Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dackefejden, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dackefejden, medel
Arrangörsorganisation: Karlskrona SOK
Datum: måndag 22 april 2019

D21

3 810 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin TjernlundOK Tisaren29:227:42
2Louise LundgrenVäxjö OK31:31+2:098:16
3Lina BergmanOK Skogsfalken31:38+2:168:18
4Cecilia BrattOK Orion32:27+3:058:31
5Ellinor TjernlundOK Tisaren35:42+6:209:22
6Sarah LindströmRonneby OK38:40+9:1810:08
7Ellen KallerbäckOK Orion40:02+10:4010:30
8Josephine RegnellVäxjö OK40:27+11:0510:37
9Maria BraunVäxjö OK44:21+14:5911:38
10Katarina LenanderVäxjö OK45:44+16:2212:00
11Frida NeroGöteborg-Majorna OK46:14+16:5212:08
12Anna ArvidssonKalmar OK47:20+17:5812:25
13Charlotte NedforsOK Roxen53:56+24:3414:09
14Ingela SmedenmarkRonneby OK55:38+26:1614:36
Ellen WahlbomOK Orionej godkänd
Ida HedlundHagaby GoIF Örebroej godkänd
Linn OlssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Lina SvenssonOK Skogsfalkenej start
Myrra CarlssonOK Orionej start

H21

4 640 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oleksandr KratovKoovee26:385:44
2Denys ShcherbakovRonneby OK28:34+1:566:09
3Erik AnderssonOK Orion29:24+2:466:20
4Lukas LundgrenVäxjö OK30:08+3:306:29
5Lauri SildKoovee31:09+4:316:42
6Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering31:30+4:526:47
7Simon HedlundÄrla IF31:36+4:586:48
8Mateusz WenslawOK Orion32:24+5:466:58
9Rasmus ElmelidOK Orion32:41+6:037:02
10Tim RobertsonKoovee33:03+6:257:07
11Isak BergmanOK Skogsfalken33:21+6:437:11
12Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF33:42+7:047:15
13Pontus PeterssonOK Orion34:03+7:257:20
14Niclas TjernlundSkåneslättens OL35:30+8:527:39
15Martin HederskogIFK Umeå35:32+8:547:39
16Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK36:15+9:377:48
17Fredrik JohanssonBredaryds SOK37:08+10:308:00
18Jan BednarskiKalmar OK38:43+12:058:20
19Henrik EklundVäxjö OK39:34+12:568:31
20Magnus SagerOK Orion40:05+13:278:38
21Viktor TovessonOK Orion40:42+14:048:46
22Simon RuneforsVäxjö OK43:39+17:019:24
23Emil NilssonTorsås OK45:25+18:479:47
24Patrik JohanssonKexholms SK46:30+19:5210:01
Nils Hammaräng GripOK Orionej start
Theodor WahlbomOK Orionej start

H20

4 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar ModigOK Pan-Kristianstad32:178:01
2Mathias BlomsterRonneby OK51:50+19:3312:53
Isac EricssonVäxjö OKej godkänd
Gustav OlssonOK Orionej start
Andreas JonssonOK Orionej start

D18

3 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia LundgrenVäxjö OK33:409:22
2Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering34:14+0:349:32
3Lisa OlssonTorsås OK41:02+7:2211:25
4Hanna RingRonneby OK42:21+8:4111:47
5Julia MianowskaKalmar OK1:03:01+29:2117:33
6Julia WannerIFK Mora OK1:13:14+39:3420:23

H18

3 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid KronmarKarlskrona SOK33:499:12
2Gustav ÅmanOK Vilse 8733:57+0:089:15
3Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK36:31+2:429:57
4Elias RöstinSöders-Tyresö37:23+3:3410:11
5Simon FogelströmTorsås OK41:18+7:2911:15
6Simon GiselssonRonneby OK44:01+10:1211:59
7Bartlomiej OlszewskiKalmar OK49:33+15:4413:30
8Arvid BlomsterRonneby OK49:56+16:0713:36
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej start

D16

3 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa SwartzOK Orion31:139:01
2Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering36:38+5:2510:35
3Alma SvennerudKarlskrona SOK41:11+9:5811:54
4Aleksandra NitschKalmar OK56:47+25:3416:24
Emma EmilssonOK Skogsfalkenej start

H16

3 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo EricssonVäxjö OK26:197:33
2Filip HåkanssonOK Orion30:08+3:498:39
3Olle KallerbäckVäxjö OK30:12+3:538:40
4Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna31:56+5:379:10
5Hugo LarssonKarlskrona SOK32:39+6:209:22
6Simon BååthSävedalens AIK33:01+6:429:29
7Noel BraunVäxjö OK35:27+9:0810:11
8Lucas WannerAvesta OK37:40+11:2110:49
Ville LundgrenKalmar OKej start
Melker LarssonOK Orionej start
Anton TörnqvistKarlskrona SOKej start

D14

2 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK22:568:41
2Lova KronmarKarlskrona SOK25:47+2:519:45
3Hedda SvenssonOK Orion27:11+4:1510:17
4Hilda PeterssonVäxjö OK31:48+8:5212:02
5Elin SaleskogRonneby OK34:54+11:5813:13
6Nora Svedin JakobssonLånghundra IF1:01:32+38:3623:18

H14

2 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BrattOK Orion19:477:29
2Oliver HåkanssonOK Orion20:57+1:107:56
3Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK22:41+2:548:35
4Nils SwartzOK Orion23:11+3:248:46
5Emil RingRonneby OK24:43+4:569:21
Emil AlbinssonOK Skogsfalkenej start

D12

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta SvennerudKarlskrona SOK18:518:07
2Selma LeopoldOK Orion23:39+4:4810:11
3Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering27:28+8:3711:50

H12

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin LundgrenVäxjö OK17:207:28
2Elias KronmarKarlskrona SOK20:46+3:268:57
3Elias LindströmRonneby OK27:56+10:3612:02
Erik LeopoldOK Orionej godkänd

D10

2 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa PeterssonVäxjö OK17:208:37
2Disa LundbergKarlskrona SOK18:01+0:418:57
3Meja HåkanssonRonneby OK19:34+2:149:44
4Alva LundgrenKarlskrona SOK23:22+6:0211:37

H10

2 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ZettervallKarlskrona SOK11:445:50
2Olle SaleskogRonneby OK14:01+2:176:58
3Folke TyrbergKarlskrona SOK16:05+4:218:00
4Sixten EliassonKarlskrona SOK16:26+4:428:10
5Sam MårtenssonKarlskrona SOK17:32+5:488:43
6Anton FaxénVäxjö OK21:14+9:3010:33
7Oliwer SjökvistOK Orion22:14+10:3011:03

H40

4 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon EngkvistRonneby OK36:428:49
2Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers38:57+2:159:21
3Patrik SjökvistOK Orion43:33+6:5110:28

D45

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion29:569:58
2Malin SvenssonOK Orion33:12+3:1611:04
3Anna-Karin JonssonOK Orion34:10+4:1411:23
4Josefine JungstrandOK Skogsfalken36:35+6:3912:11
5Pernilla SvedinLånghundra IF41:57+12:0113:59
6Maria ModigOK Pan-Kristianstad42:17+12:2114:05
7Sara ElfvingRonneby OK42:53+12:5714:17
8Malin ClassonOK Stigen45:43+15:4715:14
9Malin ÅmanOK Vilse 8753:25+23:2917:48
10Annica RosengrenOK Orion1:10:01+40:0523:20

H45

4 160 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian HåkanssonRonneby OK31:047:28
2Anders HåkanssonOK Orion33:08+2:047:57
3Torgny LindströmRonneby OK33:16+2:127:59
4Tobias BorgerKalmar OK36:42+5:388:49
5Tony LarssonOK Skogsfalken38:19+7:159:12
6Mikael PihlOK Pan-Kristianstad39:54+8:509:35
7Fredrik EllinKalmar OK43:05+12:0110:21
8Michael AdamssonNybro OK44:56+13:5210:48
9Peter BraunVäxjö OK47:22+16:1811:23
10Magnus OlssonTorsås OK53:00+21:5612:44
11Anders SundelinOK Orion55:26+24:2213:19
12Mats ThunwallFagersta OK55:48+24:4413:24
13Henrik PeterssonNybro OK1:19:45+48:4119:10
14Anders MalmqvistMotala AIF OL1:24:57+53:5320:25
Martin LarssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Henrik ModigOK Pan-Kristianstadej godkänd
Magnus ClassonOK Stigenej start

D50

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika EricssonVäxjö OK33:4111:13
2Lena RegnellVäxjö OK33:52+0:1111:17
3Madeleine LimparAttunda OK36:57+3:1612:19
4Gunilla GustafssonOK Orion50:02+16:2116:40
Anna NyqvistKalmar OKej godkänd
Caroline LiljebjörnNybro OKej godkänd
Susanne LundgrenVäxjö OKej godkänd
Elisabet JannerRonneby OKej start

H50

3 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BerlinOK Orion30:008:10
2Niklas BrattOK Orion32:08+2:088:45
3Sven LundgrenVäxjö OK33:54+3:549:14
4Lars-Ola LarssonOK Orion34:12+4:129:19
5Mattias BååthSävedalens AIK37:13+7:1310:08
6Johan JakobssonLånghundra IF38:31+8:3110:29
7Peter EkdahlEmmaboda Verda OK39:34+9:3410:46
8Jonas PerssonTorsås OK41:01+11:0111:10
9Patrik RosénVäxjö OK41:37+11:3711:20
10Anders HolmqvistSnättringe SK47:46+17:4613:00
11Jonas JohanssonOK Skogsfalken51:34+21:3414:03
12Johan JacobssonOK Orion56:31+26:3115:23
Niklas EkelöfVärend GN OLej godkänd
Pontus JonssonOK Orionej start

D55

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SwartzOK Orion37:4012:33
2Kerstin TjernlundOK Vilse 8744:27+6:4714:49
3Karin BacktemanLinköpings OK45:28+7:4815:09
4Eva EklundVäxjö OK48:39+10:5916:13
5Carina SvärdOK Orion49:17+11:3716:25
6Karin HederskogJönköpings OK53:22+15:4217:47
7Eva TollsternVäxjö AIS1:07:19+29:3922:26
Katarina SundelinOK Orionej godkänd

H55

4 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord HederskogJönköpings OK37:239:17
2Ulf JungstrandOK Skogsfalken42:38+5:1510:36
3Ove LernåKalmar OK43:22+5:5910:47
4Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK1:13:02+35:3918:10
5Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:18:58+41:3519:38
Mats SöderbergKalmar OKej start

D60

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK46:2716:35
2Berit RuneforsVäxjö OK50:49+4:2218:08
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OKej godkänd
Agneta OlivestamVimmerby OKej start

H60

3 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LindbergOK Vilse 8734:269:43
2Kent OlssonOK Orion37:48+3:2210:40
3Tore TjernlundOK Vilse 8739:56+5:3011:16
4Håkan ForsmanRonneby OK42:03+7:3711:52
5Ola SvenssonOK Orion42:21+7:5511:57
6Per-Ivan EngströmOK Orion42:34+8:0812:01
7Per NilssonStigmännen Karlshamns OK43:28+9:0212:16
8Bo SalomonsonKalmar OK49:35+15:0914:00
9Adrie Van OpstalTorsås OK53:25+18:5915:05
10Lars EklundVäxjö OK1:02:31+28:0517:39
11Bo PeterssonLessebo OK1:06:51+32:2518:53
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej godkänd
Håkan HenmyrOK Vilse 87ej start

D65

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8737:1713:18
2Lena SöderbergOK Skogsfalken39:44+2:2714:11
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK40:07+2:5014:19 Ladda ner rutt i gpx-format
4Ingrid E StrömRonneby OK41:56+4:3914:58
5Barbro ÖstlundOK Roxen1:02:58+25:4122:29
6Siv LarssonEmmaboda Verda OK1:22:26+45:0929:26

H65

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SjösäterRonneby OK36:1812:06
2Jan DanielssonKalmar OK36:53+0:3512:17
3Jörgen NilssonRonneby OK42:08+5:5014:02
4Kalle LindqvistVäxjö OK42:53+6:3514:17
5Lennart SohlinOK Orion46:10+9:5215:23
6Bernt GustafssonVästerbergslagens OL1:03:55+27:3721:18
7Karl Arne MelbyeVerdal OK1:08:09+31:5122:43
Carl-Johan RoubertFK Finnej godkänd
Bengt ÖstlundOK Roxenej godkänd

D70

2 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK32:2012:43
2Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK32:45+0:2512:53
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK34:08+1:4813:26
4Gullevi SvenssonRonneby OK36:45+4:2514:28
5Marie-Louise KarlssonNybro OK37:59+5:3914:57
6Elsa SvenssonOK Vilse 8739:56+7:3615:43
7Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK41:42+9:2216:25
8Monica LarssonOK Tranan42:07+9:4716:34
9Ros-Mari KarlssonNybro OK44:48+12:2817:38
10Ulla LingJönköpings OK44:57+12:3717:41
11Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK46:50+14:3018:26
12Majvie AnnegårdSOK Viljan59:30+27:1023:25

H70

2 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK30:2611:01
2Inge LöwegrenKatrineholms OK31:24+0:5811:22
3Nils KarlssonVäxjö AIS31:41+1:1511:28
4Lars-Åke ÅbergKalmar OK33:18+2:5212:03
5Conny BerggrenVäxjö AIS34:46+4:2012:35
6Lennart AnderssonOK Orion34:47+4:2112:36
7Krister NilssonVäxjö OK36:14+5:4813:07
8Kent EkdahlEmmaboda Verda OK37:21+6:5513:31
9Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan39:05+8:3914:09
10Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK41:41+11:1515:06
11Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK42:30+12:0415:23
12Per EngqvistRonneby OK45:00+14:3416:18
13Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK45:56+15:3016:38
14Göran KarlssonLessebo OK48:59+18:3317:44
15Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK50:13+19:4718:11
16Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK59:55+29:2921:42
Stig NydahlStigmännen Karlshamns OKej start

D75

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin ErnvidUlricehamns OK45:1621:52
2Siv EkelöfVärend GN OL1:00:35+15:1929:16
3Maja-Stina MalmqvistRonneby OK1:39:57+54:4148:17
Britt NybergNybro OKej start

H75

2 760 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BuhréNybro OK29:2710:40
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK31:25+1:5811:22
3Roland KarlssonRonneby OK33:21+3:5412:05
4Erland LingJönköpings OK33:23+3:5612:05
5Ingemar AnderssonOK Orion34:16+4:4912:24
6Erling EkelöfVärend GN OL37:27+8:0013:34
7Björn LinnersjöOK Orion38:46+9:1914:02
8Stig KarlssonLessebo OK39:26+9:5914:17
9Ivan ErnvidUlricehamns OK39:32+10:0514:19
10Göte GustafssonEmmaboda Verda OK41:05+11:3814:53
11Leif LindströmNybro OK42:19+12:5215:19
12Lars-Åke LarssonOK Tranan48:53+19:2617:42

H80

2 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK34:5913:46
2Rune BengtssonRonneby OK38:52+3:5315:18
3Kurt BergstrandLessebo OK39:03+4:0415:22
4Johan JanssonVäxjö OK39:39+4:4015:36
5Leif SjögrenOK Orion41:32+6:3316:21
6Werner TörnblomVäxjö OK44:45+9:4617:37
7Bernt PeterssonAlvesta SOK46:52+11:5318:27
8Gillis AlmVäxjö OK51:09+16:1020:08
9Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK52:57+17:5820:50
10Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK1:10:02+35:0327:34
Ragnar OlssonRonneby OKej godkänd
Bertil StåhlKalmar OKej start

Inskolning

1 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vilma AbrahamssonKarlskrona SOKfullföljt
Tom EliassonKarlskrona SOKfullföljt
Tilda FranzénEmmaboda Verda OKfullföljt
Isak HåkanssonRonneby OKfullföljt
Axel JonassonKarlskrona SOKfullföljt
Signe LarssonKlubblösfullföljt
Sigge LiljaIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Vera MedinEmmaboda Verda OKfullföljt
Nora MårtenssonKarlskrona SOKfullföljt
Folke NedforsOK Roxenfullföljt
Svante RovinaOK Skogsfalkenfullföljt

U1

2 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Algot LarssonKarlskrona SOK18:178:57
2Mattis LindströmRonneby OK23:30+5:1311:31
3Eleonor PihlOK Pan-Kristianstad26:17+8:0012:53
4Svante EliassonKarlskrona SOK26:26+8:0912:57
5Alma FaxénVäxjö OK26:28+8:1112:58
6Svante BergmanOK Skogsfalken28:29+10:1213:57
7John MårtenssonKarlskrona SOK44:08+25:5121:38

U2

1 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof NyquistEmmaboda Verda OK16:568:46
2Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK17:26+0:309:01
3Tim AhlströmEmmaboda Verda OK17:52+0:569:15
4Leo LarssonKarlskrona SOK20:15+3:1910:29
5Isak FranzénEmmaboda Verda OK20:34+3:3810:39
6Emil MobergEmmaboda Verda OK20:37+3:4110:40
7Tea LiljaIFK Göteborg Orientering20:50+3:5410:47
8Wilma LundgrenKarlskrona SOK22:27+5:3111:37
9Elsa LiljaIFK Göteborg Orientering22:51+5:5511:50
10Elsa AskevikKarlskrona SOK24:59+8:0312:56
11Märta AskevikKarlskrona SOK27:38+10:4214:19
12Philip BurkovEmmaboda Verda OK40:51+23:5521:09
13Sofia NilssonEmmaboda Verda OK41:06+24:1021:17
Cornelia WestlundEmmaboda Verda OKej godkänd

Öppen 3

2 510 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AbrahamssonKarlskrona SOK20:328:10
2Tina LindströmOK Skogsfalken20:36+0:048:12
3Sofie JohannessonOK Älme21:43+1:118:39
4Therese CarlssonEmmaboda Verda OK22:25+1:538:55
5Kati NémethStigmännen Karlshamns OK22:37+2:059:00
6Hampus AbrahamssonKarlskrona SOK22:42+2:109:02
7Malva LarssonOK Orion22:51+2:199:06
8Gerda MedinEmmaboda Verda OK24:11+3:399:38
9Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK26:02+5:3010:22
10Olof HanssonKlubblös26:39+6:0710:37
11Sylvie JiangKlubblös26:40+6:0810:37
12Per-Erik SvenssonEmmaboda Verda OK31:44+11:1212:38
13Ingrid NilssonVäxjö OK32:58+12:2613:08
14Emilia HåkanssonOK Orion33:24+12:5213:18
15Ann-Sophie NilssonStigmännen Karlshamns OK37:47+17:1515:03
16Nils NyquistEmmaboda Verda OK44:51+24:1917:52
17Eva BergstrandVärend GN OL1:00:09+39:3723:57
18Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:03:30+42:5825:17
Mats RuneforsVäxjö OKej godkänd
LarsOwe StrömRonneby OKej godkänd
Håkan AlgotssonTorsås OKej godkänd

Öppen 5

2 840 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese LarssonKlubblös25:539:06
2Olle Tour SohlinKlubblös28:56+3:0310:11
3Krister LiljaIFK Göteborg Orientering30:34+4:4110:45
4Ulf CarlssonVäxjö OK30:58+5:0510:54
5Peter FranzénEmmaboda Verda OK31:55+6:0211:14
6Ina ÅmanOK Vilse 8732:01+6:0811:16
7Anders MedinEmmaboda Verda OK32:29+6:3611:26
8Robert ForsstedtKlubblös32:55+7:0211:35
9Matilda GraadRonneby OK33:29+7:3611:47
10Emma LarssonKarlskrona SOK34:27+8:3412:07
11Anders SaleskogRonneby OK34:52+8:5912:16
12Camilla Rundkrantz ÄngebornEmmaboda Verda OK36:01+10:0812:40
13Mikael PalmKalmar OK36:50+10:5712:58
14Marie MelanderStigmännen Karlshamns OK37:30+11:3713:12
15Johan WalnerAvesta OK38:54+13:0113:41
16Petra LundgrenKalmar OK38:56+13:0313:42
17Sandra WiduchKarlskrona SOK40:10+14:1714:08
18Lars-Christer KarlssonEmmaboda Verda OK40:27+14:3414:14
19Ellen GunnarssonOK Vilse 8741:14+15:2114:31
20Helena NyquistEmmaboda Verda OK46:02+20:0916:12
21Erik NyquistEmmaboda Verda OK47:16+21:2316:38
22Tommy OlssonTorsås OK50:48+24:5517:53
23Oskar NyquistEmmaboda Verda OK51:32+25:3918:08
24Thomas SvedinBromma-Vällingby SOK51:47+25:5418:14
25John-Erik BergstrandVärend GN OL1:10:33+44:4024:50
26Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers1:16:45+50:5227:01

Öppen 7

2 680 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander GraadRonneby OK21:408:05
2Johan SwartzOK Orion23:14+1:348:40
3Weronica ZederinOK Nackhe24:14+2:349:02
4Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken26:40+5:009:57
5Stefan NormanKalmar OK29:25+7:4510:58
6Peter LundgrenKarlskrona SOK31:02+9:2211:34
7Niklas KallerbäckEmmaboda Verda OK32:09+10:2911:59
8Bo LönngrenOK Orion32:25+10:4512:05
9Louise PihlOK Pan-Kristianstad32:43+11:0312:12
10Mats BacktemanLinköpings OK33:12+11:3212:23
11Åsa NilssonRonneby OK36:59+15:1913:47
12Bodil HermanssonOK Orion38:02+16:2214:11
13Emma FaxénVäxjö OK40:03+18:2314:56
14Kerstin ArnessonOK Skogsfalken40:15+18:3515:01
15Aymonn AnderssonKarlskrona SOK40:21+18:4115:03
16Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK41:16+19:3615:23
17Kenneth JohannessonOK Älme48:16+26:3618:00
18Roland HermanssonOK Orion51:47+30:0719:19
19Alf JohanssonVäxjö OK52:40+31:0019:39
20Kari MelbyeVerdal OK58:31+36:5121:50
21Ann-Helen LinnersjöOK Orion1:02:07+40:2723:10

Öppen 8

4 670 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda JohanssonOK Orion40:218:38
2Nils NedforsOK Roxen42:08+1:479:01
3Martin JohanssonOK Orion48:11+7:5010:19
4Måns FaxénVäxjö OK50:14+9:5310:45
5Nadiya VolynskaOK Orion53:31+13:1011:27
6Lina LiljaIFK Göteborg Orientering55:34+15:1311:53
6Albin HenryssonKarlskrona SOK55:34+15:1311:53
8Maria ArvidssonKalmar OK56:13+15:5212:02
9Andreas HenryssonKarlskrona SOK56:52+16:3112:10
10Magnus ThörnbladRonneby OK58:52+18:3112:36
11Patric NilssonKlubblös1:01:47+21:2613:13
12Magnus HåkanssonOK Orion1:03:30+23:0913:35
13Thomas StenströmLinköpings OK1:04:08+23:4713:43
14Håkan DanielssonVäxjö OK1:04:14+23:5313:45
15Maria ElmelidOK Orion1:06:38+26:1714:16
16Anton DanielssonVäxjö OK1:09:10+28:4914:48
17Börje ErikssonOK Skogsfalken1:09:28+29:0714:52
18Anders LeopoldOK Orion1:14:38+34:1715:58
19Carolin HåkanssonOK Orion1:17:58+37:3716:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser