Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dackefejden, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dackefejden, lång
Arrangörsorganisation: Karlskrona SOK
Datum: söndag 21 april 2019

Alvesta SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Birgitta PeterssonÖppen 148:26+27:2820:10
Bernt PeterssonH80ej godkänd

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Madeleine LimparD5056:23+11:2913:59

Avesta OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per BrynjeboÖppen 458:3111:24
8Johan WalnerÖppen 556:38+19:2415:59
Lucas WannerH16ej godkänd

Bredaryds SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Filip TrofastÖppen 91:04:218:03
4Magnus TrofastH501:10:20+10:0611:26
23Fredrik JohanssonH211:30:29+28:118:10

Bromma-Vällingby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Thomas SvedinÖppen 51:18:11+40:5722:05

Emmaboda Verda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Matilda KallerbäckÖppen 330:09+4:5611:49
3Pernilla KallerbäckÖppen 330:39+5:2612:01

Fagersta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mats ThunwallH45ej godkänd

Gotlands Bro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Eva-Lotta JohanssonÖppen 61:28:09+27:0115:10
7Mikael LindÖppen 555:44+18:3015:44Ladda ner rutt i gpx-format

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Filip PerssonÖppen 91:34:26+30:0511:50

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Linn OlssonD211:42:02+39:5112:47

Herlufsholm OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Claus MikkelsenÖppen 71:48:20+1:14:5635:52

Härlövs IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Magnus TenghagenH501:10:35+10:2111:28
8Torgny HolmströmH501:24:17+24:0313:42
9Viola HolmströmD161:14:12+31:0216:09
Camilla CarlssonD50ej godkänd
Hilma HolmströmD18ej start

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Björn NordströmÖppen 331:46+6:3312:27

IFK Enskede

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fredric HöglindÖppen 537:1410:31
2Ester HöglindÖppen 125:53+4:5510:47
4Clara HöglindÖppen 551:41+14:2714:35

IFK Göteborg Orientering

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Thea FagerströmD1853:27+2:4410:20
2Elsa LiljaU237:24+18:3712:38
4Filippa FagerströmD1648:46+5:3610:37
4Krister LiljaÖppen 843:21+5:439:32
5Lina LiljaÖppen 843:26+5:489:34
9Alice FagerströmD1253:00+33:2520:47
Sigge LiljaInskolningfullföljt

IFK Mora OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Vojtech KralH211:09:01+6:436:14
3Albin GezeliusH1647:09+3:558:29
5Zsolt LenkeiH211:13:47+11:296:40
6Aino RantalaD181:07:04+16:2112:58
7Julia WannerD181:30:54+40:1117:34
8Florian AttingerH211:15:04+12:466:47
8Johanka SimkovaD211:11:49+9:388:59
10Sara KindlundD211:19:57+17:4610:01
11Mikhail KuleshovH211:17:19+15:016:59
12Raffael Huber SvenssonH211:18:29+16:117:05
17Sebastian BaumannH211:24:41+22:237:39
24Gustav JohnssonH211:31:36+29:188:16
26Per HolmH211:37:23+35:058:48
29Simon HodlerH211:48:24+46:069:48
Denisa KosováD21ej godkänd
Olha PanchenkoD21ej godkänd
Artem PanchenkoH21ej start
Sara HodlerD21ej start

IFK Umeå

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Martin HederskogH211:16:40+14:226:55
18Martin NilssonH211:25:37+23:197:44

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Joel BjörnlingerH1647:36+4:228:34

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anders WetterlingH701:01:28+11:3315:17
12Carina LidforssÖppen 51:10:33+33:1919:55

Jönköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Tord HederskogH5554:07+9:569:43
3Karin HederskogD5548:45+6:1312:05
6Erland LingH7550:53+10:0314:24
7Ulla LingD701:25:39+45:4228:21

Kalmar OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jan DanielssonH6549:4410:57
1Ove LernåÖppen 733:2411:03
2Mats SöderbergH5549:59+5:488:59
5Bo SalomonsonÖppen 739:30+6:0613:04
5Anne LindellD501:03:42+18:4815:48
5Petra LundgrenÖppen 553:23+16:0915:04
6Filippa SöderbergD161:03:16+20:0613:47
11Lukas HagbergH161:00:29+17:1510:53
13Ville LundgrenH161:11:04+27:5012:48

Kamrat och IF KIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonas HalaiÖppen 837:388:17
Julian HalaiInskolningfullföljt

Karlskrona SOK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik ZettervallH1013:205:33
1Algot LarssonÖppen 120:588:44
1Alma SvennerudD1643:109:24
1Märta SvennerudD1219:357:40
1Emma ZettervallD1428:318:51
1Maxim OmelchenkoH1847:497:19
2Hugo LarssonH1644:52+1:388:05
2Pontus JohanssonÖppen 91:10:27+6:068:49
3Emma LarssonÖppen 543:04+5:5012:09
3Jakob OmelchenkoH1430:25+3:199:26
3Erik VinbladÖppen 841:28+3:509:08
4Sixten EliassonH1019:54+6:348:17
5Elias KronmarH1227:58+8:0410:58
5Arvid KronmarH181:08:18+20:2910:27
6Jakob WilhelmssonH181:10:42+22:5310:49
6Lova KronmarD1439:43+11:1212:20
7Oleksii ZhelobkovÖppen 339:13+14:0015:22
7Andreas HenryssonÖppen 846:20+8:4210:12
8Sam MårtenssonH1030:38+17:1812:45
8Lovisa BehrensU142:58+21:3916:12
9Svante EliassonU143:59+22:4016:35
10Anton TörnqvistH1657:12+13:5810:18
10Vincent SkotténU11:05:28+44:0924:42
13Carina AlmÖppen 31:06:10+40:5725:56
14Albin HenryssonÖppen 850:08+12:3011:02
Wilma AbrahamssonInskolningfullföljt
Elsa AskevikInskolningfullföljt
Märta AskevikInskolningfullföljt
Tom EliassonInskolningfullföljt
Folke TyrbergH10ej godkänd
Hampus AbrahamssonÖppen 3ej godkänd
Anders AbrahamssonÖppen 4ej godkänd
Disa LundbergD10ej start
Sandra WiduchD16ej start
Nico MankonenH14ej start
John MårtenssonInskolningej godkänd
Nora MårtenssonInskolningej godkänd

Kexholms SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mariann JohanssonÖppen 739:21+5:5713:01
18Leif JohanssonÖppen 81:13:16+35:3816:08
21Patrik JohanssonH211:29:24+27:068:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Elsa FriesInskolningfullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Tore krigU129:00+7:4110:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Jan HerstadÖppen 31:07:43+42:3026:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Peter BlomqvistÖppen 843:41+6:039:37

Lerums SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Emil AxelssonH1858:06+10:178:53
2Maja AxelssonD1429:08+0:379:02
6Elin AxelssonD1229:49+10:1411:41
7Jonas AxelssonH4559:23+8:289:05
15Linda DanielssonÖppen 71:08:05+34:4122:32

Lessebo OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Fabian EvertssonÖppen 61:11:12+10:0412:15
14Christina EvertssonÖppen 71:08:01+34:3722:31
Kurt BergstrandH80ej start

Linköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders BergH5544:117:56
1Inger BergD5542:3210:33
6Karin BacktemanD551:03:05+20:3315:39
19Niklas OlssonH211:26:46+24:287:50

Lunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Johan VinbladÖppen 851:38+14:0011:22
16Thomas VinbladÖppen 71:08:10+34:4622:34
16Jenny VinbladÖppen 858:21+20:4312:51

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan JakobssonH501:02:37+2:2310:10

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Anders MalmqvistH452:02:18+1:11:2318:43

Nybro OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena JakobssonD4050:429:48
2Anders BuhréH7543:38+2:4812:21
2Jakob JakobssonÖppen 838:32+0:548:29
5Alvin JakobssonH1020:23+7:038:29
5Emilia JakobssonD1229:42+10:0711:38
5Marie-Louise KarlssonD701:04:11+24:1421:15
9Leif LindströmH751:18:08+37:1822:08
13Caroline LiljebjörnÖppen 71:05:13+31:4921:35

OK Alehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin HogedalH351:05:128:10
3Alvin HogedalH1017:14+3:547:10
Lova HogedalInskolningfullföljt
Anni HogedalÖppen 4ej godkänd

OK Gynge

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per Arne EvaldssonH6551:28+1:4411:20
2Carina GustafssonD5048:48+3:5412:06
15Linnea GustafssonD211:42:07+39:5612:47

OK Nackhe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Weronica ZederinÖppen 847:49+10:1110:31

OK Norrvirdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Elis BengtssonH551:04:01+19:5011:30
Bengt ElmerssonH65ej godkänd

OK Orion

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Leif SjögrenH801:09:3023:00
1Emil OlssonÖppen 61:01:0810:31
1Olivia MyrénD1019:128:00
1Jenny HåkanssonD4540:118:51
1Axel BrattH1427:068:24
1Anton JohanssonH211:02:185:37
2Johan MyrénH351:18:31+13:199:50
2Kent OlssonH6057:25+4:3411:06
2Lena SwartzD5547:25+4:5311:45
2Ulrika HermanssonD4545:10+4:599:56
3Lennart AnderssonH701:02:17+12:2215:29
3Anna-Karin JonssonD4545:49+5:3810:05
3Hedda SvenssonD1436:25+7:5411:18
4Karl-Axel EngströmH6555:44+6:0012:16
4Erik AnderssonH211:11:05+8:476:25
4Björn LinnersjöH7546:24+5:3413:08
4Alice JohanssonU124:06+2:479:05
4Selma LeopoldD1225:16+5:419:54
5Ingemar AnderssonH7546:42+5:5213:13
5Lisa SwartzD1654:37+11:2711:53
5Ola SvenssonH601:05:59+13:0812:45
5Oliver HåkanssonH1430:56+3:509:36
5Elsa EngströmD1026:06+6:5410:52
5Filip HåkanssonH1649:55+6:418:59
5Carina SvärdD5559:54+17:2214:51
5Anders HåkanssonH4557:14+6:198:45
5Patrik SjökvistH401:09:29+8:149:22
6Lennart SohlinH651:07:57+18:1314:58
6Erik LeopoldH1229:29+9:3511:33
6Nils SwartzH1431:30+4:249:46
6Eskil JohanssonH601:35:39+42:4818:30
6Anna MyrenÖppen 554:22+17:0815:21
7Filip MyrénH1237:18+17:2414:37
7Oliwer SjökvistH1024:34+11:1410:14
7Vilma EngströmD161:04:37+21:2714:04
7Måns SandgrenH211:14:54+12:366:46
8Alva EngströmD1247:57+28:2218:48
8Annica RosengrenD451:11:00+30:4915:38
8Magnus GruvbergerÖppen 744:15+10:5114:39
8Mattias EngströmH401:21:52+20:3711:02
9Johan JacobssonH501:28:57+28:4314:27
9Mateusz WenslawH211:15:14+12:566:48
9Maja AnderssonÖppen 847:10+9:3210:23
9Myrra CarlssonD211:18:55+16:449:53
10Johan SwartzÖppen 746:30+13:0615:23
11Ellen KallerbäckD211:23:37+21:2610:28
13Ellen WahlbomD211:34:25+32:1411:49
14Pontus PeterssonH211:18:40+16:227:06
15Melker LarssonH161:12:37+29:2313:05
15Emil ØbroH211:19:28+17:107:11
28Niklas BrattH211:38:34+36:168:54
31Tommy SvenssonH212:00:03+57:4510:51
Felicia MyrénInskolningfullföljt
Gunilla GustafssonD50ej godkänd
Anders LeopoldÖppen 9ej godkänd
Viktor TovessonH21ej godkänd
Rasmus ElmelidH21ej start
Pontus JonssonH50ej start
Cecilia BrattD21ej start
Gustav OlssonH20ej start
Andreas JonssonH20ej start
Olof Larén-SandgrenH21ej start

OK Pan-Kristianstad

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Philip HöglindU218:476:20
2Victoria HöglindD1019:42+0:308:12
2Oscar ModigH201:00:13+4:208:07
3Elin CarlssonD211:07:27+5:168:27
4Emma BergmanD211:07:37+5:268:28
5Jimmy OlssonÖppen 91:29:15+24:5411:11
6Maria ModigÖppen 741:51+8:2713:51
6Nelly CarlssonD211:10:29+8:188:49
6Mikael PihlH4557:50+6:558:51
8Henrik ModigH451:14:08+23:1311:21
11Louise PihlÖppen 754:13+20:4917:57
20Björn HellrupH211:29:21+27:038:04
Henric HöglindH50ej godkänd

OK Roxen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Barbro ÖstlundD651:10:49+28:0520:00
7Charlotte NedforsÖppen 91:33:34+29:1311:43
9Bengt ÖstlundH651:27:00+37:1619:09
22Nils NedforsH211:29:46+27:288:06
Folke NedforsInskolningfullföljt

OK Skogsfalken

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ville StenbergU121:198:02
2Albin EmilssonH1224:12+4:189:29
2Emma EmilssonD1646:27+3:1710:07
2Lena SöderbergD6555:01+12:1715:32
3Ella SöderbergD1648:16+5:0610:30
3Matilda SöderbergD1223:12+3:379:05
4Fredrik SmedbergÖppen 91:18:10+13:499:47
4Emil AlbinssonH1430:31+3:259:28
4Ola SöderbergH4555:31+4:368:30
5Erik StenbergU128:40+7:2110:49
5Ida BergstrandD4555:26+15:1512:12
6Magnus EmilssonÖppen 91:31:11+26:5011:25
7Anders BlomqvistH501:12:14+12:0011:44
7Josefine JungstrandD451:00:30+20:1913:19
7Lina BergmanD211:11:28+9:178:57
8Elvira LjungbergD161:11:51+28:4115:39
8Christina SmedbergÖppen 846:32+8:5410:14
12Lina SvenssonD211:26:31+24:2010:50
16Daniel MillbournH211:24:27+22:097:38
30Jens NordalH211:50:43+48:2510:00
Pierre DanielssonH50ej godkänd
Jonas K JohanssonH45ej godkänd
Isak BergmanH21ej godkänd
Marcus RovinaH21ej start
Ulf JungstrandH55ej start

OK Tisaren

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ellinor TjernlundD211:02:117:47
2Josefin TjernlundD211:04:55+2:448:08

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Lars-Åke LarssonH751:14:05+33:1520:59
Monica LarssonD70ej godkänd

OK Vilse 87

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Margareta SvenssonD6542:4412:04
1Håkan LindbergH6052:5110:13
2Ellen GunnarssonÖppen 543:01+5:4712:09
2Eddie KarlssonH1428:48+1:428:56
3Per-Arne HöögH601:02:38+9:4712:06
4Tore TjernlundH601:03:59+11:0812:22
4Gustav ÅmanH181:02:17+14:289:32
4Kerstin TjernlundD5555:45+13:1313:50
5Bo JohanssonH651:06:13+16:2914:35
6Martina KarlssonD4556:49+16:3812:30
7Lars SvenssonH651:13:45+24:0116:14
9Malin ÅmanD451:13:03+32:5216:05
Roger ThörnH60ej godkänd
Vilmalee SuwanD16ej start
Noah MulariH14ej start
Siri KleinD14ej start

OK Österåker

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Tobias SvenssonÖppen 91:17:08+12:479:39

Ronneby OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders SaleskogÖppen 325:139:53
1Ann-Christin Nero ForsmanD6045:5312:57
1Yevheniia ShcherbakovaD351:20:5713:09
1Christian HåkanssonH4550:557:47
2Olle SaleskogH1015:59+2:396:39
2Rune BengtssonH801:10:21+0:5123:17
2Birgitta OlssonD7041:31+1:3413:44
2Denys ShcherbakovH211:07:14+4:566:04
2Sarah LindströmD4052:16+1:3410:06
2Torgny LindströmH4554:10+3:158:17
3Arvid EricssonH1225:41+5:4710:04
3Roland KarlssonH7544:22+3:3212:34
3Alice LagerströmD1020:00+0:488:20
3Ingrid E StrömD651:00:50+18:0617:11
3Gullevi SvenssonD7046:52+6:5515:31
3Mathias BlomsterH201:22:35+26:4211:08
4Per EngqvistH701:03:44+13:4915:51
4Elias LindströmH1226:25+6:3110:21
4Meja HåkanssonD1020:39+1:278:36
4Sara ElfvingD4551:42+11:3111:23
5Hanna RingD181:03:26+12:4312:16
6Jon EngkvistH401:10:29+9:149:30
7Emil RingH1433:00+5:5410:14
7Elin SaleskogD1447:01+18:3014:36
7Ingemar EricssonH401:11:53+10:389:42
8Sofia LagerströmÖppen 340:37+15:2415:55
8Carl GlivesonH1436:23+9:1711:17
8Simon GiselssonH181:15:28+27:3911:33
9LarsOwe StrömÖppen 343:18+18:0516:58
9Oskar EricssonH1655:26+12:129:59
10Margareta RingÖppen 351:57+26:4420:22
10Ulrik JohanssonÖppen 51:04:11+26:5718:07
11Jennie SaleskogÖppen 352:38+27:2520:38
13Albin LiljaÖppen 848:56+11:1810:46
17Jörgen SvenssonÖppen 81:02:49+25:1113:50
Emma LagerströmInskolningfullföljt
Olle RingÖppen 7ej godkänd
Magnus ThörnbladÖppen 8ej godkänd
Arvid BlomsterH18ej godkänd
Maja-Stina MalmqvistD75ej godkänd

Sigtuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders SellgrenH7049:5512:25
Marianne SellgrenD70ej start

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Niclas TjernlundH211:18:32+16:147:06

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anders HolmqvistH501:09:51+9:3711:21

SOK Viljan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Tony LövdahlH4554:59+4:048:25
4Tuva LövdahlD181:00:47+10:0411:45
8Theo LövdahlH1652:40+9:269:29

Stigmännen Karlshamns OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran AnderssonH7540:5011:34
1Bigge BengtssonD7039:5713:13
2Annika EmanderD351:55:11+34:1418:43
3Ann ÖhlinD601:33:36+47:4326:26
4Daniel NorentzsonÖppen 61:13:28+12:2012:38
4Jakob EmanderH401:07:37+6:229:07
5Lars-Gunnar BengtssonH701:11:01+21:0617:39
9Karin LindqvistÖppen 744:50+11:2614:50
10Anna Simonsson-SøndenåD161:40:17+57:0721:50
12Kimona MartinssonÖppen 357:59+32:4622:44
14Jacob RosenfeldÖppen 51:21:18+44:0422:57
14Svante LorentzsonH161:12:13+28:5913:00
27Gabriel BengtssonH211:38:22+36:048:53
Per-Ola MelanderH55ej godkänd
Hasse AxelssonÖppen 7ej godkänd

Sävedalens AIK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mattias BååthH501:00:149:47
5Pär ClaessonH551:06:10+21:5911:54
7Simon BååthH1651:21+8:079:15

Söders-Tyresö

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran ThimbergH401:01:158:15
2Emil ThimbergU122:05+0:468:20
2Kristina ThimbergÖppen 41:30:31+32:0017:38
2Maja ThimbergD1222:57+3:229:00
3Karin AlmgrenD4057:33+6:5111:07
3Peter AnderssonH401:07:24+6:099:05
6Olle ThimbergH1651:19+8:059:14
7Elin AlmgrenD1233:50+14:1513:16
7Elias RöstinH181:12:20+24:3111:04
7Sara AlmgrenU131:58+10:3912:03

Torsås OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lisa OlssonD1850:439:48
3Göran HenrikssonÖppen 738:47+5:2312:50
3Simon FogelströmH181:01:10+13:219:22
9Tommy OlssonÖppen 51:03:49+26:3518:01
11Emma OlssonÖppen 51:04:34+27:2018:14
12Anna HenrikssonÖppen 757:46+24:2219:07
25Emil NilssonH211:34:22+32:048:31
Adrie Van OpstalH60ej godkänd
Magnus OlssonH45ej godkänd

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Tomas HerstadÖppen 5ej godkänd

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Iris AhlqvistU122:51+1:328:37

Ulricehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kerstin ErnvidD751:07:4722:26
7Ivan ErnvidH7553:51+13:0115:15

Verdal OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Maja Melbye SvenssonÖppen 141:52+20:5417:26
3Karl Arne MelbyeH6552:43+2:5911:36

Värend GN OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Pär SvenssonÖppen 847:35+9:5710:28
11Rasmus SvenssonÖppen 847:39+10:0110:29
19Rebecca SvenssonÖppen 81:23:03+45:2518:17
Anders GranqvistH55ej start

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Bernt GustafssonH651:19:34+29:5017:31

Växjö OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alvin LundgrenH1219:547:48
1Annika EricssonD5044:5411:08
1Hugo EricssonH1643:147:47
1Isac EricssonH2055:537:32
2Fredrik ElingforsÖppen 61:04:54+3:4611:10
2Bente KällD6047:44+1:5113:29
2Henrik KroksmyrH401:06:47+5:329:00
2Dennis PerssonÖppen 734:06+0:4211:17
3Alicia LundgrenD1854:40+3:5710:34
3Susanne LundgrenD5051:05+6:1112:40
4Britt-Mari KarlssonD7048:17+8:2015:59
4Wilma KroksmyrD1437:42+9:1111:42
5Lovisa KroksmyrD1437:50+9:1911:44
5Louise LundgrenD211:09:02+6:518:39
5Anna-karin PetersonÖppen 336:23+11:1014:16
6Anton KroksmyrH1023:55+10:359:57
6Maria KroksmyrÖppen 339:08+13:5515:20
6Sven LundgrenH501:11:42+11:2811:39
6Ulla-Britt KarlssonD701:19:48+39:5126:25
7Susanne DebourgÖppen 742:28+9:0414:03
9Isac ElingforsH1445:55+18:4914:15
12Olle KallerbäckH161:00:49+17:3510:57
Emil PerssonInskolningfullföljt
Emma-Kajsa PerssonInskolningfullföljt
Linus PerssonInskolningfullföljt
Lukas LundgrenH21ej godkänd

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Simon HedlundH211:14:29+12:116:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser