Dahlstedt KajsajunttiKamrat och IF KIF19:229:46
2Johan SandströmOK Älme21:25+2:0310:48
3Wilma BardhOK Bävern21:31+2:0910:52
4Svante Dahlstedt KajsajunttiKamrat och IF KIF22:48+3:2611:30
4Inez KjellvågOK Skogsfalken22:48+3:2611:30
6Tilde BardhOK Bävern22:57+3:3511:35
7Carl SandströmOK Älme23:44+4:2211:59
8Saga BaeckströmKlubblös23:51+4:2912:02
9Herman SchybergOK Skogsfalken25:01+5:3912:38
10Eleonor PihlOK Pan-Kristianstad25:24+6:0212:49
11Oscar RydströmOK Skogsfalken25:49+6:2713:02
12Alfons MickelåkerAndrarums IF26:40+7:1813:28
13Elin JohanssonOK Skogsfalken27:19+7:5713:47
14Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OK28:10+8:4814:13
15Simon JohanssonOK Gynge30:57+11:3515:37
16Emma LagerströmRonneby OK32:16+12:5416:17
17Ville MalmqvistRonneby OK47:39+28:1724:03

U2

2 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK19:589:30
2Ebba NilssonOK Gynge19:59+0:019:30
3Anton JacobssonOK Gynge23:02+3:0410:58
4Albert AxelssonOK Norrvirdarna25:33+5:3512:10
5Filippa KarkulehtoOK Vilse 8727:05+7:0712:53
6Elin RydströmOK Skogsfalken27:11+7:1312:56
7Max LarssonOK Gynge31:07+11:0914:49
8Alice LarssonOK Gynge31:16+11:1814:53
9Wiggo FärnstrandOK Gynge31:26+11:2814:58
10Signe JohanssonOK Gynge35:29+15:3116:53
11Rasmus NilssonOK Gynge36:31+16:3317:23
12Vincent SteffertOK Tyringe37:59+18:0118:05
13Alma FaxénVäxjö OK40:38+20:4019:20
14Anton CarlströmFK Boken46:35+26:3722:10
15Milla FältmanKlubblös46:58+27:0022:21

Öppen motion 1

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin FältmanKlubblös24:0911:30
2Helena SvenssonOK Vilse 8737:02+12:5317:38
3Maud GustavssonOK Bävern40:32+16:2319:18
4Anki ÖstberghKlubblös42:10+18:0120:04
5Birgitta PeterssonAlvesta SOK1:05:38+41:2931:15

Öppen motion 3

2 360 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kati NémethStigmännen Karlshamns OK29:1912:25
2Anette NilssonTormestorps IF31:28+2:0913:20
3Miranda NiklassonVäxjö OK32:41+3:2213:50
4Marika HallOK Bävern33:12+3:5314:04
5Mikael WiduchKarlskrona SOK34:20+5:0114:32
6Anna GustavssonKalmar OK34:29+5:1014:36 Ladda ner rutt i gpx-format
7Sofia LagerströmRonneby OK39:04+9:4516:33
8Ingrid NilssonVäxjö OK42:45+13:2618:06
9Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK43:47+14:2818:33
10Gustav NilssonAlvesta SOK44:00+14:4118:38
11Linda NilssonAlvesta SOK44:40+15:2118:55
12Ebba EdénVäxjö AIS46:05+16:4619:31
13Maria DelinFK Åsen47:41+18:2220:12
14Johanna LindénVäxjö OK48:02+18:4320:21
15Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK49:53+20:3421:08
16Marie AugustssonOK Bävern49:58+20:3921:10
16John-Erik BergstrandVärend GN OL49:58+20:3921:10
18Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK50:33+21:1421:25
19Tiffany JakobssonFK Åsen53:23+24:0422:37
20MariAnne MånssonRonneby OK55:47+26:2823:38
21Arvid KleinOK Vilse 8758:40+29:2124:51
22Kimona MartinssonStigmännen Karlshamns OK1:01:39+32:2026:07
23Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OK1:01:46+32:2726:10
24Eva ArvidssonAlvesta SOK1:04:32+35:1327:20
25Emma WikströmHästveda OK1:05:14+35:5527:38
26David ArvmyrenOK Orion1:06:21+37:0228:06
27Margareta HeldFK Åsen1:06:27+37:0828:09
28Mattias ArvmyrenOK Orion1:06:38+37:1928:14
29Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:08:41+39:2229:06
30Gustaf EhrnbornAndrarums IF1:08:50+39:3129:10
31Kerstin JönssonOK Älme1:13:52+44:3331:17
32Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:36:37+1:07:1840:56
Ann Christine LarssonLunds OKej godkänd
MariAnn SvenssonVäxjö AISej godkänd

Öppen motion 5

3 380 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NilssonAndrarums IF34:1910:09
2Frida BerglinOK Orion36:01+1:4210:39
3Stefan BerglinOK Orion36:12+1:5310:42
4Johannes AxelssonOK Norrvirdarna40:52+6:3312:05
5Martin JohanssonRonneby OK43:39+9:2012:54
6Anders SaleskogRonneby OK45:15+10:5613:23
7Louise RegnellVäxjö OK46:06+11:4713:38
8Ebba UlvagårdenVäxjö OK48:00+13:4114:12
9Marie MelanderStigmännen Karlshamns OK48:04+13:4514:13
10Ulrik JohanssonRonneby OK48:28+14:0914:20
11Joakim JacobssonOK Gynge48:43+14:2414:24
12Martin HagbergKalmar OK50:26+16:0714:55
13Cecilia NilssonKarlskrona SOK50:44+16:2515:00
14Line LundsgaardOK Kontinent51:45+17:2615:18
15Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK54:07+19:4816:00
16Petra LundgrenKalmar OK56:48+22:2916:48
17Jacob RosenfeldStigmännen Karlshamns OK57:52+23:3317:07
18Anna HagbergKalmar OK59:42+25:2317:39
19Marie JohanssonOK Gynge1:00:05+25:4617:46
20Anna-Moa LindskogOK Älme1:00:49+26:3017:59
21Ellen GunnarssonOK Vilse 871:01:38+27:1918:14
22Jennie SaleskogRonneby OK1:03:36+29:1718:48
23Alfred OlssonLunds OK1:04:42+30:2319:08
24Linda HenrikssonOK Vilse 871:04:46+30:2719:09
25Petra RosénVäxjö OK1:05:59+31:4019:31
26Per BrattRonneby OK1:11:28+37:0921:08
27Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK1:12:56+38:3721:34
28Björn DavidssonOK Bävern1:14:02+39:4321:54
29Sandra DavidssonOK Bävern1:14:03+39:4421:54
30Lena OlssonStigmännen Karlshamns OK1:18:26+44:0723:12
31Johan RaabFK Boken1:20:07+45:4823:42
32Gunnel HanssonKarlskrona SOK1:20:45+46:2623:53
33Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers1:24:16+49:5724:55
34Lennart MagnussonLaholms IF OK1:25:41+51:2225:21
35Annika GranqvistVärend GN OL1:26:12+51:5325:30
36Ragnar OlssonRonneby OK1:33:13+58:5427:34
Lena ThomassonFK Göingarnaej godkänd
Maureen Olsson LoLunds OKej godkänd
Mikaela JohnssonFK Finnej start

Öppen motion 7

3 370 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LundbergOK Bävern24:477:21
2Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad29:59+5:128:53
3Klara JohanssonVästvärmlands OK30:24+5:379:01
4Ulf LundbergKalmar OK31:21+6:349:18
5Pär JohanssonKlubblös33:39+8:529:59
6Anders EricssonLunds OK34:13+9:2610:09
7Ola SvenssonOK Orion34:44+9:5710:18
8Andreas UlvagårdenVäxjö OK36:40+11:5310:52
9Jonny JohanssonOK Njudung38:06+13:1911:18
10Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK38:14+13:2711:20
11Anders GranqvistVärend GN OL38:59+14:1211:34
12Marie MarkholmSkåneslättens OL39:01+14:1411:34
13Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad40:01+15:1411:52
14Emma FaxénVäxjö OK41:06+16:1912:11
15Mats HolmVäxjö OK41:52+17:0512:25
16Ingela SmedenmarkRonneby OK42:03+17:1612:28
17Jörgen SvenssonRonneby OK44:53+20:0613:19
18Peter HeldFK Åsen46:05+21:1813:40
19Ola NilssonAlvesta SOK46:14+21:2713:43
20Per EngqvistRonneby OK47:12+22:2514:00
21Christer NilssonKarlskrona SOK47:21+22:3414:03
22Elinor DelinFK Åsen47:31+22:4414:05
23Per LundbergOK Bävern48:19+23:3214:20
24Morgan BjelkHästveda OK49:45+24:5814:45
25Louise PihlOK Pan-Kristianstad51:07+26:2015:10
26Åke ÖstberghKarlskrona SOK51:37+26:5015:18
27Sven GiselssonRonneby OK52:06+27:1915:27
28Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK52:10+27:2315:28
29Jerker NilssonOK Älme53:44+28:5715:56
30Anna EricssonRonneby OK55:03+30:1616:20
31Jessica ElmerssonOK Bävern56:21+31:3416:43
32Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad56:52+32:0516:52
33Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK57:33+32:4617:04
34Charlie FhermHästveda OK58:22+33:3517:19
35Ronny FhermHästveda OK58:23+33:3617:19
36Fredy SchwyterOK Gynge1:00:14+35:2717:52
37Anette BjelkHästveda OK1:01:24+36:3718:13
38Ola SvenssonFK Åsen1:01:44+36:5718:19
39Kjell MånssonRonneby OK1:02:57+38:1018:40
40Anna FreijLunds OK1:05:57+41:1019:34
41Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:10:14+45:2720:50
42Semona NilssonOK Orion1:10:19+45:3220:51
43Thomas VinbladLunds OK1:12:08+47:2121:24
44Thorwald FranssonOK Virdarna1:15:40+50:5322:27
45Martina SundelinOK Orion1:20:53+56:0624:00
46Roland ErikssonHästveda OK1:21:03+56:1624:03
47Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:21:26+56:3924:09
48Bengt LindblomStigmännen Karlshamns OK1:33:25+1:08:3827:43
Stig NydahlStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Malin ÅmanOK Vilse 87ej godkänd
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Magnus NilssonHärlövs IFej start
Jonas PerssonOK Gyngeej start

Öppen motion 8

5 260 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK42:238:03
2Håkan LindströmRonneby OK43:45+1:228:19
3Rasmus LeoVäxjö OK44:20+1:578:25
4Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK46:29+4:068:50
5Alexander GraadRonneby OK48:17+5:549:10
6Magnus EmilssonFK Åsen49:32+7:099:25
7Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad49:54+7:319:29
8Håkan ErikssonHästveda OK50:34+8:119:36
9Ulrika HermanssonOK Orion50:46+8:239:39
10Peter  BlomqvistKlubblös51:30+9:079:47
11Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK53:34+11:1110:11
12Martin LarssonOK Gynge55:15+12:5210:30
13Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad56:28+14:0510:44
14Sören Albaek JensenAmager OK59:25+17:0211:17
15Hans PerssonAndrarums IF59:27+17:0411:18
16Magnus ThörnbladRonneby OK1:00:35+18:1211:31
17Marcus SvennerudKarlskrona SOK1:03:30+21:0712:04
18Anders LeopoldOK Orion1:04:31+22:0812:15
19Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK1:05:24+23:0112:26
20Johan MalmqvistVäxjö OK1:08:54+26:3113:05
21Clara EhrnbornAndrarums IF1:13:26+31:0313:57
22Christian JohnssonFK Finn1:17:07+34:4414:39 Ladda ner rutt i gpx-format
23Anders MalmqvistMotala AIF OL1:19:10+36:4715:03
24Line LarsenBallerup OK1:32:32+50:0917:35
25Monica LydinOK Kontinent1:33:27+51:0417:45
Henrik AnderssonOK Gyngeej godkänd
Niels LarsenBallerup OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser