Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för TGOK-orienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: TGOK-orienteringen
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: måndag 22 april 2019

Öppen 8

4 420 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Daniel NilssonNyköpings OK30:43
2Erik AnderssonOK Denseln31:27+0:44
3Tomas ReibringNyköpings OK32:51+2:08
4Henric FröbergTjalve IF Norrköping33:06+2:23
5Fabian WennerbergOK Klyftamo35:55+5:12
6Jonas JohnssonOK Kolmården36:11+5:28
7Sören Nilsson PåledalOK Roxen36:40+5:57
8Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering37:27+6:44
9Claes OtterborgLinköpings OK38:33+7:50
10Torbjörn CarlssonBoxholm-Mjölby OL40:55+10:12
11Jan JohanssonLinköpings OK42:47+12:04
12Fredrik PetersonLinköpings OK42:53+12:10
13Anders DalhammerOK Roxen42:55+12:12
14Thomas LiljaOK Denseln43:09+12:26
15Erik MelénÄrla IF43:40+12:57
16Lena PerssonOK Skogsfalken44:21+13:38
17David PetterssonTjällmo-Godegårds OK44:53+14:10
18Mikael LangerOK Roxen45:15+14:32
19Ola CarlssonOK Motala45:20+14:37
20Simon KärrströmKlubblös45:46+15:03
21Börje AnderssonLinköpings OK46:08+15:25
22Simon NybergNAIS Orienteringsklubb46:38+15:55
23Olle HanssonOK Roxen47:54+17:11
24Erik ErnstssonFinspångs SOK49:32+18:49
25Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL49:41+18:58
26Anna MalmlövOK Skogsfalken49:42+18:59
27Mark UbbinkSävedalens AIK50:30+19:47
28Jenny RöjgårdOK Kolmården50:37+19:54
29Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF52:09+21:26
30Ulrik KarlssonMotala AIF OL53:09+22:26
31Joakim FornanderOK Roxen54:04+23:21
32Lars HembergGamleby OK55:25+24:42
33Anders JohanssonFinspångs SOK55:33+24:50
34Jenny ÖstlundOK Kolmården56:06+25:23
35Hans PetterssonLinköpings skidklubb58:16+27:33
36Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF59:06+28:23Ladda ner rutt i gpx-format
37Andreas GisingOK skogsfalken59:10+28:27
38Lina KromnérSkogspojkarnas OK59:53+29:10
39Robert WingrenKlublös1:03:30+32:47
40Erik SahlmanLinköpings OK1:05:38+34:55
41Andreas BergLinköpings OK1:15:09+44:26
42Axel KullbergLinköpings OK1:15:56+45:13
43Lars SonnertSol Tranås1:17:31+46:48
44Fredrik GustafssonLinköpings OK1:17:55+47:12
45Filip StrömbäckLinköpings OK1:26:51+56:08
46Karl-Johan BönnerBjörkfors GOIF1:30:17+59:34
Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OLej godkänd
Johan LarssonOK Roxenej godkänd
Mikael DavidssonVästerås SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser