Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårdubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårdubbeln, medel
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: lördag 30 mars 2019

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 5

3 380 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin NilssonAndrarums IF34:19
2Frida BerglinOK Orion36:01+1:42
3Stefan BerglinOK Orion36:12+1:53
4Johannes AxelssonOK Norrvirdarna40:52+6:33
5Martin JohanssonRonneby OK43:39+9:20
6Anders SaleskogRonneby OK45:15+10:56
7Louise RegnellVäxjö OK46:06+11:47
8Ebba UlvagårdenVäxjö OK48:00+13:41
9Marie MelanderStigmännen Karlshamns OK48:04+13:45
10Ulrik JohanssonRonneby OK48:28+14:09
11Joakim JacobssonOK Gynge48:43+14:24
12Martin HagbergKalmar OK50:26+16:07
13Cecilia NilssonKarlskrona SOK50:44+16:25
14Line LundsgaardOK Kontinent51:45+17:26
15Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK54:07+19:48
16Petra LundgrenKalmar OK56:48+22:29
17Jacob RosenfeldStigmännen Karlshamns OK57:52+23:33
18Anna HagbergKalmar OK59:42+25:23
19Marie JohanssonOK Gynge1:00:05+25:46
20Anna-Moa LindskogOK Älme1:00:49+26:30
21Ellen GunnarssonOK Vilse 871:01:38+27:19
22Jennie SaleskogRonneby OK1:03:36+29:17
23Alfred OlssonLunds OK1:04:42+30:23
24Linda HenrikssonOK Vilse 871:04:46+30:27
25Petra RosénVäxjö OK1:05:59+31:40
26Per BrattRonneby OK1:11:28+37:09
27Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK1:12:56+38:37
28Björn DavidssonOK Bävern1:14:02+39:43
29Sandra DavidssonOK Bävern1:14:03+39:44
30Lena OlssonStigmännen Karlshamns OK1:18:26+44:07
31Johan RaabFK Boken1:20:07+45:48
32Gunnel HanssonKarlskrona SOK1:20:45+46:26
33Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers1:24:16+49:57
34Lennart MagnussonLaholms IF OK1:25:41+51:22
35Annika GranqvistVärend GN OL1:26:12+51:53
36Ragnar OlssonRonneby OK1:33:13+58:54
Lena ThomassonFK Göingarnaej godkänd
Maureen Olsson LoLunds OKej godkänd
Mikaela JohnssonFK Finnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila