Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för TGOK-orienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: TGOK-orienteringen
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: måndag 22 april 2019

H21

5 620 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jerker LysellRehns BK31:05
2Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna32:33+1:28
3Peter ErikssonLinköpings OK33:27+2:22
4Pavlo UshkvarokOK Denseln33:39+2:34
5Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna33:59+2:54
6Filip KarlssonIF Hagen34:14+3:09
7Erik MalmbergLinköpings OK34:52+3:47
8William PommerStora Tuna OK34:56+3:51
9Olof LjunggrenLinköpings OK35:31+4:26
10Simon LundinOK Kolmården36:19+5:14
11August MollénOK Denseln36:35+5:30
12Valter PetterssonOK Tisaren37:24+6:19
13Robbin KantarpÄrla IF37:28+6:23
13Magnus PerssonOK Tisaren37:28+6:23
15Oskar LindEksjö SOK38:09+7:04
16Maxime BonneauLinköpings OK38:18+7:13
17Emil KaleredOK Denseln38:28+7:23
18Hans BrolundOK Denseln39:09+8:04
19Per BrolundOK Denseln39:18+8:13
20Peter AronssonLinköpings OK39:30+8:25
21Victor BergstrandLinköpings OK39:38+8:33
22Emil RankkaOK Roxen39:52+8:47
23Sven EngströmLinköpings OK39:56+8:51
24Dan LarssonOK Tisaren40:02+8:57
25Johan PerssonHagaby GoIF Örebro40:35+9:30
26Mikael PihelOK Tisaren40:46+9:41
27Albert MollénTjalve IF Norrköping42:03+10:58
28Pontus LindblomOK Roxen42:18+11:13
29Joakim GustafssonFinspångs SOK42:27+11:22
30Martin SmelikLinköpings OK42:52+11:47
31Kristian AlgersSkogspojkarnas OK43:11+12:06
32Erik BacktemanLinköpings OK46:10+15:05
33Jan SjödinOK Tisaren46:24+15:19
34Per LindmanFinspångs SOK46:26+15:21
35Marcus HardtMotala AIF OL47:14+16:09
36Johan SköldLinköpings OK48:45+17:40
37Stanislav PolianytsiaOK Denseln50:23+19:18
38Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL51:01+19:56
39Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:04:34+33:29
Johan AllardLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser