Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dackefejden, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dackefejden, lång
Arrangörsorganisation: Karlskrona SOK
Datum: söndag 21 april 2019

OK Orion

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Leif SjögrenH801:09:3023:00
1Emil OlssonÖppen 61:01:0810:31
1Olivia MyrénD1019:128:00
1Jenny HåkanssonD4540:118:51
1Axel BrattH1427:068:24
1Anton JohanssonH211:02:185:37
2Johan MyrénH351:18:31+13:199:50
2Kent OlssonH6057:25+4:3411:06
2Lena SwartzD5547:25+4:5311:45
2Ulrika HermanssonD4545:10+4:599:56
3Lennart AnderssonH701:02:17+12:2215:29
3Anna-Karin JonssonD4545:49+5:3810:05
3Hedda SvenssonD1436:25+7:5411:18
4Karl-Axel EngströmH6555:44+6:0012:16
4Erik AnderssonH211:11:05+8:476:25
4Björn LinnersjöH7546:24+5:3413:08
4Alice JohanssonU124:06+2:479:05
4Selma LeopoldD1225:16+5:419:54
5Ingemar AnderssonH7546:42+5:5213:13
5Lisa SwartzD1654:37+11:2711:53
5Ola SvenssonH601:05:59+13:0812:45
5Oliver HåkanssonH1430:56+3:509:36
5Elsa EngströmD1026:06+6:5410:52
5Filip HåkanssonH1649:55+6:418:59
5Carina SvärdD5559:54+17:2214:51
5Anders HåkanssonH4557:14+6:198:45
5Patrik SjökvistH401:09:29+8:149:22
6Lennart SohlinH651:07:57+18:1314:58
6Erik LeopoldH1229:29+9:3511:33
6Nils SwartzH1431:30+4:249:46
6Eskil JohanssonH601:35:39+42:4818:30
6Anna MyrenÖppen 554:22+17:0815:21
7Filip MyrénH1237:18+17:2414:37
7Oliwer SjökvistH1024:34+11:1410:14
7Vilma EngströmD161:04:37+21:2714:04
7Måns SandgrenH211:14:54+12:366:46
8Alva EngströmD1247:57+28:2218:48
8Annica RosengrenD451:11:00+30:4915:38
8Magnus GruvbergerÖppen 744:15+10:5114:39
8Mattias EngströmH401:21:52+20:3711:02
9Johan JacobssonH501:28:57+28:4314:27
9Mateusz WenslawH211:15:14+12:566:48
9Maja AnderssonÖppen 847:10+9:3210:23
9Myrra CarlssonD211:18:55+16:449:53
10Johan SwartzÖppen 746:30+13:0615:23
11Ellen KallerbäckD211:23:37+21:2610:28
13Ellen WahlbomD211:34:25+32:1411:49
14Pontus PeterssonH211:18:40+16:227:06
15Melker LarssonH161:12:37+29:2313:05
15Emil ØbroH211:19:28+17:107:11
28Niklas BrattH211:38:34+36:168:54
31Tommy SvenssonH212:00:03+57:4510:51
Felicia MyrénInskolningfullföljt
Gunilla GustafssonD50ej godkänd
Anders LeopoldÖppen 9ej godkänd
Viktor TovessonH21ej godkänd
Rasmus ElmelidH21ej start
Pontus JonssonH50ej start
Cecilia BrattD21ej start
Gustav OlssonH20ej start
Andreas JonssonH20ej start
Olof Larén-SandgrenH21ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser