*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Partilletrippeln, natt (med DM, natt, Göteborg)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Partilletrippeln, natt (med DM, natt, Göteborg)
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: fredag 17 augusti 2018

D21

7 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering1:12:5910:09
2Elin ClassonOK Orinto1:17:07+4:0810:43
3Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:20:08+7:0911:08
4Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering1:23:58+10:5911:40
5Klara PålssonSävedalens AIK1:28:55+15:5612:22
6Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb2:25:03+1:12:0420:10
Malin SettergrenHalmstad OKej godkänd

H21

9 540 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:06:066:55
2Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:12:39+6:337:36
3Gustav HindérOK Tisaren1:14:37+8:317:49
4Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:16:13+10:077:59
5Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orientering1:19:52+13:468:22
6Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:20:06+14:008:23
7Zsolt LenkeiIFK Mora OK1:20:12+14:068:24
8Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:20:46+14:408:27
9Gustav BoquistIK Uven1:24:01+17:558:48
10Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:24:53+18:478:53
11Joel NilssonIFK Göteborg Orientering1:29:03+22:579:20
12Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:29:23+23:179:22
13Christian KarldénKvillebyns SK1:31:09+25:039:33
14Mathias DrageOK Tisaren1:31:56+25:509:38
15Jesper NilssonUlricehamns OK1:34:04+27:589:51
16Magnus HomannOK Orinto1:37:46+31:4010:14
17Albin ThunbergSävedalens AIK1:39:26+33:2010:25
18Fredrik PerssonIFK Göteborg Orientering1:42:30+36:2410:44
19Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:50:18+44:1211:33
20Anton HemlinIK Uven2:03:43+57:3712:58
21Niklas HidmanHalmstad OK2:04:29+58:2313:02
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Petter JönssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Fredrik NorellFrölunda OLutgått
Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubbej start
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarnaej start

D20

5 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna BoquistIK Uven1:08:4412:43
2Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:11:10+2:2613:10
3Klara DjerfLerums SOK1:14:57+6:1313:52
4Emelie LorénOK Landehof1:20:27+11:4314:53
5Emelie KarlssonSävedalens AIK1:23:52+15:0815:31

H20

7 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OlsonIK Uven57:427:45
2Otto StuhlhoferOK Landehof59:37+1:558:01
3Viktor WassénHalden SK1:00:19+2:378:07
4Carl HolmbergIF Hagen1:14:32+16:5010:01
5Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:18:19+20:3710:32
6Jonas LauriFK Herkules1:43:16+45:3413:53
7Hugo ThunbergOK Alehof1:46:37+48:5514:20
Axel ForsmanFK Herkulesej godkänd
Joel FlakbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd

D18

4 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK53:3211:11
2Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK59:33+6:0112:27
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:01:41+8:0912:54
4Ellika GrothKungälvs OK1:06:23+12:5113:53
5Lisa BörnstedtKungälvs OK1:11:47+18:1515:01
6Isabella AumoKungälvs OK1:12:04+18:3215:04
7Tove PerssonMölndal Outdoor IF1:28:45+35:1318:34 Ladda ner rutt i gpx-format
Elina HansonKungälvs OKej godkänd
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd

H18

6 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof56:458:34
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:00:27+3:429:07
3Carl JosefssonSävedalens AIK1:01:39+4:549:18
4Gabriel SturessonLerums SOK1:07:12+10:2710:09
5Elias LjungqvistSävedalens AIK1:08:12+11:2710:18
6Erik ErikssonOK Älgen1:14:17+17:3211:13
7Joseph WrightMar Orienteering Club1:20:07+23:2212:06
8Felix FalkGöteborg-Majorna OK1:37:38+40:5314:44
9Per NordholmSävedalens AIK1:39:04+42:1914:57
Adrian VartiaOK Löftanutgått

D16

3 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina AumoKungälvs OK34:169:09
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna36:27+2:119:44
3Olivia AspIFK Göteborg Orientering39:16+5:0010:29
4Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering42:29+8:1311:21
5Eleonora AlinderSjövalla FK44:28+10:1211:53
6Thea BökmanHelsingborgs SOK48:56+14:4013:05
7Elsa KarlssonOK Landehof51:12+16:5613:41
8Olivia LundstedtSjövalla FK53:59+19:4314:26
9Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb58:28+24:1215:37
10Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:05:28+31:1217:30
Rebecka PihlströmOK Landehofej godkänd
Julia LindbladSävedalens AIKej godkänd
Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubbej start

H16

4 550 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DrejmoOK Landehof37:528:19
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna39:24+1:328:39
3Jakob GunnarssonLerums SOK40:18+2:268:51
4Casper SkeppSävedalens AIK41:01+3:099:00
5Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK42:06+4:149:15
6Nils GrimbeckSävedalens AIK42:26+4:349:19
7Anton KastrupSävedalens AIK44:28+6:369:46
8Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK44:34+6:429:47
9Willy FjällborgStenungsunds OK50:00+12:0810:59
10Emil AxelssonLerums SOK50:44+12:5211:09
11William SturessonLerums SOK52:25+14:3311:31
12Nils KörleOK Landehof53:40+15:4811:47
13Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb53:48+15:5611:49
14Erik JohanssonOK Alehof54:56+17:0412:04
15Samuel BökeOK Kullingshof56:50+18:5812:29
16Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK58:26+20:3412:50
17Oscar LundborgKungälvs OK59:19+21:2713:02
18Simon NordbergGöteborg-Majorna OK1:02:12+24:2013:40
18Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:02:12+24:2013:40
Tage KinellIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej godkänd
Albin NyqvistOK Landehofej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start

D14

3 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof31:269:42
2Elina ReinholdssonOK Alehof33:43+2:1710:24
3Emilia LundstedtSjövalla FK35:44+4:1811:01
4Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering41:43+10:1712:52
5Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb47:46+16:2014:44
6Ella PetterssonSävedalens AIK49:51+18:2515:23
7Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb58:26+27:0018:02
Matilda WallströmSävedalens AIKej godkänd
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej start

H14

3 280 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK27:168:18
2Victor BeischerIK Uven29:16+2:008:55
3Gunnar FovaeusSävedalens AIK30:55+3:399:25
4Melker ÅkessonOK Landehof31:28+4:129:35
5Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb33:50+6:3410:18
6William RönnborgIK Uven34:00+6:4410:21
7Elias NyqvistOK Landehof35:13+7:5710:44
8Elias NordbergGöteborg-Majorna OK36:18+9:0211:04
9Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb37:04+9:4811:18
10Alfred HallqvistUlricehamns OK38:19+11:0311:40
11Hannes PerssonFK Herkules39:31+12:1512:02
12Lukas GrothKungälvs OK42:05+14:4912:49
13Emil LindbladSävedalens AIK42:28+15:1212:56
14Tim MartnerFrölunda OL43:09+15:5313:09
15Erik SlättOK Alehof44:51+17:3513:40
16Fabian AlinderSjövalla FK45:06+17:5013:45
17Alfred JohanssonOK Alehof46:33+19:1714:11
18Hannes EssungerSjövalla FK48:46+21:3014:52
19Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb49:04+21:4814:57
20Adrian BergqvistOK Alehof1:05:16+38:0019:53
21Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:20+43:0421:26
22Olle KullmanOK Alehof2:03:36+1:36:2037:40
Linus AlinderSjövalla FKej godkänd
Simon BååthSävedalens AIKej start

D12

2 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miranda WallströmSävedalens AIK23:479:54
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna24:34+0:4710:14
3Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb25:45+1:5810:43
4Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering27:46+3:5911:34
5Wilma ReinholdssonOK Alehof28:38+4:5111:55
6Stina ThernOK Skogshjortarna30:27+6:4012:41
7Elsa MoqvistLerums SOK30:39+6:5212:46
8Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb30:59+7:1212:54
9Wilma RosénGöteborg-Majorna OK32:40+8:5313:36
10Signe KullanderSävedalens AIK40:16+16:2916:46
11Alice OlssonMölndal Outdoor IF49:14+25:2720:30
12Evelina LindsjöSävedalens AIK1:09:08+45:2128:48
Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Nelly GrothKungälvs OKej start

H12

2 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LammFrölunda OL20:007:56
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK20:48+0:488:15
3Arvid HermanssonKungälvs OK23:10+3:109:11
4Ola LeireGöteborg-Majorna OK26:05+6:0510:21
5Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK26:58+6:5810:42
6Björn DjupströmFrölunda OL33:12+13:1213:10
7Felix JohanssonOK Alehof35:48+15:4814:12
8Albert EdgrenSjövalla FK36:51+16:5114:37
9Noah HedenblomSjövalla FK40:50+20:5016:12
10Gustav RexOK Landehof45:24+25:2418:00
11Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb47:32+27:3218:51
12Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb50:18+30:1819:57
13Axel SlättOK Alehof54:01+34:0121:26
14Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb54:56+34:5621:47
15Harald MartnerFrölunda OL55:22+35:2221:58
16Mikael BergOK Enen1:04:08+44:0825:26
17Theander HulthénMölndal Outdoor IF1:28:57+1:08:5735:17

D35

4 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorLerums SOK1:00:5012:12
2Lena MaxFrölunda OL1:28:53+28:0317:50
Therese AxenborgMölndal Outdoor IFutgått

H35

6 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK1:03:339:16
2Tobias LindellOK Alehof1:03:34+0:019:16
3Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:04:13+0:409:22
4Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering1:06:52+3:199:45
Erik HulthénMölndal Outdoor IFutgått

D40

4 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeannette AumoKungälvs OK45:4210:54
2Maria HolmqvistSjövalla FK49:41+3:5911:51
3Karin ThernOK Skogshjortarna49:50+4:0811:53
4Anna NordelöfMölndal Outdoor IF52:08+6:2612:26
5Karin KullmanOK Alehof1:09:09+23:2716:30
Therese DahlströmOK Alehofej start

H40

5 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian NielsenIFK Göteborg Orientering45:497:45
2Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering46:22+0:337:50
3Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK46:38+0:497:53
4Staffan ErikssonStora Tuna OK48:19+2:308:10
5Jonas MartnerFrölunda OL51:34+5:458:43
6Mattias HolmstrandOK Landehof52:44+6:558:55
7Andréas ThernOK Skogshjortarna53:55+8:069:07
8Johan LidénOK Landehof1:08:14+22:2511:32
9Anders LövgärdOK Alehof1:08:42+22:5311:37
10Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:39+24:5011:57
11Jimmy LanevikOK Kullingshof1:15:59+30:1012:51
12Max KarleOK Skogshjortarna1:23:54+38:0514:11
Stefan BergOK Enenej godkänd
Christian StiernstedtKungälvs OKej godkänd
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej start

D45

4 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof43:1610:40
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK44:11+0:5510:54
3Ellinor JohanssonOK Alehof1:00:31+17:1514:56
4Sara LorénOK Landehof1:02:39+19:2315:28
5Susanne CoxLerums SOK1:03:04+19:4815:34
6Åsa OttossonMölndal Outdoor IF1:05:45+22:2916:14
7Johanna HallqvistUlricehamns OK1:07:06+23:5016:34
8Cecilia GrothKungälvs OK1:24:42+41:2620:54
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start

H45

5 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SturessonOK Alehof52:319:43
2Björn GrothKungälvs OK58:47+6:1610:53
3Sören SturessonLerums SOK59:05+6:3410:56
4Peter AspIFK Göteborg Orientering59:20+6:4910:59
5Anders ArfwedsonFrölunda OL1:00:45+8:1411:15
6Stefan KinellIFK Göteborg Orientering1:02:29+9:5811:34
7Erik AderstedtKungälvs OK1:04:23+11:5211:55
8Jonas AxelssonLerums SOK1:07:40+15:0912:31
9Anders ThulinKungälvs OK1:08:17+15:4612:38
10Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:19:38+27:0714:44
11Thomas KarlssonOK Landehof1:20:38+28:0714:55
12Henrik EssungerSjövalla FK1:26:32+34:0116:01
13Erik LauriFK Herkules1:27:21+34:5016:10
14Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:27:39+35:0816:13
15Mats RönnborgIK Uven1:54:39+1:02:0821:13
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Martin LarssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OKej start
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D50

3 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK49:2713:37
2Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK49:28+0:0113:37
3Lotta FalkGöteborg-Majorna OK50:00+0:3313:46
4Malin LammFrölunda OL1:12:17+22:5019:54
5Tuuli SaariFK Herkules1:16:11+26:4420:59
6Susanne BerghMölndal Outdoor IF1:22:14+32:4722:39

H50

4 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering48:119:40
2Magnus KarlssonOK Landehof53:47+5:3610:47
3Anders WadstenOK Landehof55:09+6:5811:04
4Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg58:40+10:2911:46
5Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL1:00:31+12:2012:09
6Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL1:01:54+13:4312:25
7Anders LammFrölunda OL1:03:17+15:0612:42
8Hans NilssonKungälvs OK1:19:39+31:2815:59
9Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:50:35+1:02:2422:12

D55

3 310 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules41:1012:26
2Christina BirathStenungsunds OK49:33+8:2314:58
3Annika AasaIK Uven53:25+12:1516:08
Mary OlssonVästvärmlands OKej godkänd

H55

4 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb54:2311:31
2Per FlakbergIFK Göteborg Orientering54:57+0:3411:38
3Lars HolmbergIF Hagen55:03+0:4011:39
4Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:00:24+6:0112:47
4Jan HanssonStenungsunds OK1:00:24+6:0112:47
6Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:09:34+15:1114:44
7Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:12:19+17:5615:19
8Göran StuhlhoferOK Landehof1:13:55+19:3215:39
9Sören KnutsTrollhättans SOK1:24:45+30:2217:57
10Clas BörjessonIK Uven1:31:33+37:1019:23
11Leif HagmanIK Uven1:38:57+44:3420:57
12Phil MullinsSjövalla FK1:50:48+56:2523:28
Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OKutgått
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OKutgått
Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubbej start

H60

4 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK51:3412:18
2Pierre KarlssonOK Alehof53:38+2:0412:48
3Stefan SjöblomFrölunda OL1:08:42+17:0816:23
4Lennart VamlingFrölunda OL1:26:23+34:4920:36
5Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:31:59+40:2521:57
Lars-Erik AnderssonLerums SOKej godkänd
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

H65

3 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto44:0211:38
2Bo HerderssonMarkbygdens OK48:07+4:0512:43
3Krister StrandOK Landehof49:51+5:4913:11
4Bengt SvedjebySkattkärrs SOK58:04+14:0215:21
5Björn JägerströmIK Uven1:01:16+17:1416:12
6Lars OlssonVästvärmlands OK1:04:27+20:2517:03
7Tommy WesterbergIF Hagen1:05:03+21:0117:12
8Lennart AnderssonGöteborgs SK1:05:39+21:3717:22
9Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:20:11+36:0921:12
10Hans EkbergTrollhättans SOK1:27:16+43:1423:05
Robert JessenFrämmestads IKej start

D70

2 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK53:4517:58
2Rosa JohanssonIK Uven1:21:52+28:0727:22
3Ingrid Rex WallströmOK Landehof1:24:55+31:1028:24
4Inga GustavssonIK Uven1:41:15+47:3033:51

H70

3 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:05:0218:12
2Sören SvenssonSjövalla FK1:05:20+0:1818:18
3Torbjörn WikströmOK Orinto1:06:11+1:0918:32
4Lennart GustavssonIK Uven1:20:03+15:0122:25
5Sten OlssonOK Alehof1:22:18+17:1623:03
6Bengt BörjessonOK Alehof1:24:37+19:3523:42
7Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:25:59+20:5724:05
Ingemar LindblomOK Orintoej godkänd

D75

2 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern51:4518:13
2Britt RangertIK Ymer53:39+1:5418:53

H75

3 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern1:02:4819:05
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:07:37+4:4920:33
3Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:17:01+14:1323:24
4Karl-Axel JohanssonIK Uven1:20:20+17:3224:25
5Johan JanssonVäxjö OK1:33:53+31:0528:32
6Per LjungbergOK Alehof1:41:18+38:3030:47
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Åke NordbergOK Klyftamoutgått
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstadej start

Öppen motion 1

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman PetterssonSävedalens AIK29:0011:36
1Emil SkeppSävedalens AIK29:0011:36

Öppen motion 3

2 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK37:4813:50
2Pontus KastrupFK Herkules42:18+4:3015:29
3Martin SténIK Uven48:45+10:5717:51
4Nina KastrupFK Herkules1:02:37+24:4922:56
5Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:17:26+39:3828:21
Anton LarssonOK Landehofej godkänd

Öppen motion 5

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per PerssonFK Herkules45:5513:30
2Magnus AlinderSjövalla FK46:20+0:2513:37
3Andreas PihlströmOK Landehof47:24+1:2913:56
4Erik AndréIF Marin Väst50:13+4:1814:46
5Henrik WallermanBorås GIF52:08+6:1315:20
6Matilda LekbergSävedalens AIK52:48+6:5315:31
7Robin NyqvistKungälvs OK56:05+10:1016:29
8Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:01:46+15:5118:10
9Joakim ÅkessonOK Landehof1:02:56+17:0118:30
10Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:06:37+20:4219:35
11Jens HallgrenOK Skogshjortarna1:06:56+21:0119:41
12Mats HanssonOK Alehof1:19:17+33:2223:19
13Robin NilselidGöteborg-Majorna OK1:45:49+59:5431:07
14Gert NilssonOK Löftan2:25:02+1:39:0742:39
Katarina VartiaOK Löftanej start

Öppen motion 7

3 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LammFrölunda OL37:2510:21
2Lovisa LemanGöteborgs SK45:01+7:3612:28
3Sofia AnderssonCentrum OK48:48+11:2313:31
4Andrew LagoGöteborg-Majorna OK54:49+17:2415:11
5Mattias BillsonVänersborgs SK1:02:36+25:1117:20
6Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK1:04:40+27:1517:54
7Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK1:04:46+27:2117:56
8Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:07:03+29:3818:34
9Linus SundbergOK Skogshjortarna1:12:34+35:0920:06
10Anna KarlssonSOK 681:16:51+39:2621:17
11Stefan IsakssonOK Kullingshof1:17:42+40:1721:31
Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Kent OlaussonOK Orintoej godkänd
Anders BerglundOK Skogshjortarnautgått

Öppen motion 8

5 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering55:3010:36
2Jonatan AnderssonFalkenbergs OK57:34+2:0411:00
3Johan AntonssonOK Löftan57:49+2:1911:03
4Simon BörjesonRyda SK59:35+4:0511:23
5Tobias AnderssonGöteborgs SK1:04:34+9:0412:20
6Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK1:05:57+10:2712:36
7Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK1:23:42+28:1216:00
Christel BergOK Enenej godkänd
Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubbutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser