Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFK Hedemora OK, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Hedemora OK, sprint
Arrangörsorganisation: IFK Hedemora OK
Datum: lördag 15 juni 2019

D21

2 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda ErikssonOK Kåre20:237:07
2Cajsa GrapeDalaportens OL22:00+1:377:41
3Ylva LorentssonOK Kåre24:04+3:418:24
4Marie HedströmOK Måsen30:06+9:4310:31
5Malin RylanderStora Tuna OK30:42+10:1910:44
Erica EdmanRehns BKej start

H21

3 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan ErikssonStora Tuna OK19:495:53
2Joel GolsäterKorsnäs IF OK20:39+0:506:08
3Lukas LarssonOK Skogshjortarna20:48+0:596:11
4Ola JäderbergLeksands OK24:14+4:257:12
5Christoffer LindgrenOK Kåre24:25+4:367:16
6Daniel WestbomSäterbygdens OK27:25+7:368:09
7Per SandbergSäterbygdens OK27:47+7:588:16
8Peter KolmskogOK Kåre28:02+8:138:20
9Robert ÖstlundSäterbygdens OK36:04+16:1510:44
Urban AndréSvärdsjö SOKej godkänd
Anders GedinSäterbygdens OKej start

D18

2 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda GolsäterKorsnäs IF OK18:487:38
2Tove Levin JohanssonHJS-Vansbro OK22:04+3:168:58
3Hanna ErikssonNorbergs OK27:54+9:0611:20

H18

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton AugustssonFagersta OK24:128:55
2Charlie EliassonDalaportens OL25:36+1:249:26

D16

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WallmanVästerbergslagens OL17:388:23
Kajsa IvarssonVästerbergslagens OLutgått

H16

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonNorbergs OK21:478:34
Henrik NorgrenStora Tuna OKej start

D14

2 020 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mira NordinKorsnäs IF OK15:437:46
2Sanna HörnellDomnarvets GOIF15:50+0:077:50
3Irma BergDomnarvets GOIF18:52+3:099:20
4Felicia EliassonDalaportens OL19:05+3:229:26
5Karolina SunnanhagenStora Tuna OK20:16+4:3310:01
6Pauline HaglundIFK Hedemora OK21:03+5:2010:25
7Anja BergerDomnarvets GOIF21:10+5:2710:28
8Enni LundbergOK Kåre21:27+5:4410:37
9Julia NordvallDomnarvets GOIF21:32+5:4910:39
10Mikaela SvederDomnarvets GOIF22:07+6:2410:56
11Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK33:43+18:0016:41
12Nellie EliassonDalaportens OL33:46+18:0316:42
Karin EmilsdotterDomnarvets GOIFej start
Elsa KaipeOK Kåreej start

H14

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin LöfgrenOK Kåre14:587:24
2Olle WallmanVästerbergslagens OL15:13+0:157:31
3Olle GahnshagOK Kåre18:49+3:519:18
4Elias HörnellDomnarvets GOIF19:41+4:439:44
Axel ErikssonStora Tuna OKej godkänd
Malte SöderlundKarlsbyhedens OKej start

D12

1 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa GolsäterKorsnäs IF OK18:129:37
2Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF20:44+2:3210:58
3Elsa NilssonDalaportens OL21:17+3:0511:15
4Lovisa ThybeckLindebygdens OK22:25+4:1311:51
5Elsa NorgrenDomnarvets GOIF23:17+5:0512:19
6Alma JöhnemarkStora Tuna OK23:55+5:4312:39
7Moa SölscherKorsnäs IF OK28:57+10:4515:19
8Fanny HemmingssonStora Tuna OK31:57+13:4516:54
9Filippa HemmingssonStora Tuna OK34:59+16:4718:30
10Felicia BjörkmanDomnarvets GOIF36:31+18:1919:19
11Tuva WestbomSäterbygdens OK42:37+24:2522:32

H12

1 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK14:467:48
2Jonatan HaglundIFK Hedemora OK15:59+1:138:27
3Karl EmilssonDomnarvets GOIF21:06+6:2011:09
4Gustav NorbergStora Tuna OK25:55+11:0913:42
5Isak StinessenDalaportens OL28:21+13:3515:00
6Erik LundbackStora Tuna OK28:44+13:5815:12
7Elvin LundbergOK Kåre37:21+22:3519:45
8Emil Li EklundStora Tuna OK41:35+26:4922:00
Oskar KaipeOK Kåreej start

D10

1 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa JäderbergLeksands OK13:528:49
2Halle GahnshagOK Kåre19:08+5:1612:11
3Stella StenmanOK Kåre22:47+8:5514:30
4Matilda Oredsson LindOK Kåre28:22+14:3018:04
5Lova HolmströmIFK Hedemora OK29:27+15:3518:45
Märta ErikssonStora Tuna OKej start

H10

1 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexis AndréSvärdsjö SOK18:2111:41
2William WestbomSäterbygdens OK22:20+3:5914:13
Sigge LöfgrenOK Kåreej start

D40

1 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena WallmanVästerbergslagens OL16:248:29
2Sofia CarlssonLindebygdens OK18:09+1:459:24
3Carina SandbergSäterbygdens OK19:56+3:3210:19
4Cecilia ErikssonNorbergs OK27:51+11:2714:25
5Minna WestbomSäterbygdens OK33:58+17:3417:35

H40

2 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony BjörlingDomnarvets GOIF15:046:58
2Henrik HellgrenNorbergs OK24:40+9:3611:25
3Henrik SvedbergNorbergs OK32:49+17:4515:11

D45

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna21:2511:05
2Marie ÅsbergOK Hedströmmen22:05+0:4011:26
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OKej godkänd

H45

2 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LundbergOK Kåre19:459:08
Jesper NordinKorsnäs IF OKej godkänd
Gary LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Emil LarssonDomnarvets GOIFej start

D50

1 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla RylanderStora Tuna OK19:0011:06
2Ellinor PerssonStora Tuna OK19:01+0:0111:07
3Lena LiljeforsAvesta OK19:02+0:0211:07
4Maria StrömbergAvesta OK19:09+0:0911:11
5Mia GustafssonOK Kåre20:02+1:0211:42
6Elisabet ElmertoftNorbergs OK20:21+1:2111:54
7Lotta StålVästerbergslagens OL20:43+1:4312:06
8Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK20:44+1:4412:07
9Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL21:19+2:1912:27
10Ewa EdmanKorsnäs IF OK25:50+6:5015:06

H50

1 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EngesLeksands OK15:288:00
2Pär StålVästerbergslagens OL15:39+0:118:06
3Tony BackDalaportens OL16:44+1:168:40
4Anders BergDomnarvets GOIF17:57+2:299:18
5Peter EdmanKorsnäs IF OK20:12+4:4410:27
6Mikael JohanssonHJS-Vansbro OK20:19+4:5110:31
7Johan EngvallSala OK24:01+8:3312:26
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OKej godkänd

H55

1 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf MagnussonLeksands OK14:527:42
2Patrik ThybeckLindebygdens OK17:59+3:079:19
3Mikael BacklundDalaportens OL20:03+5:1110:23
4Roger ÅsbergOK Hedströmmen20:12+5:2010:27
5Torbjörn SöderlundLeksands OK23:53+9:0112:22
Kjell KlarSäterbygdens OKej start

D60

1 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena LarssonSala OK13:399:17
2Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF16:47+3:0811:25
Ylva GrapeDalaportens OLej godkänd

H60

1 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LundbergDalaportens OL13:107:41
2Tommy BergerGävle OK14:51+1:418:41
3Svante LindgrenKorsnäs IF OK15:42+2:329:10
4Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK16:43+3:339:46
5Mats WallmanVästerbergslagens OL18:41+5:3110:55

H65

1 710 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Erik FogelVästerås SOK16:309:38
2Göran LarssonSala OK16:45+0:159:47
3Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK16:49+0:199:50
4Gunnar MunkteliusSurahammars SOK17:59+1:2910:30
5Johan JungellKorsnäs IF OK18:38+2:0810:53
6Roland BergSäterbygdens OK19:20+2:5011:18
7Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK21:27+4:5712:32
8Bengt HanssonSäterbygdens OK25:46+9:1615:04

D70

1 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena WahssAvesta OK16:2912:29
2Britt ErikssonSala OK16:34+0:0512:33
3Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF19:49+3:2015:00
4Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK20:48+4:1915:45
5Meit KruskopfKorsnäs IF OK22:28+5:5917:01
6Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK28:17+11:4821:25
Margareta LöfkvistBjursås OKej godkänd

H70

1 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer HellströmStora Tuna OK17:1011:40
2Bengt ErlandssonSvärdsjö SOK17:48+0:3812:06
3Bernt LöfkvistBjursås OK18:53+1:4312:50
4Johan KällmanNorbergs OK20:21+3:1113:50

H75

1 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan RystedtStora Tuna OK14:5710:10
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen17:56+2:5912:11
3Gunnar LöfkvistBjursås OK17:59+3:0212:14
4Hans KruskopfKorsnäs IF OK19:54+4:5713:32
5Jan ÅhsNorbergs OK21:06+6:0914:21
6Bo DanmoDomnarvets GOIF33:38+18:4122:52

H80

1 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig ÖstKorsnäs IF OK17:1413:03
2Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK17:50+0:3613:30
3John VallinOK Hedströmmen19:49+2:3515:00
Åke SundbergFagersta OKej godkänd

Inskolning

1 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Olsson GustavDomnarvets GOIFfullföljt
Elin Klar NerbackSäterbygdens OKfullföljt
Erik KolmskogOK Kårefullföljt
Oskar WestbomSäterbygdens OKfullföljt
Aron SöderlundKarlsbyhedens OKej start

U1

1 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva JäderbergLeksands OK17:0911:16
2William BjörkmanDomnarvets GOIF20:00+2:5113:09
3Melina KållIFK Hedemora OK20:05+2:5613:12
4Victor HaglundIFK Hedemora OK20:58+3:4913:47
5Oliver GoudeIFK Hedemora OK26:51+9:4217:39
6Tuva GoudeIFK Hedemora OK26:59+9:5017:45
7Vega KoivistoNorbergs OK28:15+11:0618:35
8Elliott RönnberrgIFK Hedemora OK28:48+11:3918:56
9Folke JernbergAvesta OK28:53+11:4419:00
10Klara ThybeckLindebygdens OK28:54+11:4519:00

U2

1 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eimy AndréSvärdsjö SOK18:4811:58
2Alrik SkogbergsSäterbygdens OK24:04+5:1615:19
3Alice NerbackSäterbygdens OK24:29+5:4115:35
4Olsson EmilDomnarvets GOIF26:40+7:5216:59
5Signe JernbergAvesta OK31:10+12:2219:51
6Olle StinessenDalaportens OL39:56+21:0825:26
Amelia Li EklundStora Tuna OKej godkänd

Öppen 1

1 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl MatschOK Kåre20:3610:53
2Marie-Louise SölscherKorsnäs IF OK29:39+9:0315:41

Öppen 4

1 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julius PrembergStora Tuna OK18:1611:42
2Anna AnåkerDomnarvets GOIF21:28+3:1213:45
3Matilda PetterssonDomnarvets GOIF21:44+3:2813:55
4Jan AnderssonNorbergs OK24:40+6:2415:48
5Anders EklundStora Tuna OK26:14+7:5816:48
6Susanna GahnshagOK Kåre26:37+8:2117:03
7Jerry LarssonSala OK29:19+11:0318:47
8Dennis LarssonSala OK35:52+17:3622:59
9Isabella SjögrenOK Ravinen37:40+19:2424:08

Öppen 7

2 280 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans NykvistStora Tuna OK18:398:10
2Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf19:14+0:358:26
3Erik NerbackSäterbygdens OK20:51+2:129:08
4Sara RensgardOK Renen20:55+2:169:10
5Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK21:14+2:359:18
6Daniel NorgrenDomnarvets GOIF21:41+3:029:30
7Anders SölscherKorsnäs IF OK23:51+5:1210:27
8Daniel CarlgrenSala OK24:49+6:1010:53
9Inger VennbergOK Renen25:02+6:2310:58
10Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK25:10+6:3111:02
11Per EdénOK Kåre25:21+6:4211:07
12David BergKatrineholms OK25:57+7:1811:22
13Per StinessenDalaportens OL26:01+7:2211:24
14Jessica ErikssonDomnarvets GOIF26:29+7:5011:36
15Filip MagnussonStora Tuna OK26:48+8:0911:45
16Kajsa KolmskogOK Kåre27:19+8:4011:58
17Annica BergerDomnarvets GOIF27:26+8:4712:01
18Anna SkogbergsSäterbygdens OK29:35+10:5612:58
19Pia JohanssonNorbergs OK29:44+11:0513:02
20Jan DelbomDomnarvets GOIF30:19+11:4013:17
21Christer RognellVallentuna-Össeby OL31:57+13:1814:00
22Britta IvarssonVästerbergslagens OL32:18+13:3914:10
23Kerstin SundbergVästerås SOK34:01+15:2214:55
24Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK36:03+17:2415:48
25Sofia ElbergKlubblös39:08+20:2917:09
26Carin HomannJärfälla OK39:11+20:3217:11
Mats SporreStora Tuna OKej godkänd
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser