Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Partilletrippeln, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Partilletrippeln, sprint
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: lördag 18 augusti 2018

D21

2 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä13:405:54
2Lisa RisbyOK Kåre13:43+0:035:56
3Runa FremstadGöteborg-Majorna OK13:57+0:176:02
4Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK14:38+0:586:20
5Moa HanssonBredaryds SOK14:45+1:056:23
6Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering14:55+1:156:27
7Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering15:27+1:476:41
8Therese LjungbergOK Skärmen22:04+8:249:33
9Maria NordwallOK Kolmården23:08+9:2810:00

H21

2 840 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering12:594:34
2Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orientering14:15+1:165:01
3Mathias DrageOK Tisaren14:55+1:565:15
4Christian KarldénKvillebyns SK15:12+2:135:21
5Adrian VartiaOK Löftan16:04+3:055:39
6Philip PerssonGöteborg-Majorna OK16:06+3:075:40
7Joel NilssonIFK Göteborg Orientering17:02+4:035:59
8Leif SvenssonOK Tisaren17:42+4:436:13
9Anton KarlssonOK Kullingshof17:53+4:546:17
10Martin LundStenungsunds OK19:39+6:406:55
11Kennet HorvathHalmstad OK19:43+6:446:56
12Filip LemanGöteborgs SK22:44+9:458:00
13Oskar ErikssonOK Älgen23:41+10:428:20
14Anton SundströmBredareds IF27:18+14:199:36
15Martin SténIK Uven28:55+15:5610:10
Anton HemlinIK Uvenej start
Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubbej start

D20

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK15:557:48
2Agnes AspMölndal Outdoor IF17:25+1:308:32

D18

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK12:146:26
2Kajsa RaskKungälvs OK12:21+0:076:30
3Ellika GrothKungälvs OK12:57+0:436:48
4Elina HansonKungälvs OK13:29+1:157:05
5Isabella AumoKungälvs OK14:08+1:547:26
6Lisa BörnstedtKungälvs OK14:40+2:267:43
7Tova LarssonLerums SOK15:25+3:118:06
8Tove JohanssonOK Alehof20:04+7:5010:33
Tove PerssonMölndal Outdoor IFej start

H18

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joseph WrightMar Orienteering Club11:375:11
2Gabriel SturessonLerums SOK12:30+0:535:34
3Erik ErikssonOK Älgen15:11+3:346:46

D16

1 960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK10:225:17
2Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK10:52+0:305:32
3Tilda PalmIK Hakarpspojkarna11:02+0:405:37
4Olivia AspIFK Göteborg Orientering11:55+1:336:04
5Olivia LundstedtSjövalla FK11:56+1:346:05
6Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb12:09+1:476:11
7Ebba LindOK Skärmen12:14+1:526:14
8Julia LindbladSävedalens AIK12:26+2:046:20
9Anna SvarfvarSjövalla FK13:06+2:446:41
10Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK13:46+3:247:01
11Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb13:51+3:297:03
12Louise OlssonMölndal Outdoor IF14:46+4:247:32
Elsa KarlssonOK Landehofej start
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubbej start

H16

2 150 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK10:585:06
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna11:03+0:055:08
3Casper SkeppSävedalens AIK11:35+0:375:23
4Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK11:49+0:515:29
5Felix DrejmoOK Landehof12:02+1:045:35
6Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK12:05+1:075:37
6Simon NordbergGöteborg-Majorna OK12:05+1:075:37
8Grunde IsaksætreGrue IL12:17+1:195:42
8William SturessonLerums SOK12:17+1:195:42
10Anton KastrupSävedalens AIK12:19+1:215:43
11Elias ThörnbladTrollhättans SOK12:44+1:465:55
12Nils GrimbeckSävedalens AIK12:45+1:475:55
13Jakob GunnarssonLerums SOK13:04+2:066:04
14Arvid BacktemanLerums SOK14:05+3:076:33
15Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb15:12+4:147:04
16Erik JohanssonOK Alehof15:17+4:197:06
17Oscar LundborgKungälvs OK15:27+4:297:11
18Tom Axel EkenstråleFK Herkules16:29+5:317:40
19Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb20:54+9:569:43
20Anton LundOK Skogshjortarna21:26+10:289:58
Arvid PerssonMölndal Outdoor IFej start
Willy FjällborgStenungsunds OKej start
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej start

D14

1 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof11:005:33
2Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb11:39+0:395:53
3Audrey HanssonFrölunda OL11:57+0:576:02
4Emilia LundstedtSjövalla FK12:25+1:256:16
5Ella PetterssonSävedalens AIK12:34+1:346:20
6Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb12:41+1:416:24
7Matilda AspIFK Göteborg Orientering13:12+2:126:40
8Emma KarlssonOK Landehof13:25+2:256:46
9Matilda WallströmSävedalens AIK13:54+2:547:01
10Elsa BobergIF Rigor14:17+3:177:12
11Molly GranängKungälvs OK14:32+3:327:20
12Matilda LekbergSävedalens AIK14:48+3:487:28
13Agnes KamforsOK Kullingshof14:54+3:547:31
14Ellen NormanSävedalens AIK15:36+4:367:52
15Agnes ThulinKungälvs OK17:02+6:028:36
Johanna PihlströmOK Landehofej start

H14

1 860 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK10:005:22
2Victor BeischerIK Uven10:29+0:295:38
3Gunnar FovaeusSävedalens AIK10:55+0:555:52
4William RönnborgIK Uven11:15+1:156:02
5Elias NordbergGöteborg-Majorna OK11:47+1:476:20
6Fabian AlinderSjövalla FK11:50+1:506:21
7Marcus LammFrölunda OL11:56+1:566:24
8Hannes PerssonFK Herkules12:04+2:046:29
9Hannes EssungerSjövalla FK12:20+2:206:37
10Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb12:40+2:406:48
11Alvin OllanderOK Landehof12:57+2:576:57
12Gustav BertsOK Alehof14:03+4:037:33
13Isak ThörnbladOK Flundrehof14:07+4:077:35
14Lukas GrothKungälvs OK14:09+4:097:36
15Alfred JohanssonOK Alehof14:25+4:257:45
16Simon LjungkvistOK Alehof14:43+4:437:54
17Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb14:56+4:568:01
18Axel GrimbeckSävedalens AIK15:20+5:208:14
19Emil LindbladSävedalens AIK15:23+5:238:16
20Linus AlinderSjövalla FK15:31+5:318:20
21Martin EkFrölunda OL17:47+7:479:33
22Alwin EinarssonKungälvs OK18:34+8:349:58
23Jakob AspIFK Göteborg Orientering18:45+8:4510:04
24Valter DrejmoOK Landehof20:38+10:3811:05
25Axel BjörkmanSjövalla FK21:09+11:0911:22
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKej start
Simon BååthSävedalens AIKej start

D12

1 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering5:415:09
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna6:13+0:325:39
3Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb6:14+0:335:39
4Miranda WallströmSävedalens AIK6:28+0:475:52
5Elin NobornIFK Göteborg Orientering6:47+1:066:09
6Alice OlssonMölndal Outdoor IF7:15+1:346:35
7Signe KullanderSävedalens AIK7:21+1:406:40
8Lisa GunnarssonLerums SOK7:45+2:047:02
9Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK7:50+2:097:07
10Clara LövgärdOK Alehof8:18+2:377:32
11Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK8:33+2:527:46
12Stella ModénFrölunda OL10:04+4:239:09
13Sara BengtssonOK Alehof10:20+4:399:23
14Hanna SchälinOK Alehof11:04+5:2310:03
15Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK12:03+6:2210:57
Alice BohlinIFK Göteborg Orienteringej start

H12

1 450 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK8:496:04
2Gustav AspIFK Göteborg Orientering8:55+0:066:08
3Edvin SonedahlOK Landehof9:08+0:196:17
4Gustav StåhlSävedalens AIK10:12+1:237:02
5Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering10:17+1:287:05
6Malte LjungkvistOK Alehof10:30+1:417:14
7Linus BååthSävedalens AIK11:02+2:137:36
8Björn DjupströmFrölunda OL11:04+2:157:37
9Samuel RingströmOK Landehof11:11+2:227:42
10Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb11:12+2:237:43
11Linus AugustssonGöteborgs SK11:38+2:498:01
12Lukas RandåkerSjövalla FK11:55+3:068:13
13Emil AugustssonGöteborgs SK12:26+3:378:34
14Simon ThörnbladOK Flundrehof12:30+3:418:37
15Malte AnderssonSjövalla FK12:58+4:098:56
16Max VetterSävedalens AIK13:38+4:499:24
17Gustav HedlundLerums SOK13:57+5:089:37
18Dante WallinSävedalens AIK15:10+6:2110:27
19Melvin LundOK Skogshjortarna27:29+18:4018:57
Isak ÖgrenSävedalens AIKej godkänd
Felix JohanssonOK Alehofej start

D10

870 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering5:296:18
2Elina KarlssonFK Herkules6:19+0:507:15
3Vera HöglundSjövalla FK6:27+0:587:24
4Ebba LövgärdOK Alehof6:33+1:047:31
5Linnéa RexOK Landehof6:36+1:077:35
6Moa WallströmSävedalens AIK6:56+1:277:58
7Elin KarlssonOK Landehof7:30+2:018:37
8Ida SylvanVänersborgs SK7:59+2:309:10
9Elly EinarssonKungälvs OK8:15+2:469:28
10Nelly GrothKungälvs OK8:24+2:559:39
11Evelina BjörkmanKungälvs OK8:53+3:2410:12
12Hedvig AugustssonGöteborgs SK10:48+5:1912:24

H10

1 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman PetterssonSävedalens AIK6:115:43
2Gustav RexOK Landehof6:18+0:075:50
3Bruno FovaeusSävedalens AIK6:30+0:196:01
4Linus WeihardSävedalens AIK6:42+0:316:12
5Axel PerssonGöteborg-Majorna OK6:46+0:356:15
6Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb6:48+0:376:17
7Mikael BergOK Enen6:59+0:486:27
8Nore ModénVänersborgs SK7:07+0:566:35
9Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb7:27+1:166:53
10Ted NömmIFK Göteborg Orientering7:37+1:267:03
11Theander HulthénMölndal Outdoor IF8:33+2:227:55
12Hjalmar JohanssonOK Alehof8:37+2:267:58
13Jesper RandåkerSjövalla FK9:36+3:258:53
14Nils LydmarkSjövalla FK9:47+3:369:03
15Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering9:58+3:479:13
16Filip StåhlSävedalens AIK10:30+4:199:43
17Jakob RingströmOK Landehof10:34+4:239:47
Jarvis HanssonFrölunda OLej start

D35

1 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof12:496:34
2Linda SkogOK Reftele15:43+2:548:03

H35

2 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HulthénMölndal Outdoor IF19:367:23
2Viktor SundströmBredareds IF20:46+1:107:50

D40

2 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta SaetreOK Landehof13:086:26
2Maria HolmqvistSjövalla FK13:35+0:276:39
3Jeannette AumoKungälvs OK14:45+1:377:13
4Ingrid AlinderSjövalla FK16:22+3:148:01
5Ulla EinarssonKungälvs OK17:27+4:198:33
6Christine LundOK Skogshjortarna18:01+4:538:49
7Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb20:48+7:4010:11
8Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb21:50+8:4210:42

H40

2 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter AugustssonGöteborgs SK14:546:25
2Magnus AlinderSjövalla FK15:16+0:226:34
3Ulf LunnhedOK Reftele15:56+1:026:52
4Erik AndréIF Marin Väst16:12+1:186:58
5Jan GranängKungälvs OK16:32+1:387:07
6Gabriel StafströmEmmaboda Verda OK16:33+1:397:08
7Johan BertsOK Alehof16:35+1:417:08
8Stefan BergOK Enen16:44+1:507:12
9Fredric GustafssonSävedalens AIK19:36+4:428:26
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej start

D45

1 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin NobornIFK Göteborg Orientering12:286:33
2Pia JohanssonOK Landehof13:20+0:527:01
3Anna LövgärdOK Alehof13:41+1:137:12
4Charlotte DrejmoOK Landehof14:58+2:307:52
5Cecilia GrothKungälvs OK15:10+2:427:58
6Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK15:19+2:518:03
7Åsa SylvanVänersborgs SK15:39+3:118:14
8Katja Stenström BohlinIFK Göteborg Orientering15:44+3:168:16
9Anna RönnborgIK Uven15:52+3:248:21
10Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering16:18+3:508:34
11Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna17:04+4:368:58
12Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb17:17+4:499:05
13Jessica AugustssonGöteborgs SK18:17+5:499:37
14Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb18:29+6:019:43
15Marie-Louise LarssonLerums SOK18:48+6:209:53
16Erika AspMölndal Outdoor IF18:58+6:309:58
17Nina KastrupFK Herkules19:12+6:4410:06
Mia JodalGöteborg-Majorna OKej start

H45

2 240 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SturessonOK Alehof12:285:33
2Anders AspMölndal Outdoor IF13:41+1:136:06
3Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb14:07+1:396:18
4Fredrik BergIF Rigor14:16+1:486:22
5Jan JohanssonFrölunda OL14:29+2:016:27 Ladda ner rutt i gpx-format
6Andreas EklundGöteborg-Majorna OK15:06+2:386:44
7Gary LarssonOK Skogshjortarna15:08+2:406:45
8Daniel FredrikssonFrölunda OL15:13+2:456:47
9Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK15:23+2:556:52
10Anders ThulinKungälvs OK15:47+3:197:02
11Henrik EssungerSjövalla FK16:25+3:577:19
12Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb17:34+5:067:50
13Pontus KastrupFK Herkules18:23+5:558:12
14Ola SteneborgOK Orinto18:37+6:098:18
15Henrik OlssonMölndal Outdoor IF18:42+6:148:20
16Gabriel ThörnbladOK Flundrehof19:56+7:288:53
Martin BobergIF Rigorej start

D50

1 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK11:486:01
2Åsa NybergGöteborg-Majorna OK14:02+2:147:09
3Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg14:46+2:587:32
4Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb15:35+3:477:57
5Susanne BerghMölndal Outdoor IF16:14+4:268:16
6Kristina LindOK Skärmen20:47+8:5910:36

H50

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt NorrmanTrollhättans SOK14:426:50
2Anders LammFrölunda OL15:34+0:527:14
3Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK16:49+2:077:49

H55

2 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars FremstadLarvik OK13:596:35
2Torsten BacktemanLerums SOK14:23+0:246:47
3Clas BörjessonIK Uven16:24+2:257:44
4Magnus UppströmFK Herkules16:31+2:327:47
5Sören KnutsTrollhättans SOK16:43+2:447:53
Phil MullinsSjövalla FKej start

D60

1 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin Haugen LundStenungsunds OK13:508:32
2My EngströmLerums SOK14:05+0:158:41
3Margareta NetzTrollhättans SOK14:31+0:418:57
4Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK15:58+2:089:51
5Kristina TellqvistIK Dran16:19+2:2910:04
6Marita LarssonMarkbygdens OK17:45+3:5510:57
Ingrid JessenFrämmestads IKej start

H60

1 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK11:486:29
2Sören LindOK Gipen12:50+1:027:03
3Jerker NetzTrollhättans SOK12:56+1:087:06
4Tomas KarlssonOK Skogshjortarna13:37+1:497:28
5Sven SundströmBredareds IF13:47+1:597:34
6Arne LundStenungsunds OK13:48+2:007:34
7Björn BorgGöteborg-Majorna OK14:40+2:528:03

D65

1 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta JohanssonHalmstad OK12:188:05
2Eva BlomströmIK Stern17:13+4:5511:19

H65

1 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten BlomströmIK Stern13:167:32
2Bengt SvedjebySkattkärrs SOK13:44+0:287:48
3Anders MohlinIK Stern30:38+17:2217:24
Robert JessenFrämmestads IKej start

D70

1 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK13:299:25
2Ann-Britt JohanssonIK Stern14:05+0:369:50
3Ingrid Rex WallströmOK Landehof16:56+3:2711:50
4Inga GustavssonIK Uven21:07+7:3814:46

H70

1 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran11:307:13
2Lars-Olof RönnqvistOK Löftan12:52+1:228:05
3Lennart GustavssonIK Uven13:48+2:188:40

D75

1 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern10:548:43
2Gunnel SvenssonIK Ymer11:14+0:208:59
3Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK12:08+1:149:42
4Gunnel BörjessonIK Uven15:06+4:1212:04
5Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK15:16+4:2212:12

H75

1 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna11:248:05
2Henrik HvoslefIK Stern12:13+0:498:39
3Kurt FredrixonOK Skogshjortarna13:22+1:589:28
4Sune MentorGöteborg-Majorna OK15:26+4:0210:56
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OKej godkänd

H85

1 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven15:2312:01

Inskolning

950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Moa HolmbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Tyra HolmbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
Wilma ThelinKlubblösfullföljt

U1

990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LydmarkSjövalla FK8:528:57
2Hannes ModénVänersborgs SK9:21+0:299:26
3kaarel toometCascade OC12:43+3:5112:50
4Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering13:21+4:2913:29
5Artur IngulfSävedalens AIK15:32+6:4015:41
6Love AnderssonSjövalla FK18:20+9:2818:31
7Max SylvanVänersborgs SK18:32+9:4018:43
8Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb22:13+13:2122:26
Axel PerssonFK Herkulesej start

U2

900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa LindgrenSävedalens AIK7:228:11
2Linnea LundstedtSjövalla FK9:23+2:0110:25
3Olof KarlssonFK Herkules9:31+2:0910:34
4Felix WeihardSävedalens AIK9:38+2:1610:42
5Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK11:30+4:0812:46
6Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb11:51+4:2913:10
7Vera IngulfSävedalens AIK12:50+5:2814:15
8David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb13:15+5:5314:43
9Vilmer BergqvistSävedalens AIK14:47+7:2516:25
10Isabelle SidebySävedalens AIK14:50+7:2816:28
11Ida CarlssonKlubblös14:51+7:2916:30

Öppen motion 3

1 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SaetreOK Landehof7:477:12
2Esmee BergerKlubblös9:59+2:129:14
Maria ManzangKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

1 340 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ErikmatsSävedalens AIK7:275:33
2Anna GustafssonIFK Göteborg Orientering7:32+0:055:37
3Lars KarlssonFK Herkules7:46+0:195:47
4Robin NyqvistKungälvs OK8:27+1:006:18
5Niklas KamforsOK Kullingshof8:31+1:046:21
6Mikael NömmIFK Göteborg Orientering9:25+1:587:01
7Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK9:37+2:107:10
8Anette LundborgKungälvs OK9:52+2:257:21
9Christel BergOK Enen10:04+2:377:30
10Linda SidebyGöteborg-Majorna OK11:17+3:508:25
11Johanna HulthénMölndal Outdoor IF11:27+4:008:32
12Linda RandåkerSjövalla FK12:15+4:489:08
13Marie CarlssonFrölunda OL14:12+6:4510:35
14Liv LindOK Skärmen18:26+10:5913:45
Katarina VartiaOK Löftanej start

Öppen motion 7

1 780 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK9:325:21
2Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK11:54+2:226:41
3Gustaf BergquistSjövalla FK11:59+2:276:43
4Olof BjörkmanKungälvs OK12:16+2:446:53
5Erik JanssonOK Linné12:23+2:516:57
6Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK12:24+2:526:57
7Erik LundStenungsunds OK12:31+2:597:01
8Per-Olov DavalliusKlubblös13:04+3:327:20
9Johan TykessonRävetofta OK13:05+3:337:21
10Ott ToometCascade OC13:09+3:377:23
11Pär JohanssonOK Alehof13:11+3:397:24
12Luba NilssonKungälvs OK13:46+4:147:44
13Maja GunnarssonLerums SOK14:18+4:468:02
14Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK14:43+5:118:16
15Pär StenbergOK Skogshjortarna15:12+5:408:32
16Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK15:59+6:278:58
17Pille Strauss-RaatsKlubblös16:05+6:339:02
18Cecilia ThelinKlubblös16:47+7:159:25
19Anna BeischerIK Uven18:07+8:3510:10
20Carina StenbergOK Skogshjortarna18:57+9:2510:38
21Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK20:20+10:4811:25
22Pia HendbergIK Uven22:17+12:4512:31
23Anna ErikssonOK Älgen22:33+13:0112:40
André AnderssonKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser