*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Partilletrippeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Partilletrippeln, medel
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: söndag 19 augusti 2018

D21

4 080 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK35:408:44
2Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä41:28+5:4810:09
3Elin MånssonIFK Göteborg Orientering41:45+6:0510:13
4Elin ClassonOK Orinto44:14+8:3410:50
5Megan Carter-DaviesJROS44:20+8:4010:51
6Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering44:41+9:0110:57
7Anna WallinGöteborg-Majorna OK46:18+10:3811:20
8Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK46:36+10:5611:25
9Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK46:47+11:0711:27
10Lisa RisbyOK Kåre47:04+11:2411:32
11Runa FremstadGöteborg-Majorna OK47:53+12:1311:44
12Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK48:05+12:2511:47
13Laila B HöglundFK Herkules48:31+12:5111:53
14Elvira BjörklundTrollhättans SOK50:36+14:5612:24
15Lina SamorLerums SOK50:45+15:0512:26
16Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering51:10+15:3012:32
16Louise GötforsGöteborg-Majorna OK51:10+15:3012:32
18Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering54:01+18:2113:14
19Lovisa LemanGöteborgs SK54:03+18:2313:14
20Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering56:19+20:3913:48
21Jolanta GänssingerGöteborg-Majorna OK56:54+21:1413:56
22Maria HolmstrandOK Landehof56:55+21:1513:57
23Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK56:58+21:1813:57
24Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering57:12+21:3214:01
25Stina PerssonUmeå OK57:31+21:5114:05
26Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK57:42+22:0214:08
27Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK58:16+22:3614:16
28Anna KristianssonTrollhättans SOK1:02:47+27:0715:23
29Malin SettergrenHalmstad OK1:04:39+28:5915:50
30Emelie LorénOK Landehof1:06:50+31:1016:22
31Mia KajsajunttiOK Skogsfalken1:08:22+32:4216:45
32Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:22+36:4217:44
33Elin SvenssonHjärnarps OL1:12:52+37:1217:51
34Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:14:15+38:3518:11
35Therese LjungbergOK Skärmen1:16:06+40:2618:39
36Agnes RamleGöteborg-Majorna OK1:23:06+47:2620:22
37Elvira RamleGöteborg-Majorna OK1:33:30+57:5022:55
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Annica EngIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Anna GustafssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OKej start
Elin OlssonTibro OKej start
Camilla EngstrandIFK Göteborg Orienteringej start

H21

4 750 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering33:287:02
2Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering34:26+0:587:14
3Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering35:19+1:517:26
4Filip GrahnHestra IF36:04+2:367:35
5Tobias NobornIFK Göteborg Orientering36:12+2:447:37
6Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering36:53+3:257:45
7Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering38:57+5:298:12
8Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK39:07+5:398:14
9Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK39:08+5:408:14
10Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK39:12+5:448:15
11Christian NielsenIFK Göteborg Orientering39:19+5:518:16
12Jakob EngIFK Göteborg Orientering40:39+7:118:33
13Adrian VartiaOK Löftan40:52+7:248:36
14Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering40:58+7:308:37
15Gustav HindérOK Tisaren41:00+7:328:37
16Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK41:12+7:448:40
17Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK41:42+8:148:46
18Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orientering42:09+8:418:52
19Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering42:52+9:249:01
20Harrison McCartneySävedalens AIK43:06+9:389:04 Ladda ner rutt i gpx-format
21Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering43:19+9:519:07
22Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK44:13+10:459:18
23Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK44:28+11:009:21
24Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb45:09+11:419:30
25Björn ArnessonUlricehamns OK45:36+12:089:36
26Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering46:05+12:379:42
27Christoffer JohanssonTrollhättans SOK47:19+13:519:57
28Tobias MattssonTrollhättans SOK47:35+14:0710:01
29Petter JönssonGöteborg-Majorna OK47:51+14:2310:04
30Gustav BoquistIK Uven48:18+14:5010:10
31Eskil TryggöTrollhättans SOK48:19+14:5110:10
32Philip PerssonGöteborg-Majorna OK48:37+15:0910:14
33Jesper NilssonUlricehamns OK48:40+15:1210:14
34Zsolt LenkeiIFK Mora OK48:47+15:1910:16
35Johan AntonssonOK Löftan48:56+15:2810:18
36Leif SvenssonOK Tisaren49:17+15:4910:22
37Fabian WennerbergOK Klyftamo50:43+17:1510:40
38Martin LindqvistStenungsunds OK52:01+18:3310:57
39Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK53:23+19:5511:14
40Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK53:31+20:0311:16
41Christian KarldénKvillebyns SK54:11+20:4311:24
42Joar TryggöTrollhättans SOK54:12+20:4411:24
43Linus KristianssonTrollhättans SOK56:11+22:4311:49
44Tobias AnderssonGöteborgs SK56:30+23:0211:53
45Jonathan RhysHarlequins Orienteering Club57:33+24:0512:06
46Mattias NilssonÄrla IF57:36+24:0812:07
47Ola BrönnhedenNyköpings OK58:24+24:5612:17
48Anton HemlinIK Uven1:03:29+30:0113:21
49Simon BörjesonRyda SK1:03:45+30:1713:25
50Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:09:17+35:4914:35
51Joel BengtssonFjärås AIK1:10:52+37:2414:55
52Martin AnkelOK Alehof1:13:52+40:2415:33
53Niklas HidmanHalmstad OK1:15:43+42:1515:56
54Arvid HammarFK Herkules1:19:46+46:1816:47
55Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:40:23+1:06:5521:08
Andreas ClaessonOK Kullingshofej godkänd
Mathias DrageOK Tisarenej godkänd
Filip LemanGöteborgs SKej godkänd
Anton KarlssonOK Kullingshofej godkänd
Simon WallmanOK Kullingshofej godkänd
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarnaej start
Kevin StåhlOK Hammarenej start
Fredrik NorellFrölunda OLej start
Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubbej start

D20

3 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AxelssonEksjö SOK45:3511:55
2Emma PetterssonOK Roxen48:15+2:4012:37
3Hanna BoquistIK Uven1:04:57+19:2217:00
Moa HanssonBredaryds SOKej godkänd

H20

4 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto StuhlhoferOK Landehof34:188:07
2Viktor WassénHalden SK34:44+0:268:13
3Johan OlsonIK Uven36:02+1:448:32
4Simon LarssonOK Hällen36:33+2:158:39
5Nils Hammaräng GripOK Orion40:24+6:069:34
6Olle JosarpOK Tisaren43:55+9:3710:24
7Jonas LauriFK Herkules45:39+11:2110:49
8Hugo ThunbergOK Alehof55:26+21:0813:08
9Axel ForsmanFK Herkules56:07+21:4913:17
10Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering1:13:47+39:2917:29
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

D18

3 580 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK39:0210:54
2Kajsa RaskKungälvs OK39:11+0:0910:56
3Elina HansonKungälvs OK45:31+6:2912:42
4Nora AronengHestra IF45:54+6:5212:49
5Ellika GrothKungälvs OK46:16+7:1412:55
6Isabella AumoKungälvs OK46:19+7:1712:56
7Bethany KippinJROS48:17+9:1513:29
8Tove PerssonMölndal Outdoor IF48:40+9:3813:35
9Lucy TongeJROS50:02+11:0013:58
10Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK56:13+17:1115:42
11Tove JohanssonOK Alehof1:05:14+26:1218:13
Lisa BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Tindra HjortFalköpings AIK OKej start

H18

3 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joseph WrightMar Orienteering Club35:119:12
Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OKej godkänd
Philip EkbergTrollhättans SOKej godkänd

D16

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna37:0510:18
2Sabina AumoKungälvs OK37:30+0:2510:25
3Eleonora AlinderSjövalla FK39:45+2:4011:02
4Olivia AspIFK Göteborg Orientering44:21+7:1612:19
5Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK46:32+9:2712:55
6Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK49:32+12:2713:45
7Olivia LundstedtSjövalla FK51:42+14:3714:21
8Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb55:31+18:2615:25
9Julia LindbladSävedalens AIK1:00:56+23:5116:55
9Rebecka PihlströmOK Landehof1:00:56+23:5116:55
11Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb1:10:28+33:2319:34
12Matilda ÅkessonOK Landehof1:19:39+42:3422:07
Anna SvarfvarSjövalla FKej godkänd
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubbej start
Thilda SeldénIF Rigorej start

H16

3 520 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK29:278:21
2Arvid SkeppSävedalens AIK30:26+0:598:38
3Felix DrejmoOK Landehof32:55+3:289:21
4Alfred ErdeliusIF Rigor33:27+4:009:30
5Willy FjällborgStenungsunds OK34:33+5:069:48
6Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK35:06+5:399:58
7Grunde IsaksætreGrue IL35:38+6:1110:07
8Lukas LarssonOK Skogshjortarna35:42+6:1510:08
9Simon NordbergGöteborg-Majorna OK37:39+8:1210:41
9William SturessonLerums SOK37:39+8:1210:41
11Jakob GunnarssonLerums SOK38:42+9:1510:59
12Anton KastrupSävedalens AIK39:38+10:1111:15
13Elias ThörnbladTrollhättans SOK39:53+10:2611:19
13David AlménTrollhättans SOK39:53+10:2611:19
15Tobias JohanssonOK Löftan40:09+10:4211:24
16Nils GrimbeckSävedalens AIK41:04+11:3711:40
17Arvid BacktemanLerums SOK43:23+13:5612:19
18Oscar LundborgKungälvs OK49:51+20:2414:09
19Albin NyqvistOK Landehof57:33+28:0616:20
20Edvin BorneFrölunda OL59:29+30:0216:53
21Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb1:00:18+30:5117:07
22Tom Axel EkenstråleFK Herkules1:01:39+32:1217:30
23Jonas OlandersLerums SOK1:05:55+36:2818:43
24Anton LundOK Skogshjortarna1:14:24+44:5721:08
25Erik JohanssonOK Alehof2:00:26+1:30:5934:12
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej start
Anton BlomqvistMarkbygdens OKej start
Arvid PerssonMölndal Outdoor IFej start

D16 Kort

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb59:2619:56
2Tilda ThulinKungälvs OK1:51:20+51:5437:21

H16 Kort

2 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AlfredssonLerums SOK1:06:3222:37
Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubbutgått

D14

2 940 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof29:3710:04
2Elina ReinholdssonOK Alehof30:52+1:1510:29
3Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb36:08+6:3112:17
4Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering36:57+7:2012:34
5Emilia LundstedtSjövalla FK38:24+8:4713:03
6Maja AxelssonLerums SOK40:41+11:0413:50
7Lisa ErikssonOK Landehof41:21+11:4414:03
8Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb42:07+12:3014:19
9Ella PetterssonSävedalens AIK42:33+12:5614:28
10Agnes KamforsOK Kullingshof42:50+13:1314:34
11Ellen NormanSävedalens AIK45:07+15:3015:20
12Matilda AspIFK Göteborg Orientering46:49+17:1215:55
13Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb50:21+20:4417:07
14Matilda WallströmSävedalens AIK51:32+21:5517:31
15Julia BogeOK Alehof59:03+29:2620:05
Maja GraadIF Rigorej godkänd
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emia HjortFalköpings AIK OKej start
Agnes ThulinKungälvs OKej start
Audrey HanssonFrölunda OLej start

H14

2 980 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar FovaeusSävedalens AIK26:088:46
2Victor BeischerIK Uven27:05+0:579:05
3Melker ÅkessonOK Landehof27:36+1:289:15
4Hannes PerssonFK Herkules28:07+1:599:26
5Albin SundströmHestra IF28:12+2:049:27
6Fabian AlinderSjövalla FK29:49+3:4110:00
7Emil LindbladSävedalens AIK29:53+3:4510:01
8Tim MartnerFrölunda OL32:16+6:0810:49
9Marcus LammFrölunda OL33:49+7:4111:20
10Hannes EssungerSjövalla FK34:06+7:5811:26
11Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb34:54+8:4611:42
12Alvin OllanderOK Landehof37:21+11:1312:32
13Gustav BertsOK Alehof40:43+14:3513:39
14Jakob AspIFK Göteborg Orientering41:40+15:3213:58
15Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb41:50+15:4214:02
16Lukas GrothKungälvs OK41:54+15:4614:03
17Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb42:11+16:0314:09
18Elias NyqvistOK Landehof42:38+16:3014:18
19Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb43:17+17:0914:31
20Linus AlinderSjövalla FK45:23+19:1515:13
21Alwin EinarssonKungälvs OK53:58+27:5018:06
22Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb54:40+28:3218:20
23Martin EkFrölunda OL1:00:27+34:1920:17
24Isak ThörnbladOK Flundrehof1:07:10+41:0222:32
25Simon LjungkvistOK Alehof1:18:13+52:0526:14
26Axel BjörkmanSjövalla FK1:19:14+53:0626:35
Elias NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Emil SeldénIF Rigorej start
Simon BååthSävedalens AIKej start
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKej start

H14 Kort

2 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GrönroosOK Alehof31:2713:44
2Erik WettergrenFK Herkules43:35+12:0819:01
3Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb48:27+17:0021:09
4Olle KullmanOK Alehof58:06+26:3925:22
Valter DrejmoOK Landehofej start
Axel GrimbeckSävedalens AIKej start

D12

2 290 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miranda WallströmSävedalens AIK23:3910:19
2Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb24:24+0:4510:39
3Wilma ReinholdssonOK Alehof24:58+1:1910:54
4Minna PalmIK Hakarpspojkarna26:19+2:4011:29
5Elin AxelssonLerums SOK31:29+7:5013:44
6Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering32:42+9:0314:16
7Signe KullmanOK Alehof33:16+9:3714:31
8Emelina HolmqvistSjövalla FK33:24+9:4514:35
9Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK34:25+10:4615:01
10Elsie HäggmarkMarkbygdens OK35:09+11:3015:20
11Lisa GunnarssonLerums SOK37:04+13:2516:11
12Tova WessbroLerums SOK37:21+13:4216:18
13Edith HolmstrandOK Landehof38:46+15:0716:55
14Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb39:27+15:4817:13
15Ellen SkovbjergFrölunda OL40:52+17:1317:50
16Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK41:13+17:3417:59
17Clara LövgärdOK Alehof41:17+17:3818:01
18Julia SvarfvarSjövalla FK41:26+17:4718:05
19Elin NobornIFK Göteborg Orientering42:48+19:0918:41
20Elin BlomqvistMarkbygdens OK43:23+19:4418:56
21Maja NordelöfMölndal Outdoor IF47:44+24:0520:50
22Signe KullanderSävedalens AIK59:10+35:3125:50
Ella BergelindFK Herkulesej godkänd
Signe HördegårdhIFK Göteborg Orienteringej godkänd

H12

2 320 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK23:059:56
2Edvin SonedahlOK Landehof24:48+1:4310:41
3Gustav AspIFK Göteborg Orientering26:31+3:2611:25
4Emil SkeppSävedalens AIK27:02+3:5711:39
5Arvid HermanssonKungälvs OK29:27+6:2212:41
6Axel EkdalaKungälvs OK29:52+6:4712:52
7Albert EdgrenSjövalla FK30:27+7:2213:07
8Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering30:31+7:2613:09 Ladda ner rutt i gpx-format
9Filip ValentinGöteborg-Majorna OK31:17+8:1213:29
10Harald MartnerFrölunda OL31:20+8:1513:30
11Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb32:22+9:1713:57
12Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb32:50+9:4514:09
13Emil WalleniusFrölunda OL33:01+9:5614:13
14Noah HedenblomSjövalla FK33:25+10:2014:24
14Malte LjungkvistOK Alehof33:25+10:2014:24
16Björn DjupströmFrölunda OL34:22+11:1714:48
17Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb34:39+11:3414:56
18Lukas RandåkerSjövalla FK36:12+13:0715:36
19Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb36:15+13:1015:37
20Gustav StåhlSävedalens AIK36:54+13:4915:54
21Calle WärnOK Skogshjortarna37:10+14:0516:01
22Isak NilssonOK Landehof37:45+14:4016:16
23Simon ThörnbladOK Flundrehof40:36+17:3117:30
24Elias LauriFK Herkules41:08+18:0317:43
25Gustav HedlundLerums SOK42:01+18:5618:06
26Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb42:03+18:5818:07
27Isak ÖgrenSävedalens AIK47:03+23:5820:16
28Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb49:27+26:2221:18
Alvar NivertFK Herkulesej godkänd
Eric OlofssonSjövalla FKej godkänd
Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Max VetterSävedalens AIKej godkänd

D12 Kort

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella ModénFrölunda OL39:0816:52

H12 Kort

2 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BergströmFrölunda OL37:3616:25

D10

2 290 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice BohlinIFK Göteborg Orientering24:4510:48
2Evelina BjörkmanKungälvs OK26:56+2:1111:45
3Linnéa RexOK Landehof27:03+2:1811:48
4Vera HöglundSjövalla FK27:53+3:0812:10
5Elvira ÅhlundVänersborgs SK28:16+3:3112:20
6Wilma RosénGöteborg-Majorna OK28:19+3:3412:21
7Elina KarlssonFK Herkules29:59+5:1413:05
8Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering30:38+5:5313:22
9Ebba LövgärdOK Alehof31:18+6:3313:40
10Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering31:42+6:5713:50
11Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb33:09+8:2414:28
12Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering33:26+8:4114:35
13Moa WallströmSävedalens AIK33:48+9:0314:45
14Ida SylvanVänersborgs SK34:34+9:4915:05
15Linnea NilssonOK Landehof35:00+10:1515:17
16Elin JonssonSjövalla FK35:06+10:2115:19
17Agnes BogeOK Alehof35:47+11:0215:37
18Moa LindgrenSävedalens AIK36:33+11:4815:57
19Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF36:40+11:5516:00
20Elly EinarssonKungälvs OK36:58+12:1316:08
21Amanda WennbergSjövalla FK38:30+13:4516:48
22Nelly GrothKungälvs OK43:36+18:5119:02
23Maja CarlssonKungälvs OK50:26+25:4122:01
Linnéa GrönroosOK Alehofej godkänd

H10

2 320 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker SundströmHestra IF21:149:09
2Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb22:42+1:289:47
3Herman PetterssonSävedalens AIK22:44+1:309:47
4Vidar EkdalaKungälvs OK23:29+2:1510:07
5Gustav RexOK Landehof23:43+2:2910:13
6Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb25:14+4:0010:52
7Vilgot ÅhlundVänersborgs SK25:34+4:2011:01
8Filip StåhlSävedalens AIK27:42+6:2811:56
9Axel PerssonGöteborg-Majorna OK28:08+6:5412:07
10Nore ModénVänersborgs SK28:14+7:0012:10
11Mikael BergOK Enen29:02+7:4812:30
12Jesper RandåkerSjövalla FK29:23+8:0912:39
13Ted NömmIFK Göteborg Orientering30:24+9:1013:06
14Melker SamorLerums SOK34:10+12:5614:43
15Martin SkovbjergFrölunda OL34:58+13:4415:04
16Theander HulthénMölndal Outdoor IF35:39+14:2515:21
17Nils LydmarkSjövalla FK36:11+14:5715:35
18Oscar WärnOK Skogshjortarna36:18+15:0415:38
19Linus WeihardSävedalens AIK41:16+20:0217:47
20Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering42:48+21:3418:26
21Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb53:34+32:2023:05
Bruno FovaeusSävedalens AIKej godkänd
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej start
Jarvis HanssonFrölunda OLej start
Pontus BergströmFrölunda OLej start

D35

3 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof51:0014:19
2Anna MartnerFrölunda OL1:00:35+9:3517:01
3Linda SkogOK Reftele1:15:22+24:2221:10

H35

4 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn CarlssonKungälvs OK1:03:0515:05
2Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK1:06:57+3:5216:01
3Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:23:14+20:0919:54

D40

3 380 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF34:5810:20
2Maria HolmqvistSjövalla FK35:07+0:0910:23
3Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof36:48+1:5010:53
4Lotta SaetreOK Landehof37:57+2:5911:13
5Annieke GrahnGöteborgs SK39:53+4:5511:47
6Jeannette AumoKungälvs OK40:39+5:4112:01
7Therese DahlströmOK Alehof44:15+9:1713:05
8Anna NordelöfMölndal Outdoor IF44:41+9:4313:13
9Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering46:10+11:1213:39
10Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb46:24+11:2613:43
11Karin KullmanOK Alehof46:53+11:5513:52
12Maria Rosén ThelinJönköpings OK48:16+13:1814:16
13Lotta RosénGöteborg-Majorna OK49:49+14:5114:44
14Malin BruhnIF Rigor50:19+15:2114:53
15Maria HöglundSjövalla FK59:17+24:1917:32
16Ulla EinarssonKungälvs OK1:00:12+25:1417:48
17Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborg Orientering1:00:36+25:3817:55
18Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:04:23+29:2519:02
19Christine LundOK Skogshjortarna1:10:20+35:2220:48
20Maria EngebrattGöteborgs SK1:20:24+45:2623:47
21Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:22:34+47:3624:25
22Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:38:06+1:03:0829:01
Kristina ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Anna LarssonOK Gipenej start
Sofia HjortFalköpings AIK OKej start
Sandra HanssonFrölunda OLej start

H40

3 850 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MartnerFrölunda OL32:528:32
2Ulf LunnhedOK Reftele35:29+2:379:12
3Fredrik RosénJönköpings OK35:42+2:509:16
4Anders LövgärdOK Alehof40:46+7:5410:35
5Magnus AlinderSjövalla FK42:36+9:4411:03
6Sven GranforsOK Landehof43:00+10:0811:10
7Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK47:31+14:3912:20
8Gabriel StafströmEmmaboda Verda OK48:34+15:4212:36
9Stefan BergOK Enen49:37+16:4512:53
10Björn LindkvistSjövalla FK52:57+20:0513:45
11Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb55:51+22:5914:30
12Tobias HöglundSjövalla FK56:43+23:5114:43
13Peter AugustssonGöteborgs SK57:22+24:3014:54
14Sven BogeOK Alehof57:33+24:4114:56
15Magnus VedinTrollhättans SOK1:00:11+27:1915:37
16Erik KöllerströmFjärås AIK1:09:14+36:2217:58
17Lars AxviLerums SOK1:26:13+53:2122:23
18Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:29:38+56:4623:16
19Glen NivertFK Herkules1:31:31+58:3923:46
Johan BertsOK Alehofej godkänd
Johan AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Stefan GraadIF Rigorej godkänd
Johan ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Johan EngebrattGöteborgs SKutgått
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej start
Jan HjortFalköpings AIK OKej start
Erik AndréIF Marin Västej start

D45

3 210 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK32:2210:04
2Marina AxelssonMarkbygdens OK37:56+5:3411:49
3Anna LövgärdOK Alehof40:44+8:2212:41
4Kristin EkdalaKungälvs OK41:51+9:2913:02
5Cecilia GrothKungälvs OK43:39+11:1713:35
6Karin NobornIFK Göteborg Orientering45:35+13:1314:12
7Charlotte DrejmoOK Landehof47:20+14:5814:44
8Sara LorénOK Landehof47:41+15:1914:51
9Sofia KarlssonOK Landehof50:33+18:1115:44
10Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK52:15+19:5316:16
11Åsa SylvanVänersborgs SK52:30+20:0816:21
12Susanne PetterssonOK Roxen54:38+22:1617:01
13Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering54:58+22:3617:07
14Malin AlfredssonLerums SOK1:06:00+33:3820:33
15Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:10:17+37:5521:53
16Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering1:32:15+59:5328:44
17Anna BeischerIK Uven1:42:27+1:10:0531:54
Eva Lamm-BergströmFrölunda OLej godkänd
Linda GunnarssonLerums SOKej godkänd
Katja Stenström BohlinIFK Göteborg Orienteringutgått
Maria AspIFK Göteborg Orienteringej start

H45

3 660 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn GrothKungälvs OK30:268:18
2Fredrik BergIF Rigor32:16+1:508:48
3Magnus HedmanKungälvs OK32:51+2:258:58
4Jonas AxelssonLerums SOK33:11+2:459:03
5Magnus HanssonOK Löftan35:05+4:399:35
6Anders LundellGöteborg-Majorna OK35:33+5:079:42
7Thomas KarlssonOK Landehof35:41+5:159:44
8Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK36:27+6:019:57
9Torkel DavidssonOK Löftan37:21+6:5510:12
10Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb38:13+7:4710:26
11William RexOK Landehof38:47+8:2110:35
12Erik LauriFK Herkules38:54+8:2810:37
13Emil ErdeliusIF Rigor39:12+8:4610:42
14Martin WildheimMölndal Outdoor IF41:46+11:2011:24
15Ulf NyqvistOK Landehof42:17+11:5111:33
16Anders ThulinKungälvs OK44:50+14:2412:14
17Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb48:41+18:1513:18
18Henrik EssungerSjövalla FK48:59+18:3313:23
19Staffan OlofssonSjövalla FK50:52+20:2613:53
20Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering50:55+20:2913:54
21Joakim ÅkessonOK Landehof52:49+22:2314:25
22Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb55:32+25:0615:10
23Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK57:58+27:3215:50
24Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:01:30+31:0416:48
25Pontus KastrupFK Herkules1:06:43+36:1718:13
26Gabriel ThörnbladOK Flundrehof1:08:18+37:5218:39
27Fredrik BergströmFrölunda OL1:29:52+59:2624:33
Kristofer DrejmoOK Landehofej start
Daniel FredrikssonFrölunda OLej start
Martin BobergIF Rigorej start
Herman RosénGöteborg-Majorna OKej start
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Peter AspIFK Göteborg Orienteringej start

D50

3 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof37:0912:06
2Malin LammFrölunda OL40:55+3:4613:19
3Eva PedersenOK Skogshjortarna41:35+4:2613:32
4Ing-Marie AronengBredareds IF41:44+4:3513:35
5Ann ChihaniFK Herkules45:58+8:4914:58
6Gitte KristianssonTrollhättans SOK53:46+16:3717:30
7Susanne BerghMölndal Outdoor IF53:58+16:4917:34
8Tuuli SaariFK Herkules59:52+22:4319:30
9Annika Repo WallmanOK Skogsvargarna1:04:11+27:0220:54
10Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:05:23+28:1421:17
11Anna HagmanFjärås AIK1:16:47+39:3825:00
Kristina Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Jeanette LarssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Katarina BorneFrölunda OLej start
Annette SeldénIF Rigorej start

H50

3 530 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering27:417:50
2Ulrik OlssonBrattås CK28:59+1:188:12
3Björn KristianssonTrollhättans SOK29:38+1:578:23
4Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK31:33+3:528:56
5Magnus JohanssonOK Löftan32:10+4:299:06
6Bengt NorrmanTrollhättans SOK32:45+5:049:16
7Stefan AronengHestra IF34:04+6:239:39
8Peter AronssonFK Friskus-Varberg34:18+6:379:43
9Henrik PetterssonOK Roxen34:19+6:389:43
10Claes HagstrandLerums SOK36:20+8:3910:17
11Janne MattssonTrollhättans SOK36:24+8:4310:18
12Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering39:56+12:1511:18
13Anders LammFrölunda OL41:57+14:1611:53
14Kennet HorvathHalmstad OK42:16+14:3511:58
15Carl NorinFrölunda OL42:32+14:5112:02
16Hans NilssonKungälvs OK43:02+15:2112:11
17Johan WettergrenFK Herkules44:08+16:2712:30
18Stefan JanssonLerums SOK47:57+20:1613:35
19Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK48:01+20:2013:36
20Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL50:25+22:4414:16
21Stefan L JohanssonKungälvs OK52:09+24:2814:46
22Thomas BorneFrölunda OL53:21+25:4015:06
23Mikael JungbjerGöteborgs SK54:56+27:1515:33
24Mats DahlrotIK Uven56:03+28:2215:52
25Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb57:18+29:3716:13
26Martin EkdalaKungälvs OK1:00:12+32:3117:03
27Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:00:36+32:5517:10
28Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:08:34+40:5319:25
29Graham KempGöteborg-Majorna OK1:10:04+42:2319:50
30Magnus HagmanFjärås AIK2:00:29+1:32:4834:07

D55

3 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK38:5512:48
2Christina BirathStenungsunds OK39:13+0:1812:54
3Annika AasaIK Uven41:01+2:0613:29
4Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK43:44+4:4914:23
5Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb45:35+6:4014:59
6Birgit HanssonHerrestads AIF46:43+7:4815:22
7Carin RudolfssonIK Uven47:53+8:5815:45
Ingela HåkanssonIK Uvenej godkänd
Mona OlssonBrattås CKej start
Maria WidmarkIF Hagenej start

H55

3 390 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FlakbergIFK Göteborg Orientering32:079:28
2Andres LaasOK Skogshjortarna33:45+1:389:57
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb35:54+3:4710:35
4Torsten BacktemanLerums SOK36:14+4:0710:41
5Anders AxelssonOK Skogsvargarna38:05+5:5811:14
6Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK39:03+6:5611:31
7Hans WedbergSjövalla FK42:42+10:3512:35
8Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK43:48+11:4112:55
8Göran OlesundOK Landehof43:48+11:4112:55
10Per-Martin JohanssonIF Rigor45:46+13:3913:30
11Hans GarmerGöteborg-Majorna OK45:47+13:4013:30 Ladda ner rutt i gpx-format
12Jan RydénSjövalla FK49:02+16:5514:27
13Lars FremstadLarvik OK49:35+17:2814:37
14Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb51:47+19:4015:16
15Magnus PedersenOK Skogshjortarna51:49+19:4215:17
16Hans LindgrenOK Skogshjortarna52:45+20:3815:33
17Börje PerssonOK Alehof56:00+23:5316:31
18Leif HagmanIK Uven57:15+25:0816:53
19Stefan HammarFK Herkules58:27+26:2017:14
20Hans VokseppOK Skogshjortarna1:00:12+28:0517:45
21Clas BörjessonIK Uven1:27:39+55:3225:51
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd
Phil MullinsSjövalla FKej godkänd
Kent KlassonHestra IFej start
Magnus JoelssonSOK 68ej start
Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D60

2 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli Brander NilssonStenungsunds OK47:1216:40
2Kristina Roos LarssonBredareds IF57:24+10:1220:16
3Eva KarlssonUddevalla OK58:49+11:3720:46
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:00:51+13:3921:30
5Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:11:08+23:5625:08
6Monika NilssonOK Alehof1:14:57+27:4526:29
7Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK1:16:51+29:3927:09
Jane McpheatFK Herkulesutgått

H60

3 220 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonHestra IF30:249:26
2Stefan JohanssonTrollhättans SOK32:48+2:2410:11
3Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF34:08+3:4410:36
4Urban LarssonOK Gipen34:54+4:3010:50
5Pierre KarlssonOK Alehof35:02+4:3810:52
6Lennart HålsjöOK Skogshjortarna35:07+4:4310:54
7Tomas KarlssonOK Skogshjortarna38:05+7:4111:49
8Gunnar HåkanssonIK Uven39:38+9:1412:18
9Stefan O JanssonLerums SOK40:49+10:2512:40
10Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK44:37+14:1313:51
11Karl SchneiderMölndal Outdoor IF44:44+14:2013:53
12Björn BorgGöteborg-Majorna OK46:21+15:5714:23
13Jonas RutbergIK Stern50:17+19:5315:36
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OKej start

D65

2 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK31:3412:31
2Solveig HedenblomSjövalla FK34:42+3:0813:46
3Maria NordwallOK Kolmården34:52+3:1813:50
4Margareta JohanssonHalmstad OK36:40+5:0614:33
5Eva BlomströmIK Stern41:21+9:4716:24
6Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK44:26+12:5217:37
7Britt-Marie GrönroosOK Alehof48:10+16:3619:06
8Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb57:19+25:4522:44

H65

2 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK31:1110:29
2Bo HerderssonMarkbygdens OK32:00+0:4910:46
3Björn JägerströmIK Uven36:57+5:4612:26
4Mats EricssonOK Skogshjortarna39:29+8:1813:17
5Bengt SvedjebySkattkärrs SOK40:06+8:5513:30
6Hans EkbergTrollhättans SOK40:41+9:3013:41
7Per IvarssonUddevalla OK41:55+10:4414:06
8Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb45:32+14:2115:19
9Sten BlomströmIK Stern47:02+15:5115:50
10Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb49:24+18:1316:37
11Lennart AnderssonGöteborgs SK50:36+19:2517:02
12Anders MohlinIK Stern1:12:52+41:4124:32

D70

2 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK40:3516:21
2Ann-Britt JohanssonIK Stern47:33+6:5819:10
3Monica LarssonOK Tranan47:51+7:1619:17
4Rosa JohanssonIK Uven50:18+9:4320:16
5Ingrid Rex WallströmOK Landehof54:26+13:5121:56
6Ingegerd OlssonOK Alehof54:41+14:0622:02
7Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK57:39+17:0423:14
8Margareta NobornSundsvalls OK1:07:07+26:3227:03
Ingrid CullbrandIK Sternej godkänd

H70

2 820 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto31:1611:05
2Sören SvenssonSjövalla FK36:18+5:0212:52
3Sören AnderssonIK Dran37:47+6:3113:23
4Olof KarlssonUddevalla OK39:34+8:1814:01
5Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb41:18+10:0214:38
6Jack GrönroosOK Alehof45:15+13:5916:02
7Kjell JeppsonIF Rigor48:09+16:5317:04
8Bengt BörjessonOK Alehof48:41+17:2517:15
9Torbjörn WikströmOK Orinto51:37+20:2118:18
10Johnny KarlssonUddevalla OK52:20+21:0418:33
11Benny IvarssonFjärås AIK52:34+21:1818:38
12Bertil QvickKungälvs OK52:39+21:2318:40
13Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK53:46+22:3019:03
14Sten OlssonOK Alehof58:36+27:2020:46
15Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:02:03+30:4722:00
16Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:06:41+35:2523:38
17Dan JohanssonFjärås AIK1:17:48+46:3227:35
Per-Arne KällénUddevalla OKej godkänd

D75

2 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer34:3415:42
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK48:38+14:0422:06
3Ulla LindheIK Stern52:44+18:1023:58
4Inga PerssonOK Skogshjortarna1:04:33+29:5929:20
5Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:05:25+30:5129:44
6Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:12:17+37:4332:51
7Barbro JohanssonSjövalla FK1:13:40+39:0633:29

H75

2 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern33:1312:49
2Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna35:35+2:2213:44
3Lars FinbomOK Landehof44:37+11:2417:13
4Magne HagströmFrölunda OL46:55+13:4218:06
5Karl-Axel JohanssonIK Uven47:11+13:5818:13
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna52:36+19:2320:18
7Lars-Åke LarssonOK Tranan1:05:10+31:5725:09
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej start
Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubbej start

D80

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK37:4117:26
2Gunnel BörjessonIK Uven42:12+4:3119:32

H80

2 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Eric TofteredIF Rigor46:1921:26
2Gösta CederinGöteborg-Majorna OK48:49+2:3022:36
3Göran OlofssonFjärås AIK55:07+8:4825:31

H85

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven45:0622:46

Inskolning

2 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alva BergquistSjövalla FKfullföljt
Gustav BörstellSävedalens AIKfullföljt
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Thea EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Tilda GustafssonKlubblösfullföljt
Moa HolmbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Tyra HolmbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Sebastian LanevikOK Kullingshoffullföljt
Viggo Olsson LjungbladGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ffion RhysStenungsunds OKfullföljt
Alexander RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Olivia SidebySävedalens AIKfullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
Greta WernerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt

U1

2 020 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK22:4911:17
2Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK23:57+1:0811:51
3Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK23:58+1:0911:51
4Tage EkbergGöteborg-Majorna OK26:15+3:2612:59
5Herman EngIFK Göteborg Orientering26:51+4:0213:17
6Axel PerssonFK Herkules28:03+5:1413:53
7Hanna LarssonOK Gipen28:30+5:4114:06
8Frederik HulthénMölndal Outdoor IF28:45+5:5614:13
9Vera LindbergIFK Göteborg Orientering28:47+5:5814:14
10Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK28:48+5:5914:15
11Noah LundbergSävedalens AIK30:12+7:2314:57
12Thure SundbäckSävedalens AIK30:13+7:2414:57
13Ebba BogeOK Alehof31:01+8:1215:21
14Isabelle SidebySävedalens AIK32:48+9:5916:14
15Mailis HolmqvistSjövalla FK33:34+10:4516:37
16Aina HolmqvistSjövalla FK33:37+10:4816:38
17Alva KullmanOK Alehof34:22+11:3317:00
18Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK34:45+11:5617:12
19Svante LindbergIFK Göteborg Orientering34:50+12:0117:14
20Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering34:58+12:0917:18
21Vidar SunessonOK Alehof36:08+13:1917:53
22Viktor SamorLerums SOK37:33+14:4418:35
23Elias EkelundSävedalens AIK38:29+15:4019:03
24Max SylvanVänersborgs SK38:37+15:4819:07
25Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering39:33+16:4419:34
26Leo BertsOK Alehof42:07+19:1820:50
27Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:05:27+42:3832:24
28Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:53:59+1:31:1056:25

U2

2 210 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar HolmstrandOK Landehof22:4810:19
2Olof KarlssonFK Herkules29:47+6:5913:28
3Axel LydmarkSjövalla FK30:09+7:2113:38
4Felix WeihardSävedalens AIK37:12+14:2416:49
5Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF37:16+14:2816:51
6Linnea LundstedtSjövalla FK38:39+15:5117:29
7Filippa HanssonKlubblös38:44+15:5617:31
8Isabella BrathTolered-Utby Ol-klubb39:20+16:3217:47
9Emil LanevikOK Kullingshof40:06+17:1818:08
10Emil AugustssonGöteborgs SK40:19+17:3118:14
11Maja Alenvik-dahlOK Alehof40:22+17:3418:15
12David GustafssonGöteborg-Majorna OK42:37+19:4919:17
13Lova BeijerJönköpings OK42:54+20:0619:24
14Vera BergquistSjövalla FK43:03+20:1519:28
15Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb43:05+20:1719:29
16Assar Rosén ThelinJönköpings OK43:16+20:2819:34
17Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering43:55+21:0719:52
18Hilda LanevikOK Kullingshof44:45+21:5720:14
19Ebbe Olsson LjungbladGöteborg-Majorna OK45:05+22:1720:23
20Joel BjörkmanKungälvs OK46:12+23:2420:54
21Vera IngulfSävedalens AIK46:50+24:0221:11
22Hilda GrahnGöteborgs SK47:54+25:0621:40
23Märta GrahnGöteborgs SK48:11+25:2321:48
24Saga WildheimMölndal Outdoor IF50:11+27:2322:42
25Vera WildheimMölndal Outdoor IF50:21+27:3322:46
26Elsa EssénMölndal Outdoor IF50:28+27:4022:50
27Jacob BörstellSävedalens AIK51:05+28:1723:06
28Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb52:19+29:3123:40
29Kerstin SvenssonOK Kullingshof56:19+33:3125:28
30Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb1:01:27+38:3927:48
31Valdemar BrathTolered-Utby Ol-klubb1:14:27+51:3933:41
32David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1:15:22+52:3434:06
33Hilda NivertFK Herkules1:33:34+1:10:4642:20
Malte AnderssonSjövalla FKej start
Simon WallmanOK Skogsvargarnaej start

Öppen motion 1

1 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakub DobsicekOK Orinto27:3814:05
2Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering41:05+13:2720:57
Elsa SchmidtFrölunda OLej start

Öppen motion 3

2 740 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard ÖlanderMarkbygdens OK37:0213:30
2Lovisa BirathCentrum OK40:27+3:2514:45
3Emma NivertFK Herkules40:54+3:5214:55
4Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb46:31+9:2916:58
5Sara LydmarkSjövalla FK46:56+9:5417:07
6Elis GrahnGöteborgs SK47:56+10:5417:29
7Kristin IvarssonKlubblös49:24+12:2218:01
8Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL51:16+14:1418:42
9Inger ErnstsonOK Skogshjortarna51:24+14:2218:45
10Linda RandåkerSjövalla FK51:43+14:4118:52
11Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb54:58+17:5620:03
12David GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb56:37+19:3520:39
13Annika CarlssonKungälvs OK57:09+20:0720:51
14Andre AnderssonKlubblös57:14+20:1220:53
15Linda PerssonKlubblös59:39+22:3721:46
16Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:00:59+23:5722:15
17Anton LarssonOK Landehof1:01:08+24:0622:18
18Elin SvenssonOK Kullingshof1:01:16+24:1422:21
19Louise FranssonKlubblös1:01:18+24:1622:22
20Lisa JohanssonOK Tranan1:07:19+30:1724:34
21Håkan FärnlöfIF Rigor1:07:43+30:4124:42
22Eva LannfeltOK Skogshjortarna1:08:08+31:0624:51
23Malin WalleniusFrölunda OL1:10:14+33:1225:37
24Olof AnderssonIF Rigor1:11:47+34:4526:11
25Febe JacobssonGöteborg-Majorna OK1:13:45+36:4326:54
26Marie AlenvikOK Alehof1:13:54+36:5226:58
27Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:14:12+37:1027:04
28Pär LydmarkSjövalla FK1:19:08+42:0628:52
Mattias GrahnGöteborgs SKej godkänd
Johanna HulthénMölndal Outdoor IFutgått

Öppen motion 5

2 870 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse BjörfjällBredareds IF36:2912:42
2Hans EricssonHalmstad OK37:18+0:4912:59 Ladda ner rutt i gpx-format
3Stefan MadjarKlubblös37:19+0:5013:00
4Lars KarlssonFK Herkules42:48+6:1914:54
5Erik HemmendorffIK Uven45:21+8:5215:48
6Markus WennbergSjövalla FK47:00+10:3116:22
7Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK47:02+10:3316:23
8Charlotta SvarfvarSjövalla FK47:07+10:3816:25
9Eva ErnstsonGöteborgs SK47:13+10:4416:27
9Lisa StrandKlubblös47:13+10:4416:27
11Ida ErikssonOK Landehof47:28+10:5916:32
12Petter KarlssonIK Uven49:28+12:5917:14
13Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK49:32+13:0317:15
14Christina AronssonFK Friskus-Varberg51:22+14:5317:53
15Ulrika LogrenSjövalla FK52:14+15:4518:11
16Maria ManzangKlubblös52:54+16:2518:25
17Ingrid AlinderSjövalla FK53:07+16:3818:30
18Sandra PerssonIFK Göteborg Orientering53:19+16:5018:34
19Christel BergOK Enen54:41+18:1219:03
20Frida LyxellGöteborg-Majorna OK56:03+19:3419:31
21Karin sundströmKlubblös56:13+19:4419:35
22Jonas LarssonKlubblös57:07+20:3819:54
23Annie KamforsOK Kullingshof57:34+21:0520:03
24Kristina JonssonGöteborg-Majorna OK58:14+21:4520:17
25Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK58:51+22:2220:30
26Sofia BeijerJönköpings OK58:58+22:2920:32
27Ulrika HultinMarkbygdens OK1:00:24+23:5521:02
28Anders HultinMarkbygdens OK1:00:25+23:5621:03
29Robin NyqvistKungälvs OK1:00:48+24:1921:11
30Katarina VartiaOK Löftan1:01:14+24:4521:20
31Eva KilnäsSjövalla FK1:01:15+24:4621:20
31Ida VartiaOK Löftan1:01:15+24:4621:20
33Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:01:43+25:1421:30
34Claes BjörkmanSjövalla FK1:01:46+25:1721:31
35Madelene HanssonOK Löftan1:03:41+27:1222:11
36Moltas HultinMarkbygdens OK1:04:04+27:3522:19
37Greta JodalGoat1:04:42+28:1322:32
38Kristina TellqvistIK Dran1:05:06+28:3722:40
39Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:06:38+30:0923:13
40Malin AlbrektssonIFK Göteborg Orientering1:06:40+30:1123:13
41Lennart SvenssonOK Kullingshof1:07:02+30:3323:21
42Fredrik BackmanKlubblös1:11:00+34:3124:44
43Stanley TaivulaKlubblös1:11:03+34:3424:45
44Nina KastrupFK Herkules1:11:09+34:4024:47
45Hans AlvebrattLerums SOK1:12:11+35:4225:09
46Linnea OskarssonSjövalla FK1:13:43+37:1425:41
46Magnus OskarssonSjövalla FK1:13:43+37:1425:41
48Åse NilssonOK Landehof1:15:42+39:1326:22
49Alexandra SvantessonKlubblös1:16:26+39:5726:37
50Marie CarlssonFrölunda OL1:29:01+52:3231:00
51Annika SvenssonGöteborg-Majorna OK1:30:43+54:1431:36
52Barbro AlvebrattLerums SOK1:40:07+1:03:3834:53
53Johan LindströmKlubblös2:03:23+1:26:5442:59
Niklas KamforsOK Kullingshofej godkänd
Gunnel NilssonOLC Wienerwaldej godkänd
Mikael GrundbergKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

2 770 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK19:116:55
2Jonas BrånaltFrölunda OL29:59+10:4810:49
3Arvid WedlinSävedalens AIK32:21+13:1011:40
4Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK33:06+13:5511:56
5Linda MartinssonIF Marin Väst33:12+14:0111:59
6Frida NeroGöteborg-Majorna OK33:54+14:4312:14
7Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK34:45+15:3412:32
8Gustaf BergquistSjövalla FK34:56+15:4512:36
9Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK35:37+16:2612:51
10Magnus BrobackOK Flundrehof36:04+16:5313:01
11Per-Erik JohanssonKlubblös36:11+17:0013:03
12Carl AlvelidKalmar OK36:21+17:1013:07
13Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering37:52+18:4113:40
14Elsa JanssonJärla Orientering38:33+19:2213:55
15Hans SvenssonOK Kullingshof39:06+19:5514:06
16Jenny AnderssonÄtrans IF39:12+20:0114:09
17Mikael FjällborgStenungsunds OK40:03+20:5214:27
18Annika BengtssonOK Alehof40:26+21:1514:35
19Sara SvenssonTibro OK42:20+23:0915:16
20Egon JohanssonOK Tranan42:38+23:2715:23
21Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK42:39+23:2815:23
22ilip WedlinKlubblös43:03+23:5215:32
23Alexander HöglindFK Herkules43:08+23:5715:34
24Lars WassénVänersborgs SK43:11+24:0015:35
25Linda WetterKungälvs OK43:54+24:4315:50
26Håkan HöglindFK Herkules44:09+24:5815:56
27Carolina RåbergOK Landehof44:23+25:1216:01
28Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK45:47+26:3616:31
29Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK46:32+27:2116:47
30Christine LitzellOK Skogshjortarna46:53+27:4216:55
31Helena BlomqvistMarkbygdens OK48:06+28:5517:21
32Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna48:29+29:1817:30
33Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb48:30+29:1917:30
34Jan SonedahlOK Landehof49:08+29:5717:44
35Karin OlssonMölndal Outdoor IF50:08+30:5718:05
36Karin AlthoffKungälvs OK50:51+31:4018:21
37Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb51:25+32:1418:33
38Linda RösenKlubblös51:26+32:1518:34
39Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK51:41+32:3018:39
40Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK52:32+33:2118:57
41Luba NilssonKungälvs OK52:44+33:3319:02
42August RamleGöteborg-Majorna OK55:28+36:1720:01
43Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK55:49+36:3820:09
44Jesper DovrenKlubblös56:16+37:0520:18
45Christer HenrikssonKlubblös56:18+37:0720:19
46Anna HenrikssonKlubblös56:19+37:0820:19
47Tim BogdanovGöteborgs klätterklubb56:58+37:4720:33
48Mia JodalGöteborg-Majorna OK57:16+38:0520:40
49Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK59:07+39:5621:20
50Aron GilljamKlubblös59:18+40:0721:24
51Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:01:34+42:2322:13
52Algot HanssonKungälvs OK1:01:47+42:3622:18
53Elsa AspMölndal Outdoor IF1:04:21+45:1023:13
54Mattias L BrockmarkMölndal Outdoor IF1:04:53+45:4223:25
55Marie-Louise LarssonLerums SOK1:04:56+45:4523:26
56Monica JohanssonFK Friskus-Varberg1:07:57+48:4624:31
57Mikael NömmIFK Göteborg Orientering1:09:47+50:3625:11
58Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:15:38+56:2727:18
59Anna GrahnIK Uven1:15:39+56:2827:18
60Calle Randåker BokedalSjövalla FK1:25:29+1:06:1830:51
Thomas OlofssonFjärås AIKej godkänd
Christina VestergrenIK Uvenej godkänd
Andrea FranssonKlubblösej godkänd
Julia FranssonKlubblösej godkänd
Bo JohanssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Mårten ÅströmGöteborg-Majorna OKej godkänd
Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Alva BohlinIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Karin BorggrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Martin EkströmOK Gläntan Vessigebroej godkänd

Öppen motion 8

3 980 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper SjögrenHestra IF30:277:39
2Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK31:11+0:447:50
3Carl JosefssonSävedalens AIK32:39+2:128:12
4Erik RåbergOK Landehof32:59+2:328:17
5Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering33:16+2:498:21
6Joel NilssonIFK Göteborg Orientering33:23+2:568:23
7Anders HederskogIFK Göteborg Orientering33:46+3:198:29
8Anders AspMölndal Outdoor IF34:30+4:038:40
9Albin KällménOK Tisaren35:28+5:018:54
10Sören SturessonLerums SOK35:36+5:098:56
11Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK38:57+8:309:47
12Erik AderstedtKungälvs OK40:17+9:5010:07
13Christian KjellbergerIFK Göteborg Orientering40:19+9:5210:07
14Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK41:45+11:1810:29
15Per NordholmSävedalens AIK41:55+11:2810:31
16Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK43:15+12:4810:52
17Jimmy LanevikOK Kullingshof43:40+13:1310:58
18Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK44:02+13:3511:03
19Martin SykGöteborgs SK44:05+13:3811:04
20Marcus WetterKungälvs OK44:15+13:4811:07
21Karolina NorinIFK Göteborg Orientering45:03+14:3611:19
22Tobias HolmqvistSjövalla FK45:34+15:0711:26
23Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna45:53+15:2611:31
24Peter GrahnGöteborgs SK46:12+15:4511:36
25Pontus EnhagerOK Landehof46:50+16:2311:46
26Jonas SvedbergTibro OK47:23+16:5611:54
27Per-Olof DavalliusKlubblös47:53+17:2612:01
28Anna FrantzKungälvs OK48:07+17:4012:05
29David HäggSävedalens AIK49:07+18:4012:20
30Klas ÅströmMölndal Outdoor IF49:12+18:4512:21
31Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK49:18+18:5112:23
32Olle PenttinenIFK Hedemora OK49:45+19:1812:30
33Joakim HanssonKlubblös49:46+19:1912:30
34Lars KullmanOK Alehof51:01+20:3412:49
35Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK51:21+20:5412:54
36Alice AronengHestra IF53:05+22:3813:20
37Olof BjörkmanKungälvs OK53:21+22:5413:24
38Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro54:15+23:4813:37
39William JohnssonKlubblös54:47+24:2013:45
40Jimmy JohanssonKlubblös56:51+26:2414:17
41Gabriella RydgrenTolered-Utby Ol-klubb57:30+27:0314:26
42Maria JalmelidFrölunda OL59:18+28:5114:53
43Karolina WildheimMölndal Outdoor IF59:57+29:3015:03
44Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK1:01:04+30:3715:20
45Pål SchmidtFrölunda OL1:01:45+31:1815:30
46Mats LogrenSjövalla FK1:02:10+31:4315:37
47Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:03:18+32:5115:54
48Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:03:19+32:5215:54
49Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubb1:04:29+34:0216:12
50Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK1:04:47+34:2016:16
51Henrik WallermanBorås GIF1:04:56+34:2916:18
52Jonas FrantzKungälvs OK1:06:09+35:4216:37
53Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:09:32+39:0517:28
54Peter RamleSjövalla FK1:10:03+39:3617:36
55Mattias BillsonVänersborgs SK1:14:23+43:5618:41
56Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK1:16:58+46:3119:20
57Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb1:18:18+47:5119:40
58Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF1:18:57+48:3019:50
59Karin ClarinIF Rigor1:20:34+50:0720:14
60Eje DahlLaxå OK1:29:14+58:4722:25
61Jukka RankanenSjövalla FK1:32:16+1:01:4923:10
62Niclas NygrenFrölunda OL2:03:11+1:32:4430:57
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Mattias KarlssonOK Alehofej godkänd
Albin SchmidtFrölunda OLej godkänd
Sandra EkströmOK Orintoej start
Kevin LarssonGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser