Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Taserud

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Taserud
Arrangörsorganisation: OK Jösse
Datum: tisdag 29 maj 2018

Lätta

1 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias Brefält CajdellÅmotfors OK16:3711:04
2Joel DåverhögOK Jösse20:36+3:5913:44
3Oskar DåverhögOK Jösse23:35+6:5815:43
4Rune OlssonÅmotfors OK34:44+18:0723:09

Korta

2 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton Brefält CajdellÅmotfors OK24:0710:02
2Sven-Arne NilssonOK Jösse25:06+0:5910:27
3Thorbjörn NilssonOK Jösse25:41+1:3410:42
4Peder EngqvistOK Jösse28:28+4:2111:51
5Andreas VesterlundOK Hierne29:26+5:1912:15
6Jan Olof NewborgOK Jösse32:39+8:3213:36
7Bernt AxelssonOK Jösse39:36+15:2916:30
8Björn NilssonOK Fryksdalen42:01+17:5417:30

Mellan

3 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord JanssonOK Jösse32:538:39
2Kurt NilssonOK Hierne35:38+2:459:22
3Mats LindahlOK Jösse35:59+3:069:28
4Olle BorgOK Jösse38:11+5:1810:02
5Kristian VårliOK Hierne38:16+5:2310:04
6Thomas ÖstlundOK Jösse38:51+5:5810:13
7Bengt NilssonOK Mangen39:10+6:1710:18
8Leif SkogsbergOK Fryksdalen40:34+7:4110:40
9Leif BillingsöEidskog OL42:19+9:2611:08
10Lars OlssonOK Mangen42:51+9:5811:16
11Jan NilssonOK Hierne44:38+11:4511:44
12Marina ThybergOK Jösse45:10+12:1711:53
13Marit AxelssonOK Mangen48:23+15:3012:43
14Kristina SilfältOK Jösse51:12+18:1913:28
15Örjan EkenbäckOK Mangen51:59+19:0613:40
16Kristina DersjöOK Jösse58:55+26:0215:30
17Jan StrömOK Skjutsbol1:06:29+33:3617:29
18Gunilla PetersonOK Jösse1:17:41+44:4820:26
19Christopher JakobssonOK Jösse1:40:17+1:07:2426:23
Lennart JohanssonOK Jösseutgått
Per-Anders GävertOK Mangenutgått

Långa

5 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JonssonOK Mangen37:307:30
2Peter CarlmanOK Mangen42:17+4:478:27
3Klara JohanssonOK Jösse44:28+6:588:53
4Martin EkholmOK Jösse45:58+8:289:11
5Petter LykkenOK Jösse47:20+9:509:28
6Martin NorlanderOK Mangen48:16+10:469:39
7Stefan VårliOK Hierne51:27+13:5710:17
8Johnny AnderssonOK Fryksdalen55:56+18:2611:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser