Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ymers vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ymers vårtävling
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: söndag 12 maj 2019

D21

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK31:528:17
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK33:21+1:298:41
3Elsa JanssonJärla Orientering34:09+2:178:53
4Annica EngIFK Göteborg Orientering35:14+3:229:10
5Lovisa LemanGöteborgs SK39:28+7:3610:16
6Elina HansonKungälvs OK45:02+13:1011:43
7Sandra EkströmOK Orinto56:43+24:5114:46
Louise GöthforsGöteborg-Majorna OKej start

H21

4 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan TörnrothHestra IF30:306:30
2Otto StuhlhoferOK Landehof31:34+1:046:43
3Erik Ivarsson SandbergOK Denseln32:58+2:287:01
4Christian NielsenIFK Göteborg Orientering33:05+2:357:03
5Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering34:18+3:487:18
6Andreas JohanssonIFK Göteborg Orientering34:21+3:517:19
7Rickard StoltHestra IF35:10+4:407:29
8Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering37:10+6:407:55
9Jonas LauriFK Herkules37:56+7:268:05
10Lennart BengtssonFalkenbergs OK40:50+10:208:42
11Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb42:25+11:559:02
12Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb42:42+12:129:06
13Tobias AnderssonGöteborgs SK47:44+17:1410:10
14Jesper LiderudTibro OK51:35+21:0510:59
15Filip LemanGöteborgs SK56:18+25:4812:00
16Jan GrahnIK Uven1:11:05+40:3515:09
17Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering1:11:55+41:2515:20
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd

D18

3 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia AspIFK Göteborg Orientering34:499:45
2Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK35:23+0:349:54
3Emely WeihartHestra IF38:17+3:2810:43
4Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK51:23+16:3414:23
Maya LjubezIK Hakarpspojkarnaej start

H18

3 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK24:096:45
2Gustav OhlinOK Tranan26:41+2:327:28
3Felix DrejmoOK Landehof27:11+3:027:36
4Jakob GunnarssonLerums SOK27:25+3:167:40
5Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK28:47+4:388:03
6Gustav ÖstenssonOK Tranan30:41+6:328:35
7Olle ElfströmOK Orinto32:44+8:359:10
8Hannes RosendahlIF Marin Väst35:57+11:4810:04
9Emil SundströmOK Orinto43:37+19:2812:13
10Gustav BohmanOK Orinto46:38+22:2913:03
11Marcus RagnarssonMarkbygdens OK48:15+24:0613:30

D16

3 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK27:457:54
2Ida BengtssonOK Alehof28:39+0:548:09
3Ebba ThernOK Skogshjortarna31:57+4:129:06
4Elina ReinholdssonOK Alehof38:20+10:3510:55
5Rebecka PihlströmOK Landehof39:08+11:2311:08
6Maja GraadIF Rigor41:32+13:4711:49
7Matilda FagerlindMarkbygdens OK59:57+32:1217:04
8Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK1:05:02+37:1718:31
Maja InghammarHestra IFej godkänd
Julia WesthMullsjö SOKej godkänd
Disa RangertKungälvs OKej godkänd
Emma WillborgFalkenbergs OKej start
Elin AxelssonMullsjö SOKej start

H16

3 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK23:586:48
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna24:27+0:296:56
3David AlménVänersborgs SK25:38+1:407:16
4Elias NordbergGöteborg-Majorna OK26:04+2:067:24
5Tobias JohanssonOK Löftan26:25+2:277:30
6Alfred HallqvistUlricehamns OK26:40+2:427:34
7Gunnar FovaeusSävedalens AIK27:15+3:177:44
8Melker ÅkessonOK Landehof28:00+4:027:57
9Victor BeischerIK Uven28:31+4:338:06
10Joel HolmbergUlricehamns OK29:05+5:078:15
11Karl GranforsOK Landehof29:55+5:578:29
12Simon BååthSävedalens AIK30:47+6:498:44
13Filip IngemarssonHestra IF32:41+8:439:17
14Erik BillströmOK Orinto38:34+14:3610:57
15Albin GenbergUlricehamns OK39:36+15:3811:15
16Alfred KjellénHelsingborgs SOK40:00+16:0211:21
17Hampus ElmquistBredareds IF1:10:30+46:3220:01
Anton BlomqvistMarkbygdens OKej godkänd
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D16 Kort

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma WestbergHestra IF59:2218:33

D14

3 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma ReinholdssonOK Alehof26:338:17
2Ella PetterssonSävedalens AIK26:44+0:118:21
3Audrey HanssonFrölunda OL29:09+2:369:06
4Lisa ÖstenssonOK Tranan31:11+4:389:44
5Emilia ElverlindOK Tranan33:45+7:1210:32
6Hanna NilssonHestra IF34:03+7:3010:38
7Emma KarlssonOK Landehof34:58+8:2510:55
8Fanny HanssonFalkenbergs OK35:11+8:3810:59
9Miranda WallströmSävedalens AIK35:52+9:1911:12
10Anna GenbergUlricehamns OK37:58+11:2511:51
11Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK38:17+11:4411:57
12Clara LövgärdOK Alehof38:25+11:5212:00
13Elin BlomqvistMarkbygdens OK40:28+13:5512:38
14Alice TryggSävedalens AIK41:45+15:1213:02
15Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK43:44+17:1113:40
16Moa HolstenHestra IF46:40+20:0714:35
17Nanna TorénHestra IF48:30+21:5715:09
18Tova DuellHestra IF51:39+25:0616:08
19Elsie HäggmarkMarkbygdens OK52:41+26:0816:27
20Hannah LandergrenHestra IF52:43+26:1016:28
Jenny SeverinssonFalkenbergs OKej godkänd
Sara OhlinOK Trananej start
Elsa MoqvistLerums SOKej start

H14

3 160 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK20:416:32
2Victor HörnquistAnderstorps OK22:18+1:377:03
3Hannes PerssonFK Herkules22:47+2:067:12
4Albin SundströmHestra IF22:55+2:147:15
5Lukas KlangUlricehamns OK24:57+4:167:53
6Erik LundquistOK Ravinen25:31+4:508:04
7Simon WesthMullsjö SOK25:43+5:028:08
8Isak SkoglundUlricehamns OK25:59+5:188:13
9Liam HogedalVänersborgs SK26:57+6:168:31
10Noel BengtssonOK Skogshjortarna28:19+7:388:57
11Kasper VemdalMullsjö SOK28:28+7:479:00
12Arvid HermanssonKungälvs OK29:23+8:429:17
13Linus AlinderSjövalla FK29:42+9:019:23
14Otto LarssonOK Tranan30:58+10:179:47
15Hugo TofténSOK Träff33:35+12:5410:37
16Gustav FagerlindMarkbygdens OK33:53+13:1210:43
17Noah ErefalkSjövalla FK34:36+13:5510:56
18Leon RybergFalkenbergs OK38:36+17:5512:12
19Adam SamuelssonFalköpings AIK OK39:57+19:1612:38
20Rasmus LarssonBredareds IF41:09+20:2813:01
21Oliver JohanssonBredareds IF45:10+24:2914:17
22Albin ElmquistBredareds IF1:02:01+41:2019:37
Ola LeireGöteborg-Majorna OKej godkänd
Fabian AlinderSjövalla FKej godkänd
Edvin AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Elias NyqvistOK Landehofej start

D14 Kort

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara NilssonHestra IF22:549:42
2Beata HellHestra IF1:10:56+48:0230:03

H14 Kort

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik EksbergRydboholms SK31:3514:45

D12

2 140 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK16:317:43
2Andrea EnbomVänersborgs SK17:30+0:598:10
3Linn EnbomVänersborgs SK17:38+1:078:14
4Ida AnderssonVänersborgs SK19:42+3:119:12
5Elvina BergdahlOK Orinto19:56+3:259:18
6Alma KjellénHelsingborgs SOK21:41+5:1010:07
7Selma PerssonFK Herkules21:45+5:1410:09
8Wilma RosénGöteborg-Majorna OK22:28+5:5710:29
9Ebba LövgärdOK Alehof24:26+7:5511:25
10Wilma PalmqvistOK Tranan26:08+9:3712:12
11Nikki WeihartHestra IF26:31+10:0012:23
12Vera HöglundSjövalla FK27:19+10:4812:45
13Elsa IngemarssonHestra IF28:27+11:5613:17
14Alice LarssonBredareds IF30:27+13:5614:13
15Olivia LindgrenFalkenbergs OK31:28+14:5714:42
16Leonie LichtenbergBredareds IF38:21+21:5017:55
17Frida SkoglundUlricehamns OK42:23+25:5219:48
18Frida KällbergOK Skogsvargarna49:34+33:0323:09
19Agnes WåkeråsRydboholms SK53:36+37:0525:02
Moa VemdalMullsjö SOKej start

H12

2 360 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan16:577:10
2Emil SkeppSävedalens AIK17:37+0:407:27
3Melker SundströmHestra IF19:14+2:178:08
4Jarvis HanssonFrölunda OL19:45+2:488:22
5Alvar AlexanderssonIF Rigor20:54+3:578:51
6Herman PetterssonSävedalens AIK21:33+4:369:07
7Calle WärnOK Skogshjortarna23:10+6:139:48
8Eric OlofssonSjövalla FK23:47+6:5010:04
9Gabriel HogedalVänersborgs SK23:48+6:5110:05
10Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb25:06+8:0910:38
11Anton KarlssonUlricehamns OK25:28+8:3110:47
12Lukas RandåkerSjövalla FK25:37+8:4010:51
13Jonas LeireGöteborg-Majorna OK25:45+8:4810:54
14Albin SchröderOK Skogshjortarna25:53+8:5610:58
15Joar BlomqvistBredareds IF27:02+10:0511:27
16Elliot BurvallOK Orinto28:46+11:4912:11
17Theo LarssonOK Tranan29:04+12:0712:18
18Johan GusedFalkenbergs OK31:52+14:5513:30
19Elias BengtssonOK Tranan34:53+17:5614:46
Noah HedenblomSjövalla FKej start

D12 Kort

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanna ErlingsonFalkenbergs OK26:0112:30
2Elsa ÖstmanFalkenbergs OK28:35+2:3413:44
3Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK42:49+16:4820:35
4Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK43:31+17:3020:55

H12 Kort

2 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teo PalmérUlricehamns OK17:568:29
2Rasmus GripFalkenbergs OK20:00+2:049:28

D10

2 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb21:2410:08
2Emilia WängrothOK Skogshjortarna21:30+0:0610:11
3Lisa InghammarHestra IF23:46+2:2211:15
4Elsa PalmqvistOK Tranan25:33+4:0912:06
5Nemi HarderFalkenbergs OK37:51+16:2717:56
Moa WallströmSävedalens AIKej godkänd

H10

2 080 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK15:247:24
2Gustav KarlssonUlricehamns OK18:01+2:378:39
3Oscar WärnOK Skogshjortarna20:39+5:159:55
4Hjalmar HörnquistAnderstorps OK21:26+6:0210:18
5Ludvig BurvallOK Orinto22:32+7:0810:50
6Alvar HedenblomSjövalla FK22:48+7:2410:57
7Albin StamfjordFalkenbergs OK23:41+8:1711:23
8Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK23:45+8:2111:25
9Jesper RandåkerSjövalla FK24:59+9:3512:00
10Gustaf IngelsboOK Tranan25:34+10:1012:17
11Johannes BlomqvistBredareds IF40:48+25:2419:36
Johannes HolmbergUlricehamns OKej start

D35

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering39:5511:05
2Lena MaxFrölunda OL41:51+1:5611:37
3Emelie SvalinVänersborgs SK41:56+2:0111:38
4Johanna KarlssonUlricehamns OK57:20+17:2515:55
5Maria PollMölndal Outdoor IF1:02:52+22:5717:27

H35

4 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders FogelbergVästvärmlands OK43:329:32
2Martin SykGöteborgs SK46:41+3:0910:14
3Daniel SundqvistOK Orinto48:06+4:3410:32 Ladda ner rutt i gpx-format
4Andreas ClaessonOK Kullingshof48:11+4:3910:33
5Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK58:20+14:4812:47
6Viktor SundströmBredareds IF1:18:53+35:2117:17

D40

3 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese DahlströmOK Alehof33:459:27
2Susanne BiörsOK Tranan34:11+0:269:34
3Agnes PetterssonSävedalens AIK37:37+3:5210:32
4Pernilla AlexanderssonIF Rigor39:36+5:5111:05
5Sandra HanssonFrölunda OL40:39+6:5411:23
6Linda HedenblomSjövalla FK40:41+6:5611:23
7Katarina EnbomVänersborgs SK42:28+8:4311:53
8Anna LundquistOK Ravinen43:28+9:4312:10
9Ingrid AlinderSjövalla FK44:27+10:4212:27
10Maria HöglundSjövalla FK45:36+11:5112:46
11Maria EngebrattGöteborgs SK57:38+23:5316:08
12Maria HörnquistAnderstorps OK57:42+23:5716:09
13Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK1:00:19+26:3416:53
14Linda RandåkerSjövalla FK1:02:13+28:2817:25
15Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:02:21+28:3617:27

H40

4 210 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof30:067:08
2Magnus BertilssonOK Skogshjortarna33:58+3:528:04
3Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb36:18+6:128:37
4Magnus WåkeråsRydboholms SK39:18+9:129:20
5Hans JensenFalkenbergs OK40:17+10:119:34
6Tobias WängrothOK Skogshjortarna40:20+10:149:34
7Magnus AlinderSjövalla FK40:34+10:289:38
8Claes AnderssonFalkenbergs OK41:44+11:389:54
9Brett WeihartHestra IF42:38+12:3210:07
10Patrick EricsonMullsjö SOK43:28+13:2210:19
11Magnus ÅbergTolered-Utby Ol-klubb43:57+13:5110:26
12Fredrik StamfjordFalkenbergs OK45:16+15:1010:45
13Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK45:51+15:4510:53
14Jonas BergdahlOK Orinto47:10+17:0411:12
15Tobias HöglundSjövalla FK49:38+19:3211:47
Robert EnbomVänersborgs SKej godkänd

D45

3 150 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena BååthHestra IF31:4610:05
2Pia JohanssonOK Landehof32:35+0:4910:20
3Katrin SkeppSävedalens AIK34:30+2:4410:57
4Hanna RangertKungälvs OK35:18+3:3211:12
5Ellinor JohanssonOK Alehof40:31+8:4512:51
6Johanna HallqvistUlricehamns OK40:49+9:0312:57
7Åse SundinSjövalla FK41:33+9:4713:11
8Anna-Karin SärénHestra IF43:15+11:2913:43
9Helena BlomqvistMarkbygdens OK44:27+12:4114:06
10Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering45:46+14:0014:31
11Ann-Sophie OhlinOK Tranan47:50+16:0415:11
12Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK48:18+16:3215:20
13Anna LövgärdOK Alehof53:12+21:2616:53
14Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK53:17+21:3116:54
15Maria AspIFK Göteborg Orientering55:17+23:3117:33
16Christine LundOK Skogshjortarna56:30+24:4417:56
17Marie-Louise LarssonLerums SOK56:36+24:5017:58
18Fredrika ErikssonRyda SK57:08+25:2218:08
19Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb57:47+26:0118:20
20Tove EneljungIFK Göteborg Orientering1:02:52+31:0619:57
21Annika AnderssonOK Orinto1:08:57+37:1121:53
Maria Rosén ThelinJönköpings OKej godkänd
Annica BerglundUlricehamns OKej godkänd
Sofia KarlssonOK Landehofej start

H45

4 020 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin PetterssonSävedalens AIK28:517:10
2Tommy AnderssonVänersborgs SK29:32+0:417:20
3Ola SkeppSävedalens AIK30:41+1:507:37
4Peter AspIFK Göteborg Orientering31:52+3:017:55
5Ola JodalGöteborg-Majorna OK33:00+4:098:12
6Herman RosénGöteborg-Majorna OK33:16+4:258:16
7Johan EngebrattGöteborgs SK33:19+4:288:17
8Daniel OlssonDalsjöfors GoIF33:45+4:548:23
9Thomas AnderssonOK Tranan33:51+5:008:25
10Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb34:00+5:098:27
11Marcus HanssonFrölunda OL34:22+5:318:32
12Stefan GraadIF Rigor35:04+6:138:43
13Fredrik BergIF Rigor35:21+6:308:47
13Peter LekbergSävedalens AIK35:21+6:308:47
15Thomas LjungOK Kullingshof35:23+6:328:48
16Anders LeireGöteborg-Majorna OK35:24+6:338:48
17Per HolmbergUlricehamns OK35:30+6:398:49
18Anders LövgärdOK Alehof35:49+6:588:54
19Kalle WraneSävedalens AIK35:52+7:018:55
20Magnus ClaessonJönköpings OK35:53+7:028:55
21Martin JohanssonOK Orinto36:36+7:459:06
22Thomas KarlssonOK Landehof40:26+11:3510:03
23Martin TryggSävedalens AIK42:51+14:0010:39
24Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb42:58+14:0710:41
25Anders GenbergUlricehamns OK46:08+17:1711:28
26Martin JohanssonHalmstad OK47:46+18:5511:52
27Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK47:48+18:5711:53
28Tomas FridénOK Gränsen50:32+21:4112:34
29Calle Randåker BokedalSjövalla FK51:33+22:4212:49
30Jan SamuelssonFalköpings AIK OK51:47+22:5612:52
31Robert EneljungIFK Göteborg Orientering53:07+24:1613:12
32Johan ElmquistBredareds IF57:06+28:1514:12
33Anders BillströmOK Orinto1:09:36+40:4517:18
Conny ErixonOK Kullingshofej start
Johan HanssonOK Löftanej start

D50

3 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof31:2410:03
2Therése AnderssonRyda SK38:18+6:5412:16
3Catarina BengtssonOK Nackhe40:48+9:2413:04
4Tuuli SaariFK Herkules44:49+13:2514:21
5Helena ÅhlinHelsingborgs SOK50:51+19:2716:17
6Gun RosendahlIF Marin Väst51:57+20:3316:39
7Katarina AlmehedFrölunda OL52:36+21:1216:51
8Karin JägrydSkåneslättens OL54:52+23:2817:35
8Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK54:52+23:2817:35
Lena CarlssonSävedalens AIKej godkänd

H50

3 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering27:347:10
2Mattias BååthSävedalens AIK34:06+6:328:52
3Anders WadstenOK Landehof34:22+6:488:56
4Henrik NordholmSävedalens AIK35:48+8:149:19
5Lars BjörkingOK Skogshjortarna38:26+10:5210:00
6Staffan OlofssonSjövalla FK39:04+11:3010:10
7Anders JägrydSkåneslättens OL40:09+12:3510:27
8Svante BerglundUlricehamns OK45:51+18:1711:56
9Stefan SpetzUlricehamns OK46:18+18:4412:03
10Johan WettergrenFK Herkules46:32+18:5812:07
11Joakim ÅkessonOK Landehof48:47+21:1312:42
12Roland HästöIF Femman51:14+23:4013:20
13Magnus StafstedtFrämmestads IK53:38+26:0413:58
Pär MoqvistLerums SOKej start
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKej start
Henrik MelkstamLerums SOKej start

D55

3 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules30:359:50
2Lena ErikssonElfsborg SOK34:42+4:0711:09
3Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK36:14+5:3911:39
4Marianne HanssonBredareds IF36:48+6:1311:49
5Åsa NybergGöteborg-Majorna OK37:51+7:1612:10
6Pia Käck FritzellGudhems IF37:52+7:1712:10
7Maria WidmarkIF Hagen42:53+12:1813:47
8Lena PeterssonOK Alehof43:23+12:4813:56
9Eva PedersenOK Skogshjortarna45:18+14:4314:33
10Helena LarssonHestra IF45:21+14:4614:34
11Anita BodinGällstadbygdens SOK45:33+14:5814:38
12Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared47:00+16:2515:06

H55

3 660 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KlassonHestra IF30:068:13
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK31:58+1:528:44
3Magnus KarlssonOK Landehof32:34+2:288:53
4Per-Arne WahlgrenSjövalla FK32:55+2:498:59 Ladda ner rutt i gpx-format
5Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb33:16+3:109:05
6Hans WedbergSjövalla FK33:57+3:519:16
7Magnus JosefssonSävedalens AIK34:08+4:029:19
8Jens LindströmTibro OK34:15+4:099:21
9Magnus JoelssonSOK 6834:36+4:309:27
10Lennart JosefssonRydboholms SK34:54+4:489:32
11Ola AllvinIK Hakarpspojkarna35:19+5:139:38
12Per FlakbergIFK Göteborg Orientering36:34+6:289:59
13Ragnar UppströmFK Herkules37:05+6:5910:07 Ladda ner rutt i gpx-format
14Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK37:32+7:2610:15
15Thomas AttforsSävedalens AIK38:50+8:4410:36
16Stefan OlofssonOK Gisle38:56+8:5010:38
17Stefan GustafssonOK Skogshjortarna39:57+9:5110:54
18Klaes AxelssonMullsjö SOK40:50+10:4411:09
19Göran StuhlhoferOK Landehof41:36+11:3011:21
20Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK41:57+11:5111:27
21Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK42:30+12:2411:36
22Mikael JungbjerGöteborgs SK43:22+13:1611:50
23Anders GranqvistVärend GN OL44:30+14:2412:09
24Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK44:39+14:3312:11
25Ulf AlmehedFrölunda OL46:21+16:1512:39
26Hans LindgrenOK Skogshjortarna52:41+22:3514:23
Mats G AnderssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej start
Ulf HolstenHestra IFej start

D60

2 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK31:2312:33
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK34:21+2:5813:44
3Gunilla LarssonBredareds IF36:38+5:1514:39
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna36:39+5:1614:39
5Marianne KlassonUlricehamns OK39:03+7:4015:37
6My EngströmIK Stern40:00+8:3716:00
7Pia SvenssonFalköpings AIK OK41:19+9:5616:31
8Monika NilssonOK Alehof43:01+11:3817:12
9Lena RunessonOK Vivill45:18+13:5518:07
10Leila LjunggrenMarkbygdens OK46:25+15:0218:34
11Kristina Roos LarssonBredareds IF49:07+17:4419:38
12Anne JohanssonOK Tranan50:21+18:5820:08
13Kristina TellqvistIK Dran1:03:46+32:2325:30
14Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:11:08+39:4528:27

H60

3 570 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK30:438:36
2Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK31:08+0:258:43
3Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna33:03+2:209:15
4Magnus AnderssonUlricehamns OK35:24+4:419:54
5Hans GarmerGöteborg-Majorna OK35:32+4:499:57
6Anders AxelssonOK Skogsvargarna35:57+5:1410:04
7Pierre KarlssonOK Alehof37:36+6:5310:31
8Bengt KlassonUlricehamns OK37:49+7:0610:35
9Lennart NilssonUlricehamns OK37:51+7:0810:36
10Johan KarlssonTrollhättans SOK38:38+7:5510:49
11Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK39:46+9:0311:08
12Morgan TidemanJönköpings OK40:16+9:3311:16
13Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna40:37+9:5411:22
14Ulf SundinGöteborg-Majorna OK41:58+11:1511:45
15Lars RunessonOK Vivill42:09+11:2611:48
16Sven SundströmBredareds IF44:01+13:1812:19
17Jan SveideFrölunda OL47:15+16:3213:14
18Per-Olof LarssonHestra IF47:18+16:3513:14
19Clas BörjessonIK Uven50:34+19:5114:09
20Per GustafssonRyda SK51:01+20:1814:17
21Bernt AnderssonIF Rigor51:36+20:5314:27
Jan IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OKej start

D65

2 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK28:2111:37
2Solveig HedenblomSjövalla FK30:32+2:1112:30
3Britt-Marie LarssonSOK 6833:43+5:2213:49
4Gunilla HogedalVänersborgs SK37:06+8:4515:12
5Monica IvarssonOK Skogshjortarna41:55+13:3417:10
6Ann-Christin LarssonOK Frisene49:45+21:2420:23
7Monica MartinssonOK Tranan50:59+22:3820:53
8Inger JohanssonOK Klyftamo52:06+23:4521:21
9Margareta SchölinTockarps IK53:11+24:5021:47
10Marita LarssonMarkbygdens OK59:43+31:2224:28
Maria NordwallOK Kolmårdenej start

H65

3 250 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK31:109:35
2Lars HogedalVänersborgs SK36:28+5:1811:13
3Bill AnderssonHestra IF38:35+7:2511:52
4Per FredrikssonOK Skogshjortarna38:40+7:3011:53
5Kent ErikssonLerums SOK41:21+10:1112:43
6Håkan AnderssonMarkbygdens OK41:52+10:4212:52
7Hans EkbergTrollhättans SOK42:40+11:3013:07
8Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb43:35+12:2513:24
9Arne BogrenOK Vivill47:40+16:3014:40
10Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb48:03+16:5314:47
11Bo AnderssonFalköpings AIK OK49:21+18:1115:11
12Kent IvarssonOK Skogshjortarna49:25+18:1515:12
13Thomas PalmqvistOK Tranan51:43+20:3315:54
14Matti LindqvistTrollhättans SOK54:11+23:0116:40
15Björn PetterssonUlricehamns OK55:06+23:5616:57
16Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK57:36+26:2617:43
17Sören KasperssonMarkbygdens OK58:21+27:1117:57
18Bernhard GrenaboHjobygdens OK59:54+28:4418:25
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start

D70

2 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evy GabrieliiBredareds IF41:2716:59
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof44:16+2:4918:08
3Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK54:39+13:1222:23
4Ingrid TengelandIK Gandvik56:29+15:0223:08
5Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK59:02+17:3524:11
6Rosa JohanssonIK Uven1:00:55+19:2824:57
7Lisa KumlinVäxjö OK1:16:32+35:0531:21
8Inger LindblomOK Orinto1:26:46+45:1935:33
Kajsa TofténHjobygdens OKej godkänd
Monica LarssonOK Trananej godkänd
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej godkänd

H70

3 110 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto33:5810:55
2Håkan OlssonHjobygdens OK39:41+5:4312:45
3Kjell MartinssonOK Tranan40:16+6:1812:56
4Torgny PetterssonMarkbygdens OK41:47+7:4913:26
5Lars LarssonOK Frisene42:26+8:2813:38
6Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK42:50+8:5213:46
7Rune EliassonFalkenbergs OK43:16+9:1813:54
8Benny IvarssonFjärås AIK44:03+10:0514:09
9Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK45:39+11:4114:40
10Sture GrytheimElfsborg SOK45:59+12:0114:47
11Roland BomanUlricehamns OK46:28+12:3014:56
12Kent OlaussonOK Orinto48:06+14:0815:27
12Mats KågesonGöteborg-Majorna OK48:06+14:0815:27
14Lennart AnderssonGöteborgs SK48:38+14:4015:38
15Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL49:12+15:1415:49
16Dan JohanssonFjärås AIK50:44+16:4616:18
17Ronny RagnarssonMarkbygdens OK50:55+16:5716:22
18Bengt MattssonOK Orinto52:48+18:5016:58
19Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb55:48+21:5017:56
20Bill SchölinTockarps IK56:32+22:3418:10
21Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:01:43+27:4519:50
22Kurt JohanssonSvenljunga OK1:02:47+28:4920:11
23Kjell JeppsonIF Rigor1:09:49+35:5122:26
Kjell AnderssonOK Refteleej start
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej start
Christer SandhOK Roxenej start
Torbjörn WikströmOK Orintoej start
Johnny GustafssonGamleby OKej start

D75

2 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena WaernTrollhättans SOK37:0816:57
2Britta LarssonOK Frisene39:15+2:0717:55
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK49:32+12:2422:37
4Lillemor LorénOK Frisene51:49+14:4123:39
5Ingrid ÅhlundSvenljunga OK51:55+14:4723:42
6Lotta GranholmLinköpings OK52:46+15:3824:05
7Ulla LindheIK Stern57:39+20:3126:19
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd

H75

3 110 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna31:049:59
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK33:32+2:2810:46
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna37:42+6:3812:07
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna40:38+9:3413:03
5Henrik HvoslefIK Stern41:04+10:0013:12
6Magne HagströmFrölunda OL41:13+10:0913:15
7Sören AnderssonIK Dran41:50+10:4613:27
8Dag LorénOK Frisene42:28+11:2413:39
9Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK42:52+11:4813:47
10Ronny AnderssonOK Skogshjortarna43:45+12:4114:04
11Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK44:29+13:2514:18
12Ingemar LindblomOK Orinto47:21+16:1715:13
13Per LjungbergOK Alehof51:42+20:3816:37
14Sven Erik SjöholmMullsjö SOK52:11+21:0716:46
15Kurt FredrixonOK Skogshjortarna52:35+21:3116:54
16Hans KarlssonOK Orinto52:44+21:4016:57
17Gösta MalmerIF Marin Väst55:58+24:5417:59
18Bengt BörjessonOK Alehof57:00+25:5618:19
19Leif CarlssonGällstadbygdens SOK57:55+26:5118:37
20Karl-Axel JohanssonIK Uven1:02:07+31:0319:58
21Lars-Åke LarssonOK Tranan1:03:15+32:1120:20
22Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK1:03:27+32:2320:24
23Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:05:49+34:4521:09
24Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:07:18+36:1421:38
25Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:08:40+37:3622:04
26Birger AronssonBredareds IF1:10:05+39:0122:32
27Bert LuvöFK Herkules1:14:10+43:0623:50
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bo BengtssonOK Alehofej godkänd
Gunnar BrystHjobygdens OKej start

D80

2 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven38:1218:01
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK42:15+4:0319:55
3Marianne GrahnGöteborgs SK1:18:15+40:0336:54

H80

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK39:0816:18
2Håkan SkogumMarkbygdens OK42:03+2:5517:31
3Torild BornetunSkillingaryds FK42:17+3:0917:37
4Per LarssonJönköpings OK45:08+6:0018:48
5Rune AhlanderJönköpings OK47:31+8:2319:47
6Kurt RydinOK Tranan55:42+16:3423:12
7Sten HjelmOK Tranan56:13+17:0523:25
8Karl-Eric WannbergIK Omega1:02:27+23:1926:01
9Gunnar BylundRydboholms SK1:13:49+34:4130:45
10Rolf BååthHestra IF1:14:20+35:1230:58
Gösta GrahnGöteborgs SKej start

H85

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven45:0921:11
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared51:56+6:4724:22
3Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL1:05:25+20:1630:42

Inskolning

1 780 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elina AlexandersonHestra IFfullföljt
Alva BergquistSjövalla FKfullföljt
Nike BergstrandHestra IFfullföljt
Olle BergstrandHestra IFfullföljt
Hanna ClettbornHestra IFfullföljt
Leonard EjebornKlubblösfullföljt
Olof EnanderBredareds IFfullföljt
Maja EngIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Alvina ErikssonBredareds IFfullföljt
Sixten EvertssonBredareds IFfullföljt
Sigrid FritzsonUlricehamns OKfullföljt
Rasmus GelotteBredareds IFfullföljt
Sigrid HallbergBredareds IFfullföljt
Stella HaneHestra IFfullföljt
Daniel LeireGöteborg-Majorna OKfullföljt
Edvin MalmRydboholms SKfullföljt
Ester MalmRydboholms SKfullföljt
Erik MaxFrölunda OLfullföljt
Jesper NethGöteborgs SKfullföljt
Melvin ReutgardBredareds IFfullföljt
Kasper StrandBredareds IFfullföljt
Maja TossavainenHestra IFfullföljt
Einar TörnquistBredareds IFfullföljt
Olle VassGällstadbygdens SOKfullföljt

U1

1 910 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga KarlssonKlubblös18:339:42
1Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK18:339:42
3Alexander RosénGöteborg-Majorna OK19:02+0:299:57
4Nils EnanderBredareds IF19:19+0:4610:06
5Ebba ÅbergHestra IF20:30+1:5710:43
6Julius EvertssonBredareds IF20:32+1:5910:45
7Lukas HollanderGällstadbygdens SOK21:12+2:3911:05
8Filip BengtssonOK Tranan22:55+4:2211:59
9Vera BergquistSjövalla FK23:13+4:4012:09
10Lova BergdahlOK Orinto23:52+5:1912:29
11Adelia BurvallOK Orinto24:40+6:0712:54
12Nike BergstrandHestra IF24:53+6:2013:01
13Olle BergstrandHestra IF24:59+6:2613:04
14Greta EngebrattGöteborgs SK25:03+6:3013:06
15Egon PalmerUlricehamns OK25:45+7:1213:28
16Selma WåkeråsRydboholms SK27:55+9:2214:36
17Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OK27:57+9:2414:38
18Dexter HanssonFrölunda OL28:35+10:0214:57
19Gustav RiiseBredareds IF29:25+10:5215:24
20Molly GelotteBredareds IF30:20+11:4715:52
21Inez EverdingIK Ymer30:31+11:5815:58
22Elin GustavssonHestra IF39:02+20:2920:26
23Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb40:57+22:2421:26
Felix LarssonOK Trananej godkänd

U2

2 230 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PerssonFK Herkules21:109:29
2Vidar FritszonUlricehamns OK22:41+1:3110:10
3Nils HallbergBredareds IF23:34+2:2410:34
4Jakub DobsicekOK Orinto24:07+2:5710:48
5Vera WesthMullsjö SOK25:26+4:1611:24
6Anna HallOK Skogsvargarna25:37+4:2711:29
7Fanny ApellHestra IF26:24+5:1411:50
8Ida IngemarssonHestra IF26:26+5:1611:51
8Alicia LindgrenFalkenbergs OK26:26+5:1611:51
10Kerstin JohanssonOK Skogshjortarna29:49+8:3913:22
11Lovisa Slotte HuldenBredareds IF30:13+9:0313:33
12Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna32:43+11:3314:40
13Maja LundgrenHestra IF32:44+11:3414:40
14Axel LydmarkSjövalla FK32:59+11:4914:47
15Milton RybergFalkenbergs OK33:41+12:3115:06
16August PalmOK Orinto34:44+13:3415:34
17Tyra SvenssonFalkenbergs OK34:49+13:3915:36
18Hedda ClaessonKlubblös34:57+13:4715:40
19Elin CollinLerums SOK38:13+17:0317:08
20Astrid FagerlindMarkbygdens OK39:08+17:5817:32
21Sixten  FagerlindMarkbygdens OK39:12+18:0217:34
22Molly CedergrenIK Ymer40:25+19:1518:07
23Agnes JohanssonBredareds IF41:24+20:1418:33
24Nils SandbeckerBredareds IF44:41+23:3120:02
Ines EjebornGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen 1

2 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda ReutgardBredareds IF21:078:59
2Ida EvertssomBredareds IF22:21+1:149:30
3Nils LeanderKlubblös23:18+2:119:54
4Linnea ErikssonBredareds IF25:04+3:5710:40
5Nils LydmarkSjövalla FK25:45+4:3810:57
6Anton BäckLerums SOK28:49+7:4212:15
7Magnus ErikssonBredareds IF29:15+8:0812:26
8Monica KällbergOK Skogsvargarna32:53+11:4613:59
9Oskar  WallIK Ymer32:54+11:4714:00
10Hanna PalmOK Orinto41:23+20:1617:36
11Annica HolstenHestra IF42:47+21:4018:12
12Annika SvenssonGöteborg-Majorna OK44:33+23:2618:57
13Jan BogsjöHelsingborgs SOK45:54+24:4719:31
Felicia WraneHestra IFej godkänd

Öppen 3

2 950 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper AugustssonKinnaströms SK25:168:33
2Albin WraneHestra IF30:34+5:1810:21
3Anna HögbergOK Tranan31:55+6:3910:49
4Lisa KjellénHelsingborgs SOK34:52+9:3611:49
5Maria NethGöteborgs SK36:56+11:4012:31
6Valter DrejmoOK Landehof38:06+12:5012:54
7Tomas ÅkerströmFK Herkules38:07+12:5112:55
8Pernilla NilssonHestra IF38:38+13:2213:05
9Vilmer WallIK Ymer39:36+14:2013:25
10Linda WallKlubblös41:29+16:1314:03
11Therese RiiseBredareds IF42:18+17:0214:20
12Johanna TöppnerOK Landehof42:36+17:2014:26
13Karin ÅkessonOK Landehof42:55+17:3914:32
14Julia ErikssonBredareds IF43:08+17:5214:37
15Rebecka BengtssonOK Tranan44:26+19:1015:03
16Melina GustavssonKlubblös44:51+19:3515:12
17Mattias GustavssonKlubblös44:54+19:3815:13
18Fredrik RiiseBredareds IF45:18+20:0215:21
19Per-Olof JohanssonOK Klyftamo45:37+20:2115:27
20Anna PihlströmLandehof45:49+20:3315:31
21Pia HendbergIK Uven47:56+22:4016:14
22Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL48:43+23:2716:30
23Göran SvanBorås GIF49:13+23:5716:41
24Eva SvenssonUlricehamns OK50:06+24:5016:58
25Louise BlomqvistBredareds IF50:10+24:5417:00
26Rune JungbjerGöteborgs SK53:34+28:1818:09
27Mattias AnderssonKlubblös53:53+28:3718:15
28Sanna BergmanFrölunda OL53:54+28:3818:16
29Stellan HelgessonMarkbygdens OK55:18+30:0218:44
30Birgit LichtenbergBredareds IF55:36+30:2018:50
31Viktor HollanderGällstadbygdens SOK55:41+30:2518:52
32Carina SalomonssonKinnaströms SK56:11+30:5519:02
33Mary LarnerGöteborg-Majorna OK56:33+31:1719:10
34Lorenna GassiótGöteborg-Majorna OK59:09+33:5320:03
35Lars JohanssonBredareds IF1:02:29+37:1321:10
36Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:04:06+38:5021:43
37Maria EngmanKlubblös1:04:55+39:3922:00
38Stig WallermanBorås GIF1:05:02+39:4622:02
39Birgit AronssonBredareds IF1:10:36+45:2023:55
40Ulla LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:15+47:5924:49
41Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:14:24+49:0825:13
42Annika  SundströmOK Orinto1:16:11+50:5525:49
43Gunilla ErikssonLerums SOK1:29:45+1:04:2930:25
44Siw OlaussonOK Orinto1:34:12+1:08:5631:55

Öppen 5

3 480 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna31:158:58
2Kim ErefalkSjövalla FK35:59+4:4410:20
3Jörgen AdrianssonBorås GIF36:18+5:0310:25
4Staffan OlssonOK Skogshjortarna36:34+5:1910:30
5Olivia ForsellIFK Göteborg Orientering36:40+5:2510:32
6Martin WestbergHestra IF38:37+7:2211:05
7Julius LichtenbergBredareds IF39:18+8:0311:17
8Marika ElverlindOK Tranan40:51+9:3611:44
9Ulf NordgrenBredareds IF41:11+9:5611:50
10Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering44:41+13:2612:50
11Anna GranforsOK Landehof44:55+13:4012:54
12Karin ReimertzGällstadbygdens SOK45:03+13:4812:56
13Jessica SvenssonKlubblös45:10+13:5512:58
14Sofia SjögrenOK Kullingshof45:13+13:5812:59
15Morgan NilssonHestra IF45:25+14:1013:03
16Lena SchröderOK Skogshjortarna45:27+14:1213:03
17Catarina ÅkerströmFK Herkules45:30+14:1513:04
18Martin TöppnerOK Landehof45:59+14:4413:12
19Linda WåkeråsRydboholms SK46:42+15:2713:25
20Reimar LichtenbergBredareds IF46:54+15:3913:28
21Jonny KällbergOK Skogsvargarna47:07+15:5213:32 Ladda ner rutt i gpx-format
22Jonna ForsellIFK Göteborg Orientering47:26+16:1113:37
23Stefan EksbergRydboholms SK47:34+16:1913:40
24Matilda FritszonUlricehamns OK47:37+16:2213:40
25Matilda LekbergSävedalens AIK47:59+16:4413:47
26Johan LindkvistMarkbygdens OK48:44+17:2914:00
27Albin LindkvistMarkbygdens OK48:46+17:3114:00
28Linnéa TöppnerOK Landehof49:17+18:0214:09
29Karin InghammarHestra IF50:01+18:4614:22
30Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb50:19+19:0414:27
31Ingela NordgrenBredareds IF51:37+20:2214:49
32Thomas AlmgrenBorås GIF52:37+21:2215:07
33Per RynerTenhults SOK52:39+21:2415:07
34Karin EdeskogIFK Göteborg Orientering53:35+22:2015:23
35Eva KilnäsSjövalla FK53:45+22:3015:26
36Pernilla KarlssonOK Landehof54:45+23:3015:43
37Gustaf GusedFalkenbergs OK54:48+23:3315:44
38Emil EksbergRydboholms SK54:49+23:3415:45
39Angelica BrandqvistTibro OK54:56+23:4115:47
40Claes Erik Peter JohanssonOK Kullingshof56:39+25:2416:16
41Lennart SvenssonKullingshof56:41+25:2616:17
42Terese LarssonOK Tranan56:56+25:4116:21
43Jonas LarssonKlubblös57:05+25:5016:24
44Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering57:17+26:0216:27
45Natalie AhlvikRydboholms SK58:36+27:2116:50
46Per WallKlubblös1:00:19+29:0417:19
47Mattias LyckelidBorås GIF1:01:53+30:3817:46
48Annika GranqvistVärend GN OL1:02:22+31:0717:55
49Barbro AlvebrattLerums SOK1:05:00+33:4518:40
50Madeleine ThörngrenIFK Göteborg Orientering1:06:31+35:1619:06
51Lena NilssonUlricehamns OK1:07:16+36:0119:19
52Stanley Taivula1:07:37+36:2219:25
53Yvonne SvenssonKullingshof1:09:12+37:5719:53
54Linda PerssonGöteborg-Majorna OK1:09:48+38:3320:03
55Erik PerssonOK Orinto1:11:04+39:4920:25
56Jenny HomannOK Oriento1:11:06+39:5120:25
57Elsa FahlenRydboholms SK1:11:45+40:3020:37
58Jalle StrömbomElfsborg SOK1:12:07+40:5220:43
59Tina CarlssonElfsborg SOK1:12:14+40:5920:45
60Pernilla ElmquistBredareds IF1:12:22+41:0720:47
61Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:13:47+42:3221:12
62Sofia Claesson ÅkerfeldtElfsborg SOK1:15:35+44:2021:43
63Maria ÅkerfeldtGäddede SK1:15:37+44:2221:43
64Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:22:39+51:2423:45
65Hans AlvebrattLerums SOK1:29:57+58:4225:50
66Monica IsakssonFjärås AIK1:44:29+1:13:1430:01
67Anders IsakssonFjärås AIK1:45:08+1:13:5330:12
68Lotta LemanGöteborgs SK2:06:53+1:35:3836:27
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Eric OlofssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Thomas LindgrenFalkenbergs OKej godkänd
Sara LydmarkSjövalla FKej godkänd
Dennis MerzKlubblösej godkänd

Öppen 7

3 100 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per PerssonFK Herkules28:259:10
1Linda HallbergBredareds IF28:259:10
3Staffan NethGöteborgs SK30:25+2:009:48
4Markel BertilssonHestra IF33:39+5:1410:51
5Mark UbbinkSävedalens AIK34:29+6:0411:07
6Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL36:44+8:1911:50
7Bengt GrevinKlubblös37:40+9:1512:09
8Linda LarssonFrämmestads IK38:15+9:5012:20
9Per-Erik JohanssonKlubblös38:29+10:0412:24
10Klas BogsjöHelsingborgs SOK39:09+10:4412:37
11Ronnie BohmanOK Orinto39:22+10:5712:41
12Linus IsebornFrämmestads IK39:48+11:2312:50
13Jan SténhoffOK Landehof39:56+11:3112:52
14Liselotte JohanssonOK Löftan40:10+11:4512:57
15Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL40:17+11:5212:59
16Mattias BengtssonOK Tranan40:38+12:1313:06
17Johan RobertssonRydboholms SK40:43+12:1813:08
18Thomas OlofssonFjärås AIK41:11+12:4613:17
19Christer SkoglundUlricehamns OK41:57+13:3213:31
20Anders BäckLerums SOK42:20+13:5513:39
21Simon FredrikssonHerrljunga SK Skid o OL42:43+14:1813:46
22Victor BlomIFK Göteborg Orientering42:50+14:2513:49
23Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering43:07+14:4213:54
24Linda LarssonRydboholms SK43:44+15:1914:06
25Johanna WillstrandBurseryds IF43:49+15:2414:08
26Åsa LindqvistHestra IF44:14+15:4914:16
27Jon ÅsanderKlubblös45:59+17:3414:50
28Lena OlssonKinnaströms SK46:10+17:4514:53
29Alma LiderudLidköpings VSK46:16+17:5114:55
30Lars-Inge AnderssonOK Räven46:40+18:1515:03
31Alice BarreforsIK Uven46:59+18:3415:09
32Jens HallgrenOK Skogshjortarna47:02+18:3715:10
33Håkan EggertIF Hagen48:15+19:5015:33
34Annika HogedalGöteborg-Majorna OK49:45+21:2016:02
35Maria PeterssonHalmstad OK49:49+21:2416:04
36Matilda ÅkessonOK Landehof50:13+21:4816:11
37Viktor ÅkerlindIFK Göteborg Orientering50:39+22:1416:20
38Lisa AnderssonUlricehamns OK51:52+23:2716:43
39Madeleine AttforsSävedalens AIK52:18+23:5316:52
40Andreas PihlströmOK Landehof52:33+24:0816:57
41Hana TrefnáOK Orinto53:21+24:5617:12
42Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK55:09+26:4417:47
43Charlotta SvarfvarSjövalla FK55:19+26:5417:50
44Lars ErikssonMarkbygdens OK56:37+28:1218:15
45Bengt AnderssonFrämmestads IK59:21+30:5619:08
46Sven-Arne BengtssonOK Nackhe1:00:52+32:2719:38
47Bertil FritzellIF Rigor1:01:48+33:2319:56
48Jesper FritszonUlricehamns OK1:01:52+33:2719:57
49Karin BergquistSjövalla FK1:03:07+34:4220:21
50Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:04:21+35:5620:45
51Gert IvarssonOK Skogshjortarna1:04:49+36:2420:54
52Gunnel KarlssonSOK 681:05:21+36:5621:04
53Hans AnderssonIK Gandvik1:05:30+37:0521:07
54Tommy PedersenIFK Hindås1:08:11+39:4621:59
55Kjell EhrencronaIFK Göteborg Orientering1:14:06+45:4123:54
56Åsa GrenaboHjobygdens OK1:15:26+47:0124:20
57Anna BeischerIK Uven1:15:32+47:0724:21
58Ted LiivrandOK Skogshjortarna1:19:19+50:5425:35
Göran HektorLinköpings OKej godkänd
Anders LundOK Skogshjortarnaej godkänd
Sigrid VemdalMullsjö SOKej start

Öppen 8

3 100 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan RosénGöteborg-Majorna OK35:1411:21
2Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK36:21+1:0711:43
3Håkan PeterssonIFK Göteborg Orientering38:08+2:5412:18
4Gunnar HallOK Skogsvargarna40:40+5:2613:07
5Lars LorénOK Frisene42:48+7:3413:48
6Mikael BogrenOK Vivill43:05+7:5113:53
7Mattias PalmqvistOK Tranan43:32+8:1814:02
8John LandstedtIFK Göteborg Orientering43:53+8:3914:09
9Emil LindbladSävedalens AIK44:11+8:5714:15
10Måns ThörnqvistBredareds IF44:35+9:2114:22
11Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna44:56+9:4214:29
12Gustav Kumlin-GrothKFUM Örebro OK45:12+9:5814:34
13Max LarssonOK Tranan45:39+10:2514:43
14Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna45:54+10:4014:48
15Andreas KaverénAnderstorps OK46:20+11:0614:56
16Fredrik LorénOK Frisene46:28+11:1414:59
17Ola WillstrandKlubblös47:23+12:0915:17
18Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering48:44+13:3015:43
19Björn LindbladSävedalens AIK51:10+15:5616:30
20Kristin HöögOK Kullingshof52:04+16:5016:47
21Kristofer DrejmoOK Landehof52:07+16:5316:48
22Philip HjellströmGränna-Bygdens OK52:40+17:2616:59
23David EinarssonKlubblös54:05+18:5117:26
24Tuva WallumSävedalens AIK54:20+19:0617:31
25Lasse BjörfjällBredareds IF54:37+19:2317:37
26Jesper IngelsboOK Tranan55:18+20:0417:50
27Magnus PedersenOK Skogshjortarna55:31+20:1717:54
28Julia LindbladSävedalens AIK56:01+20:4718:04
29Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK56:07+20:5318:06
30Johan FalkUlricehamns OK57:29+22:1518:32
31Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb57:56+22:4218:41
32Per-Olof EliassonSOK 6858:26+23:1218:50
33Erik EinarssonLerums SOK59:05+23:5119:03
34Stig LarssonGöteborg-Majorna OK59:34+24:2019:12
35Johanna Lindgren GrimåsFrölunda OL1:01:21+26:0719:47
36Jan-Olof SvenssonBurseryds IF1:01:29+26:1519:50
37Håkan HöglindFK Herkules1:01:37+26:2319:52
38Charlotte DrejmoOK Landehof1:02:57+27:4320:18
39Magnus ElverlindOK Tranan1:11:34+36:2023:05
40Alecsander BengtssonFrölunda OL1:15:09+39:5524:14
41Patrik NilssonVänersborgs SK1:18:10+42:5625:12
42Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:18:51+43:3725:26
43Gunnar BarreforsIK Uven1:22:22+47:0826:34
44Birgitta VerhagenOK Orinto1:55:48+1:20:3437:21
Krister AlfredssonOK Orintoej godkänd
Johan SjödinIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser