Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårdubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårdubbeln, medel
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: lördag 30 mars 2019

Öppen motion 7

3 370 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linus LundbergOK Bävern24:47
2Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad29:59+5:12
3Klara JohanssonVästvärmlands OK30:24+5:37
4Ulf LundbergKalmar OK31:21+6:34
5Pär JohanssonKlubblös33:39+8:52
6Anders EricssonLunds OK34:13+9:26
7Ola SvenssonOK Orion34:44+9:57
8Andreas UlvagårdenVäxjö OK36:40+11:53
9Jonny JohanssonOK Njudung38:06+13:19
10Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK38:14+13:27
11Anders GranqvistVärend GN OL38:59+14:12
12Marie MarkholmSkåneslättens OL39:01+14:14
13Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad40:01+15:14
14Emma FaxénVäxjö OK41:06+16:19
15Mats HolmVäxjö OK41:52+17:05
16Ingela SmedenmarkRonneby OK42:03+17:16
17Jörgen SvenssonRonneby OK44:53+20:06
18Peter HeldFK Åsen46:05+21:18
19Ola NilssonAlvesta SOK46:14+21:27
20Per EngqvistRonneby OK47:12+22:25
21Christer NilssonKarlskrona SOK47:21+22:34
22Elinor DelinFK Åsen47:31+22:44
23Per LundbergOK Bävern48:19+23:32
24Morgan BjelkHästveda OK49:45+24:58
25Louise PihlOK Pan-Kristianstad51:07+26:20
26Åke ÖstberghKarlskrona SOK51:37+26:50
27Sven GiselssonRonneby OK52:06+27:19
28Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK52:10+27:23
29Jerker NilssonOK Älme53:44+28:57
30Anna EricssonRonneby OK55:03+30:16
31Jessica ElmerssonOK Bävern56:21+31:34
32Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad56:52+32:05
33Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK57:33+32:46
34Charlie FhermHästveda OK58:22+33:35
35Ronny FhermHästveda OK58:23+33:36
36Fredy SchwyterOK Gynge1:00:14+35:27
37Anette BjelkHästveda OK1:01:24+36:37
38Ola SvenssonFK Åsen1:01:44+36:57
39Kjell MånssonRonneby OK1:02:57+38:10
40Anna FreijLunds OK1:05:57+41:10
41Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:10:14+45:27
42Semona NilssonOK Orion1:10:19+45:32
43Thomas VinbladLunds OK1:12:08+47:21
44Thorwald FranssonOK Virdarna1:15:40+50:53
45Martina SundelinOK Orion1:20:53+56:06
46Roland ErikssonHästveda OK1:21:03+56:16
47Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:21:26+56:39
48Bengt LindblomStigmännen Karlshamns OK1:33:25+1:08:38
Stig NydahlStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Malin ÅmanOK Vilse 87ej godkänd
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Magnus NilssonHärlövs IFej start
Jonas PerssonOK Gyngeej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser