Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårdubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårdubbeln, medel
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: lördag 30 mars 2019

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 3

2 360 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Kati NémethStigmännen Karlshamns OK29:19
2Anette NilssonTormestorps IF31:28+2:09
3Miranda NiklassonVäxjö OK32:41+3:22
4Marika HallOK Bävern33:12+3:53
5Mikael WiduchKarlskrona SOK34:20+5:01
6Anna GustavssonKalmar OK34:29+5:10Ladda ner rutt i gpx-format
7Sofia LagerströmRonneby OK39:04+9:45
8Ingrid NilssonVäxjö OK42:45+13:26
9Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK43:47+14:28
10Gustav NilssonAlvesta SOK44:00+14:41
11Linda NilssonAlvesta SOK44:40+15:21
12Ebba EdénVäxjö AIS46:05+16:46
13Maria DelinFK Åsen47:41+18:22
14Johanna LindénVäxjö OK48:02+18:43
15Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK49:53+20:34
16Marie AugustssonOK Bävern49:58+20:39
16John-Erik BergstrandVärend GN OL49:58+20:39
18Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK50:33+21:14
19Tiffany JakobssonFK Åsen53:23+24:04
20MariAnne MånssonRonneby OK55:47+26:28
21Arvid KleinOK Vilse 8758:40+29:21
22Kimona MartinssonStigmännen Karlshamns OK1:01:39+32:20
23Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OK1:01:46+32:27
24Eva ArvidssonAlvesta SOK1:04:32+35:13
25Emma WikströmHästveda OK1:05:14+35:55
26David ArvmyrenOK Orion1:06:21+37:02
27Margareta HeldFK Åsen1:06:27+37:08
28Mattias ArvmyrenOK Orion1:06:38+37:19
29Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:08:41+39:22
30Gustaf EhrnbornAndrarums IF1:08:50+39:31
31Kerstin JönssonOK Älme1:13:52+44:33
32Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:36:37+1:07:18
Ann Christine LarssonLunds OKej godkänd
MariAnn SvenssonVäxjö AISej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila