Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för TGOK-orienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: TGOK-orienteringen
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: måndag 22 april 2019

Öppen 7

3 030 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christian KjellbergerIFK Göteborg Orientering22:52
2Carin RosanderFinspångs SOK27:11+4:19
3Sara SöderqvistLinköpings OK30:59+8:07
4Mats R JohanssonMotala AIF OL31:15+8:23
5Henrik SöderqvistLinköpings OK31:28+8:36
6Henrik TrofastTullinge SK31:39+8:47
7Magnus EngströmFinspångs SOK32:55+10:03
8Åke AlgotssonOK Tylöskog34:29+11:37
9Per ZeijlonLinköpings OK34:40+11:48
10Therese EnengeHestra IF34:50+11:58
11Malin AxFinspångs SOK35:24+12:32
12Pär ForsströmStjärnorps SK36:49+13:57
13Peter GrimbeckSävedalens AIK38:15+15:23
13Gabriella JarlNorrköpings AIS38:15+15:23
15Fredrik KempeOK Denseln38:44+15:52
16Torsten BråmåOK Roxen38:47+15:55
17Ingeborg NilssonOK Denseln39:14+16:22
18Peter FagerströmMatteus SI40:17+17:25
19Görgen  JonssonKlubblös40:40+17:48
20Dan JosefssonOK Roxen42:17+19:25
21Pernilla HörwingOK Roxen42:26+19:34
22Patrik GustavssonLinköpings OK43:04+20:12
23Jan LindgrenBoxholm-Mjölby OL43:12+20:20
24Bo MagnussonKFUM Örebro OK43:18+20:26
25Maria LangerOK Roxen43:25+20:33
26Torgny FaxénLinköpings OK43:29+20:37
27Siri BerglundLinköpings OK43:51+20:59
28Torleif MartinKlubblös43:52+21:00
29Anna BirkestålKöping-Kolsva OK43:55+21:03
30Niklas  AhlanderOK Densen43:57+21:05
31Anna AlgotsonMotala AIF OL43:59+21:07
32Mattias BerglundLinköpings OK44:26+21:34
33Annika DavidssonVästerås SOK45:10+22:18
34Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping45:18+22:26
35Helena LindbergIFK Göteborg Orientering45:42+22:50
36Ole PedersenLinköpings OK46:46+23:54
37Lennart LundhOK Tisaren47:26+24:34
38Emma LiljaBoxholm-Mjölby OL48:07+25:15
39Anders EnströmOK Eken48:21+25:29
40Lars JohanssonOK Motala49:43+26:51
41Lars PaulssonKlubblös49:50+26:58
42Malin Rydell KleistBoxholm-Mjölby OL50:42+27:50
43Monika LundqvistSkogspojkarnas OK52:10+29:18
44Jörgen SvenssonLinköpings OK54:01+31:09
45Marianne HörbergOK Roxen54:36+31:44
46Christer JohanssonKlubblös54:43+31:51
47Gabriella LundqvistLinköpings OK55:21+32:29
48Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping56:17+33:25
49Lisa KorallMotala AIF OL56:32+33:40
50Lena FornanderSkogspojkarnas OK56:48+33:56
51Karin OlofssonLinköpings OK57:10+34:18
52Hannes CarlssonHammarkinds OK57:38+34:46
53Alexandra EklundOK Roxen58:11+35:19
54Bo LundqvistLinköpings OK1:01:44+38:52
55Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:07:27+44:35
56Johanna  GustavssonKlubblös1:14:10+51:18
57Peter GustafssonOK Älme1:14:37+51:45
58Linnea NilssonKlubblös1:22:50+59:58
59Erik HanssonOK Roxen1:31:57+1:09:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser